KNOWLEDGE HYPERMARKET


М. Підгірянка. Розмова про сонце. Т. Коломієць. Вітрисько.
Строка 1: Строка 1:
-
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: М. Підгірянка. Розмова про сонце. Т. Коломієць. Вітрисько. Повні уроки'''
+
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: М. Підгірянка. Розмова про сонце. Т. Коломієць. Вітрисько. Повні уроки'''  
 +
<br> '''ТЕМА: М. Підгірянка. Розмова про сонце. Т. Коломієць. Вітрисько. '''
-
'''ТЕМА: М. Підгірянка. Розмова про сонце. Т. Коломієць. Вітрисько.
+
'''Мета:''' Ознайомити з віршами-діалогами, вчити читати в особах; правиль¬но інтонувати речення, різні за метою висловлювання; виховува¬ти спостережливість, уважність, розвивати діалогічне мовлення.
-
'''
+
-
'''Мета:''' Ознайомити з віршами-діалогами, вчити читати в особах; правиль¬но інтонувати речення, різні за метою висловлювання; виховува¬ти спостережливість, уважність, розвивати діалогічне мовлення.
+
'''Обладнання:''' дошка.  
-
'''Обладнання:''' Смарт-дошка.
+
<br> '''Хід уроку'''  
 +
<br> '''І. Мовна розминка'''
-
'''Хід уроку'''  
+
'''1.''' Відгадування загадок
 +
Від краю до краю
-
'''І. Мовна розминка'''
+
Мене всі чекають.  
-
'''1.''' Відгадування загадок
+
Груш і яблук натрусив,
-
         
+
-
Від краю до краю
+
-
Мене всі чекають.
+
Скуштувати попросив.  
-
         
+
-
Груш і яблук натрусив,
+
-
         
+
-
Скуштувати попросив.
+
-
         
+
-
Знявсь угору: "Шу-шу-шу! —                                   
+
-
                                                     
+
-
Як з'їсте — ще потрушу!"
+
-
(Вітер)                                                    
+
Знявсь угору: "Шу-шу-шу! —
 +
Як з'їсте — ще потрушу!"
-
Приходжу.
+
(Вітер)
-
Подивляться —
+
[[Image:35756767537]]<br> Приходжу.
-
Примружаться й скривляться.
+
Подивляться —
-
(Сонце)                              
+
Примружаться й скривляться.
 +
(Сонце)
-
Його ім'я — лише з трьох літер.             Стоїть у лісі дід кремезний,
+
<br> Його ім'я — лише з трьох літер. Стоїть у лісі дід кремезний,  
-
Його провісником є вітер. Гойдає сотеньку внучат, —
+
Його провісником є вітер. Гойдає сотеньку внучат, —  
-
Ним хлібороб у спеку марить.         Як на вітрах осінніх змерзнуть  
+
Ним хлібороб у спеку марить. Як на вітрах осінніх змерзнуть  
-
Його дарують тільки хмари.           Стрибають дідові з плеча.
+
Його дарують тільки хмари. Стрибають дідові з плеча.  
-
(Дощ)                                                   (Дуб і жолуді)
+
(Дощ) (Дуб і жолуді)  
 +
<br> — Яке із слів-відгадок "зайве"? Чому? Що означають слова "вітер", "сонце", "дощ"? (Явища природи.)
-
Яке із слів-відгадок "зайве"? Чому? Що означають слова "вітер", "сонце", "дощ"? (Явища природи.)
+
До слова "сонце" доберіть ознаки. (Ласкаве, тепле, гаряче, кругле, яскраве.)  
-
До слова "сонце" доберіть ознаки. (Ласкаве, тепле, гаряче, кругле, яскраве.)
+
Від слова "вітер" утворіть зменшувально-пестливе. (Вітерець.) А як його назвемо, коли він злий і сильний? (Вітрюган, вітрисько.)  
-
Від слова "вітер" утворіть зменшувально-пестливе. (Вітерець.) А як його назвемо, коли він злий і сильний? (Вітрюган, вітрисько.)
+
До слова "дощ" доберіть слова, що означають дію. (Іде, ллє, накрапає, починається.)  
-
— До слова "дощ" доберіть слова, що означають дію. (Іде, ллє, накрапає, починається.)
+
<br> '''2.''' Скоромовка  
-
 
