KNOWLEDGE HYPERMARKET


Розвиток зв’язного мовлення. Назви ягід.Повні уроки
Строка 3: Строка 3:
'''Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Назви ягід'''<br>  
'''Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Назви ягід'''<br>  
-
=== Мета: ===
+
=== Мета: ===
Засвоїти назви ягід, повнення словникового запасу, розвиток мовлення.<br>  
Засвоїти назви ягід, повнення словникового запасу, розвиток мовлення.<br>  
-
=== Тип уроку: ===
+
=== Тип уроку: ===
навчально - виховний<br>  
навчально - виховний<br>  
-
=== Хід уроку: ===
+
=== Хід уроку: ===
-
<br>Дітки, сьогоднішній урок ми почнемо з мультфільму:<br>http://www.youtube.com/watch?v=9wWc5nKzYgc<br>Скажіть, чим ваші матусі прикрашають пироги? Так правильно ягодами.<br>Відгадайте загадки:<br>Червоніє зелен-сад,<br>намистинки скрізь висять,<br>як достигнуть – їх з’їдять,<br>тільки кісточки летять. (вишні, черешні)<br>[[Image:T84m.jpeg]]<br>Синя накидка,<br>хвостик, як нитка,<br>смачна і зваблива,<br>називається ... (слива)<br>Ягідки мої висять,<br>як маленький виноград.<br>Червоненькі щічки,<br>називаються .... (порічки)<br>&nbsp; [[Image:T84m1.jpeg]]
+
<br>Дітки, сьогоднішній урок ми почнемо з мультфільму:<br>http://www.youtube.com/watch?v=9wWc5nKzYgc<br>Скажіть, чим ваші матусі прикрашають пироги? Так правильно ягодами.<br>Відгадайте загадки:<br>Червоніє зелен-сад,<br>намистинки скрізь висять,<br>як достигнуть – їх з’їдять,<br>тільки кісточки летять. (вишні, черешні)<br>[[Image:T841m.jpeg]]<br>Синя накидка,<br>хвостик, як нитка,<br>смачна і зваблива,<br>називається ... (слива)<br>Ягідки мої висять,<br>як маленький виноград.<br>Червоненькі щічки,<br>називаються .... (порічки)<br>&nbsp; [[Image:T84m1.jpeg]]  
-
=== Практична робота ===
+
=== Практична робота ===
-
<br>Додайте останнє слово в речення:<br>Ягоди — бувають….<br>Ягоди ростуть…..<br>(Промовляння слова «ягоди» 2—3 рази.)
+
<br>Додайте останнє слово в речення:<br>Ягоди — бувають….<br>Ягоди ростуть…..<br>(Промовляння слова «ягоди» 2—3 рази.)  
[[Image:T84m2.jpeg]]<br>Практична робота. Робота парами.<br>Послухайте оповідання.<br>  
[[Image:T84m2.jpeg]]<br>Практична робота. Робота парами.<br>Послухайте оповідання.<br>  
-
=== Сопілка і глечик ===
+
=== Сопілка і глечик ===
-
<br>Валентин Катаєв<br>Пішли мама, тато і дівчинка Женя збирати суниці до лісу.<br>– Ось тобі, донечко, гарне місце. Тут багато ягід. Ходи і збирай.<br>[[Image:T84m3.jpeg]]<br>Ходила-ходила Женя, дивилась-дивилась і нічого не знайшла.<br>Пішла до мами.<br>– Мамо, там ягідок нема, самі листочки.<br>– А ти під листочки заглядала?<br>– Не заглядала.
+
<br>Валентин Катаєв<br>Пішли мама, тато і дівчинка Женя збирати суниці до лісу.<br>– Ось тобі, донечко, гарне місце. Тут багато ягід. Ходи і збирай.<br>[[Image:T84m3.jpeg]]<br>Ходила-ходила Женя, дивилась-дивилась і нічого не знайшла.<br>Пішла до мами.<br>– Мамо, там ягідок нема, самі листочки.<br>– А ти під листочки заглядала?<br>– Не заглядала.  
-
[[Image:T84m4.jpeg]]<br>А тато каже:<br>– Ягідки – вони хитрі, від людей ховаються. Їх треба вміти діставати. Ось дивись, як я це роблю.<br>Тато присів, нахилився до самої землі, заглянув під листочки і почав примовляти:<br>– Одну ягідку зриваю, на другу поглядаю, а третю примічаю.<br>– Спробую і я так, як ти.<br>Пішла Женя на свою галявинку, заглянула під листочки – а там ягідок повно, аж очі розбігаються.<br>Присіла Женя, збирає ягідки і примовляє:<br>– Одну зриваю, на другу поглядаю, а третю примічаю.<br>Заболіли в Жені ніжки. Заглянула в глечик, а там дуже мало ягідок.<br>– I коли ж це я назбираю повний глечик? Краще піду пошукаю галявинку, де сунички не ховаються, а самі в руки просяться. Ходила-ходила Женя, а такого місця в лісі не знайшла, втомилася, сіла на пеньок і почала ягідки їсти. Усі з’їла. Порожній глечик. „Що робити? Хто ж мені допоможе?”
+
[[Image:T84m4.jpeg]]<br>А тато каже:<br>– Ягідки – вони хитрі, від людей ховаються. Їх треба вміти діставати. Ось дивись, як я це роблю.<br>Тато присів, нахилився до самої землі, заглянув під листочки і почав примовляти:<br>– Одну ягідку зриваю, на другу поглядаю, а третю примічаю.<br>– Спробую і я так, як ти.<br>Пішла Женя на свою галявинку, заглянула під листочки – а там ягідок повно, аж очі розбігаються.<br>Присіла Женя, збирає ягідки і примовляє:<br>– Одну зриваю, на другу поглядаю, а третю примічаю.<br>Заболіли в Жені ніжки. Заглянула в глечик, а там дуже мало ягідок.<br>– I коли ж це я назбираю повний глечик? Краще піду пошукаю галявинку, де сунички не ховаються, а самі в руки просяться. Ходила-ходила Женя, а такого місця в лісі не знайшла, втомилася, сіла на пеньок і почала ягідки їсти. Усі з’їла. Порожній глечик. „Що робити? Хто ж мені допоможе?”  
-
[[Image:T84m5.jpeg]]<br>Тільки подумала, заворушилася травиця, і з пенька виліз маленький дідусь: пальто біленьке, борода сивенька, капелюх оксамитовий, а на ньому суха травинка.<br>– Добридень, дівчинко,– каже.<br>– Доброго дня! А хто ви?<br>– Я дідусь боровичок-лісовичок, хазяїн над усіма ягодами і грибами. Чому ти зітхаєш? Хто тебе образив?<br>– Образили, дідусю, ягоди. Вони від мене під листочки ховаються. Нахиляйся за ними, шукай їх.<br>– Не сумуй! У мене для цього є сопілочка. Тільки заграє – усі ягідки з-під листочків з’являться. Вийняв дідусь сопілочку і каже:<br>– Заграй, сопілочко!<br>Сопілочка заграла, і всюди з’явилися сунички.<br>– Не грай, сопілочко!<br>Музика скінчилась, і всі ягідки сховалися.<br>Зраділа Женя:<br>– Дідусю, подаруй мені сопілочку!<br>– Подарувати не можу. Поміняймося: я тобі – сопілочку, а ти мені – глечик.<br>– Гаразд.<br>Віддала Женя глечик, узяла сопілочку і побігла на свою галявинку.<br>– Грай, сопілочко! – наказала Женя.<br>Тільки почулася музика, усі листочки заворушились і почали з’являтись ягідки: спочатку молоденькі – зелененькі, потім більші ягідки із рожевими щічками, а за ними – великі та червоні. Від ягід уся галявина стала червоною.<br>„Ось тепер можна збирати!” – подумала Женя.
+
[[Image:T84m5.jpeg]]<br>Тільки подумала, заворушилася травиця, і з пенька виліз маленький дідусь: пальто біленьке, борода сивенька, капелюх оксамитовий, а на ньому суха травинка.<br>– Добридень, дівчинко,– каже.<br>– Доброго дня! А хто ви?<br>– Я дідусь боровичок-лісовичок, хазяїн над усіма ягодами і грибами. Чому ти зітхаєш? Хто тебе образив?<br>– Образили, дідусю, ягоди. Вони від мене під листочки ховаються. Нахиляйся за ними, шукай їх.<br>– Не сумуй! У мене для цього є сопілочка. Тільки заграє – усі ягідки з-під листочків з’являться. Вийняв дідусь сопілочку і каже:<br>– Заграй, сопілочко!<br>Сопілочка заграла, і всюди з’явилися сунички.<br>– Не грай, сопілочко!<br>Музика скінчилась, і всі ягідки сховалися.<br>Зраділа Женя:<br>– Дідусю, подаруй мені сопілочку!<br>– Подарувати не можу. Поміняймося: я тобі – сопілочку, а ти мені – глечик.<br>– Гаразд.<br>Віддала Женя глечик, узяла сопілочку і побігла на свою галявинку.<br>– Грай, сопілочко! – наказала Женя.<br>Тільки почулася музика, усі листочки заворушились і почали з’являтись ягідки: спочатку молоденькі – зелененькі, потім більші ягідки із рожевими щічками, а за ними – великі та червоні. Від ягід уся галявина стала червоною.<br>„Ось тепер можна збирати!” – подумала Женя.  
[[Image:T84m6.jpeg]]<br>А куди ж збирати? Глечика немає. Побігла Женя до боровичка-лісовичка:<br>– Дідусю, віддай мій глечик.<br>– Добре, а ти поверни сопілочку.<br>Віддала Женя сопілочку, взяла глечик – і бігом назад. А на галявинці ягідок не видно, всі поховалися. От біда! Що робити? Знову біжить до дідуся.<br>– Дідусю, дай мене знову сопілочку!<br>– Гаразд, а ти мені – глечик.<br>– Не дам. Мені глечик потрібний, щоб ягідки збирати.<br>– Ну, то я не дам сопілочку.<br>– Як же я без твоєї сопілочки сунички шукатиму?<br>– Так, як інші люди,– відповідає дідусь.<br>– Інші до землі нахиляються, під листочки заглядають. Мені так не подобається. Поки набереш глечик, втомишся.