|
|
Строка 46: |
Строка 46: |
| </xml><![endif]--><br>'''Яким має бути мовлення'''<br> | | </xml><![endif]--><br>'''Яким має бути мовлення'''<br> |
| | | |
- | <u>Мета: </u><br> -Дати учням знання про різноманітність видів мовлення; <br> -Вчити учнів говорити правильно; <br> -Вчити учнів бути чемними і ввічливими у спілкуванні; <br> -Виховувати повагу до співрозмовника. <br> <u></u> | + | <u>Мета: </u><br> -Дати учням знання про різноманітність видів мовлення; <br> -Вчити учнів говорити правильно; <br> -Вчити учнів бути чемними і ввічливими у спілкуванні; <br> -Виховувати повагу до співрозмовника. <br> <u></u> |
| | | |
- | <u>Тип уроку:</u> Навчально-виховний <br> <u></u> | + | <u>Тип уроку:</u> Навчально-виховний <br> <u></u> |
| | | |
| <u>Хід уроку: </u><br> Послухайте уривок тексту. <br> Мовчазний, замріяний стоїть ліс… <br> '' Онде велетень дуб, усе ще вкритий золотом пожовклого листя, а онде молода берізка звісила донизу довгі голі віти. А поруч неї струнка вічнозелена ялина, укутана снігом. <br> -Ух, важко, - зітхає вона і, ворухнувши гіллям, струшує великі клапті снігу додолу… (Ю.Старостенко) ''<br> Про яку пору року йдеться у тексті? За допомогою яких слів ви дізналися про те, що саме описується у цьому тексті? <br> <br> Немає такої сфери діяльності людини, в якій би не знадобилося знання мови. Важливо при цьому навчитися говорити не тільки грамотно, а й змістовно, правильно, влучно, переконливо. | | <u>Хід уроку: </u><br> Послухайте уривок тексту. <br> Мовчазний, замріяний стоїть ліс… <br> '' Онде велетень дуб, усе ще вкритий золотом пожовклого листя, а онде молода берізка звісила донизу довгі голі віти. А поруч неї струнка вічнозелена ялина, укутана снігом. <br> -Ух, важко, - зітхає вона і, ворухнувши гіллям, струшує великі клапті снігу додолу… (Ю.Старостенко) ''<br> Про яку пору року йдеться у тексті? За допомогою яких слів ви дізналися про те, що саме описується у цьому тексті? <br> <br> Немає такої сфери діяльності людини, в якій би не знадобилося знання мови. Важливо при цьому навчитися говорити не тільки грамотно, а й змістовно, правильно, влучно, переконливо. |
| | | |
- | [[Image:rozmovat3.jpg]]<br> Сюжетно-рольова гра «Я диктор телебачення»(вчитель дає текст, а учень виразно його читає, наче диктор телебачення). <br> <br> Мовлення людини – це мистецтво «слухати» та «чути». '''Коли ми розмовляємо з кимось, ми повинні пам`ятати про такі правила: '''<br> 1.Кожен, хто ділиться своїми думками та переживаннями, сподівається на уважність співбесідника. Тому під час розмови НАМАГАЙСЯ ЗРОЗУМІТИ НЕ ТІЛЬКИ ЗНАЧЕННЯ СЛІВ, А Й ЕМОЦІЇ ТОВАРИША. Поцікався: «Друже, ти чимось розчарований?» або «Тебе хтось образив?» <br> 2.Без потреби НЕ ПЕРЕБИВАЙ! Почекай, доки друг завершить свою думку. <br> 3.Приятель буде відвертішим, якщо у твоїх очах помітить схвалення й підтримку. <br> 4.Якщо не розумієш, про що говорить співрозмовник, не соромся й постав декілька уточнюючих запитань. <br> 5.