|
|
Строка 1: |
Строка 1: |
- | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці. Повні уроки''' | + | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці. Повні уроки''' |
| | | |
| + | <br> '''Тема 71. В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці.''' |
| | | |
- | '''Тема 71. В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці.''' | + | <br> '''Цікaвий світ навкoло тeбе''' |
| | | |
| + | <br> '''Мета:''' Рoзвивати в учнів дoпитливість, інтерeс до навкoлишнього життя; удoсконалювати нaвички вирaзного і прaвильного читaння та нaвички літерaтурного анaлізу твoру; викликaти бaжання брaти краще з літерaтурних джерeл для сaмовиховання. |
| | | |
- | '''Цікaвий світ навкoло тeбе''' | + | '''Облaднання:''' дошка, малюнки |
| | | |
| + | <br> '''Хід уроку''' |
| | | |
- | '''Мета:''' Рoзвивати в учнів дoпитливість, інтерeс до навкoлишнього життя; удoсконалювати нaвички вирaзного і прaвильного читaння та нaвички літерaтурного анaлізу твoру; викликaти бaжання брaти краще з літерaтурних джерeл для сaмовиховання. | + | <br> '''І. Мовна розминка''' |
| | | |
- | '''Облaднання:''' дошка, малюнки | + | '''1.'''Чистомовка |
| | | |
| + | Енька-енька-енька — донечка маленька. Ає-ає-ає — маму все чекає. Ила-ила-ила — посуд перемила. |
| | | |
- | '''Хід уроку'''
| + | [[Image:3823291753_968920cf72.jpg]] |
| | | |
| + | Ла-ла-ла — квіти помила. Иця-иця-иця — росте в мами помічниця. |
| | | |
- | '''І. Мовна розминка''' | + | '''2.'''Скоромовка |
| | | |
- | '''1.'''Чистомовка
| + | Норці не потрібна нірка, Норка носить теплу шкірку. |
| | | |
- | Енька-енька-енька — донечка маленька.
| + | '''ІІ. Формування читацьких навичок.''' |
- | Ає-ає-ає — маму все чекає.
| + | |
- | Ила-ила-ила — посуд перемила.
| + | |
- | Ла-ла-ла — квіти помила.
| + | |
- | Иця-иця-иця — росте в мами помічниця.
| + | |
| | | |
- | '''2.'''Скоромовка | + | '''1.'''Гра "Що переплутали?" |
| | | |
- | Норці не потрібна нірка,
| + | Геть усе, усе на світі Переплутав хлопчик Вітя. Каже: "Діти вчаться ..., А комбайн працює ... , Всіх людей стрижуть ... , А лікують ..., Ми книжки берем ... , Ліки-...". |
- | Норка носить теплу шкірку.
| + | |
| | | |
- | '''ІІ. Формування читацьких навичок.'''
| + | —Давайте розплутаємо цю плутанину і поставимо усі слова на місце.На дошці написано продовження вірша. Замість пропущених слів діти прикріплюють слова з карток. |
| | | |
- | '''1.'''Гра "Що переплутали?"
| + | Діти, звісно, вчаться ..., А комбайн працює ..., Ми лікуємось..., А стрижемось ..., Ліки беремо ..., А книжки ... (Г. Малик). |
| | | |
- | Геть усе, усе на світі
| + | На цьому уривку діти вправляються в інтонаційному читанні у різних темпах. |
- | Переплутав хлопчик Вітя.
| + | |
- | Каже: "Діти вчаться ...,
| + | |
- | А комбайн працює ... ,
| + | |
- | Всіх людей стрижуть ... ,
| + | |
- | А лікують ...,
| + | |
- | Ми книжки берем ... ,
| + | |
- | Ліки-...".
| + | |
| | | |
- | —Давайте розплутаємо цю плутанину і поставимо усі слова на місце.На дошці написано продовження вірша. Замість пропущених слів діти прикріплюють слова з карток.
