| 
 
 
			
			
			
			
		
		|   |   |  | Строка 3: | Строка 3: |  |  | <br>   |  | <br>   |  |  |  |  |  |  | - | [[Image:Jfdfgffvtrhsg23.jpg|360px|українська мова]] 
 | + | '''Тема:''' Однорідні члени речення з узагальнювальним словом. Двокрапка і тире при однорідних  <br>членах речення<br>'''Мета:'''   <br>- поглибити поняття про  однорідні члени речення та способи їх вираження;<br>- формувати навички пунктуаційної грамотності;<br>- розвивати уміння учнів узагальнювати та систематизувати вивчений матеріал;<br>- виховувати повагу до рідного слова<br>'''Обладнання:''' картки «Узагальнювальне слово при однорідних членах речення»<br>Тип уроку:комбінований |  |  |  |  |  |  | - | <br>   | + | <br><u>'''Хід уроку'''</u> |  |  |  |  |  |  | - | '''Тема:''' Однорідні члени речення з узагальнювальним словом. Двокрапка і тире при однорідних  <br>членах речення<br>'''Мета:'''   <br>- поглибити поняття про  однорідні члени речення та способи їх вираження;<br>- формувати навички пунктуаційної грамотності;<br>- розвивати уміння учнів узагальнювати та систематизувати вивчений матеріал;<br>- виховувати повагу до рідного слова<br>'''Обладнання:''' картки «Узагальнювальне слово при однорідних членах речення»<br>Тип уроку:комбінований<br>                                                         <u>'''Хід уроку'''</u><br>І Актуалізація опорних знань<br>'''1.Перевірка домашнього завдання.'''
 | + | <br>І Актуалізація опорних знань<br>'''1.Перевірка домашнього завдання.'''   |  |  |  |  |  |  | - | <br>'''2.Пояснювальний диктант.'''<br>Пояснити розділові знаки при однорідних членах речення.Намалювати схеми речень.<br>По річках, озерах, багнах вічний галас, вічний спів, крик гусей, качок і чапель, зойк чайок і журавлів. Над струмком спинивсь олень, прислухається, тремтить,десь почув непевний шелест і зникає через мить.То ведмідь ішов напитись,остудитися в воді.То збирають під дубами чорні вепри жолуді.По лісах блукають кози й тури, й олені, й вовки, кабани, ведмеді, лосі, рисі, зубри, борсуки<br> | + | <br>'''2.Пояснювальний диктант.'''<br>Пояснити розділові знаки при однорідних членах речення.Намалювати схеми речень.<br>По річках, озерах, багнах вічний галас, вічний спів, крик гусей, качок і чапель, зойк чайок і журавлів. Над струмком спинивсь олень, прислухається, тремтить,десь почув непевний шелест і зникає через мить.То ведмідь ішов напитись,остудитися в воді.То збирають під дубами чорні вепри жолуді.По лісах блукають кози й тури, й олені, й вовки, кабани, ведмеді, лосі, рисі, зубри, борсуки<br>   |  |  |  |  |  |  | - | <br>ІІ Вивчення нового матеріалу.<br>'''Робота над реченнями.'''<br>1. Ми вміємо все:запускати ракети,створювати нові моделі автомобілів,удосконалювати компютери.<br>— Назвіть однорідні члени речення.<br>— Що ми розуміємо під словом все?<br>— Слово,що є об єднувальною назвою для однорідних членів речення називається узагальнювальним словом.Якщо однорідні члени речення стоять після У.С.-ставиться двокрапка<br>Показ схеми речення  <br>У.С.:                 ,                 ,<br>2. Ліс, степ, поле, гай — усе це можна побачити на Україні.<br>— Що є узагальнювальним словом в цьому реченні?<br>Якщо однорідні члени речення стоять перед  У.С ставиться тире<br>Показ схеми речення<br>                                                              <br>ІІІ.Закріплення  нового матеріалу.<br>'''1. Пояснювальний диктант'''<br>Як то гарно, любі діти,у вікно всім виглядати! В ньому все: тополі, квіти, сонце й поле біля хати.Цього літа ми мандрували в Карпатах,а не дивилися на ці чудові гори по телевізору-все це заклало в нас справжнє почуття любові до природи. І яскраву зелену траву, і різнобарвні лугові квіти,і кущі верболозу-скрізь це можна побачити на картинах Степана Васильківського.<br> | + | <br>ІІ Вивчення нового матеріалу.<br>'''Робота над реченнями.'''<br>1. Ми вміємо все:запускати ракети,створювати нові моделі автомобілів,удосконалювати компютери.<br>— Назвіть однорідні члени речення.<br>— Що ми розуміємо під словом все?<br>— Слово,що є об єднувальною назвою для однорідних членів речення називається узагальнювальним словом.Якщо однорідні члени речення стоять після У.С.-ставиться двокрапка<br>Показ схеми речення  <br>У.С.:                 ,                 ,<br>2. Ліс, степ, поле, гай — усе це можна побачити на Україні.<br>— Що є узагальнювальним словом в цьому реченні?<br>Якщо однорідні члени речення стоять перед  У.С ставиться тире<br>Показ схеми речення<br> |  |  |  |  |  |  | - | <br>'''2. Робота з підручником'''<br>ІV. Підсумок уроку<br>V. Домашнє завдання<br> | + | [[Image:Jfdfgffvtrhsg23.jpg|320px|українська мова]] |  |  | + |   |  |  | + |                                                            <br>ІІІ.Закріплення  нового матеріалу.<br>'''1. Пояснювальний диктант'''<br>Як то гарно, любі діти,у вікно всім виглядати! В ньому все: тополі, квіти, сонце й поле біля хати.Цього літа ми мандрували в Карпатах,а не дивилися на ці чудові гори по телевізору-все це заклало в нас справжнє почуття любові до природи. І яскраву зелену траву, і різнобарвні лугові квіти,і кущі верболозу-скрізь це можна побачити на картинах Степана Васильківського.<br>  |  |  | + |   |  |  | + | <br>'''2. Робота з підручником'''<br>ІV. Підсумок уроку<br>V. Домашнє завдання<br>   |  |  |  |  |  |  |  | '''<br>'''''<b>Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>''   |  | '''<br>'''''<b>Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>''   |  |  |  |  |  |  |  | [[Category:Речення_з_однорідними_членами._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] |  | [[Category:Речення_з_однорідними_членами._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] |  
 Текущая версия на 08:23, 5 декабря 2012Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас Тема: «Речення з однорідними членами (без сполучників та зі сполучниками і, а, але). Кома між однорідними членами речення»
 
