| 
 
 
			
			
			
			
		
		|   |  |  | Строка 1: | Строка 1: |  | - | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: «Колосок». Повні уроки''' | + | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: «Колосок». Повні уроки'''   |  |  |  |  |  |  | - | '''Тема 20. «Колосок».''' | + | '''Тема 20. «Колосок».'''   |  |  |  |  |  |  |  | + | [[Image:179133.jpg]]<br> '''Прислів’я до теми уроку: На чужу роботу дивитись – ситому не бути.'''  |  |  |  |  |  |  | - | '''Прислів’я до теми уроку:На чужу роботу дивитись – ситому не бути.''' | + | '''Мета:''' удосконалення техніки читання по особам , навчитися давати характеристики головним героям казки, виховувати почуття чесності та справедливості, показати , що ледарство до добра не доводить, Обладнання: дошка, малюнки до казки , малюнки півника і мишенят, таблиці.  |  |  |  |  |  |  | - | '''Мета:'''удосконалення техніки читання по особам , навчитися давати характеристики головним героям казки, виховувати почуття чесності та справедливості, показати , що ледарство до добра не доводить, Обладнання: дошка, малюнки до казки , малюнки півника і мишенят, таблиці. | + | <br> '''Хід уроку'''   |  |  |  |  |  |  |  | + | <br> '''I. Організація класу.'''  |  |  |  |  |  |  | - | '''Хід уроку'''
 | + | -Сьогодні, діти, ми знову поринемо у світ казок, але розглянемо вже нову для вас не менш цікаву казку. Ну що ж, почнемо подорож у світ казок!  |  |  |  |  |  |  |  | + | '''II. Мовна розминка.'''  |  |  |  |  |  |  | - | '''I. Організація класу.'''
 | + | Стежина скоромовок!  |  |  |  |  |  |  | - | -Сьогодні,діти, ми знову поринемо у світ казок, але розглянемо вже нову для вас не менш цікаву казку. Ну що ж, почнемо подорож у світ казок!
 | + | Женчик – женчик невеликий,   |  |  |  |  |  |  | - | '''II.Мовна розминка.'''
 | + | На черчику черевики.   |  |  |  |  |  |  | - | Стежина скоромовок!
 | + | І шапочка чорненька,  |  |  |  |  |  |  | - | Женчик – женчик невеликий,
 | + | І латочка червоненька.  |  |  |  |  |  |  | - | На черчику черевики.
 | + | '''III. Перевірка домашнього завдання.'''  |  |  |  |  |  |  | - | І шапочка чорненька,
 | + | '''IV. Діти дізнаються тему і мету уроку'''  |  |  |  |  |  |  | - | І латочка червоненька.
 | + | Аби дізнатися яку нову казку ми сьогодні розглянемо, відгадайте-но , діти, цю загадку. Звірі, яких ви відгадаєте і будуть головними героями казки.   |  | - |   | + |  |  | - | '''III. Перевірка домашнього завдання.'''
 | + |  |  | - |   | + |  |  | - | '''IV. Діти дізнаються тему і мету уроку'''
 | + |  |  | - |   | + |  |  | - | Аби дізнатися яку нову казку ми сьогодні розглянемо, відгадайте-но , діти, цю загадку. Звірі, яких ви відгадаєте і будуть головними героями казки. | + |  |  |  |  |  |  |  |  | 1)Хвіст – як ниточка,   |  | 1)Хвіст – як ниточка,   |  | Строка 40: | Строка 37: |  |  | Любить дуже ніч і тишу   |  | Любить дуже ніч і тишу   |  |  |  |  |  |  | - | Це маленька сіра … '''(миша).''' | + | Це маленька сіра … '''(миша).'''   |  |  |  |  |  |  | - | 2)- Хто найраніше встає? '''( Півень).''' | + | 2)- Хто найраніше встає? '''( Півень).'''   |  |  |  |  |  |  |  | - Прочтайте прислів’я, яке бачите на дошці, спробуйте пояснити що воно означає.   |  | - Прочтайте прислів’я, яке бачите на дошці, спробуйте пояснити що воно означає.   |  |  |  |  |  |  | - | - Тепер подивіться на назву казки. Хто вже чув про цю казку? Назвіть її автора. | + | - Тепер подивіться на назву казки. Хто вже чув про цю казку? Назвіть її автора.   |  |  |  |  |  |  | - | '''V. Опрацювання казки''' | + | '''V. Опрацювання казки'''   |  |  |  |  |  |  | - | 1. Вчитель читає казку : | + | 1. Вчитель читає казку :   |  |  |  |  |  |  |  | + | <br> Було на світі двоє мишенят - Круть та Верть і півник Голосисте Горлечко. Мишенята дуже любили танцювати і співати. А півник встене собі рано-вранці, побудить всіх своєю піснею, та й за роботу береться. Прибирав він якось у дворі, та й наткнувся на колосок. -Круть, Верть,- позвав півник мишенят, - нумо йдіть сюди, подивіться, що я щойно знайшов!  |  |  |  |  |  |  | - | Було на світі двоє мишенят - Круть таВерть і півник Голосисте Горлечко. Мишенята дуже любили танцювати і співати. А півник встене собі рано-вранці, побудить всіх своєю піснею, та йза роботу береться.Прибирав він якось у дворі, та й наткнувся на колосок. -Круть, Верть,-позвав півникмишенят, - нумо йдіть сюди, подивіться, що я щойно знайшов!
 | + | Прибігли мишенята та й кажуть: - Якби його ще й змолотити... - І хто ж молоти буде? - запитав півник.  |  |  |  |  |  |  | - | Прибігли мишенята та й кажуть: -Якби його ще й змолотити... - Іхто ж молоти буде? -запитав півник.
 | + | - Тільки не я! - пискнуло одне мишеня. - І не я! - промовило друге.   |  |  |  |  |  |  | - | - Тільки не я! -пискнуло одне мишеня.- Іне я! - промовило друге. | + | - Добре,зроблю все сам - каже півник. І прийнявся за роботу.   |  |  |  |  |  |  | - | - Добре,зроблю все сам - каже півник. І прийнявся за роботу.
 | + | А мишенята далі собі танцюють, граються та співають.   |  |  |  |  |  |  | - | А мишенята далі собі танцюють,граються таспівають.
 | + | Закінчив півник свою роботу, та й кличе мишенят до себе: - Гей, Круть та Верть, а підійдіть-но подивіться скільки я зерна зробив!  |  |  |  |  |  |  | - | Закінчив півник свою роботу, та йкличе мишенят до себе: -Гей, Круть та Верть, а підійдіть-но подивіться скільки я зерназробив!
 | + | Прибігли мишенята, та й кажуть: - Тепер би ще з зерна борошно зробити. Хто б його до млина відніс?  |  |  |  |  |  |  | - | Прибігли мишенята, та й кажуть: -Тепер би ще з зерна борошно зробити.Хто б його до млина відніс?
 | + | -Ну давайте вирішувати хто понесе – відповів півник.   |  |  |  |  |  |  | - | -Ну давайте вирішувати хто понесе – відповів півник. | + | - Тільки не я! - кричить Круть. -І не я теж! - вигукує Верть.   |  |  |  |  |  |  | - | - Тільки не я! -кричить Круть.-І не я теж! - вигукує Верть. | + | - Ну добре, на цей раз я віднесу, - відповів півник. Закинув мішок зерна на плечі, та й попрямував до млина.   |  |  |  |  |  |  | - | - Ну добре, на цей раз я віднесу, - відповів півник. Закинув мішок зерна на плечі, тай попрямував до млина.
 | + | А мишенята й далі байдики б’ють, співають та граються.   |  |  |  |  |  |  | - | А мишенята йдалі байдики б’ють,співають таграються.
 | + | Наробив півник борошна, прийшов додому, та й кличе мишей: - Гей, Круть та Верть, годі вам вже гратися, біжіть сюди!  |  |  |  |  |  |  | - | Наробив півник борошна,прийшов додому, та й кличе мишей: -Гей,Круть та Верть,годі вам вже гратися,біжіть сюди!
 | + | Підбігли мишенята, радіють: - Ой, який же ті вправний, півнику, який молодець! Та тепер треба б тісто замісити та пиріжків наробити.  |  |  |  |  |  |  | - | Підбігли мишенята, радіють: -Ой, який же ті вправний, півнику, який молодець! Та тепер треба б тістозамісити та пиріжків наробити.
 | + | - І хто ж візьметься тісто місити? - спитав півник.   |  |  |  |  |  |  | - | - І хто ж візьметься тісто місити? -спитав півник.
 | + | А мишенята знов як завжди відповідають, що ніхто з них місити не хоче. Походив туди-сюди півник, подумав, та й каже: - Мабуть мені прийдеться місити.   |  |  |  |  |  |  | - | А мишенята знов як завжди відповідають, що ніхто з них місити не хоче. Походив туди-сюди півник,подумав, тай каже: - Мабуть мені прийдеться місити.
 | + | Гарне тісто замісив півник, знайшов дрова, та розпалив вогонь у печі. А коли пічку розпалив, поклав туди пиріжків.   |  |  |  |  |  |  | - | Гарне тісто замісив півник, знайшов дрова, тарозпалив вогонь у печі. Аколи пічку розпалив,поклав туди пиріжків.
 | + | А мишенята в цей час те й роблять, що відпочивають та розважаються. А тут вже й пиріжки поспіли, гарно спеклися порум’яніли. Тож виклав їх півник на столі А мишенята тут як тут, так швидко прибігли, що й гукати півнику не прийшлося.   |  |  |  |  |  |  | - | А мишенята в цей час те й роблять, що відпочивають та розважаються.А тут вже й пиріжки поспіли,гарно спеклися порум’яніли.Тож виклав їх півник на столі А мишенята тут як тут, так швидко прибігли, що йгукати півнику не прийшлося.
 | + | - Ото я зголоднів вже! - каже Круть. - І я такий голодний, як вовк! - каже Верть. Та й всілися вже за стіл.   |  |  |  |  |  |  | - | - Ото я зголоднів вже! - кажеКруть. -І я такий голодний, як вовк! - каже Верть. Та й всілися вже за стіл. | + | - Куди це ви за стіл посідали?!,- каже півник. Скажіть-но мені хто колоска знайшов?  |  |  |  |  |  |  | - | - Куди це ви за стіл посідали?!,-каже півник.Скажіть-но мені хто колоска знайшов? | + | - Ти знайшов, - відповіли вони.   |  |  |  |  |  |  | - | - Ти знайшов,- відповіли вони. | + | - І хто ж зерна наробив, та обмолотив його?  |  |  |  |  |  |  | - | - І хто ж зерна наробив,та обмолотив його? | + | - Та ти вже, ти,- відповіли ті.  |  |  |  |  |  |  | - | - Та ти вже, ти,- відповіли ті. | + | - А хто ж тісто замісив? Піч розтопив? Та пиріжків наробив?  |  |  |  |  |  |  | - | - А хто ж тісто замісив? Піч розтопив? Та пиріжків наробив? | + | - Теж ти, - вже зовсім тихенько відповідають мишенята.  |  |  |  |  |  |  | - | - Теж ти, - вже зовсім тихенько відповідають мишенята. | + | - І чим же ви займалися в цей час?  |  |  |  |  |  |  | - | - І чим же ви займалися в цей час?
