|
|
|
| Строка 5: |
Строка 5: |
| | [[Image:Fdgggtry3.jpg|294px|прикметник]] <br> <br> | | [[Image:Fdgggtry3.jpg|294px|прикметник]] <br> <br> |
| | | | |
| - | '''Тема''': Прикметник | + | '''Тема''': Прикметник |
| - | Мета: повторити та узагальнити вивчене в початкових класах про прикметник;
| + | |
| - | поглибити знання учнів про відмінювання прикметника;
| + | |
| - | удосконалити орфографічні навички;
| + | |
| - | виховувати любов до рідного слова.
| + | |
| - | Тип уроку: узагальнення і систематизації знань,умінь і навичок.
| + | |
| | | | |
| - | Хід уроку
| + | '''Мета''': повторити та узагальнити вивчене в початкових класах про прикметник; поглибити знання учнів про відмінювання прикметника; удосконалити орфографічні навички; виховувати любов до рідного слова. |
| - | І Актуалізація опорних знань
| + | |
| - | 1.Опитування.
| + | |
| - | Пригадайте, яку частину мови ми називаємо іменником?
| + | |
| - | Чи змінюється іменник за родами? Числами? Відмінками?
| + | |
| - | У яких випадках іменники пишуться з великої літери?
| + | |
| - | 2.Словниковий диктант.
| + | |
| - | Книга Юрія Ярмиша «Казки ,яких не було»,кінотеатр «Екран»,корабель «Сагайдачний»,журнал «Юний технік»,Богдан Хмельницький, Житомир, Переяслав-Хмельницький, Париж, Грузія, Велика Ведмедиця, майдан, Вовчик-бра тик, крокодил, Мауглі, , велика країна.
| + | |
| - | ІІ Мотивація навчальної діяльності
| + | |
| - | Робота над реченням (записане на дошці)
| + | |
| - | Тяжк(а ) путь до холодн(ого) Сибіру чекав на полонених ,довго йшли вони широк(им) степом,долаючи неймовірн(ий) біль у суглобах
| + | |
| - | -Дописати закінчення прикметників.
| + | |
| - | -Визначити частини мови (морфологічний розбір речення)
| + | |
| - | -Від чого залежить закінчення прикметника?(від іменника)
| + | |
| - | -Розбір слова Сибіру як частини мови(іменник,чол.р.Р.в.,одн,власна назва,неістота)
| + | |
| - | ІІІ Основна частина уроку
| + | |
| - | 1..Опорна схема «Прикметник»
| + | |
| - | Прикметник — це самостійна частина мови, яка виражає ознаку, властивість предмета і відповідає на питання який? чий? Прикметник змінюється за родами ,числами і відмінками.Залежить від іменника
| + | |
| - | 2.Гра «Впіймай прикменик»(Вчитель називає різні слова-діти плескають у долоні ,якщо чують прикметник)
| + | |
| - | 3.Вибірковий диктант.Випишіть із нього тільки прикметники зі словами ,від яких вони залежать
| + | |
| - | Пробудження старого лісу
| + | |
| - | Росиста стежка, мов гадючка, повзе травою в яр і потім чорним дротиком під гору пропихається.
| + | |
| - | Наверху застиг стіною старезний синій ліс. Ноги в старого чорні,оголені, пояс із легкої, прозорої тканини ранішнього туману, а на голові- на щетинястій голові старого лісу грає раннє сонечко з біли ми хмарками. Немов ледь помітна димка з'являється та підскакує у сонці над лісом і безсило потім падає рядном на зелену соснину
| + | |
| - | 4.Творче завдання. До іменників, наведених далі, доберіть прикметники у потрібній формі, виділіть у них закінчення.
| + | |
| - | Криниця,. води, колискою, дороги, світанок, поріг, на рушнику, у будинку, ранок, травою, росою, соняшник.
| + | |
| - | 5.Пояснювальний диктант. Провідміняйте прикметники.
| + | |
| - | Золотавий, дощовий, синій(У прикметників з основою на мякий приголосний в р.в,д.в,м.в пишемо мякий знак)
| + | |
| - | ІV Закріплення вивченого на уроці
| + | |
| - | Робота з підручником
| + | |
| - | V Домашнє завдання
| + | |
| | | | |
| | + | '''Тип уроку''': узагальнення і систематизації знань,умінь і навичок. |
| | | | |
| - | '''''<b><br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>'' '''
| |
| | | | |
| - | [[категория:Прикметник. Голосні у відмінкових закінченнях прикметників. Конспект уроку і опорний каркас]]
| + | |
| | + | <u>'''Хід уроку'''</u> |
| | + | |
| | + | |
| | + | |
| | + | '''І Актуалізація опорних знань ''' |
| | + | |
| | + | 1.Опитування. |
| | + | |
| | + | Пригадайте, яку частину мови ми називаємо іменником? Чи змінюється іменник за родами? Числами? Відмінками? У яких випадках іменники пишуться з великої літери? |
| | + | |
| | + | 2.Словниковий диктант. Книга Юрія Ярмиша «Казки ,яких не було»,кінотеатр «Екран»,корабель «Сагайдачний»,журнал «Юний технік»,Богдан Хмельницький, Житомир, Переяслав-Хмельницький, Париж, Грузія, Велика Ведмедиця, майдан, Вовчик-бра тик, крокодил, Мауглі, , велика країна. |
| | + | |
| | + | '''ІІ Мотивація навчальної діяльності ''' |
| | + | |
| | + | Робота над реченням (записане на дошці) Тяжк(а ) путь до холодн(ого) Сибіру чекав на полонених ,довго йшли вони широк(им) степом,долаючи неймовірн(ий) біль у суглобах -Дописати закінчення прикметників. -Визначити частини мови (морфологічний розбір речення) -Від чого залежить закінчення прикметника?(від іменника) -Розбір слова Сибіру як частини мови(іменник,чол.р.Р.в.,одн,власна назва,неістота) |
| | + | |
| | + | '''ІІІ Основна частина уроку ''' |
| | + | |
| | + | 1. Опорна схема «Прикметник» Прикметник — це самостійна частина мови, яка виражає ознаку, властивість предмета і відповідає на питання який? чий? Прикметник змінюється за родами ,числами і відмінками.Залежить від іменника |
| | + | |
| | + | 2.Гра «Впіймай прикменик»(Вчитель називає різні слова-діти плескають у долоні ,якщо чують прикметник) |
| | + | |
| | + | 3.Вибірковий диктант. |
| | + | |
| | + | Випишіть із нього тільки прикметники зі словами ,від яких вони залежать |
| | + | |
| | + | Пробудження старого лісу |
| | + | |
| | + | Росиста стежка, мов гадючка, повзе травою в яр і потім чорним дротиком під гору пропихається. Наверху застиг стіною старезний синій ліс. Ноги в старого чорні,оголені, пояс із легкої, прозорої тканини ранішнього туману, а на голові- на щетинястій голові старого лісу грає раннє сонечко з біли ми хмарками. Немов ледь помітна димка з'являється та підскакує у сонці над лісом і безсило потім падає рядном на зелену соснину |
| | + | |
| | + | 4.Творче завдання. До іменників, наведених далі, доберіть прикметники у потрібній формі, виділіть у них закінчення. Криниця,. води, колискою, дороги, світанок, поріг, на рушнику, у будинку, ранок, травою, росою, соняшник. |
| | + | |
| | + | 5.Пояснювальний диктант. Провідміняйте прикметники. Золотавий, дощовий, синій(У прикметників з основою на мякий приголосний в р.в,д.в,м.в пишемо мякий знак) |
| | + | |
| | + | '''ІV Закріплення вивченого на уроці ''' |
| | + | |
| | + | Робота з підручником |
| | + | |
| | + | '''V Домашнє завдання''' |
| | + | |
| | + | <br> '''''<b><br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>'' ''' |
| | + | |
| | + | [[Category:Прикметник._Голосні_у_відмінкових_закінченнях_прикметників._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] |
Версия 11:41, 26 октября 2012
Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас Тема: «Прикметник. Голосні у відмінкових закінченнях прикметників»
Тема: Прикметник
Мета: повторити та узагальнити вивчене в початкових класах про прикметник; поглибити знання учнів про відмінювання прикметника; удосконалити орфографічні навички; виховувати любов до рідного слова.
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань,умінь і навичок.
Хід уроку
І Актуалізація опорних знань
1.Опитування.
Пригадайте, яку частину мови ми називаємо іменником? Чи змінюється іменник за родами? Числами? Відмінками? У яких випадках іменники пишуться з великої літери?
2.Словниковий диктант. Книга Юрія Ярмиша «Казки ,яких не було»,кінотеатр «Екран»,корабель «Сагайдачний»,журнал «Юний технік»,Богдан Хмельницький, Житомир, Переяслав-Хмельницький, Париж, Грузія, Велика Ведмедиця, майдан, Вовчик-бра тик, крокодил, Мауглі, , велика країна.
ІІ Мотивація навчальної діяльності
Робота над реченням (записане на дошці) Тяжк(а ) путь до холодн(ого) Сибіру чекав на полонених ,довго йшли вони широк(им) степом,долаючи неймовірн(ий) біль у суглобах -Дописати закінчення прикметників. -Визначити частини мови (морфологічний розбір речення) -Від чого залежить закінчення прикметника?(від іменника) -Розбір слова Сибіру як частини мови(іменник,чол.р.Р.в.,одн,власна назва,неістота)
ІІІ Основна частина уроку
1. Опорна схема «Прикметник» Прикметник — це самостійна частина мови, яка виражає ознаку, властивість предмета і відповідає на питання який? чий? Прикметник змінюється за родами ,числами і відмінками.Залежить від іменника
2.Гра «Впіймай прикменик»(Вчитель називає різні слова-діти плескають у долоні ,якщо чують прикметник)
3.Вибірковий диктант.
Випишіть із нього тільки прикметники зі словами ,від яких вони залежать
Пробудження старого лісу
Росиста стежка, мов гадючка, повзе травою в яр і потім чорним дротиком під гору пропихається. Наверху застиг стіною старезний синій ліс. Ноги в старого чорні,оголені, пояс із легкої, прозорої тканини ранішнього туману, а на голові- на щетинястій голові старого лісу грає раннє сонечко з біли ми хмарками. Немов ледь помітна димка з'являється та підскакує у сонці над лісом і безсило потім падає рядном на зелену соснину
4.Творче завдання. До іменників, наведених далі, доберіть прикметники у потрібній формі, виділіть у них закінчення. Криниця,. води, колискою, дороги, світанок, поріг, на рушнику, у будинку, ранок, травою, росою, соняшник.
5.Пояснювальний диктант. Провідміняйте прикметники. Золотавий, дощовий, синій(У прикметників з основою на мякий приголосний в р.в,д.в,м.в пишемо мякий знак)
ІV Закріплення вивченого на уроці
Робота з підручником
V Домашнє завдання
Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Прикметник. Голосні у відмінкових закінченнях прикметників > Прикметник. Голосні у відмінкових закінченнях прикметників. Конспект уроку і опорний каркас
|