| + | —Доведіть, що це — вірш. Назвіть, які рими використав поет. |
| | | |
- | Діти, звісно, вчаться ...,
| + | '''II. Повідомлення теми і мети уроку''' |
- | А комбайн працює ...,
| + | |
- | Ми лікуємось...,
| + | |
- | А стрижемось ...,
| + | |
- | Ліки беремо ...,
| + | |
- | А книжки ... (Г. Малик).
| + | |
| | | |
- | На цьому уривку діти вправляються в інтонаційному читанні у різних темпах. | + | — Які ще жанри літератури, крім віршів, ви знаєте? — Прочитайте назву розділу. — Оповідання — це розповідний, прозовий твір про різні випад¬ки з життя людей, тварин. На відміну від віршів, речення в оповідан¬ні не римуються. |
| | | |
- | —Доведіть, що це — вірш. Назвіть, які рими використав поет.
| + | '''III. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Як же все це було без мене?»''' |
| | | |
- | '''II. Повідомлення теми і мети уроку''' | + | '''1.''' Робота над заголовком |
| | | |
- | — Які ще жанри літератури, крім віршів, ви знаєте? | + | — Прочитайте заголовок. Як ви розумієте його значення? — А чи уявляєте собі світ без вас? — Чи задумувались ви над цим? — Можливо, відповідь на це запитання допоможе дати оповідання В. Сухомлинського. |
- | — Прочитайте назву розділу. | + | |
- | — Оповідання — це розповідний, прозовий твір про різні випад¬ки з життя людей, тварин. На відміну від віршів, речення в оповідан¬ні не римуються. | + | |
| | | |
- | '''III. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Як же все це було без мене?»''' | + | '''2.''' Читання оповідання вчителем |
| | | |
- | '''1.''' Робота над заголовком
| + | — Над яким питанням задумалася Яринка? — Скільки їй минуло років? — Про кого це оповідання? — Що знайшла мама серед одягу? |
| | | |
- | — Прочитайте заголовок. Як ви розумієте його значення?
| + | '''2.''' Словникова робота |
- | — А чи уявляєте собі світ без вас?
| + | |
- | — Чи задумувались ви над цим?
| + | |
- | — Можливо, відповідь на це запитання допоможе дати оповідання В. Сухомлинського.
| + | |
| | | |
- | '''2.''' Читання оповідання вчителем
| + | Років доньці довкола минуло сорочечка шкільне свято сплеснула приміряє трішечки тиждень викладеного Читання слів «дощиком». |
| | | |
- | — Над яким питанням задумалася Яринка?
| + | '''3.''' Гра «Бджілки» |
- | — Скільки їй минуло років?
| + | |
- | — Про кого це оповідання?
| + | |
- | — Що знайшла мама серед одягу?
| + | |
| | | |
- | '''2.''' Словникова робота
| + | Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі — Прочитайте питальні речення. — Чиї це слова? — З якою інтонацією ставила запитання Яринка? (Здивовано) — Як слід читати слова мами? (Спокійно, лагідно, розмірено) |
| | | |
- | Років доньці довкола
| + | Фізкультхвилинка |
- | минуло сорочечка шкільне
| + | |
- | свято сплеснула приміряє
| + | |
- | трішечки тиждень викладеного
| + | |
- | Читання слів «дощиком».
| + | |
| | | |
- | '''3.''' Гра «Бджілки» | + | '''4.''' Вибіркове читання. Робота над змістом оповідання. |
| | | |
- | Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі
| + | — Чим була заклопотана мама? — Прочитайте, що знайшла Яринка серед одягу. Чому здивувалась дівчинка? — Про що мама розповіла Яринці? Чому Яринка дивилась на маму широко відкритими очима? — Над чим задумалась дівчинка? Прочитайте. — Чому мовчала мама? |
- | — Прочитайте питальні речення. | + | |
- | — Чиї це слова?