Ніколи не вдавай, що слухаєш, коли зайнятий! Відсутність інтересу чи нудьга неминуче з`являється на обличчі й у жестах. Краще вибачся й зізнайся, що через брак часу не можеш підтримати розмову. <br> 6. Коли ти стурбований або схвильований, важко почути навіть найважливіше,тому неодмінно скажи про свої переживання, якщо повідомлення товариша неприємно вразило. Такий крок допоможе прояснити ситуацію (цілком можливо, що приятель не хотів тебе образити) та стати майстерним співбесідником. <br><br> Розкажи, про що ти любиш говорити з мамою, татом, бабусею, дідусем, своїми товаришами. <br><br> Крім цього під час розмови потрібно завжди пам`ятати про чемні слова, вони не тільки прикрашають нашу мову, а й нашу душу (форми вітання, прощання, прохання, подяки , вибачення, поздоровлення). <br> Якщо хочеш відмовити у чомусь, не соромся цього, а відмов ввічливо: ні, дякую; дякую, не треба; шкода, але я … <br> Не забувай про слова-відповіді на подяку: нема за що; прошу; будь ласка. <br><br> ''До всіх сердець, як до дверей, <br> Є ключики малі. <br> Їх кожен легко підбере, <br> Якщо йому не лінь. <br> Ти, друже, мусиш знати їх, <br> Запам`ятать не важко: <br> Маленькі ключики твої – <br> «Спасибі» і «Будь ласка»! (Англійський народний вірш. Переклад В.Гужви) ''<br><br> У мовленні дуже важливу роль грає тембр голосу. Це характерна окраса голосу кожної людини, за якою ми можемо впізнати того, хто говорить. <br> Сюжетно-рольова гра «Впізнай по голосу» (один з учнів повертається до інших спиною, а вчитель показує, кому казати одне і те ж слово, учень повинен по голосу впізнати того, хто говорить). <br> <br> В деяких випадках нашого спілкування важливо слідкувати за темпом розмови. Наприклад, якщо бабуся погано чує, треба говорити повільніше та більш виразно. <br><br> Учням слід дотримуватися таких порад: <br> -не вигукувати слів; <br> -не розтягувати слів; <br> -не «ковтати» закінчень слів. <br><br> Важливі у мовленні сила голосу, міміка та жести. Коли говориш з кимось, не викрикуй та не розмахуй руками. <br><br> Поясни, як ти розумієш ці прислів`я та приказки. <br> ''Їй кажеш «ячмінь», а вона каже «гречка». <br> Говори до гори, а гора горою. <br> Від погляду молоко кисне. <br> Надувся як сич. <br> Аж до діброви чути ваші розмови. <br> Переливає із пустого в порожнє. ''<br><br> Гра (на розвиток пам`яті): <br> Дорослий читає перелік 25 слів, потім діти записують у зошит ті слова, які запам`яталися, у будь-якому порядку. <br> Сіно, ключ, літак, поїзд, картина, місяць, співак, радіо, трава, перевал,автомобіль, серце, букет, тротуар, сторіччя, фільм, аромат, Карпати, нерухомість, календар, чоловік, жінка, абстракція, вертоліт. <br><br>Після виникнення усного мовлення у людей виникла потреба у тривалому збереженні інформації, тобто у оволодінні письмом. Спочатку виник такий вид писемного мовлення, як піктографія. Це запис розмови за допомогою знаків або