+
-
 
+
-
'''2.''' Скоромовка
+
Лінь лежить у Ліни в ліжку,  
Лінь лежить у Ліни в ліжку,  
Строка 67: Строка 59:
Каже: «Я посплю тут трішки». Через неї лежебока  
Каже: «Я посплю тут трішки». Через неї лежебока  
-
Ледь не відлежала боки.
+
Ледь не відлежала боки.  
-
Н. Становська
+
Н. Становська  
-
'''3.''' Розчитування
+
'''3.''' Розчитування  
-
'''A)'''Вправа на інтонування речень.
+
'''A)'''Вправа на інтонування речень.  
Сонце іде спати.  
Сонце іде спати.  
Строка 79: Строка 71:
Сонце іде спати?  
Сонце іде спати?  
-
Сонце іде спати!
+
Сонце іде спати!  
-
— Прочитайте речення з тою інтонацією, на яку вказує розділовий знак.
+
— Прочитайте речення з тою інтонацією, на яку вказує розділовий знак.  
-
Читайте речення в різних темпах за сигнальними картками, які я буду показувати. (Н — нормальний, П — повільний, Ш — швидкий, Ск — скоромовкою).
+
Читайте речення в різних темпах за сигнальними картками, які я буду показувати. (Н — нормальний, П — повільний, Ш — швидкий, Ск — скоромовкою).  
-
'''Б)''' Читайте чітко, весело
+
'''Б)''' Читайте чітко, весело  
—Гей, Федько! —  
—Гей, Федько! —  
Строка 91: Строка 83:
Питають люди, —  
Питають люди, —  
-
Чом заліз
+
Чом заліз  
-
У кропиву ти?
+
У кропиву ти?  
—А тому, що з дідусем  
—А тому, що з дідусем  
-
Ми на пасіку ідем.
+
Ми на пасіку ідем.  
Там такі кусючі бджоли —  
Там такі кусючі бджоли —  
Строка 105: Строка 97:
Нажалю своє тут тіло, щоб не так  
Нажалю своє тут тіло, щоб не так  
-
Од бджіл боліло!
+
Од бджіл боліло!  
-
К. Дяченко
+
К. Дяченко  
 +
<br> '''II. Повідомлення теми і мети уроку'''
-
'''II. Повідомлення теми і мети уроку'''
+
<br> — Кожен з вас протягом дня спілкується з багатьма людьми: однокласниками, друзями, батьками, учителями. Пригадайте, як називається розмова, бесіда між двома людьми? (Діалог.)
 +
— Поети не могли залишити без уваги такі моменти людського спілкування і створили поетичні діалоги: коли один з героїв вірша запитує, а інший — відповідає. Сьогодні ми розпочинаємо нову тему "Вірші-діалоги", в якій і познайомимось з кращими зразками таких поезій.
-
— Кожен з вас протягом дня спілкується з багатьма людьми: однокласниками, друзями, батьками, учителями. Пригадайте, як називається розмова, бесіда між двома людьми? (Діалог.)
+
<br> '''III. Опрацювання вірша М. Підгірянки «Розмова з сонцем»'''
-
— Поети не могли залишити без уваги такі моменти людського спілкування і створили поетичні діалоги: коли один з героїв вірша запитує, а інший — відповідає. Сьогодні ми розпочинаємо нову тему "Вірші-діалоги", в якій і познайомимось з кращими зразками таких поезій.
+
<br> '''1.''' Робота над заголовком
 +
— Про що буде розмова?
-
'''III. Опрацювання вірша М. Підгірянки «Розмова з сонцем»'''
+
— Як ви думаєте, між ким ведеться діалог? Як дізналися?
 +
'''2.''' Словникова робота
-
'''1.''' Робота над заголовком
+
високу колише
-
— Про що буде розмова?
+
стелиться засипає
-
— Як ви думаєте, між ким ведеться діалог? Як дізналися?
+
царівна серденько.
-
'''2.''' Словникова робота
+
'''3.''' Гра «Бджілки». Напівголосне читання вірша учнями.
-
високу колише
+
— Які за інтонацією слова дитини? А матері?
-
стелиться засипає
+
— Між ким відбувається діалог? Як ви думаєте, якого віку дитина?