| + | |
- | — З якою інтонацією ставила запитання Яринка? (Здивовано) | + | |
- | — Як слід читати слова мами? (Спокійно, лагідно, розмірено) | + | |
| | | |
- | Фізкультхвилинка
| + | '''5.''' Мовно-логічне завдання Учні з'єднують слова із малюнками. (Слова: турботлива, добра, ніжна, уважна, акуратна, маленька, бережлива, здивована). — Чи можна це довести, посилаючись на текст? |
| | | |
- | '''4.''' Вибіркове читання. Робота над змістом оповідання. | + | '''6.''' Читання в особах |
| | | |
- | — Чим була заклопотана мама? | + | — З якою інтонацією слід читати слова мами? (Лагідно, ніжно, спокійно.) — А Яринки? (Здивовано.) — Чиї слова треба читати розповідним тоном? |
- | — Прочитайте, що знайшла Яринка серед одягу. Чому здивувалась дівчинка?
| + | |
- | — Про що мама розповіла Яринці? Чому Яринка дивилась на маму широко відкритими очима?
| + | |
- | — Над чим задумалась дівчинка? Прочитайте. | + | |
- | — Чому мовчала мама? | + | |
| | | |
- | '''5.''' Мовно-логічне завдання
| |
- | Учні з'єднують слова із малюнками.
| |
- | (Слова: турботлива, добра, ніжна, уважна, акуратна, маленька, бережлива, здивована).
| |
- | — Чи можна це довести, посилаючись на текст?
| |
| | | |
- | '''6.''' Читання в особах
| |
| | | |
- | — З якою інтонацією слід читати слова мами? (Лагідно, ніжно, спокійно.)
| + | '''V.''' Опрацювання оповідання В. Сухомлинського "По волосинці" |
- | — А Яринки? (Здивовано.)
| + | |
- | — Чиї слова треба читати розповідним тоном?
| + | |
| | | |
- | '''7.''' Робота над ілюстрацією до оповідання | + | '''1.''' Словникова робота. Читання пірамідок слів: |
| | | |
- | — Розгляньте уважно малюнок.
| + | сама дала нести пляшку вузлик волосинці пошепки ледачёнький хвилювання першокласник |
- | — Кого ви на ньому бачите?
| + | |
- | — Якими рядками оповідання ви підписали б малюнок?
| + | |
| | | |
- | '''V.''' Опрацювання оповідання В. Сухомлинського "По волосинці" | + | '''2.''' Самостійне читання тексту учнями з наступним тестуванням |
| | | |
- | '''1.''' Словникова робота. Читання пірамідок слів: | + | '''Тест''' |
| | | |
- | сама дала
| + | '''1)''' Першокласник Петрик був ... |
- | нести пляшку
| + | |
- | вузлик волосинці
| + | |
- | пошепки ледачёнький
| + | |
- | хвилювання першокласник
| + | |
| | | |
- | '''2.''' Самостійне читання тексту учнями з наступним тестуванням | + | а) працьовитим хлопчиком; б) ледаченьким хлопчиком. '''2)''' Петрикові вузлик здався дуже ... |
| | | |
- | '''Тест''' | + | а) важким; б) легким. '''3)''' В кущах Петрик побачив ... |
| | | |
- | '''1)''' Першокласник Петрик був ... | + | а) велику лисячу нору; б) велике волосяне гніздо. '''4)''' Пташка щоразу приносила до гнізда ... |
| | | |
- | а) працьовитим хлопчиком; б) ледаченьким хлопчиком. | + | а) по гілочці; б) по волосинці. '''5)''' Петрик стояв ... |
- | '''2)''' Петрикові вузлик здався дуже ... | + | |
| | | |
- | а) важким; б) легким. | + | а) задуманий; б) усміхнений. '''6)''' Бабусю, я нестиму з лісу ... |
- | '''3)''' В кущах Петрик побачив ... | + | |
| | | |
- | а) велику лисячу нору; б) велике волосяне гніздо. | + | а) ваш кошик; б) ваше пальто. |
- | '''4)''' Пташка щоразу приносила до гнізда ...