 | + | А мишенятам нічого було відповісти. Повставали вони з-за столу, бо зрозуміли , що були дуже лінивими и зовсім не допомагали півнику, тож не заслужили їсти пиріжки.   |  | - |   | + |  |  | - | А мишенятам нічого було відповісти. Повставали вони з-за столу, бо зрозуміли , що були дуже лінивими и зовсім не допомагали півнику, тож не заслужили їсти пиріжки. | + |  |  |  |  |  |  |  |  | Питання після того як діти прослухали казку:   |  | Питання після того як діти прослухали казку:   |  |  |  |  |  |  | - | - Як звали мишенят ?   | + | - Як звали мишенят ?   |  |  |  |  |  |  | - | - Яку роботу мав зробити півник , щоб спекти пиріжків ?   | + | - Яку роботу мав зробити півник , щоб спекти пиріжків ?   |  |  |  |  |  |  | - | - Чим займалися мишенята, поки півник працював ? | + | - Чим займалися мишенята, поки півник працював ?   |  |  |  |  |  |  |  | + | <br> 2. Словникова робота .  |  |  |  |  |  |  | - | 2. Словникова робота .
 | + | Млин – це споруда для розмелювання зерна на борошно.   |  |  |  |  |  |  | - | Млин – це споруда для розмелювання зерна на борошно.
 | + | <br> 3. Читання казки в голос дітьми, та відповідь на питання:  |  |  |  |  |  |  |  | + | -Як ви охарактеризуєте мишенят та півника? - Хто працював, а хто лінувався? - Чи гарно вчинив півник не поділившись пиріжками з мишенятами? - Хто знайшов колосок першим? - Хто напік пирогів? - Як ви розумієте кінцівку казки, чому вона повчає?  |  |  |  |  |  |  | - | 3.Читання казки вголос дітьми, та відповідь на питання:
 | + | <br> 4. Виразне читання учнями казки в особах .  |  |  |  |  |  |  | - | -Як ви охарактеризуєте мишенят та півника? - Хто працював,а хто лінувався? - Чи гарно вчинив півник не поділившись пиріжками з мишенятами? - Хто знайшов колосок першим? - Хто напік пирогів? - Як ви розумієте кінцівку казки, чому вона повчає?
 | + | Звертайте увагу на розділові знаки і слова, що «підказують» інтонацію речень .  |  |  |  |  |  |  |  | + | <br> 5. Творча робота.  |  |  |  |  |  |  | - | 4. Виразне читання учнями казкив особах .
 | + | <br> - Які прислів’я найбільш підходять до головної думки казки:  |  |  |  |  |  |  | - | Звертайте увагу на розділові знаки і слова, що «підказують» інтонацію речень .
 | + | Робота спільна - як пісня весела.   |  |  |  |  |  |  |  | + | Праця чоловіка годує, а лінь марнує .  |  |  |  |  |  |  | - | 5. Творча робота.
 | + | На чужу роботу дивитись - ситому не бути.   |  |  |  |  |  |  |  | + | Умілому всяка робота легка.  |  |  |  |  |  |  | - | - Які прислів’я найбільш підходять до головної думки казки:
 | + | Хто нічого не робить, той ніколи не має часу .  |  |  |  |  |  |  | - | Робота спільна - як пісня весела.
 | + | 6. Характеристика героїв казки.   |  |  |  |  |  |  | - | Праця чоловіка годує, алінь марнує .
 | + | Вийдіть до дошки та напишіть які слова більше підходять до півника, а які до мишенят.   |  |  |  |  |  |  | - | На чужу роботу дивитись - ситому не бути.
 | + | Працелюбний  |  |  |  |  |  |  | - | Умілому всяка робота легка.
 | + | голосистий  |  |  |  |  |  |  | - | Хто нічого не робить, той ніколи не має часу .
 | + | хазяйновитий  |  |  |  |  |  |  | - | 6. Характеристика героїв казки.
