| 
 
 
			
			
			
			
		
		|  |   |  | Строка 3: | Строка 3: |  |  | <br>   |  | <br>   |  |  |  |  |  |  | - | '''Тема:'''  Розділові знаки у вивчених синтаксичних конструкціях. Пряма мова. Діалог.<br>Мета: <br>- систематизувати та поглибити знання  учнів про синтаксичні конструкції, їх структуру, засоби зв’язку;<br>- поглибити знання учнів про способи вираження однорідних членів речення;вдосконалювати навички використання в мові звертань, вставних слів, однорідних членів речення;<br>- формувати навички пунктуаційної грамотності при прямій мові та діалозі;<br>- виховувати любов до рідного слова<br>'''Обладнання:''' індивідуальні картки,опорні схеми «Пряма мова»<br>'''Тип уроку:''' узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок<br> | + | '''Тема уроку:'''  Розділові знаки у вивчених синтаксичних конструкціях. Пряма мова. Діалог.<br>'''Мета: '''<br>- систематизувати та поглибити знання  учнів про синтаксичні конструкції, їх структуру, засоби зв’язку;<br>- поглибити знання учнів про способи вираження однорідних членів речення;вдосконалювати навички використання в мові звертань, вставних слів, однорідних членів речення;<br>- формувати навички пунктуаційної грамотності при прямій мові та діалозі;<br>- виховувати любов до рідного слова<br>'''Обладнання:''' індивідуальні картки,опорні схеми «Пряма мова»<br>'''Тип уроку:''' узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок<br>   |  |  |  |  |  |  | - | <br><u>'''Хід уроку'''</u><br> | + | <br><u>'''Хід уроку'''</u><br>   |  |  |  |  |  |  | - | <br>І Організація учнів до уроку<br>ІІ Актуалізація учнів до уроку<br>'''1. Перевірка домашнього завдання.<br>2. Робота на картках'''<br>Картка 1<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові  знаки.<br>1. Добриня поїхав прямо  піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. (В. Малик) ( —        )<br>2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі.<br> (В. Малик) (    )<br>3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке  той мав захищати.<br>(В. Малик) (                                    )<br><br> | + | <br>І Організація учнів до уроку<br>ІІ Актуалізація учнів до уроку<br>'''1. Перевірка домашнього завдання.<br>2. Робота на картках'''<br>Картка 1<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові  знаки.<br>1. Добриня поїхав прямо  піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. (В. Малик) ( —        )<br>2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі.<br> (В. Малик) (    )<br>3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке  той мав захищати.<br>(В. Малик) (                                    )<br><br>   |  |  |  |  |  |  | - | Картка 2<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) (                                  )<br>2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега   та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) (                             )<br>3. Вітер поступово улігся. і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. <br>(В. Малик) (                                  ) <br> | + | Картка 2<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) (                                  )<br>2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега   та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) (                             )<br>3. Вітер поступово улігся. і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. <br>(В. Малик) (                                  ) <br>   |  |  |  |  |  |  |  | [[Image:Jfdgfftrhg23.jpg|320px|українська мова]]   |  | [[Image:Jfdgfftrhg23.jpg|320px|українська мова]]   |  |  |  |  |  |  | - | <br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Пряма мова. Пояснювальний диктант'''<br>І. «Ніколи не відкладай на завтра того, що можна зробити сьогодні», -казала мати синові.<br>Розгляньте схему речення    «П»,-а<br>2. «Добре, матінко», — весело відповів хлопчик і побіг до сусідної кімнати. <br>Намалюйте схему речення<br>3.«Що ти збираєшся робити?» — запитує мати. <br>Намалюйте схему речення<br>4.«Хочу з'їсти завтрашню порцію цукерок!»— відповідає малий.<br>Намалюйте схему речення<br><br>2. Хлопчик каже приятелеві: «Приходь до нас !Мені подарували собаку ,і я хочу перевірити, кусається він чи ні».<br>Розгляньте схему речення:   А: «П»<br>'''2. Запишіть тексти  діалогом'''<br>'''3. Навчальний диктант'''<br>«У нас над усе честь і слава...»<br>Добродушність, безкорисливість,щедрість, схильність до щирої дружби-все це риси характеру,якими славились запорозькі козаки. Окрім того — висока любов до особистої свободи, а також глибока повага до старшого покоління:старих козаків і залужених воїнів.<br>Щодо інших людей запорізькі козаки завжди були гостинними й привітними.Цей звичай ,звичайно,був у запорожців не лише до приятелів та знайомих, але й до сторонніх людей.<br>Один із сучасників розповідає:«Хоча в Січі жили люди різного стану, але там панувала така чесність і безпека, що можна було на вулиці залишити свої гроші, не боячись, що їх украдуть».<br>«Брати -запоржці,у нас над усе честь і слава, військова справа...» — казали козаки<br><br>ІV Підсумок уроку<br>V Домашнє завдання<br> | + | <br>ІІІ Основна частина уроку<br>'''1. Пряма мова. Пояснювальний диктант'''<br>І. «Ніколи не відкладай на завтра того, що можна зробити сьогодні», -казала мати синові.<br>Розгляньте схему речення    «П»,-а<br>2. «Добре, матінко», — весело відповів хлопчик і побіг до сусідної кімнати. <br>Намалюйте схему речення<br>3.«Що ти збираєшся робити?» — запитує мати. <br>Намалюйте схему речення<br>4.«Хочу з'їсти завтрашню порцію цукерок!»— відповідає малий.<br>Намалюйте схему речення<br><br>2. Хлопчик каже приятелеві: «Приходь до нас !Мені подарували собаку ,і я хочу перевірити, кусається він чи ні».<br>Розгляньте схему речення:   А: «П»<br>'''2. Запишіть тексти  діалогом'''<br>'''3. Навчальний диктант'''<br>«У нас над усе честь і слава...»<br>Добродушність, безкорисливість,щедрість, схильність до щирої дружби-все це риси характеру,якими славились запорозькі козаки. Окрім того — висока любов до особистої свободи, а також глибока повага до старшого покоління:старих козаків і залужених воїнів.<br>Щодо інших людей запорізькі козаки завжди були гостинними й привітними.Цей звичай ,звичайно,був у запорожців не лише до приятелів та знайомих, але й до сторонніх людей.<br>Один із сучасників розповідає:«Хоча в Січі жили люди різного стану, але там панувала така чесність і безпека, що можна було на вулиці залишити свої гроші, не боячись, що їх украдуть».<br>«Брати -запоржці,у нас над усе честь і слава, військова справа...» — казали козаки<br><br>ІV Підсумок уроку<br>V Домашнє завдання<br>   |  |  |  |  |  |  | - | <br> | + | <br>   |  |  |  |  |  |  | - | '''Додаток до уроку'''<br>    А: «П».<br>    А: «П!».<br>    А: «П?».<br>    А: «П…».<br>   «П»,-а.<br>   «П!»-а.<br>   «П?»-а.<br>   «П…»-а.<br><br>Картка 1<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках  простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами.  ( —        )<br>2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі. (                            )<br>3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке  гой мав захищати. (В. Малик) (           )              <br><br> | + | '''Додаток до уроку'''<br>    А: «П».<br>    А: «П!».<br>    А: «П?».<br>    А: «П…».<br>   «П»,-а.<br>   «П!»-а.<br>   «П?»-а.<br>   «П…»-а.<br><br>Картка 1<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках  простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами.  ( —        )<br>2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі. (                            )<br>3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке  гой мав захищати. (В. Малик) (           )              <br><br>   |  |  |  |  |  |  |  | Картка 2<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) (                                  )<br>2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега   та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) (                             )<br>3. Вітер поступово улігся і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. (В. Малик) (                )       <br>   |  | Картка 2<br>Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.<br>1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) (                                  )<br>2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега   та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) (                             )<br>3. Вітер поступово улігся і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. (В. Малик) (                )       <br>   |  
 Текущая версия на 09:30, 5 декабря 2012Конспект уроку до предмету Українська мова, 10 клас Тема: «Пряма мова. Діалог»
 
 
 Тема уроку:  Розділові знаки у вивчених синтаксичних конструкціях. Пряма мова. Діалог.Мета:
 - систематизувати та поглибити знання  учнів про синтаксичні конструкції, їх структуру, засоби зв’язку;
 - поглибити знання учнів про способи вираження однорідних членів речення;вдосконалювати навички використання в мові звертань, вставних слів, однорідних членів речення;
 - формувати навички пунктуаційної грамотності при прямій мові та діалозі;
 - виховувати любов до рідного слова
 Обладнання: індивідуальні картки,опорні схеми «Пряма мова»
 Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок
 
 Хід уроку
 
 І Організація учнів до уроку
 ІІ Актуалізація учнів до уроку
 1. Перевірка домашнього завдання.
 2. Робота на картках
 Картка 1
 Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові  знаки.
 1. Добриня поїхав прямо  піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. (В. Малик) ( —        )
 2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі.
 (В. Малик) (    )
 3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке  той мав захищати.
 (В. Малик) (                                    )
 
 
 Картка 2Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.
 1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) (                                  )
 2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега   та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) (                             )
 3. Вітер поступово улігся. і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін.
 (В. Малик) (                                  )
 
  
 ІІІ Основна частина уроку
 1. Пряма мова. Пояснювальний диктант
 І. «Ніколи не відкладай на завтра того, що можна зробити сьогодні», -казала мати синові.
 Розгляньте схему речення    «П»,-а
 2. «Добре, матінко», — весело відповів хлопчик і побіг до сусідної кімнати.
 Намалюйте схему речення
 3.«Що ти збираєшся робити?» — запитує мати.
 Намалюйте схему речення
 4.«Хочу з'їсти завтрашню порцію цукерок!»— відповідає малий.
 Намалюйте схему речення
 
 2. Хлопчик каже приятелеві: «Приходь до нас !Мені подарували собаку ,і я хочу перевірити, кусається він чи ні».
 Розгляньте схему речення:   А: «П»
 2. Запишіть тексти  діалогом
 3. Навчальний диктант
 «У нас над усе честь і слава...»
 Добродушність, безкорисливість,щедрість, схильність до щирої дружби-все це риси характеру,якими славились запорозькі козаки. Окрім того — висока любов до особистої свободи, а також глибока повага до старшого покоління:старих козаків і залужених воїнів.
 Щодо інших людей запорізькі козаки завжди були гостинними й привітними.Цей звичай ,звичайно,був у запорожців не лише до приятелів та знайомих, але й до сторонніх людей.
 Один із сучасників розповідає:«Хоча в Січі жили люди різного стану, але там панувала така чесність і безпека, що можна було на вулиці залишити свої гроші, не боячись, що їх украдуть».
 «Брати -запоржці,у нас над усе честь і слава, військова справа...» — казали козаки
 
 ІV Підсумок уроку
 V Домашнє завдання
 
 
 Додаток до урокуА: «П».
 А: «П!».
 А: «П?».
 А: «П…».
 «П»,-а.
 «П!»-а.
 «П?»-а.
 «П…»-а.
 
 Картка 1
 Підкресли граматичні основи та запиши у дужках  простим чи складним є речення; постав розділові знаки.
 1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами.  ( —        )
 2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі. (                            )
 3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке  гой мав захищати. (В. Малик) (           )
 
 
 Картка 2Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.
 1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) (                                  )
 2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега   та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) (                             )
 3. Вітер поступово улігся і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. (В. Малик) (                )
 
 
 Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 10 клас > Пряма мова. Діалог > Пряма мова. Діалог. Конспект уроку і опорний каркас 
 
 
 |