 
 Тема: Однорідні члени речення з узагальнювальним словом. Двокрапка і тире при однорідних  членах речення
 Мета:
 - поглибити поняття про  однорідні члени речення та способи їх вираження;
 - формувати навички пунктуаційної грамотності;
 - розвивати уміння учнів узагальнювати та систематизувати вивчений матеріал;
 - виховувати повагу до рідного слова
 Обладнання: картки «Узагальнювальне слово при однорідних членах речення»
 Тип уроку:комбінований
 Хід уроку
 І Актуалізація опорних знань
 1.Перевірка домашнього завдання.
 2.Пояснювальний диктант.
 Пояснити розділові знаки при однорідних членах речення.Намалювати схеми речень.
 По річках, озерах, багнах вічний галас, вічний спів, крик гусей, качок і чапель, зойк чайок і журавлів. Над струмком спинивсь олень, прислухається, тремтить,десь почув непевний шелест і зникає через мить.То ведмідь ішов напитись,остудитися в воді.То збирають під дубами чорні вепри жолуді.По лісах блукають кози й тури, й олені, й вовки, кабани, ведмеді, лосі, рисі, зубри, борсуки
 
 ІІ Вивчення нового матеріалу.
 Робота над реченнями.
 1. Ми вміємо все:запускати ракети,створювати нові моделі автомобілів,удосконалювати компютери.
 — Назвіть однорідні члени речення.
 — Що ми розуміємо під словом все?
 — Слово,що є об єднувальною назвою для однорідних членів речення називається узагальнювальним словом.Якщо однорідні члени речення стоять після У.С.-ставиться двокрапка
 Показ схеми речення
 У.С.:                 ,                 ,
 2. Ліс, степ, поле, гай — усе це можна побачити на Україні.
 — Що є узагальнювальним словом в цьому реченні?
 Якщо однорідні члени речення стоять перед  У.С ставиться тире
 Показ схеми речення
 
  
                                                            ІІІ.Закріплення  нового матеріалу.
 1. Пояснювальний диктант
 Як то гарно, любі діти,у вікно всім виглядати! В ньому все: тополі, квіти, сонце й поле біля хати.Цього літа ми мандрували в Карпатах,а не дивилися на ці чудові гори по телевізору-все це заклало в нас справжнє почуття любові до природи. І яскраву зелену траву, і різнобарвні лугові квіти,і кущі верболозу-скрізь це можна побачити на картинах Степана Васильківського.
 
 2. Робота з підручником
 ІV. Підсумок уроку
 V. Домашнє завдання
 
 Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Речення з однорідними членами > Речення з однорідними членами. Конспект уроку і опорний каркасНадіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
 
 
 
 |