-
царівна серденько.
+
— Чи зрозуміло: хлопчик це, чи дівчинка? А чому автор не вказала на це?
-
'''3.''' Гра «Бджілки». Напівголосне читання вірша учнями.
+
'''4.''' Аналіз змісту з елементами вибіркового читання  
-
Які за інтонацією слова дитини? А матері?
+
Прочитайте, які питання цікавили дитину.
-
Між ким відбувається діалог? Як ви думаєте, якого віку дитина?
+
Які відповіді дає мати?  
-
— Чи зрозуміло: хлопчик це, чи дівчинка? А чому автор не вказала на це?
+
— Чи можна сказати, що дитина допитлива?  
-
'''4.''' Аналіз змісту з елементами вибіркового читання
+
— Чим цікаві відповіді мами?
-
Прочитайте, які питання цікавили дитину.
+
Доберіть слова, близькі за значенням до слів:
-
— Які відповіді дає мати?
+
<br> "заснути" (задрімати), "збудиться" (проснеться, прокинеться, встане), "веселі" (радісні, бадьорі, жваві), "погляне" (подивиться, побачить), "встають" (прокидаються, просинаються), "мати" (мама, неня).
-
Чи можна сказати, що дитина допитлива?
+
Доберіть слова, протилежні за значенням: висока (низька), біла(чорна), вечірня (ранкова), гарна (погана), тихше й тихше (голосніше й голосніше), нічка (день), світає (смеркає), веселі (сумні), раненько (пізненько).
-
— Чим цікаві відповіді мами?
+
'''5.''' Читання вірша учнями у парах
-
Доберіть слова, близькі за значенням до слів:
+
Чому вірш має таку назву?
 +
— Що найбільше цікавило дитину?
-
"заснути" (задрімати), "збудиться" (проснеться, прокинеться, встане), "веселі" (радісні, бадьорі, жваві), "погляне" (подивиться, побачить), "встають" (прокидаються, просинаються), "мати" (мама, неня).
+
— Про яку рису характеру дитини це свідчить? (Допитливість)  
-
Доберіть слова, протилежні за значенням: висока (низька), біла(чорна), вечірня (ранкова), гарна (погана), тихше й тихше (голосніше й голосніше), нічка (день), світає (смеркає), веселі (сумні), раненько (пізненько).
+
З якою інтонацією мама відповідала дитині? (Доброзичливо, доступно, з любов'ю)  
-
'''5.''' Читання вірша учнями у парах
+
6. Гра «Обличчям до обличчя»
-
— Чому вірш має таку назву?
+
Учні у парах повертаються одне до одного і читають вірш за особами.
-
Що найбільше цікавило дитину?
+
Знайдіть у вірші порівняння.
-
Про яку рису характеру дитини це свідчить? (Допитливість)
+
Прочитайте речення зі звертаннями, з пестливими словами.
-
— З якою інтонацією мама відповідала дитині? (Доброзичливо, доступно, з любов'ю)
+
'''7.''' Гра «Хто краще?»
-
6. Гра «Обличчям до обличчя»
+
Конкурсне читання вірша за особами.  
-
Учні у парах повертаються одне до одного і читають вірш за особами.
+
<br> '''IV. Опрацювання вірша Т. Коломієць «Вітрисько»'''
-
— Знайдіть у вірші порівняння.
+
<br> '''1.''' Читання вірша вчителем
-
Прочитайте речення зі звертаннями, з пестливими словами.
+
Як називається вірш? Чи можна відразу назвати співрозмовників?
-
'''7.''' Гра «Хто краще?»
+
— Чи сподобався вам вірш? Чому він має таку назву?  
-
Конкурсне читання вірша за особами.
+
— Назвіть дійових осіб вірша.  
 +
'''2.''' Словникова робота
-
'''IV. Опрацювання вірша Т. Коломієць «Вітрисько»'''
+
Трусиш угамуйся впродовж
 +
некошену покурівся вітриську
-
'''1.''' Читання вірша вчителем
+
<br> Читання слів «луною» за вчителем.  
-
 
+
-
— Як називається вірш? Чи можна відразу назвати співрозмовників?
+
-
 
+
-
— Чи сподобався вам вірш? Чому він має таку назву?
+
-
 
+
-
— Назвіть дійових осіб вірша.
+
-
 
+
-
'''2.''' Словникова робота
+
-
 
+
-
Трусиш угамуйся впродовж
+
-
 
+
-
некошену покурівся вітриську
+
-
 
+
-
 
+
-
Читання слів «луною» за вчителем.  
+
Угамуйся — заспокойся, втихомирся.  
Угамуйся — заспокойся, втихомирся.  
Строка 207: Строка 191:
Тин — паркан, огорожа.  
Тин — паркан, огорожа.  
-
Покурівся — пішов, піднявши куряву, пил.
+
Покурівся — пішов, піднявши куряву, пил.  
-
 
+
-
 
+
-
'''3.''' Вибіркове читання
+
-
 
+
-
— Прочитайте, що запитував господар у вітриська. Що він відповів?
+
-
 
+
-
— Прочитайте, як господар свариться на вітер. З якою інтонацією треба читати ці слова?
+
-
 
+
-
— Чому вітрисько покурівся за село?
+
-
'''4.''' Вправи на розвиток швидкості читання
+
<br> '''3.''' Вибіркове читання  
-
а) Читання найбільшої кількості слів, набравши повітря (на одному диханні).
+
— Прочитайте, що запитував господар у вітриська. Що він відповів?
-
б) Гра "Вовк і заєць " (в парах).
+
— Прочитайте, як господар свариться на вітер. З якою інтонацією треба читати ці слова?
-
'''5.''' Розвиток зв'язного мовлення
+
— Чому вітрисько покурівся за село?
-
— Складіть розмову між вітриськом і господарем, але таку, щоб людина дякувала вітру.
+
'''4.''' Вправи на розвиток швидкості читання
-
'''6.''' Гра «Рибки»
+
а) Читання найбільшої кількості слів, набравши повітря (на одному диханні).  
-
Повторне читання вірша учнями мовчки.
+
б) Гра "Вовк і заєць " (в парах).  
-
— Якими за інтонацією є слова вітру? А господаря саду?
+
'''5.''' Розвиток зв'язного мовлення
-
Як господар звертається до вітру? Чому саме так?
+
Складіть розмову між вітриськом і господарем, але таку, щоб людина дякувала вітру.
-
— Яким ви уявляєте собі вітрисько?
+
'''6.''' Гра «Рибки»
-
— Чи навмисне він робив шкоду у саду?
+
Повторне читання вірша учнями мовчки.
-
Що зробив вітер, коли господар попросив його піти геть із саду?
+
Якими за інтонацією є слова вітру? А господаря саду?  
-
Знайдіть і прочитайте спонукальне речення.
+
Як господар звертається до вітру? Чому саме так?
-
'''7.''' Виразне читання вірша учнями за особами
+
— Яким ви уявляєте собі вітрисько?
-
'''8.''' Гра «Бджілки»
+
— Чи навмисне він робив шкоду у саду?
-
Напівголосне читання вірша дітьми.
+
— Що зробив вітер, коли господар попросив його піти геть із саду?
-
Для чого дітям потрібний жолудь?
+
Знайдіть і прочитайте спонукальне речення.
-
— Який із співрозмовників вам сподобався більше? Чому?
+
'''7.''' Виразне читання вірша учнями за особами
-
— Між ким відбувається розмова?
+
'''8.''' Гра «Бджілки»
-
— Прочитайте питальні речення. Що ви помітили?
+
Напівголосне читання вірша дітьми.  
-
'''
+
— Для чого дітям потрібний жолудь?
-
V. Підсумок урок'''
+
 +
— Який із співрозмовників вам сподобався більше? Чому?
-
З якими віршами ви сьогодні ознайомилися?
+
Між ким відбувається розмова?  
-
— Що таке діалог? Скільки має бути співрозмовників?
+
Прочитайте питальні речення. Що ви помітили?  
 +
V. Підсумок урок
-
'''VI. Домашнє завдання'''
+
<br> — З якими віршами ви сьогодні ознайомилися?
 +
— Що таке діалог? Скільки має бути співрозмовників?
-
1. Читати вірші-діалоги за особами.
+
<br> '''VI. Домашнє завдання'''
-
2. Підготуватися до уроку позакласного читання «Кольорові вірші, загадки, оповідання.»
+
<br> 1. Читати вірші-діалоги за особами.  
 +
2. Підготуватися до уроку позакласного читання «Кольорові вірші, загадки, оповідання.»
 +
<br>
<br> '''Список використаної літератури:'''  
<br> '''Список використаної літератури:'''  
Строка 288: Строка 267:
Поліщук І.В  
Поліщук І.В  
-
Біляченко О. В
+
Біляченко О. В  
-
Бессмертна І
+
Бессмертна І  
Хоботюк Г. В.  
Хоботюк Г. В.  

Версия 20:45, 18 марта 2011

Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: М. Підгірянка. Розмова про сонце. Т. Коломієць. Вітрисько. Повні уроки


ТЕМА: М. Підгірянка. Розмова про сонце. Т. Коломієць. Вітрисько.

Мета: Ознайомити з віршами-діалогами, вчити читати в особах; правиль¬но інтонувати речення, різні за метою висловлювання; виховува¬ти спостережливість, уважність, розвивати діалогічне мовлення.

Обладнання: дошка.


Хід уроку


І. Мовна розминка

1. Відгадування загадок

Від краю до краю

Мене всі чекають.

Груш і яблук натрусив,

Скуштувати попросив.

Знявсь угору: "Шу-шу-шу! —

Як з'їсте — ще потрушу!"

(Вітер)

Файл:35756767537
Приходжу.

Подивляться —

Примружаться й скривляться.

(Сонце)


Його ім'я — лише з трьох літер. Стоїть у лісі дід кремезний,

Його провісником є вітер. Гойдає сотеньку внучат, —

Ним хлібороб у спеку марить. Як на вітрах осінніх змерзнуть

Його дарують тільки хмари. Стрибають дідові з плеча.

(Дощ) (Дуб і жолуді)


— Яке із слів-відгадок "зайве"? Чому? Що означають слова "вітер", "сонце", "дощ"? (Явища природи.)

— До слова "сонце" доберіть ознаки. (Ласкаве, тепле, гаряче, кругле, яскраве.)

— Від слова "вітер" утворіть зменшувально-пестливе. (Вітерець.) А як його назвемо, коли він злий і сильний? (Вітрюган, вітрисько.)

— До слова "дощ" доберіть слова, що означають дію. (Іде, ллє, накрапає, починається.)


2. Скоромовка

Лінь лежить у Ліни в ліжку,

Каже: «Я посплю тут трішки». Через неї лежебока

Ледь не відлежала боки.

Н. Становська

3. Розчитування

A)Вправа на інтонування речень.

Сонце іде спати.

Сонце іде спати?

Сонце іде спати!

— Прочитайте речення з тою інтонацією, на яку вказує розділовий знак.

Читайте речення в різних темпах за сигнальними картками, які я буду показувати. (Н — нормальний, П — повільний, Ш — швидкий, Ск — скоромовкою).

Б) Читайте чітко, весело

—Гей, Федько! —

Питають люди, —

Чом заліз

У кропиву ти?

—А тому, що з дідусем

Ми на пасіку ідем.

Там такі кусючі бджоли —

Гірш, ніж лікарські уколи.

Нажалю своє тут тіло, щоб не так

Од бджіл боліло!

К. Дяченко


II. Повідомлення теми і мети уроку


— Кожен з вас протягом дня спілкується з багатьма людьми: однокласниками, друзями, батьками, учителями. Пригадайте, як називається розмова, бесіда між двома людьми? (Діалог.)

— Поети не могли залишити без уваги такі моменти людського спілкування і створили поетичні діалоги: коли один з героїв вірша запитує, а інший — відповідає. Сьогодні ми розпочинаємо нову тему "Вірші-діалоги", в якій і познайомимось з кращими зразками таких поезій.


III. Опрацювання вірша М. Підгірянки «Розмова з сонцем»


1. Робота над заголовком

— Про що буде розмова?

— Як ви думаєте, між ким ведеться діалог? Як дізналися?

2. Словникова робота

високу колише

стелиться засипає

царівна серденько.

3. Гра «Бджілки». Напівголосне читання вірша учнями.

— Які за інтонацією слова дитини? А матері?