малюнків. Таким видом писемності користувалися дуже давно і такі записи були дуже незручними, адже треба було малювати багато і знаки не завжди були зрозумілими тим, хто їх читав. Тому пізніше люди вдосконалювали способи письма і поступово дійшли до сучасних видів письмового мовлення. <br> <br> В кожній галузі людської діяльності є свої, особливі знаки, за допомогою яких передається інформація. Це знаки індивідуальні, без використання слів, букв (так як це буває у письмі або усній мові). <br> У моряків існує азбука Морзе, де за допомогою спеціальних звукових сигналів передають текст. Таким чином «спілкуються» моряки і сьогодні. <br> Якими знаками ви користуєтесь на уроках математики? Це цифри – знаки, що позначають математичні числа. Без них не обійдеться ні одна людина на землі (адже треба, прокинувшись вранці, подивитись на годинник і не спізнитись до школи; купити в шкільній їдальні смачну булочку і заплатити за неї потрібну суму грошей). <br> Є особливий вид запису знаків у музиці – це ноти. Вміти їх прочитати – це справжня наука. Для цього потрібно відвідувати музичну школу, навчання в ній дуже цікаве та пізнавальне. <br> Є професії, в яких інформація передається за допомогою жестів. Це рухи регулювальника на дорозі, коли він показує величезній кількості машин, в якій послідовності треба їхати кожному, хто знаходиться на перехресті. <br> Також це рухи рук диригента, що показують хору чи оркестру, як виконувати музичний твір. Саме від професійних рухів цієї людини залежить, чи злагоджено будуть виконувати музичний твір музиканти. <br> Отже, видів мовлення існує велика кількість, всі вони дуже цікаві та різноманітні. <br><br> Завдання до теми: <br> 1.Склади розповідь за темою «Я на екскурсії». <br> 2.Наведи приклади ввічливих слів. <br> 3.Поясни значення прислів`я «Добрим словом мур проб`єш, а лихим у двері не ввійдеш». <br> 4.Підготуй виразне читання тексту. <br><br> Запитання до теми: <br> 1.Що таке мовлення? <br> 2.Які види мовлення бувають? <br> 3.Як ви розумієте поняття жести, міміка, інтонація? <br> 4.Що значить говорити грамотно? Поясніть. <br><br> Список використаних джерел: <br> 1.Вашуленко М.С., Мельничайко О.І. Рідна мова: Підруч. для 4 кл.-К.:Освіта, 2003-Ч.І.- <br> 126 с. <br> 2.Країна знань: Довідник молодшого школяра/Авт.-упорядник Т.М.Огієнко, Н.А.Філіпова, Л.Ф.Богданова, Н.М.Кириченко.-Х.:Науково-методичний центр, 2005.-208 с. <br> 3.ОстровськийВ.М., Сидір М.В.Музичне мистецтво. 5 клас:Посібник-зошит для загальноосвітніх навчальних закладів.-Тернопіль:Навчальна книга-Богдан2009.- <br> 76 с. <br> 4.Прищепа К.С., Лук`яненко В.Г. Тематичний словник школяра.-К.:Гала, 1997.-336 с. <br> 5.Урок на тему: «Джерела писемності.Розвиток зв`язного мовлення.Лист.Адреса», <br> Молчан В.В., учитель української мови та літератури ДЗОШ №101, м.Київ. <br><br> Відредаговано і надіслано Пучко Л.В. <br> <br> <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].