<br>– Ось у чому річ,– сказав боровичок-лісовичок і так розсердився, що його сива борідка стала чорно-пречорною. – То ти просто ледащиця! Забирай свій глечик. Не буде тобі ніякої сопілочки! – тупнув ногою і зник під пеньком.<br>Подивилася Женя на порожній глечик і пішла збирати ягідки, як татко навчав. I назбирала повно-повнісінько.<br>– Розумниця,– похвалив тато. – Мабуть, утомилася?<br>– Ні, таточку,– сказала Женя. – Мені глечик допомагав.<br>http://www.youtube.com/watch?v=IFq3R-XlVuc<br>Які ягоди Женя збирала в лісі?<br>Кого вона зустріла в лісі?<br>Чому лісовичок розсердився на дівчинку?<br>Чим закінчилася казка?<br>Дітки, пригадайте як називається мультфільм де дійові особи овочі?<br>http://www.youtube.com/watch?v=jPTXVLjDxOU<br>А які ягоди присутні в цьому мультфільмі?<br><br>&nbsp;ЗАКРІПЛЕННЯ<br>  
[[Image:T84m6.jpeg]]<br>А куди ж збирати? Глечика немає. Побігла Женя до боровичка-лісовичка:<br>– Дідусю, віддай мій глечик.<br>– Добре, а ти поверни сопілочку.<br>Віддала Женя сопілочку, взяла глечик – і бігом назад. А на галявинці ягідок не видно, всі поховалися. От біда! Що робити? Знову біжить до дідуся.<br>– Дідусю, дай мене знову сопілочку!<br>– Гаразд, а ти мені – глечик.<br>– Не дам. Мені глечик потрібний, щоб ягідки збирати.<br>– Ну, то я не дам сопілочку.<br>– Як же я без твоєї сопілочки сунички шукатиму?<br>– Так, як інші люди,– відповідає дідусь.<br>– Інші до землі нахиляються, під листочки заглядають. Мені так не подобається. Поки набереш глечик, втомишся.<br>– Ось у чому річ,– сказав боровичок-лісовичок і так розсердився, що його сива борідка стала чорно-пречорною. – То ти просто ледащиця! Забирай свій глечик. Не буде тобі ніякої сопілочки! – тупнув ногою і зник під пеньком.<br>Подивилася Женя на порожній глечик і пішла збирати ягідки, як татко навчав. I назбирала повно-повнісінько.<br>– Розумниця,– похвалив тато. – Мабуть, утомилася?<br>– Ні, таточку,– сказала Женя. – Мені глечик допомагав.<br>http://www.youtube.com/watch?v=IFq3R-XlVuc<br>Які ягоди Женя збирала в лісі?<br>Кого вона зустріла в лісі?<br>Чому лісовичок розсердився на дівчинку?<br>Чим закінчилася казка?<br>Дітки, пригадайте як називається мультфільм де дійові особи овочі?<br>http://www.youtube.com/watch?v=jPTXVLjDxOU<br>А які ягоди присутні в цьому мультфільмі?<br><br>&nbsp;ЗАКРІПЛЕННЯ<br>  
-
=== Вправа «Що так, а що не так?». ===
+
=== Вправа «Що так, а що не так?». ===
<br>а) Вишні ростуть на зелі, суниця на дереві, а яблука вирощують на землі поряд з картоплею. б) Кавуни достигають у січні в) Огірок це ягода.<br>Урок на тему: Одяг .Коваленко Т.В.,учитель української мови та літератури вищої категорії,ЗОШ №97, м. Донецьк.1 клас<br>План-конспект уроку на тему "Загальна характеристика звуків сучасної літературної мови"<br>Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.<br>Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО&amp;nbsp; — 2009 р. <br>"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.<br>Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. <br>Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.<br>Над уроком працювали:<br>Коваленко Т. В.<br>Копильчук Н.В.<br>Пилипенко В.В.<br>Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.<br><br>  
<br>а) Вишні ростуть на зелі, суниця на дереві, а яблука вирощують на землі поряд з картоплею. б) Кавуни достигають у січні в) Огірок це ягода.<br>Урок на тему: Одяг .Коваленко Т.В.,учитель української мови та літератури вищої категорії,ЗОШ №97, м. Донецьк.1 клас<br>План-конспект уроку на тему "Загальна характеристика звуків сучасної літературної мови"<br>Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.<br>Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО&amp;nbsp; — 2009 р. <br>"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.<br>Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. <br>Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.<br>Над уроком працювали:<br>Коваленко Т. В.<br>Копильчук Н.В.<br>Пилипенко В.В.<br>Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.<br><br>  

