|
|
(1 промежуточная версия не показана) | Строка 5: |
Строка 5: |
| <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Письмо. Читання. 1 клас|Письмо. Читання. 1 клас]]» з теми «[[Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою|Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою]]» '''<br> '''Звук [г], позначення його буквою “Г”''' <br> | | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Письмо. Читання. 1 клас|Письмо. Читання. 1 клас]]» з теми «[[Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою|Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою]]» '''<br> '''Звук [г], позначення його буквою “Г”''' <br> |
| | | |
- | '''Мета:''' ознайомити учнів з літерою “Г”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички читання слів з літерою “Г”, уміння робити звуко-буквений аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів. | + | '''Мета:''' ознайомити учнів з літерою “Г”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички [[Українська література|'''читання''']] слів з літерою “Г”, уміння робити звуко-буквений аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів. |
| | | |
| '''Обладнання: '''фішки для звуко-буквеного аналізу слів; предметні малюнки, слайд-фільм, поле для гри у “Звукову мозаїку”, індивідуальні картки для гри “Коректор”.<br> | | '''Обладнання: '''фішки для звуко-буквеного аналізу слів; предметні малюнки, слайд-фільм, поле для гри у “Звукову мозаїку”, індивідуальні картки для гри “Коректор”.<br> |
Строка 39: |
Строка 39: |
| 7). Утворення і читання складів <br> | | 7). Утворення і читання складів <br> |
| | | |
- | <u>'''4. Фізкультхвилинка (5 хв.) '''</u><u>'''5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)'''<br></u> | + | <u>'''4. [[Фізкультура|Фізкультхвилинка]] (5 хв.)'''</u><u>'''5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)'''<br></u> |
| | | |
- | <u> 1). Словникова робота <br></u> | + | <u> </u> 1). Словникова робота <br> |
| | | |
- | <u> 2) читання слів у колонках<br></u>
| + | 2) читання слів у колонках<br> |
| | | |
- | <u> 3) розвиток мовлення. <br></u>
| + | 3) розвиток мовлення. <u><br></u> |
| | | |
- | <u><u>'''6. Підсумок уроку (3 хв.)'''</u><br> | + | <u>'''6. Підсумок уроку (3 хв.)'''</u><br> |
| | | |
- | <u>Хід уроку: </u><br> | + | '''<u>Хід уроку:</u>'''<br> |
| | | |
| '''1. Організаційний момент (2 хв.) '''Учитель вітає дітей, створює робочу атмосферу, налаштовує на позитив. Педагог бажає дітям “впевненості”, “інтересу”. “творчості”, “активності” ( за першими буквами слова “ВІТАЮ”)<br> | | '''1. Організаційний момент (2 хв.) '''Учитель вітає дітей, створює робочу атмосферу, налаштовує на позитив. Педагог бажає дітям “впевненості”, “інтересу”. “творчості”, “активності” ( за першими буквами слова “ВІТАЮ”)<br> |
Строка 59: |
Строка 59: |
| - Що росте тільки взимку? (бурулька). Викласти звукову схему цього слова. <br> | | - Що росте тільки взимку? (бурулька). Викласти звукову схему цього слова. <br> |
| | | |
- | - Які букви ми знаємо? Відновіть букви (на дошці написані вивчені букви, але вони напівстерті) • Повторення віршів на вивчені букви | + | - Які букви ми знаємо? Відновіть букви (на дошці написані вивчені букви, але вони напівстерті) • Повторення віршів на вивчені [[Тема 226. Алфавіт. Звуки мовлення . Букви.|'''букви ''']] |
| | | |
- | - Які вірші ми вчили про букви? (повторення) | + | - Які вірші ми вчили про букви? (повторення) |
| | | |
| <u>'''Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами'''</u><br> | | <u>'''Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами'''</u><br> |
Строка 79: |
Строка 79: |
| '''<u>3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)</u> '''<br> | | '''<u>3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)</u> '''<br> |
| | | |
- | '''1). Ознайомлення із звуком “г”''' | + | '''1). Ознайомлення із [[Звук г. Повні уроки|звуком “г”]]''' |
| | | |
| - Який один і той самий звук зустрічається в словах “грім”, “гора”, “багато”, “горох” | | - Який один і той самий звук зустрічається в словах “грім”, “гора”, “багато”, “горох” |
| | | |
- | '''2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних ''' | + | '''2). Спостереження за артикуляцією[[Тема 1. Звуки мовлення. Букви|звука]], віднесення його до приголосних ''' |
| | | |
| - Чи можна проспівати цей звук? Який висновок ми зробимо? | | - Чи можна проспівати цей звук? Який висновок ми зробимо? |
Строка 113: |
Строка 113: |
| Як на груші гусінь! <br> | | Як на груші гусінь! <br> |
| | | |
- | '''6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор” '''<br> | + | '''6). Вправа на концентрацію [http://xvatit.com/relax/games/gambling/30529-skorost-pamjati.html уваги]. Гра “Коректор” '''<br> |
| | | |
| - Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “г”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви. | | - Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “г”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви. |
Строка 119: |
Строка 119: |
| [[Image:Qwerty12.jpg]]<br> Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку. <br> | | [[Image:Qwerty12.jpg]]<br> Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку. <br> |
| | | |
- | '''''7). Утворення і читання складів <br>''''' | + | '''''7).'''''<b>Утворення і читання складів </b>'''''<br>''''' |
| | | |
| - Давайте поєднаємо нашу букву “г” з кожною з голосних. Які склади утворилися. Прочитаємо їх.<br> | | - Давайте поєднаємо нашу букву “г” з кожною з голосних. Які склади утворилися. Прочитаємо їх.<br> |
Строка 155: |
Строка 155: |
| • Читання вибіркове (прочитати односкладові слова, слова-назви істот, рослин, слів с буквою ”г” посередині) <br> | | • Читання вибіркове (прочитати односкладові слова, слова-назви істот, рослин, слів с буквою ”г” посередині) <br> |
| | | |
- | ''''' 3) розвиток мовлення.'''''<br>
| + | ''' 3) розвиток мовлення.'''<br> |
| | | |
| - Складання запитань за малюнками. Складання повних відповідей. <u><br></u> | | - Складання запитань за малюнками. Складання повних відповідей. <u><br></u> |
Текущая версия на 07:29, 13 июня 2012
Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас>> Українська мова: Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою
План-конспект уроку з курсу «Письмо. Читання. 1 клас» з теми «Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою» Звук [г], позначення його буквою “Г”
Мета: ознайомити учнів з літерою “Г”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички читання слів з літерою “Г”, уміння робити звуко-буквений аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів.
Обладнання: фішки для звуко-буквеного аналізу слів; предметні малюнки, слайд-фільм, поле для гри у “Звукову мозаїку”, індивідуальні картки для гри “Коректор”.
План:
1. Організаційний момент (2 хв.)
2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)
• Відгадування загадок, вправа на образне мислення.
• Повторення віршів на вивчені букви
• Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами
• Повторення граматичного матеріалу
3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)
1). Ознайомлення із звуком “г”
2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних
3). Називання слів з звуком “г”
4). Гра “Звукова мозаїка” (позиція звука)
5). Ознайомлення з буквою “г”
6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”
7). Утворення і читання складів
4. Фізкультхвилинка (5 хв.)5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)
1). Словникова робота
2) читання слів у колонках
3) розвиток мовлення.
6. Підсумок уроку (3 хв.)
Хід уроку:
1. Організаційний момент (2 хв.) Учитель вітає дітей, створює робочу атмосферу, налаштовує на позитив. Педагог бажає дітям “впевненості”, “інтересу”. “творчості”, “активності” ( за першими буквами слова “ВІТАЮ”)
2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)
Відгадування загадок, вправа на образне мислення.
- Що росте тільки взимку? (бурулька). Викласти звукову схему цього слова.
- Які букви ми знаємо? Відновіть букви (на дошці написані вивчені букви, але вони напівстерті) • Повторення віршів на вивчені букви
- Які вірші ми вчили про букви? (повторення)
Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами
- На екрані рядок, що рухається. На ньому написані слова. Спробуйте встигнути прочитати їх за той час, поки рухається рядок. Яке слово зайве в першому завданні? (Булка, оскільки інші три означають назви тварин)
- Яке слово зайве в другому завданні? (сніг, оскільки інші слова – це назви пір року)
- Інтерактивна гра «Схопи слово». На екрані на секунду з’являються слова. Треба встигнути їх прочитати.
Повторення граматичного матеріалу
- Чим відрізняється буква від звука? (звуки ми чуємо, букви ми бачимо)
- Які бувають звуки? (голосні і приголосні)
3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)
1). Ознайомлення із звуком “г”
- Який один і той самий звук зустрічається в словах “грім”, “гора”, “багато”, “горох”
2). Спостереження за артикуляцієюзвука, віднесення його до приголосних
- Чи можна проспівати цей звук? Який висновок ми зробимо?
3). Називання слів з звуком “г”
- Назвіть слова, де є звук “г”.
4). Гра “Звукова мозаїка” (позиція звука)
- Викладаємо звукову мозаїку. Якщо звук ”г” в слові на початку, кладемо зелену фішку, якщо посередині-жовту, а якщо в кінці – червону. (Слова викладаються зліва направо, з верхнього рядка до нижнього).
Слова: нога, ріг, погода;
гном, пиріг, глечик;
вигадати, дог, скарга.
5). Ознайомлення з буквою “г”
- На що схожа буква ”г”?
Глянь, Галинко! Гнате, глянь,
Подивись, Ганнусю ,
- Буква ”г” гачком зігнулась,
Як на груші гусінь!
6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”
- Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “г”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви.
Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку.
7).Утворення і читання складів
- Давайте поєднаємо нашу букву “г” з кожною з голосних. Які склади утворилися. Прочитаємо їх.
4. Фізкультхвилинка (5 хв.)
Білі гуси налетіли,
Все подвір'я стало білим.
Поклювали, походили,
Піднялись та полетіли.
Гуси летять відлітають,
А діти тихенько за парти сідають…
(Діти імітують рухи гусей.)
5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)
1). Словникова робота
- Пояснення значень слів “глухар”, “грак”, “граб”
Складання речень з цими словами.
2) читання слів у колонках
• Читання вчителя
• Читання “бджолине”
• Читання вибіркове (прочитати односкладові слова, слова-назви істот, рослин, слів с буквою ”г” посередині)
3) розвиток мовлення.
- Складання запитань за малюнками. Складання повних відповідей.
6. Підсумок уроку (3 хв.)
- Яку букву ми вивчили? Який звук вона позначає? Гарно працювали, гарно! Час пройшов у нас немарно!
Література:
1. Буквар. Під ред. Вашуленка М.С., Скрипченко Н.Ф.
2. Уроки навчання грамоти у 1 класі. Будна Н.О., Походжай Н. Я, Шост Н. Б.
3. Інтернет-сайт viki.rdf.ru
Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Князевою О.Б. Матеріали з читання онлайн, завдання та відповіді по класам, плани конспектів уроків з читання скачати
Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас > Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення > Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Конспект уроку і опорний каркас
|