 | + | справедливий  |  |  |  |  |  |  | - | Вийдіть до дошки та напишіть які слова більше підходять до півника, а які до мишенят.
 | + | стараний  |  |  |  |  |  |  | - | Працелюбний
 | + | грайливі  |  |  |  |  |  |  | - | голосистий
 | + | смішні  |  |  |  |  |  |  | - | хазяйновитий
 | + | веселі  |  |  |  |  |  |  | - | справедливий
 | + | ледачі  |  |  |  |  |  |  | - | стараний
 | + | <br> '''VI. Підсумок уроку.''' - Хто вам найбільше сподобався в казці?Поясніть чому ?  |  |  |  |  |  |  | - | грайливі
 | + | - Як ви думаєте, чи правильно зробив півник, що не поділився зі своїми друзями?  |  |  |  |  |  |  | - | смішні
 | + | - Що б зробили ви, якби були півником?!  |  |  |  |  |  |  | - | веселі
 | + | - Як часто ви допомагаєте комусь, якщо той просить?  |  |  |  |  |  |  | - | ледачі
 | + | - Можете інколи вести себе як мишенята з казки?  |  |  |  |  |  |  |  | + | - Як на вашу думку, чому повчає ця казка?  |  |  |  |  |  |  | - | '''VI. Підсумок уроку.'''
 | + | - Яку ще назву має ця казка?   |  | - | - Хто вам найбільше сподобався в казці?Поясніть чому ? | + |  |  |  |  |  |  |  | - | - Як ви думаєте, чи правильно зробив півник, що не поділився зі своїми друзями?
 | + | Чи старанно ми попрацювали сьогодні?Оцініть вашу активність сьогодні оцінкою від 1 до 5.  |  |  |  |  |  |  | - | - Що б зробили ви, якби були півником?!
 | + | '''VII. Домашнє завдання.'''  |  |  |  |  |  |  | - | - Як часто ви допомагаєте комусь, якщо той просить? | + | 1-ша група - прочитати казку в особах. 2-га група - переказати казку.  |  |  |  |  |  |  | - | - Можете інколи вести себе як мишенята з казки?
 | + | <br> '''Матеріали, що використовувалися:'''   |  | - |   | + |  |  | - | - Як на вашу думку, чому повчає ця казка?
 | + |  |  | - |   | + |  |  | - | - Яку ще назву має ця казка?
 | + |  |  | - |   | + |  |  | - | Чи старанно ми попрацювали сьогодні?Оцініть вашу активність сьогодні оцінкою від 1 до 5.
 | + |  |  | - |   | + |  |  | - | '''VII. Домашнє завдання.'''
 | + |  |  | - |   | + |  |  | - | 1-ша група - прочитати казку в особах. 2-га група - переказати казку.
 | + |  |  | - |   | + |  |  | - |   | + |  |  | - | '''Матеріали, що використовувалися:''' | + |  |  |  |  |  |  |  |  | 1)Урок до казки “Клосок” від Луценко Н. О., учителя початкових класів, Оріхівська школа № 5 Запорізької обл.   |  | 1)Урок до казки “Клосок” від Луценко Н. О., учителя початкових класів, Оріхівська школа № 5 Запорізької обл.   |  | Строка 197: | Строка 185: |  |  | 3)Зміст казки від Тараса Капущака, що заснував сайт української казки.   |  | 3)Зміст казки від Тараса Капущака, що заснував сайт української казки.   |  |  |  |  |  |  | - | 4)Урок на тему: «Колосок», написав Хоботюк Г.В | + | 4)Урок на тему: «Колосок», написав Хоботюк Г.В   |  | - |  
 | + |  |  | - |   | + |  |  |  |  |  |  |  | - | Відредаговано та вислано Поліщук І.В
 | + | <br>  |  |  |  |  |  |  |  | + | Відредаговано та вислано Поліщук І.В  |  |  |  |  |  |  | - | <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].   | + | <br> <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].   |  |  |  |  |  |  |  | Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>   |  | Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>   |  |  |  |  |  |  |  | [[Категорія: Українська література 2 клас]] |  | [[Категорія: Українська література 2 клас]] |  
 Версия 21:11, 10 февраля 2011Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: «Колосок». Повні уроки 
 Тема 20. «Колосок». 