Версия 13:38, 10 июня 2011

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова: Розвиток зв’язного мовлення. Повні уроки.

Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Назви ягід

Содержание

Мета:

Засвоїти назви ягід, повнення словникового запасу, розвиток мовлення.

Тип уроку:

навчально - виховний

Хід уроку:


Дітки, сьогоднішній урок ми почнемо з мультфільму:
http://www.youtube.com/watch?v=9wWc5nKzYgc
Скажіть, чим ваші матусі прикрашають пироги? Так правильно ягодами.
Відгадайте загадки:
Червоніє зелен-сад,
намистинки скрізь висять,
як достигнуть – їх з’їдять,
тільки кісточки летять. (вишні, черешні)
T841m.jpeg
Синя накидка,
хвостик, як нитка,
смачна і зваблива,
називається ... (слива)
Ягідки мої висять,
як маленький виноград.
Червоненькі щічки,
називаються .... (порічки)
  T84m1.jpeg

Практична робота


Додайте останнє слово в речення:
Ягоди — бувають….
Ягоди ростуть…..
(Промовляння слова «ягоди» 2—3 рази.)

T84m2.jpeg
Практична робота. Робота парами.
Послухайте оповідання.

Сопілка і глечик


Валентин Катаєв
Пішли мама, тато і дівчинка Женя збирати суниці до лісу.
– Ось тобі, донечко, гарне місце. Тут багато ягід. Ходи і збирай.
T84m3.jpeg
Ходила-ходила Женя, дивилась-дивилась і нічого не знайшла.
Пішла до мами.
– Мамо, там ягідок нема, самі листочки.
– А ти під листочки заглядала?
– Не заглядала.

T84m4.jpeg
А тато каже:
– Ягідки – вони хитрі, від людей ховаються. Їх треба вміти діставати. Ось дивись, як я це роблю.
Тато присів, нахилився до самої землі, заглянув під листочки і почав примовляти:
– Одну ягідку зриваю, на другу поглядаю, а третю примічаю.
– Спробую і я так, як ти.
Пішла Женя на свою галявинку, заглянула під листочки – а там ягідок повно, аж очі розбігаються.
Присіла Женя, збирає ягідки і примовляє:
– Одну зриваю, на другу поглядаю, а третю примічаю.
Заболіли в Жені ніжки. Заглянула в глечик, а там дуже мало ягідок.
– I коли ж це я назбираю повний глечик? Краще піду пошукаю галявинку, де сунички не ховаються, а самі в руки просяться. Ходила-ходила Женя, а такого місця в лісі не знайшла, втомилася, сіла на пеньок і почала ягідки їсти. Усі з’їла. Порожній глечик. „Що робити? Хто ж мені допоможе?”

