Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 5 клас. Повні уроки>> Українська мова: Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів № 1. Повні уроки
Тема уроку: Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів № 1 за темою: «Повторення вивченого в початкових класах». Навчальне аудіювання.
Мета уроку: оцінити рівень навчальних досягнень п’ятикласників з розділу «Повторення вивченого в початкових класах»; з’ясувати можливі недоліки в ході повторення; здійснити перевірку здатності учні сприймати на слух незнайомі висловлювання, розуміти зміст та відрізняти частини мови.
Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.
Хід уроку
Виконання завдань тестового характеру.
1. Продовжити речення: Морфологія – це…:
а) словниковий склад мови;
б) розділ науки про мову, що вивчає звукову будову мови;
в) розділ науки про мову, що вивчає слово як частину мови.
Виписати почуті іменники, що належіть до назв…
1-й варіант – істот;
2 -й варіант – неістот .
3. Якими членами речення бувають прикметники?
а) обставинами;
б) додатками;
в) означеннями або частиною іменного складеного присудка.
4. Замість яких частин мови вживаються займенники?
а) дієслів;
б) прийменників;
в) іменників, прикметників та числівників.
5. В якому рядку всі числівники
1-й варіант – кількісні 2-й варіант – порядкові?
а) десять, одна десята, десятеро, сто двадцять, сорок один;
б) одинадцятий, тринадцятий, пятнадцятий, шість, сорок;
в) другий, сорок третій, дев'яностий, двісті тридцять сьомий, шостий;
г) п'ятдесят два, дві треті, сім, триста сорок, п'ятий.
6. Випишіть дієслова у два стовпчика: теперішнього та майбутнього часу.
7. В якому рядку всі прислівники утворено від прикметників?
а) близько, зблизька, тьмяно, злегка, натроє;
б) надовго, сухо, звисока, затемна, влітку;
в) відмінно, прекрасно, чудесно, мирно, кисло.
8. В якому рядку допущено орфографічну помилку?
а) свято, буряк, міжгір'я, буря'н, кур'єр;
б) з'єднаний, з'їхати, з'явитися, об'єм, під'їхати;
в) рум'яний, дзвякнути, цвях, моркв'яний, торф'яний.
Напишіть невелику оповідь, навіяну прослуханими рядками. Визначити синтаксичну роль кожного слова, вказавши, якою частиною мови вони виражені.
Опишіть картину, використовуючи
1-й варіант – прислівники і сполучники;
2-й варіант – прикметники і прийменники.
Розгадати ребуси.
Аудіювання.
Пригоди Тома Сойера.
Настала субота. Літо вирувало яскравими барвами й свіжістю, буяло життям. У кожнім серці бриніла мелодія, а коли серце було молоде, вона виливалася в пісню. Обличчя кожного променілося радістю, кожний крокував пружно і бадьоро. Білі акації стояли у цвіті і сповнювали повітря пахощами. Кардівська гора, що підносилася над містом, вкрилась зеленню. Віддалік вона здавалася Обітованою землею – чудесною, безтурботливою, привабливою.
Том вийшов на вулицю з відром вапна і довгою щіткою. Він зміряв поглядом паркан, і радість його в одну мить згасла в душі, а натомість у неї ввійшла туга. Тридцять ядрів дощаного паркану заввишки дев’ять футів! Життя здалося йому безглуздим, існування – важким тягарем. Зітхнувши, він умочив щітку у вапняний розчин, провів нею по верхній дошці паркану, потім зробив те саме знову й знову: якою ж крихітною була біла смужка порівняно з безмежним простором небіленого паркану! У розпачі він сів на землю під деревом. Із хвіртки підстрибцем вибіг Джим. У руці в нього було бляшане відро. Він наспівував пісеньку «Дівчинка з Буффало». Ходити по воду до міської помпи Тому завжди здавалося неприємним заняттям, але тепер він подумав, що воно не таке вже й погане (М. Твен).
Виконайте завдання за змістом тексту.
1. У якій день відбувалися події?
а) понеділок;
б) середа;
в) субота.
2. Кожний крокував як?
а) весело і радісно;
б) пружно і бадьоро;
в) чемно і гордо.
3. Чим була вкрита гора?
а) мохом;
б) зеленню;
в) снігом.
4. Якими були дерева?
а) у цвіту;
б) з фруктами;
в) голі.
5. Хто вийшов на вулицю?
а) Том;
б) Гек;
в) Джим.
6. Скільки було ярдів паркану?
а) тридцять;
б) сорок;
в) двадцять.
7. Куди сів Том?
а) на землю;
б) на лаву;
в) на траву.
8. Що було у Джима в руці?
а) відро;
б) щітка;
в) лопата.
9. Яку пісню наспівував Джим?
а) «Дівчина з Буффало»;
б) «Ясноокая дівчина»;
в) «Дівчина з горіха зерна»
10. Яким було для Тома заняття ходити по воду?
а) приємним;
б) неприємним;
в) улюбленим.
Домашнє завдання.
Скласти зв’язне висловлювання на одну з тем: «Згадка про літні канікули», «У бабусі в селі», «Літній відпочинок», «Подорож».
Список використаної літератури.
1. Уроки української мови. 5-6 класи. Навчально-методичний посібник. Харків, «Основа», 2007рік.
2. Урок на тему : «Повторення вивченого в початкових класах. Аудіювання тексту художнього стилю». Автор Ляшкевич А.І.
3. Збірник диктантів з української мови. 5-11 класи. Марченко О.Д., Маркова Л.В. – Харків: Ранок, 2001.
4. Рідна мова: Підручник для 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Глазова О.П., Кузнецов Ю.Б., - К.: Педагогічна преса, 2005.
Відредаговано та надіслано Власюк О.О.
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас
|