| + | |
| | | |
- | а) по гілочці; б) по волосинці. | + | Відповіді: 1) б, 2) а, 3) б, 4) б, 5) а, 6) б. |
- | '''5)''' Петрик стояв ...
| + | |
| | | |
- | а) задуманий; б) усміхнений.
| + | '''3.''' Повторне читання оповідання вголос. Аналіз змісту. |
- | '''6)''' Бабусю, я нестиму з лісу ... | + | |
| | | |
- | а) ваш кошик; б) ваше пальто.
| + | — Коли відбуваються події, описані автором? — Чому Петрик не ніс вузлик з їжею? Чи справді цей вузлик був таким важким? — Прочитайте, що цікавого побачив Петрик у лісі. Що вразило хлопчика? Чому? — Прочитайте, які почуття охопили його. Чому він хвилювався? А що його здивувало? — Чому хлопчик стояв задуманий? — Знайдіть в оповіданні зачин, основну частину, кінцівку. — Як пташка будувала своє житло? Прочитайте. |
| | | |
- | Відповіді: 1) б, 2) а, 3) б, 4) б, 5) а, 6) б.
| + | '''4.''' Вправи на розвиток читацьких навичок |
| | | |
- | '''3.''' Повторне читання оповідання вголос. Аналіз змісту.
| + | А) Гра "Чи є в оповіданні такі речення?" |
| | | |
- | — Коли відбуваються події, описані автором?
| + | Учитель читає речення. Учні відшукують його у тексті. |
- | — Чому Петрик не ніс вузлик з їжею? Чи справді цей вузлик був таким важким?
| + | |
- | — Прочитайте, що цікавого побачив Петрик у лісі. Що вразило хлопчика? Чому?
| + | |
- | — Прочитайте, які почуття охопили його. Чому він хвилювався? А що його здивувало?
| + | |
- | — Чому хлопчик стояв задуманий?
| + | |
- | — Знайдіть в оповіданні зачин, основну частину, кінцівку.
| + | |
- | — Як пташка будувала своє житло? Прочитайте.
| + | |
| | | |
- | '''4.''' Вправи на розвиток читацьких навичок
| + | Бабуся Марія з онуком гуляли в парку. (Ні). |
| | | |
- | А) Гра "Чи є в оповіданні такі речення?"
| + | Вони побачили, як до куща прилетіла маленька пташка. (Є). |
| | | |
- | Учитель читає речення. Учні відшукують його у тексті.
| + | В дзьобику вона принесла волосинку. (Є). |
- |
| + | |
- | Бабуся Марія з онуком гуляли в парку. (Ні).
| + | |
- |
| + | |
- | Вони побачили, як до куща прилетіла маленька пташка. (Є).
| + | |
- |
| + | |
- | В дзьобику вона принесла волосинку. (Є). | + | |
- |
| + | |
- | Пташка швидко полетіла геть. (Ні).
| + | |
- |
| + | |
- | Петрик стояв заплаканий. (Ні).
| + | |
| | | |
- | Б)Гра "Доведи, що ... "(Речення з тексту)
| + | Пташка швидко полетіла геть. (Ні). |
| | | |
- | — ... що дія оповідання відбувається навесні.
| + | Петрик стояв заплаканий. (Ні). |
- | — ... що Петрик не допомагав бабусі.
| + | |
- | — ... що Петрик вперше побачив, як пташка звиває гніздо.
| + | |
- | — ... що це його дуже вразило.
| + | |
- | — ... що Петрик зрозумів, що треба працювати, а не лінуватись.
| + | |
| | | |
- | '''5.''' Розвиток зв'язного мовлення
| + | Б)Гра "Доведи, що ... "(Речення з тексту) |
| | | |
- | — Продовжити текст кількома реченнями: "Петрик стояв задуманий. Він думав про те, що ...". | + | — ... що дія оповідання відбувається навесні. — ... що Петрик не допомагав бабусі. — ... що Петрик вперше побачив, як пташка звиває гніздо. — ... що це його дуже вразило. — ... що Петрик зрозумів, що треба працювати, а не лінуватись. |
| | | |
- | '''6.''' Робота над аналізом змістом оповідання з елементами вибіркового читання | + | '''5.''' Розвиток зв'язного мовлення |
| | | |
- | — Хто пішов до лісу? | + | — Продовжити текст кількома реченнями: "Петрик стояв задуманий. Він думав про те, що ...". |
- | — Скільки років було Петрикові?
| + | |
- | — Що дала бабуся нести Петрикові?
| + | |
- | — Чому він не захотів нести вузлик? Чи справді він був дуже важким?
| + | |
- | — Про що це свідчить?
| + | |
- | — Що зробила бабуся з онуком, прийшовши до лісу?
| + | |
- | — Що вони побачили? Яке було гніздо? Прочитайте.
| + | |
- | — Що так вразило хлопчика?
| + | |
- | — Чому він замислився?
| + | |
- | — Яка головна думка оповідання?
| + | |
| | | |
- | '''VI. Підсумок уроку''' | + | '''6.''' Робота над аналізом змістом оповідання з елементами вибіркового читання |
| | | |
- | А) Гра «Розвідники» | + | — Хто пішов до лісу? — Скільки років було Петрикові? — Що дала бабуся нести Петрикові? — Чому він не захотів нести вузлик? Чи справді він був дуже важким? — Про що це свідчить? — Що зробила бабуся з онуком, прийшовши до лісу? — Що вони побачили? Яке було гніздо? Прочитайте. — Що так вразило хлопчика? — Чому він замислився? — Яка головна думка оповідання? |
- | — Скільки разів у тексті зустрічається слово? | + | |
| + | '''VI. Підсумок уроку''' |
| + | |
| + | А) Гра «Розвідники» — Скільки разів у тексті зустрічається слово? |
| | | |
| І група: бабуся; | | І група: бабуся; |
| | | |
- | II група: Петрик. | + | II група: Петрик. |
- |
| + | |
- | Б) Перевірте себе, з'єднайте частини речення | + | Б) Перевірте себе, з'єднайте частини речення |
| | | |
| ..бабуся з онуком сіли відпочити. | | ..бабуся з онуком сіли відпочити. |
Строка 225: |
Строка 149: |
| ..й глянув на кущ. | | ..й глянув на кущ. |
| | | |
- | ..щоразу приносячи по волосинці. | + | ..щоразу приносячи по волосинці. |
| | | |
| Першокласник Петрик.. | | Першокласник Петрик.. |
Строка 233: |
Строка 157: |
| Пташка швидко літала до гнізда,... | | Пташка швидко літала до гнізда,... |
| | | |
- | Петрик підвівся... | + | Петрик підвівся... |
- | | + | |
- | | + | |
- | — Чи сподобалося вам оповідання?
| + | |
- | — Що вас найбільше вразило?
| + | |
- | | + | |
- | '''V. Домашня робота'''
| + | |
- | | + | |
- | Переказувати оповідання.
| + | |
| | | |
| + | <br> — Чи сподобалося вам оповідання? — Що вас найбільше вразило? |
| | | |
- | '''Матеріали, що використовувалися''': | + | '''V. Домашня робота''' |
| | | |
- | 1)Ю. Є. Бардакова “Мій конспект”, Харків, “Основа”, 2010р.
| + | Переказувати оповідання. |
| | | |
- | 2)Урок від Тараса Капущака: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці.
| + | <br> '''Матеріали, що використовувалися''': |
| | | |
- | 3)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, написав Хоботюк Г.В
| + | 1)Ю. Є. Бардакова “Мій конспект”, Харків, “Основа”, 2010р. |
| | | |
- | 4)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, від Безсмертної І.В
| + | 2)Урок від Тараса Капущака: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці. |
| | | |
| + | 3)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, написав Хоботюк Г.В |
| | | |
- | Відредаговано та вислано Поліщук І.В
| + | 4)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, від Безсмертної І.В |
| | | |
| + | <br> Відредаговано та вислано Поліщук І.В |
| | | |
- | <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. | + | <br> <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. |
| | | |
| Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br> | | Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br> |
| | | |
| [[Категорія: Українська література 2 клас]] | | [[Категорія: Українська література 2 клас]] |
Версия 17:20, 17 февраля 2011
Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці. Повні уроки
Тема 71. В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці.