| + | [[Image:Rozmovat3.jpg]]<br> Сюжетно-рольова гра «Я диктор телебачення»(вчитель дає текст, а учень виразно його читає, наче диктор телебачення). <br> <br> Мовлення людини – це мистецтво «слухати» та «чути». '''Коли ми розмовляємо з кимось, ми повинні пам`ятати про такі правила: '''<br> 1.Кожен, хто ділиться своїми думками та переживаннями, сподівається на уважність співбесідника. Тому під час розмови НАМАГАЙСЯ ЗРОЗУМІТИ НЕ ТІЛЬКИ ЗНАЧЕННЯ СЛІВ, А Й ЕМОЦІЇ ТОВАРИША. Поцікався: «Друже, ти чимось розчарований?» або «Тебе хтось образив?» <br> 2.Без потреби НЕ ПЕРЕБИВАЙ! Почекай, доки друг завершить свою думку. <br> 3.Приятель буде відвертішим, якщо у твоїх очах помітить схвалення й підтримку. <br> 4.Якщо не розумієш, про що говорить співрозмовник, не соромся й постав декілька уточнюючих запитань. <br> 5.Ніколи не вдавай, що слухаєш, коли зайнятий! Відсутність інтересу чи нудьга неминуче з`являється на обличчі й у жестах. Краще вибачся й зізнайся, що через брак часу не можеш підтримати розмову. <br> 6. Коли ти стурбований або схвильований, важко почути навіть найважливіше,тому неодмінно скажи про свої переживання, якщо повідомлення товариша неприємно вразило. Такий крок допоможе прояснити ситуацію (цілком можливо, що приятель не хотів тебе образити) та стати майстерним співбесідником. <br><br> Розкажи, про що ти любиш говорити з мамою, татом, бабусею, дідусем, своїми товаришами. <br>[[Image:ditu urok.jpg]]<br> Крім цього під час розмови потрібно завжди пам`ятати про чемні слова, вони не тільки прикрашають нашу мову, а й нашу душу (форми вітання, прощання, прохання, подяки , вибачення, поздоровлення). <br> Якщо хочеш відмовити у чомусь, не соромся цього, а відмов ввічливо: ні, дякую; дякую, не треба; шкода, але я … <br> Не забувай про слова-відповіді на подяку: нема за що; прошу; будь ласка. <br><br> ''До всіх сердець, як до дверей, <br> Є ключики малі. <br> Їх кожен легко підбере, <br> Якщо йому не лінь. <br> Ти, друже, мусиш знати їх, <br> Запам`ятать не важко: <br> Маленькі ключики твої – <br> «Спасибі» і «Будь ласка»! (Англійський народний вірш. Переклад В.Гужви) ''<br><br> У мовленні дуже важливу роль грає тембр голосу. Це характерна окраса голосу кожної людини, за якою ми можемо впізнати того, хто говорить. <br> Сюжетно-рольова гра «Впізнай по голосу» (один з учнів повертається до інших спиною, а вчитель показує, кому казати одне і те ж слово, учень повинен по голосу впізнати того, хто говорить). <br> <br> В деяких випадках нашого спілкування важливо слідкувати за темпом розмови. Наприклад, якщо бабуся погано чує, треба говорити повільніше та більш виразно. <br><br> Учням слід дотримуватися таких порад: <br> -не вигукувати слів; <br> -не розтягувати слів; <br> -не «ковтати» закінчень слів. <br><br> Важливі у мовленні сила голосу, міміка та жести. Коли говориш з кимось, не викрикуй та не розмахуй руками. <br><br> Поясни, як ти розумієш ці прислів`я та приказки. <br> ''Їй кажеш «ячмінь», а вона каже «гречка». <br> Говори до гори, а гора горою. <br> Від погляду молоко кисне. <br> Надувся як сич. <br> Аж до діброви чути ваші розмови. <br> Переливає із пустого в порожнє. ''<br><br> Гра (на розвиток пам`яті): <br> Дорослий читає перелік 25 слів, потім діти записують у зошит ті слова, які запам`яталися, у будь-якому порядку. <br> Сіно, ключ, літак, поїзд, картина, місяць, співак, радіо, трава, перевал,автомобіль, серце, букет, тротуар, сторіччя, фільм, аромат, Карпати, нерухомість, календар, чоловік, жінка, абстракція, вертоліт. <br><br>Після виникнення усного мовлення у людей виникла потреба у тривалому