KNOWLEDGE HYPERMARKET


Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів № 1. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 5 клас. Повні уроки>> Українська мова: Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів № 1. Повні уроки 


Тема уроку: Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів № 1 за темою: «Повторення вивченого в початкових класах». Навчальне аудіювання.


Мета уроку: оцінити рівень навчальних досягнень п’ятикласників з розділу «Повторення вивченого в початкових класах»; з’ясувати можливі недоліки в ході повторення;

здійснити перевірку здатності учні сприймати на слух незнайомі висловлювання, розуміти зміст та відрізняти частини мови.


Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.

Хід уроку

Виконання завдань тестового характеру.

1. Продовжити речення:

Морфологія – це…:

а) словниковий склад мови;

б) розділ науки про мову, що вивчає звукову будову мови;

в) розділ науки про мову, що вивчає слово як частину мови.


2. Виписати почуті іменники, що належіть до назв…

1-й варіант – істот; 2 -й варіант – неістот .


3. Якими членами речення бувають прикметники?

а) обставинами;

б) додатками;

в) означеннями або частиною іменного складеного присудка.

 4. Замість яких частин мови вживаються займенники?

а) дієслів;

б) прийменників;

в) іменників, прикметників та числівників.

 5. В якому рядку всі числівники 1-й варіант – кількісні 2-й варіант – порядкові?

а) десять, одна десята, десятеро, сто двадцять, сорок один;

б) одинадцятий, тринадцятий, пятнадцятий, шість, сорок;

в) другий, сорок третій, дев'яностий, двісті тридцять сьомий, шостий;

г) п'ятдесят два, дві треті, сім, триста сорок, п'ятий.

6. Випишіть дієслова у два стовпчика: теперішнього та майбутнього часу.


7. В якому рядку всі прислівники утворено від прикметників?

а) близько, зблизька, тьмяно, злегка, натроє;

б) надовго, сухо, звисока, затемна, влітку;

в) відмінно, прекрасно, чудесно, мирно, кисло.

8. В якому рядку допущено орфографічну помилку?

а) свято, буряк, міжгір'я, буря'н, кур'єр;

б) з'єднаний, з'їхати, з'явитися, об'єм, під'їхати;

в) рум'яний, дзвякнути, цвях, моркв'яний, торф'яний.


9.

Напишіть невелику оповідь, навіяну прослуханими рядками. Визначити синтаксичну роль кожного слова, вказавши, якою частиною мови вони виражені.

10. Опишіть картину, використовуючи 1-й варіант – прислівники і сполучники; 2-й варіант – прикметники і прийменники.


Розгадати ребуси.


Аудіювання.

                        Пригоди Тома Сойера.

Настала субота. Літо вирувало яскравими барвами й свіжістю, буяло життям. У кожнім серці бриніла мелодія, а коли серце було молоде, вона виливалася в пісню. Обличчя кожного променілося радістю, кожний крокував пружно і бадьоро. Білі акації стояли у цвіті і сповнювали повітря пахощами. Кардівська гора, що підносилася над містом, вкрилась зеленню. Віддалік вона здавалася Обітованою землею – чудесною, безтурботливою, привабливою. Том вийшов на вулицю з відром вапна і довгою щіткою. Він зміряв поглядом паркан, і радість його в одну мить згасла в душі, а натомість у неї ввійшла туга. Тридцять ядрів дощаного паркану заввишки дев’ять футів! Життя здалося йому безглуздим, існування – важким тягарем. Зітхнувши, він умочив щітку у вапняний розчин, провів нею по верхній дошці паркану, потім зробив те саме знову й знову: якою ж крихітною була біла смужка порівняно з безмежним простором небіленого паркану! У розпачі він сів на землю під деревом. Із хвіртки підстрибцем вибіг Джим. У руці в нього було бляшане відро. Він наспівував пісеньку «Дівчинка з Буффало». Ходити по воду до міської помпи Тому завжди здавалося неприємним заняттям, але тепер він подумав, що воно не таке вже й погане (М. Твен).


Виконайте завдання за змістом тексту.

1. У якій день відбувалися події?

а) понеділок;

б) середа;

в) субота.

2. Кожний крокував як?

а) весело і радісно;

б) пружно і бадьоро;

в) чемно і гордо.

3. Чим була вкрита гора?

а) мохом;

б) зеленню;

в) снігом.

4. Якими були дерева?

а) у цвіту;

б) з фруктами;

в) голі.

5. Хто вийшов на вулицю?

а) Том;

б) Гек;

в) Джим.

6. Скільки було ярдів паркану?

а) тридцять;

б) сорок;

в) двадцять.

7. Куди сів Том?

а) на землю;

б) на лаву;

в) на траву.

8. Що було у Джима в руці?

а) відро;

б) щітка;

в) лопата.

9. Яку пісню наспівував Джим?

а) «Дівчина з Буффало»;

б) «Ясноокая дівчина»;

в) «Дівчина з горіха зерна»

10. Яким було для Тома заняття ходити по воду?

а) приємним;

б) неприємним;

в) улюбленим.


Домашнє завдання.

Скласти зв’язне висловлювання на одну з тем: «Згадка про літні канікули», «У бабусі в селі», «Літній відпочинок», «Подорож».


Список використаної літератури.

1. Уроки української мови. 5-6 класи. Навчально-методичний посібник. Харків, «Основа», 2007рік.

2. Урок на тему : «Повторення вивченого в початкових класах. Аудіювання тексту художнього стилю». Автор Ляшкевич А.І.

3. Збірник диктантів з української мови. 5-11 класи. Марченко О.Д., Маркова Л.В. – Харків: Ранок, 2001.

4. Рідна мова: Підручник для 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Глазова О.П., Кузнецов Ю.Б., - К.: Педагогічна преса, 2005.


Відредаговано та надіслано Власюк О.О.


Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.


Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.



Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас