| 
 
 
			
			
			
			
		
		|  |   |  | (4 промежуточные версии не показаны) |  | Строка 3: | Строка 3: |  |  | <br>   |  | <br>   |  |  |  |  |  |  | - | '''Тема уроку:'''  Частини   мови.<br>Мета:<br>- систематизувати знання учнів про такі розділи мовознавства, як морфологія та орфографія;<br>- поглибити знання про частини мови,їх значення,морфологічні ознаки та синтаксичну роль;вдосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови;<br>- розвивати вміння аналізувати мовний матеріал;виховувати любов до рідного слова.<br>'''Обладнання:''' індивідуальні картки,ребуси<br>'''Тип уроку: '''узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок<br> | + | '''Тема уроку:'''  Частини   мови.<br>   |  |  |  |  |  |  | - | <br><u>'''Хід уроку'''</u><br>
 | + | '''Мета:'''<br>- систематизувати знання учнів про такі розділи мовознавства, як морфологія та орфографія;<br>- поглибити знання про частини мови,їх значення, морфологічні ознаки та синтаксичну роль;<br>- вдосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови;<br>- розвивати вміння аналізувати мовний матеріал;<br>- виховувати любов до рідного слова.<br>   |  |  |  |  |  |  | - | <br>І Організація учнів до уроку<br>
 | + | '''Обладнання:''' індивідуальні картки,ребуси<br>   |  |  |  |  |  |  | - | <br>ІІ Актуалізація учнів дло уроку<br>'''1. Робота  з картками'''<br>Картка 1<br>Перепиши речення,поставивши розділові знаки <br>Тату я хочу сполоснутись пропищало гусенятко<br>Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати <br><br>Картка 2<br>Запишіть речення схематично(розділові знаки упущені):<br>Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї   і самі мелодії пісень.<br>Твори Шевченка  поетичні й прозові його листи,пройняті любов'ю до знедолених і н енавистю до експлуататорів.<br>Наше училище випускає різноманітних спеціалістів а саме слюсарів, токарів, фрезерувальників..<br>Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець  все це скарби України.
 | + | '''Тип уроку: '''узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок<br>   |  |  |  |  |  |  | - | <br>'''2. Опитування.'''<br>-Який розділ мовознавства вивчає частини мови?<br>-Що таке орфографія?<br>-Який зв'язок між морфологією  і орфографією | + | <br><u>'''Хід уроку'''</u><br>   |  |  |  |  |  |  | - | <br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Ребуси (див.додаток). Самостійні і службові частини мови.''' | + | <br>І Організація учнів до уроку<br>   |  |  |  |  |  |  | - | '''<br>2.Акродиктант. Пояснити орфограми в словах'''<br>Іменник                        Прикметник                     Числівник               Дієслово           Займенник<br>Ворскла                        некрасивий                       одиннадцять      лишатися            абиякий<br>Ірпінь                            одягнений                           багато                 економити            вони<br> Рига                              зеленіший                                                          недовчити           деякий<br>                                         різкий                                                                екзаменувати     аніякий<br>                                                                                                                     залишатися          ні в кого<br>                                                                                                                                                     ніхто<br>                                                                                                                                                     який-небудь<br>- Підкреслити першу літерув кожному слові<br>Ключ: Вірно зроблене завдання<br>'''3.Морфологічні розбори виділених слів.'''<br>У сумному списку замучених шляхтою повстанців 1768 року є ці   кобзарі:Прокіп Скряга,Василь Варченко.та Петро Соковий.<br>'''4. Відмінювання числівника 1768 ( як кількісний)'''
 | + | <br>ІІ Актуалізація учнів дло уроку<br>'''1. Робота  з картками'''<br>Картка 1<br>Перепиши речення, поставивши розділові знаки <br>Тату я хочу сполоснутись пропищало гусенятко<br>Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати <br><br>Картка 2<br>Запишіть речення схематично(розділові знаки упущені):<br>Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї   і самі мелодії пісень.<br>Твори Шевченка  поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю до знедолених і н енавистю до експлуататорів.<br>Наше училище випускає різноманітних спеціалістів а саме слюсарів, токарів, фрезерувальників..<br>Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець  все це скарби України.  |  |  |  |  |  |  | - | '''<br>5. Словниковий диктант.Пояснити орфограми.'''