Цікaвий світ навкoло тeбе
Мета: Рoзвивати в учнів дoпитливість, інтерeс до навкoлишнього життя; удoсконалювати нaвички вирaзного і прaвильного читaння та нaвички літерaтурного анaлізу твoру; викликaти бaжання брaти краще з літерaтурних джерeл для сaмовиховання.
Облaднання: дошка, малюнки
Хід уроку
І. Мовна розминка
1.Чистомовка
Енька-енька-енька — донечка маленька. Ає-ає-ає — маму все чекає. Ила-ила-ила — посуд перемила.
Ла-ла-ла — квіти помила. Иця-иця-иця — росте в мами помічниця.
2.Скоромовка
Норці не потрібна нірка, Норка носить теплу шкірку.
ІІ. Формування читацьких навичок.
1.Гра "Що переплутали?"
Геть усе, усе на світі Переплутав хлопчик Вітя. Каже: "Діти вчаться ..., А комбайн працює ... , Всіх людей стрижуть ... , А лікують ..., Ми книжки берем ... , Ліки-...".
—Давайте розплутаємо цю плутанину і поставимо усі слова на місце.На дошці написано продовження вірша. Замість пропущених слів діти прикріплюють слова з карток.
Діти, звісно, вчаться ..., А комбайн працює ..., Ми лікуємось..., А стрижемось ..., Ліки беремо ..., А книжки ... (Г. Малик).
На цьому уривку діти вправляються в інтонаційному читанні у різних темпах.
—Доведіть, що це — вірш. Назвіть, які рими використав поет.
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Які ще жанри літератури, крім віршів, ви знаєте? — Прочитайте назву розділу. — Оповідання — це розповідний, прозовий твір про різні випад¬ки з життя людей, тварин. На відміну від віршів, речення в оповідан¬ні не римуються.
III. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Як же все це було без мене?»
1. Робота над заголовком
— Прочитайте заголовок. Як ви розумієте його значення? — А чи уявляєте собі світ без вас? — Чи задумувались ви над цим? — Можливо, відповідь на це запитання допоможе дати оповідання В. Сухомлинського.
2. Читання оповідання вчителем
— Над яким питанням задумалася Яринка? — Скільки їй минуло років? — Про кого це оповідання? — Що знайшла мама серед одягу?
2. Словникова робота
Років доньці довкола минуло сорочечка шкільне свято сплеснула приміряє трішечки тиждень викладеного Читання слів «дощиком».
3. Гра «Бджілки»
Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі — Прочитайте питальні речення. — Чиї це слова? — З якою інтонацією ставила запитання Яринка? (Здивовано) — Як слід читати слова мами? (Спокійно, лагідно, розмірено)
Фізкультхвилинка
4. Вибіркове читання. Робота над змістом оповідання.
— Чим була заклопотана мама? — Прочитайте, що знайшла Яринка серед одягу. Чому здивувалась дівчинка? — Про що мама розповіла Яринці? Чому Яринка дивилась на маму широко відкритими очима? — Над чим задумалась дівчинка? Прочитайте. — Чому мовчала мама?
5. Мовно-логічне завдання Учні з'єднують слова із малюнками. (Слова: турботлива, добра, ніжна, уважна, акуратна, маленька, бережлива, здивована). — Чи можна це довести, посилаючись на текст?
6. Читання в особах
— З якою інтонацією слід читати слова мами? (Лагідно, ніжно, спокійно.) — А Яринки? (Здивовано.) — Чиї слова треба читати розповідним тоном?
V. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського "По волосинці"
1. Словникова робота. Читання пірамідок слів:
сама дала нести пляшку вузлик волосинці пошепки ледачёнький хвилювання першокласник
2. Самостійне читання тексту учнями з наступним тестуванням
Тест
1) Першокласник Петрик був ...
а) працьовитим хлопчиком; б) ледаченьким хлопчиком. 2) Петрикові вузлик здався дуже ...
а) важким; б) легким. 3) В кущах Петрик побачив ...
а) велику лисячу нору; б) велике волосяне гніздо. 4) Пташка щоразу приносила до гнізда ...
а) по гілочці; б) по волосинці. 5) Петрик стояв ...
а) задуманий; б) усміхнений. 6) Бабусю, я нестиму з лісу ...
а) ваш кошик; б) ваше пальто.
Відповіді: 1) б, 2) а, 3) б, 4) б, 5) а, 6) б.
3. Повторне читання оповідання вголос. Аналіз змісту.
— Коли відбуваються події, описані автором? — Чому Петрик не ніс вузлик з їжею? Чи справді цей вузлик був таким важким? — Прочитайте, що цікавого побачив Петрик у лісі. Що вразило хлопчика? Чому? — Прочитайте, які почуття охопили його. Чому він хвилювався? А що його здивувало? — Чому хлопчик стояв задуманий? — Знайдіть в оповіданні зачин, основну частину, кінцівку. — Як пташка будувала своє житло? Прочитайте.
4. Вправи на розвиток читацьких навичок
А) Гра "Чи є в оповіданні такі речення?"
Учитель читає речення. Учні відшукують його у тексті.
Бабуся Марія з онуком гуляли в парку. (Ні).
Вони побачили, як до куща прилетіла маленька пташка. (Є).
В дзьобику вона принесла волосинку. (Є).
Пташка швидко полетіла геть. (Ні).
Петрик стояв заплаканий. (Ні).
Б)Гра "Доведи, що ... "(Речення з тексту)
— ... що дія оповідання відбувається навесні. — ... що Петрик не допомагав бабусі. — ... що Петрик вперше побачив, як пташка звиває гніздо. — ... що це його дуже вразило. — ... що Петрик зрозумів, що треба працювати, а не лінуватись.
5. Розвиток зв'язного мовлення
— Продовжити текст кількома реченнями: "Петрик стояв задуманий. Він думав про те, що ...".
6. Робота над аналізом змістом оповідання з елементами вибіркового читання
— Хто пішов до лісу? — Скільки років було Петрикові? — Що дала бабуся нести Петрикові? — Чому він не захотів нести вузлик? Чи справді він був дуже важким? — Про що це свідчить? — Що зробила бабуся з онуком, прийшовши до лісу? — Що вони побачили? Яке було гніздо? Прочитайте. — Що так вразило хлопчика? — Чому він замислився? — Яка головна думка оповідання?
VI. Підсумок уроку
А) Гра «Розвідники» — Скільки разів у тексті зустрічається слово?
І група: бабуся;
II група: Петрик.
Б) Перевірте себе, з'єднайте частини речення
..бабуся з онуком сіли відпочити.
..був ледаченьким хлопчиком.
..й глянув на кущ.
..щоразу приносячи по волосинці.
Першокласник Петрик..
Прийшовши до лісу,...
Пташка швидко літала до гнізда,...
Петрик підвівся...
— Чи сподобалося вам оповідання? — Що вас найбільше вразило?
V. Домашня робота
Переказувати оповідання.
Матеріали, що використовувалися:
1)Ю. Є. Бардакова “Мій конспект”, Харків, “Основа”, 2010р.
2)Урок від Тараса Капущака: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці.
3)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, написав Хоботюк Г.В
4)Урок на тему: В. Сухомлинський. Як же все це було без мене? По волосинці, від Безсмертної І.В
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
Категорія: Українська література 2 клас
|