  Прислів’я до теми уроку: На чужу роботу дивитись – ситому не бути.
 Мета: удосконалення техніки читання по особам , навчитися давати характеристики головним героям казки, виховувати почуття чесності та справедливості, показати , що ледарство до добра не доводить, Обладнання: дошка, малюнки до казки , малюнки півника і мишенят, таблиці. 
 Хід уроку
 I. Організація класу.
 -Сьогодні, діти, ми знову поринемо у світ казок, але розглянемо вже нову для вас не менш цікаву казку. Ну що ж, почнемо подорож у світ казок! 
 II. Мовна розминка. 
 Стежина скоромовок! 
 Женчик – женчик невеликий, 
 На черчику черевики. 
 І шапочка чорненька, 
 І латочка червоненька. 
 III. Перевірка домашнього завдання. 
 IV. Діти дізнаються тему і мету уроку 
 Аби дізнатися яку нову казку ми сьогодні розглянемо, відгадайте-но , діти, цю загадку. Звірі, яких ви відгадаєте і будуть головними героями казки. 
 1)Хвіст – як ниточка, 
 Сама – як калиточка, 
 Любить дуже ніч і тишу 
 Це маленька сіра … (миша). 
 2)- Хто найраніше встає? ( Півень). 
 - Прочтайте прислів’я, яке бачите на дошці, спробуйте пояснити що воно означає. 
 - Тепер подивіться на назву казки. Хто вже чув про цю казку? Назвіть її автора. 
 V. Опрацювання казки 
 1. Вчитель читає казку : 
 Було на світі двоє мишенят - Круть та Верть і півник Голосисте Горлечко. Мишенята дуже любили танцювати і співати. А півник встене собі рано-вранці, побудить всіх своєю піснею, та й за роботу береться. Прибирав він якось у дворі, та й наткнувся на колосок. -Круть, Верть,- позвав півник мишенят, - нумо йдіть сюди, подивіться, що я щойно знайшов!
 Прибігли мишенята та й кажуть: - Якби його ще й змолотити... - І хто ж молоти буде? - запитав півник. 
 - Тільки не я! - пискнуло одне мишеня. - І не я! - промовило друге. 
 - Добре,зроблю все сам - каже півник. І прийнявся за роботу. 
 А мишенята далі собі танцюють, граються та співають. 
 Закінчив півник свою роботу, та й кличе мишенят до себе: - Гей, Круть та Верть, а підійдіть-но подивіться скільки я зерна зробив! 
 Прибігли мишенята, та й кажуть: - Тепер би ще з зерна борошно зробити. Хто б його до млина відніс? 
 -Ну давайте вирішувати хто понесе – відповів півник. 
 - Тільки не я! - кричить Круть. -І не я теж! - вигукує Верть. 
 - Ну добре, на цей раз я віднесу, - відповів півник. Закинув мішок зерна на плечі, та й попрямував до млина. 
 А мишенята й далі байдики б’ють, співають та граються. 
 Наробив півник борошна, прийшов додому, та й кличе мишей: - Гей, Круть та Верть, годі вам вже гратися, біжіть сюди! 
 Підбігли мишенята, радіють: - Ой, який же ті вправний, півнику, який молодець! Та тепер треба б тісто замісити та пиріжків наробити. 
 - І хто ж візьметься тісто місити? - спитав півник. 
 А мишенята знов як завжди відповідають, що ніхто з них місити не хоче. Походив туди-сюди півник, подумав, та й каже: - Мабуть мені прийдеться місити. 