збереженні інформації, тобто у оволодінні письмом. Спочатку виник такий вид писемного мовлення, як піктографія. Це запис розмови за допомогою знаків або малюнків. Таким видом писемності користувалися дуже давно і такі записи були дуже незручними, адже треба було малювати багато і знаки не завжди були зрозумілими тим, хто їх читав. Тому пізніше люди вдосконалювали способи письма і поступово дійшли до сучасних видів письмового мовлення. <br> <br> В кожній галузі людської діяльності є свої, особливі знаки, за допомогою яких передається інформація. Це знаки індивідуальні, без використання слів, букв (так як це буває у письмі або усній мові). <br> У моряків існує азбука Морзе, де за допомогою спеціальних звукових сигналів передають текст. Таким чином «спілкуються» моряки і сьогодні. <br> Якими знаками ви користуєтесь на уроках математики? Це цифри – знаки, що позначають математичні числа. Без них не обійдеться ні одна людина на землі (адже треба, прокинувшись вранці, подивитись на годинник і не спізнитись до школи; купити в шкільній їдальні смачну булочку і заплатити за неї потрібну суму грошей). <br> Є особливий вид запису знаків у музиці – це ноти. Вміти їх прочитати – це справжня наука. Для цього потрібно відвідувати музичну школу, навчання в ній дуже цікаве та пізнавальне. <br> Є професії, в яких інформація передається за допомогою жестів. Це рухи регулювальника на дорозі, коли він показує величезній кількості машин, в якій послідовності треба їхати кожному, хто знаходиться на перехресті. <br> Також це рухи рук диригента, що показують хору чи оркестру, як виконувати музичний твір. Саме від професійних рухів цієї людини залежить, чи злагоджено будуть виконувати музичний твір музиканти. <br> Отже, видів мовлення існує велика кількість, всі вони дуже цікаві та різноманітні. <br><br> Завдання до теми: <br> 1.Склади розповідь за темою «Я на екскурсії». <br> 2.Наведи приклади ввічливих слів. <br> 3.Поясни значення прислів`я «Добрим словом мур проб`єш, а лихим у двері не ввійдеш». <br> 4.Підготуй виразне читання тексту. <br><br> Запитання до теми: <br> 1.Що таке мовлення? <br> 2.Які види мовлення бувають? <br> 3.Як ви розумієте поняття жести, міміка, інтонація? <br> 4.Що значить говорити грамотно? Поясніть. <br><br> Список використаних джерел: <br> 1.Вашуленко М.С., Мельничайко О.І. Рідна мова: Підруч. для 4 кл.-К.:Освіта, 2003-Ч.І.- <br> 126 с. <br> 2.Країна знань: Довідник молодшого школяра/Авт.-упорядник Т.М.Огієнко, Н.А.Філіпова, Л.Ф.Богданова, Н.М.Кириченко.-Х.:Науково-методичний центр, 2005.-208 с. <br> 3.ОстровськийВ.М., Сидір М.В.Музичне мистецтво. 5 клас:Посібник-зошит для загальноосвітніх навчальних закладів.-Тернопіль:Навчальна книга-Богдан2009.- <br> 76 с. <br> 4.Прищепа К.С., Лук`яненко В.Г. Тематичний словник школяра.-К.:Гала, 1997.-336 с. <br> 5.Урок на тему: «Джерела писемності.Розвиток зв`язного мовлення.Лист.Адреса», <br> Молчан В.В., учитель української мови та літератури ДЗОШ №101, м.Київ. <br><br> Відредаговано і надіслано Пучко Л.В. <br> <br> <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. |
| | | |
| <br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум]. | | <br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум]. |
Версия 16:03, 19 декабря 2010
Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 4 клас>> Українська мова: Яким має бути мовлення.Повні уроки
Яким має бути мовлення
Мета: -Дати учням знання про різноманітність видів мовлення; -Вчити учнів говорити правильно; -Вчити учнів бути чемними і ввічливими у спілкуванні; -Виховувати повагу до співрозмовника.
Тип уроку: Навчально-виховний
Хід уроку: Послухайте уривок тексту. Мовчазний, замріяний стоїть ліс… Онде велетень дуб, усе ще вкритий золотом пожовклого листя, а онде молода берізка звісила донизу довгі голі віти. А поруч неї струнка вічнозелена ялина, укутана снігом. -Ух, важко, - зітхає вона і, ворухнувши гіллям, струшує великі клапті снігу додолу… (Ю.Старостенко) Про яку пору року йдеться у тексті? За допомогою яких слів ви дізналися про те, що саме описується у цьому тексті? Немає такої сфери діяльності людини, в якій би не знадобилося знання мови. Важливо при цьому навчитися говорити не тільки грамотно, а й змістовно, правильно, влучно, переконливо.
Сюжетно-рольова гра «Я диктор телебачення»(вчитель дає текст, а учень виразно його читає, наче диктор телебачення). Мовлення людини – це мистецтво «слухати» та «чути». Коли ми розмовляємо з кимось, ми повинні пам`ятати про такі правила: 1.Кожен, хто ділиться своїми думками та переживаннями, сподівається на уважність співбесідника. Тому під час розмови НАМАГАЙСЯ ЗРОЗУМІТИ НЕ ТІЛЬКИ ЗНАЧЕННЯ СЛІВ, А Й ЕМОЦІЇ ТОВАРИША. Поцікався: «Друже, ти чимось розчарований?» або «Тебе хтось образив?» 2.Без потреби НЕ ПЕРЕБИВАЙ! Почекай, доки друг завершить свою думку. 3.Приятель буде відвертішим, якщо у твоїх очах помітить схвалення й підтримку. 4.Якщо не розумієш, про що говорить співрозмовник, не соромся й постав декілька уточнюючих запитань. 5.Ніколи не вдавай, що слухаєш, коли зайнятий! Відсутність інтересу чи нудьга неминуче з`являється на обличчі й у жестах. Краще вибачся й зізнайся, що через брак часу не можеш підтримати розмову. 6. Коли ти стурбований або схвильований, важко почути навіть найважливіше,тому неодмінно скажи про свої переживання, якщо повідомлення товариша неприємно вразило. Такий крок допоможе прояснити ситуацію (цілком можливо, що приятель не хотів тебе образити) та стати майстерним співбесідником.
Розкажи, про що ти любиш говорити з мамою, татом, бабусею, дідусем, своїми товаришами.
Крім цього під час розмови потрібно завжди пам`ятати про чемні слова, вони не тільки прикрашають нашу мову, а й нашу душу (форми вітання, прощання, прохання, подяки , вибачення, поздоровлення). Якщо хочеш відмовити у чомусь, не соромся цього, а відмов ввічливо: ні, дякую; дякую, не треба; шкода, але я … Не забувай про слова-відповіді на подяку: нема за що; прошу; будь ласка.
До всіх сердець, як до дверей, Є ключики малі. Їх кожен легко підбере, Якщо йому не лінь. Ти, друже, мусиш знати їх, Запам`ятать не важко: Маленькі ключики твої – «Спасибі» і «Будь ласка»! (Англійський народний вірш. Переклад В.Гужви)
У мовленні дуже важливу роль грає тембр голосу. Це характерна окраса голосу кожної людини, за якою ми можемо впізнати того, хто говорить. Сюжетно-рольова гра «Впізнай по голосу» (один з учнів повертається до інших спиною, а вчитель показує, кому казати одне і те ж слово, учень повинен по голосу впізнати того, хто говорить). В деяких випадках нашого спілкування важливо слідкувати за темпом розмови. Наприклад, якщо бабуся погано чує, треба говорити повільніше та більш виразно.
Учням слід дотримуватися таких порад: -не вигукувати слів; -не розтягувати слів; -не «ковтати» закінчень слів.
Важливі у мовленні сила голосу, міміка та жести. Коли говориш з кимось, не викрикуй та не розмахуй руками.
Поясни, як ти розумієш ці прислів`я та приказки. Їй кажеш «ячмінь», а вона каже «гречка». Говори до гори, а гора горою. Від погляду молоко кисне. Надувся як сич. Аж до діброви чути ваші розмови. Переливає із пустого в порожнє.
Гра (на розвиток пам`яті): Дорослий читає перелік 25 слів, потім діти записують у зошит ті слова, які запам`яталися, у будь-якому порядку. Сіно, ключ, літак, поїзд, картина, місяць, співак, радіо, трава, перевал,автомобіль, серце, букет, тротуар, сторіччя, фільм, аромат, Карпати, нерухомість, календар, чоловік, жінка, абстракція, вертоліт.
Після виникнення усного мовлення у людей виникла потреба у тривалому збереженні інформації, тобто у оволодінні письмом. Спочатку виник такий вид писемного мовлення, як піктографія. Це запис розмови за допомогою знаків або малюнків. Таким видом писемності користувалися дуже давно і такі записи були дуже незручними, адже треба було малювати багато і знаки не завжди були зрозумілими тим, хто їх читав. Тому пізніше люди вдосконалювали способи письма і поступово дійшли до сучасних видів письмового мовлення. В кожній галузі людської діяльності є свої, особливі знаки, за допомогою яких передається інформація. Це знаки індивідуальні, без використання слів, букв (так як це буває у письмі або усній мові). У моряків існує азбука Морзе, де за допомогою спеціальних звукових сигналів передають текст. Таким чином «спілкуються» моряки і сьогодні. Якими знаками ви користуєтесь на уроках математики? Це цифри – знаки, що позначають математичні числа. Без них не обійдеться ні одна людина на землі (адже треба, прокинувшись вранці, подивитись на годинник і не спізнитись до школи; купити в шкільній їдальні смачну булочку і заплатити за неї потрібну суму грошей). Є особливий вид запису знаків у музиці – це ноти. Вміти їх прочитати – це справжня наука. Для цього потрібно відвідувати музичну школу, навчання в ній дуже цікаве та пізнавальне. Є професії, в яких інформація передається за допомогою жестів. Це рухи регулювальника на дорозі, коли він показує величезній кількості машин, в якій послідовності треба їхати кожному, хто знаходиться на перехресті. Також це рухи рук диригента, що показують хору чи оркестру, як виконувати музичний твір. Саме від професійних рухів цієї людини залежить, чи злагоджено будуть виконувати музичний твір музиканти. Отже, видів мовлення існує велика кількість, всі вони дуже цікаві та різноманітні.
Завдання до теми: 1.Склади розповідь за темою «Я на екскурсії». 2.Наведи приклади ввічливих слів. 3.Поясни значення прислів`я «Добрим словом мур проб`єш, а лихим у двері не ввійдеш». 4.Підготуй виразне читання тексту.
Запитання до теми: 1.Що таке мовлення? 2.Які види мовлення бувають? 3.Як ви розумієте поняття жести, міміка, інтонація? 4.Що значить говорити грамотно? Поясніть.
Список використаних джерел: 1.Вашуленко М.С., Мельничайко О.І. Рідна мова: Підруч. для 4 кл.-К.:Освіта, 2003-Ч.І.- 126 с. 2.Країна знань: Довідник молодшого школяра/Авт.-упорядник Т.М.Огієнко, Н.А.Філіпова, Л.Ф.Богданова, Н.М.Кириченко.-Х.:Науково-методичний центр, 2005.-208 с. 3.ОстровськийВ.М., Сидір М.В.Музичне мистецтво. 5 клас:Посібник-зошит для загальноосвітніх навчальних закладів.-Тернопіль:Навчальна книга-Богдан2009.- 76 с. 4.Прищепа К.С., Лук`яненко В.Г. Тематичний словник школяра.-К.:Гала, 1997.-336 с. 5.Урок на тему: «Джерела писемності.Розвиток зв`язного мовлення.Лист.Адреса», Молчан В.В., учитель української мови та літератури ДЗОШ №101, м.Київ.
Відредаговано і надіслано Пучко Л.В. Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
Предмети > Українська мова > Українська мова 4 клас
|