T84m5.jpeg
Тільки подумала, заворушилася травиця, і з пенька виліз маленький дідусь: пальто біленьке, борода сивенька, капелюх оксамитовий, а на ньому суха травинка.
– Добридень, дівчинко,– каже.
– Доброго дня! А хто ви?
– Я дідусь боровичок-лісовичок, хазяїн над усіма ягодами і грибами. Чому ти зітхаєш? Хто тебе образив?
– Образили, дідусю, ягоди. Вони від мене під листочки ховаються. Нахиляйся за ними, шукай їх.
– Не сумуй! У мене для цього є сопілочка. Тільки заграє – усі ягідки з-під листочків з’являться. Вийняв дідусь сопілочку і каже:
– Заграй, сопілочко!
Сопілочка заграла, і всюди з’явилися сунички.
– Не грай, сопілочко!
Музика скінчилась, і всі ягідки сховалися.
Зраділа Женя:
– Дідусю, подаруй мені сопілочку!
– Подарувати не можу. Поміняймося: я тобі – сопілочку, а ти мені – глечик.
– Гаразд.
Віддала Женя глечик, узяла сопілочку і побігла на свою галявинку.
– Грай, сопілочко! – наказала Женя.
Тільки почулася музика, усі листочки заворушились і почали з’являтись ягідки: спочатку молоденькі – зелененькі, потім більші ягідки із рожевими щічками, а за ними – великі та червоні. Від ягід уся галявина стала червоною.
„Ось тепер можна збирати!” – подумала Женя.

T84m6.jpeg
А куди ж збирати? Глечика немає. Побігла Женя до боровичка-лісовичка:
– Дідусю, віддай мій глечик.
– Добре, а ти поверни сопілочку.
Віддала Женя сопілочку, взяла глечик – і бігом назад. А на галявинці ягідок не видно, всі поховалися. От біда! Що робити? Знову біжить до дідуся.
– Дідусю, дай мене знову сопілочку!
– Гаразд, а ти мені – глечик.
– Не дам. Мені глечик потрібний, щоб ягідки збирати.
– Ну, то я не дам сопілочку.
– Як же я без твоєї сопілочки сунички шукатиму?
– Так, як інші люди,– відповідає дідусь.
– Інші до землі нахиляються, під листочки заглядають. Мені так не подобається. Поки набереш глечик, втомишся.
– Ось у чому річ,– сказав боровичок-лісовичок і так розсердився, що його сива борідка стала чорно-пречорною. – То ти просто ледащиця! Забирай свій глечик. Не буде тобі ніякої сопілочки! – тупнув ногою і зник під пеньком.
Подивилася Женя на порожній глечик і пішла збирати ягідки, як татко навчав. I назбирала повно-повнісінько.
– Розумниця,– похвалив тато. – Мабуть, утомилася?
– Ні, таточку,– сказала Женя. – Мені глечик допомагав.
http://www.youtube.com/watch?v=IFq3R-XlVuc
Які ягоди Женя збирала в лісі?
Кого вона зустріла в лісі?
Чому лісовичок розсердився на дівчинку?
Чим закінчилася казка?
Дітки, пригадайте як називається мультфільм де дійові особи овочі?
http://www.youtube.com/watch?v=jPTXVLjDxOU
А які ягоди присутні в цьому мультфільмі?

 ЗАКРІПЛЕННЯ

Вправа «Що так, а що не так?».


а) Вишні ростуть на зелі, суниця на дереві, а яблука вирощують на землі поряд з картоплею. б) Кавуни достигають у січні в) Огірок це ягода.
Урок на тему: Одяг .Коваленко Т.В.,учитель української мови та літератури вищої категорії,ЗОШ №97, м. Донецьк.1 клас
План-конспект уроку на тему "Загальна характеристика звуків сучасної літературної мови"
Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.
Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО&nbsp; — 2009 р.
"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.
Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р.
Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.
Над уроком працювали:
Коваленко Т. В.
Копильчук Н.В.
Пилипенко В.В.
Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.

Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас