| 
 
 
 Версия 15:26, 4 декабря 2012Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас Тема: «Речення з однорідними членами (без сполучників та зі сполучниками і, а, але). Кома між однорідними членами речення»
 
 
  
 
 Тема: Однорідні  члени речення.Кома між однорідними членами речення
 Мета уроку:- поглибити знання учнів про члени речення;
 - сформувати поняття про однорідні члени речення та способи їх вираження;
 - розвивати навички пунктуаційної грамотності учнів;
 - виховувати  повагу до рідного слова.
 
 Обладнання: підручник, картки «Однорідні члени речення»
 Тип уроку: комбінований
 
 Хід уроку
 І.Актуалізація опорних знань учнів.
 1.Бліц-опитування:(учні швидко дають відповіді на питання)
 Звуки мовлення вивчає наука-……………        Частини мови-……………………………………………….
 Особливості мовних стилів-………………………. Правильне написання слів-…………………..
 Частини з яких складається слово-……………. Правила   вимови…-………………………………………..
 Закони укладання словників-………………….. Словосполучення і речення…-…………………………….
 Знаки письма -                                                     Творення слів-
 Що вивчає граматика?                                     Правила вживання розділових знаків-……………….
 ІІ Вивчення нового матеріалу.
 Робота над реченнями.
 1.Дощик нитками плететься ,в ється ,сиплеться ,ллється по ріллі
 -Чи є слова ,які перелічуються?Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення  вони є?
 Розгляньте   схему речення.(вчитель показує картку)
 ,                     ,                      ,
 2.І прядуться тихо в мене під вікном біле павутиння , золота печаль.
 Чи є слова ,які перелічуються?Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення  вони є?
 Намалюймо   схему речення.
 3.Пісню змагання  уперту,дзвінку хочу відбити у кожнім рядку.
 Чи є слова ,які перелічуються?Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення  вони є?
 Намалюймо   схему речення.
 
 4.Любимо сонячний цвіт,квіти у полі ,саду
 Чи є слова ,які перелічуються?Які розділові знаки ставимо?Якими членами речення  вони є?
 Намалюймо   схему речення.
 -Однорідні члени речення вимовляються з перелічувальною інтонацією.Можуть бути як головними так і другорядними  членами  речення.Між ними ставиться кома.
 2.Я  буваю більше на свіжому повітрі,а не  вдома перед  телевізором   (протиставлення)
 -Назвіть однорідні члени. Розгляньте   схему речення,коли кома ставиться завжди (вчитель показує картку)
 ,а
 Кома не ставиться:
 1.Із перлистого туману при яснім моїм вікні устає півсонний ранок ,гасить зорі і вогні (і вжито один раз)
 -Назвіть однорідні присудки.Які розділові знаки ставимо?
 -Чи є ще однорідні члени речення? Розгляньте   схему речення,коли кома не ставиться.(вчитель показує картку)
 і
 Але:
 3.І ліс.і гай,і степ милують мою душу (і повторюється-тоді кома ставиться. Розгляньте схему.)
 І                     ,і                     , і
 ІІІ Закріплення  вивченого матеріалу.
 1.Робота над реченнями.Схеми речень.
 Співом ,дзвоном стріли весну долини, гори ,перевали.Іде веселка ,з броду несе джерельну ,чисту воду.І ліс,і гай і степ видніються в далечині
 2.Робота з підручником
 І V  Підсумок уроку
 V Домашнє завдання
 Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
 
 
 
 |