— Між ким відбувається діалог? Як ви думаєте, якого віку дитина?

— Чи зрозуміло: хлопчик це, чи дівчинка? А чому автор не вказала на це?

4. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання

— Прочитайте, які питання цікавили дитину.

— Які відповіді дає мати?

— Чи можна сказати, що дитина допитлива?

— Чим цікаві відповіді мами?

— Доберіть слова, близькі за значенням до слів:


"заснути" (задрімати), "збудиться" (проснеться, прокинеться, встане), "веселі" (радісні, бадьорі, жваві), "погляне" (подивиться, побачить), "встають" (прокидаються, просинаються), "мати" (мама, неня).

— Доберіть слова, протилежні за значенням: висока (низька), біла(чорна), вечірня (ранкова), гарна (погана), тихше й тихше (голосніше й голосніше), нічка (день), світає (смеркає), веселі (сумні), раненько (пізненько).

5. Читання вірша учнями у парах

— Чому вірш має таку назву?

— Що найбільше цікавило дитину?

— Про яку рису характеру дитини це свідчить? (Допитливість)

— З якою інтонацією мама відповідала дитині? (Доброзичливо, доступно, з любов'ю)

6. Гра «Обличчям до обличчя»

Учні у парах повертаються одне до одного і читають вірш за особами.

— Знайдіть у вірші порівняння.

— Прочитайте речення зі звертаннями, з пестливими словами.

7. Гра «Хто краще?»

Конкурсне читання вірша за особами.


IV. Опрацювання вірша Т. Коломієць «Вітрисько»


1. Читання вірша вчителем

— Як називається вірш? Чи можна відразу назвати співрозмовників?

— Чи сподобався вам вірш? Чому він має таку назву?

— Назвіть дійових осіб вірша.

2. Словникова робота

Трусиш угамуйся впродовж

некошену покурівся вітриську


Читання слів «луною» за вчителем.

Угамуйся — заспокойся, втихомирся.

Тин — паркан, огорожа.

Покурівся — пішов, піднявши куряву, пил.


3. Вибіркове читання

— Прочитайте, що запитував господар у вітриська. Що він відповів?

— Прочитайте, як господар свариться на вітер. З якою інтонацією треба читати ці слова?

— Чому вітрисько покурівся за село?

4. Вправи на розвиток швидкості читання

а) Читання найбільшої кількості слів, набравши повітря (на одному диханні).

б) Гра "Вовк і заєць " (в парах).

5. Розвиток зв'язного мовлення

— Складіть розмову між вітриськом і господарем, але таку, щоб людина дякувала вітру.

6. Гра «Рибки»

Повторне читання вірша учнями мовчки.

— Якими за інтонацією є слова вітру? А господаря саду?

— Як господар звертається до вітру? Чому саме так?

— Яким ви уявляєте собі вітрисько?

— Чи навмисне він робив шкоду у саду?

— Що зробив вітер, коли господар попросив його піти геть із саду?

— Знайдіть і прочитайте спонукальне речення.

7. Виразне читання вірша учнями за особами

8. Гра «Бджілки»

Напівголосне читання вірша дітьми.

— Для чого дітям потрібний жолудь?

— Який із співрозмовників вам сподобався більше? Чому?

— Між ким відбувається розмова?

— Прочитайте питальні речення. Що ви помітили?

V. Підсумок урок


— З якими віршами ви сьогодні ознайомилися?

— Що таке діалог? Скільки має бути співрозмовників?


VI. Домашнє завдання


1. Читати вірші-діалоги за особами.

2. Підготуватися до уроку позакласного читання «Кольорові вірші, загадки, оповідання.»



Список використаної літератури:


1)Урок на тему: "Вірші-діалоги", від Біляченко Ольги Василівни.

2)Урок на тему: "М. Підгірянка. Розмова про сонце. Т. Коломієць. Вітрисько" від Бессмертної І

3)Урок на тему: "М. Підгірянка. Розмова про сонце. Т. Коломієць. Вітрисько", написав Хоботюк Г.В


Над уроком працювали:

Поліщук І.В

Біляченко О. В

Бессмертна І

Хоботюк Г. В.


Cкoмпoнoвaнo та відредагoвaнo Поліщук І.В.


Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Категорія: Українська література 2 клас