 Гарне тісто замісив півник, знайшов дрова, та розпалив вогонь у печі. А коли пічку розпалив, поклав туди пиріжків. 
 А мишенята в цей час те й роблять, що відпочивають та розважаються. А тут вже й пиріжки поспіли, гарно спеклися порум’яніли. Тож виклав їх півник на столі А мишенята тут як тут, так швидко прибігли, що й гукати півнику не прийшлося. 
 - Ото я зголоднів вже! - каже Круть. - І я такий голодний, як вовк! - каже Верть. Та й всілися вже за стіл. 
 - Куди це ви за стіл посідали?!,- каже півник. Скажіть-но мені хто колоска знайшов? 
 - Ти знайшов, - відповіли вони. 
 - І хто ж зерна наробив, та обмолотив його? 
 - Та ти вже, ти,- відповіли ті. 
 - А хто ж тісто замісив? Піч розтопив? Та пиріжків наробив? 
 - Теж ти, - вже зовсім тихенько відповідають мишенята. 
 - І чим же ви займалися в цей час? 
 А мишенятам нічого було відповісти. Повставали вони з-за столу, бо зрозуміли , що були дуже лінивими и зовсім не допомагали півнику, тож не заслужили їсти пиріжки. 
 Питання після того як діти прослухали казку: 
 - Як звали мишенят ? 
 - Яку роботу мав зробити півник , щоб спекти пиріжків ? 
 - Чим займалися мишенята, поки півник працював ? 
 2. Словникова робота .
 Млин – це споруда для розмелювання зерна на борошно. 
 3. Читання казки в голос дітьми, та відповідь на питання:
 -Як ви охарактеризуєте мишенят та півника? - Хто працював, а хто лінувався? - Чи гарно вчинив півник не поділившись пиріжками з мишенятами? - Хто знайшов колосок першим? - Хто напік пирогів? - Як ви розумієте кінцівку казки, чому вона повчає? 
 4. Виразне читання учнями казки в особах .
 Звертайте увагу на розділові знаки і слова, що «підказують» інтонацію речень . 
 5. Творча робота.
 - Які прислів’я найбільш підходять до головної думки казки:
 Робота спільна - як пісня весела. 
 Праця чоловіка годує, а лінь марнує . 
 На чужу роботу дивитись - ситому не бути. 
 Умілому всяка робота легка. 
 Хто нічого не робить, той ніколи не має часу . 
 6. Характеристика героїв казки. 
 Вийдіть до дошки та напишіть які слова більше підходять до півника, а які до мишенят. 
 Працелюбний 
 голосистий 
 хазяйновитий 
 справедливий 
 стараний 
 грайливі 
 смішні 
 веселі 
 ледачі 
 VI. Підсумок уроку. - Хто вам найбільше сподобався в казці?Поясніть чому ?
 - Як ви думаєте, чи правильно зробив півник, що не поділився зі своїми друзями? 
 - Що б зробили ви, якби були півником?! 
 - Як часто ви допомагаєте комусь, якщо той просить? 
 - Можете інколи вести себе як мишенята з казки? 
 - Як на вашу думку, чому повчає ця казка? 
 - Яку ще назву має ця казка? 
 Чи старанно ми попрацювали сьогодні?Оцініть вашу активність сьогодні оцінкою від 1 до 5. 
 VII. Домашнє завдання. 
 1-ша група - прочитати казку в особах. 2-га група - переказати казку. 
 Матеріали, що використовувалися:
 1)Урок до казки “Клосок” від Луценко Н. О., учителя початкових класів, Оріхівська школа № 5 Запорізької обл. 
 2)Урок від З. Черноус, казка "Колосок". 
 3)Зміст казки від Тараса Капущака, що заснував сайт української казки. 
 4)Урок на тему: «Колосок», написав Хоботюк Г.В 
 
 Відредаговано та вислано Поліщук І.В 
 
 Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
 Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
 Категорія: Українська література 2 клас
 
 
 
 |