<br>Закарпаття, Верховна Рада,журнал «Барвінок»,гайвороння,марево,паливо,фізико-математичний,південно-західний, жовтогрячий, високоавторитетний, віце-президентський, кароокий,темно-синій,міні-спідниця,пів  яблука, піввідра, пів-Ялти; шістнадцятий,<br>п ятсотий,абищо,хтозна-чим,будь у кого;несолодкий чай,не солодкий ,а солоний,потяг не швидкий,,нестача<br> | + | <br>'''2. Опитування.'''<br>— Який розділ мовознавства вивчає частини мови?<br>— Що таке орфографія?<br>— Який зв'язок між морфологією  і орфографією  |  |  |  |  |  |  | - | '''6 Іменники 2 відміни в Р.в.'''<br>Пісок-піску, морозу ,Алжиру, болю,танцю,монологу,стукоту,автобуса,графіка, Рима, садка,<br>перпендикуляра | + | <br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Ребуси (див.додаток). Самостійні і службові частини мови.'''  |  |  | + |   |  |  | + | '''<br>2. Акродиктант. Пояснити орфограми в словах'''<br>Іменник                         Прикметник                       Числівник            Дієслово             Займенник<br>Ворскла                        некрасивий                       одиннадцять      лишатися            абиякий<br>Ірпінь                             одягнений                         багато                 економити           вони<br>Рига                              зеленіший                                                      недовчити           деякий<br>                                      різкий                                                            екзаменувати      аніякий<br>                                                                                                            залишатися         ні в кого<br>                                                                                                                                         ніхто<br>                                                                                                                                         який-небудь<br>- Підкреслити першу літерув кожному слові<br>Ключ: Вірно зроблене завдання  |  |  | + |   |  |  | + | <br>'''3. Морфологічні розбори виділених слів.'''<br>У сумному списку замучених шляхтою повстанців 1768 року є ці   кобзарі:Прокіп Скряга,Василь Варченко.та Петро Соковий.  |  |  | + |   |  |  | + | <br>'''4. Відмінювання числівника  1768 ( як кількісний)'''  |  |  | + |   |  |  | + | '''<br>5. Словниковий диктант.Пояснити орфограми.'''<br>Закарпаття, Верховна Рада, журнал «Барвінок», гайвороння, марево, паливо, фізико-математичний, південно-західний, жовтогрячий, високоавторитетний, віце-президентський, кароокий,темно-синій, міні-спідниця, пів яблука, піввідра, пів-Ялти; шістнадцятий,<br>п ятсотий, абищо, хтозна-чим, будь у кого; несолодкий чай,не солодкий ,а солоний,потяг не швидкий, нестача<br>  |  |  | + |   |  |  | + | <br>  |  |  | + |   |  |  | + | '''6 Іменники 2 відміни в Р.в.'''<br>Пісок-піску, морозу ,Алжиру, болю,танцю,монологу,стукоту,автобуса,графіка, Рима, садка,<br>перпендикуляра   |  |  |  |  |  |  |  | <br>ІV Підсумок уроку<br>V. Домашнє завдання<br>   |  | <br>ІV Підсумок уроку<br>V. Домашнє завдання<br>   |  |  |  |  |  |  | - | [[Image:Jfdgffthg2.jpg|320px|українська мова]] | + | [[Image:Jfdgfftfdbfhg2.jpg|320px|українська мова]]   |  |  | + |   |  |  | + | <br> '''Додатки до уроку'''  |  |  | + |   |  |  | + | [[Image:Jfdgfftfdbfh.jpg|320px|ребуси]]  |  |  | + |   |  |  | + | <br>Картка 1<br>Перепиши речення, поставивши розділові знаки <br>1. Тату  я  хочу сполоснутись  пропищало гусенятко<br>2. Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати <br>  |  |  |  |  |  |  | - | <br> '''Додатки до уроку'''<br>Картка 1<br>Перепиши речення, поставивши розділові знаки <br>1. Тату  я  хочу сполоснутись  пропищало гусенятко<br>2. Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати <br>
 | + | <br>   |  |  |  |  |  |  | - | Картка 2<br>Запишіть речення схематично:<br>Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї   і самі мелодії пісень.<br>Твори Шевченка  поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю  до  знедолених і ненавистю до експлуататорів.<br>Наше училище випускає різноманітних спеціалістів  а саме слюсарів  токарів  фрезерувальників..<br>Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець  все це скарби України. | + | Картка 2<br>Запишіть речення схематично:<br>Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї   і самі мелодії пісень.<br>Твори Шевченка  поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю  до  знедолених і ненавистю до експлуататорів.<br>Наше училище випускає різноманітних спеціалістів  а саме слюсарів  токарів  фрезерувальників..<br>Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець  все це скарби України.   |  |  |  |  |  |  |  | <br>   |  | <br>   |  
 Текущая версия на 10:29, 5 декабря 2012Конспект уроку до предмету Українська мова, 7 клас Тема: «Повторення та узагальнення вивченого. Частини мови»
 
 
 Тема уроку:  Частини   мови.
 Мета:- систематизувати знання учнів про такі розділи мовознавства, як морфологія та орфографія;
 - поглибити знання про частини мови,їх значення, морфологічні ознаки та синтаксичну роль;
 - вдосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови;
 - розвивати вміння аналізувати мовний матеріал;
 - виховувати любов до рідного слова.
 
 Обладнання: індивідуальні картки,ребуси
 Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок
 Хід уроку
 
 І Організація учнів до уроку
 
 ІІ Актуалізація учнів дло уроку
 1. Робота  з картками
 Картка 1
 Перепиши речення, поставивши розділові знаки
 Тату я хочу сполоснутись пропищало гусенятко
 Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати
 
 Картка 2
 Запишіть речення схематично(розділові знаки упущені):
 Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї   і самі мелодії пісень.
 Твори Шевченка  поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю до знедолених і н енавистю до експлуататорів.
 Наше училище випускає різноманітних спеціалістів а саме слюсарів, токарів, фрезерувальників..
 Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець  все це скарби України.
 2. Опитування.
 — Який розділ мовознавства вивчає частини мови?
 — Що таке орфографія?
 — Який зв'язок між морфологією  і орфографією
 ІІІ Основна частина уроку
 1. Ребуси (див.додаток). Самостійні і службові частини мови.
 2. Акродиктант. Пояснити орфограми в словах
 Іменник                         Прикметник                       Числівник            Дієслово             Займенник
 Ворскла                        некрасивий                       одиннадцять      лишатися            абиякий
 Ірпінь                             одягнений                         багато                 економити           вони
 Рига                              зеленіший                                                      недовчити           деякий
 різкий                                                            екзаменувати      аніякий
 залишатися         ні в кого
 ніхто
 який-небудь
 - Підкреслити першу літерув кожному слові
 Ключ: Вірно зроблене завдання
 3. Морфологічні розбори виділених слів.
 У сумному списку замучених шляхтою повстанців 1768 року є ці   кобзарі:Прокіп Скряга,Василь Варченко.та Петро Соковий.
 4. Відмінювання числівника  1768 ( як кількісний)
 5. Словниковий диктант.Пояснити орфограми.
 Закарпаття, Верховна Рада, журнал «Барвінок», гайвороння, марево, паливо, фізико-математичний, південно-західний, жовтогрячий, високоавторитетний, віце-президентський, кароокий,темно-синій, міні-спідниця, пів яблука, піввідра, пів-Ялти; шістнадцятий,
 п ятсотий, абищо, хтозна-чим, будь у кого; несолодкий чай,не солодкий ,а солоний,потяг не швидкий, нестача
 
 
 6 Іменники 2 відміни в Р.в.Пісок-піску, морозу ,Алжиру, болю,танцю,монологу,стукоту,автобуса,графіка, Рима, садка,
 перпендикуляра
 ІV Підсумок уроку
 V. Домашнє завдання
 
  
 Додатки до уроку
  
 Картка 1
 Перепиши речення, поставивши розділові знаки
 1. Тату  я  хочу сполоснутись  пропищало гусенятко
 2. Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати
 
 
 Картка 2Запишіть речення схематично:
 Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї   і самі мелодії пісень.
 Твори Шевченка  поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю  до  знедолених і ненавистю до експлуататорів.
 Наше училище випускає різноманітних спеціалістів  а саме слюсарів  токарів  фрезерувальників..
 Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець  все це скарби України.
 
 Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 7 клас > Повторення вивченого про типи мовлення > Повторення вивченого про типи мовлення. Конспект уроку і опорний каркас 
 
 
 |