KNOWLEDGE HYPERMARKET


«Лисиця та їжак»

Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: «Лисиця та їжак». Повні уроки

Тема 17. «Лисиця та їжак»- українська народна казка.


Мета: навчитися висловлювати власну думку, вміти давати характеристику героям; навчитися діалоговому мовленню; розвивати увагу, пам'ять, швидкість мовлення, виховувати в дітях бажання бути чесними і ніколи не обманювати інших

Обладнання: малюнки на дошці, маски їжачка і лисички.


== Хід уроку: ==


I. Організація классу

Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи швидше в клас.

Біля парти станемо чемно –

Хай мине час недаремно.

Будемо розум розвивати,

Свою пам’ять тренувати.


II. Мовна розминка

Прочитати скоромовки, записані на дошці на одному мовному диханні:

Бабин біб розцвів у дощ - Буде бабі біб у борщ.

Босий хлопець сіно косить, Роса росить ноги босі.

Ой був собі коточок, Украв собі клубочок Та й сховався в куточок.

III. Перевірка домашнього завдання.

IV. Оголошення сьогоднішньої теми.

Вчитель просить діток відгадати героїв сьогоднішньої казки:

Хто вдягнувся в піджачок Із голок і колючок? Колір в нього сіруватий, Ніс неначе в поросяти. Доторкнусь до голочок – Він згортається в клубок. (Їжак)


В темнім лісі проживає, Довгий хвіст пухнастий має, Та на місці не сидиться, А зовуть її... (лисиця).

На уроці ми прочитаємо, як ви вже здогадалися, казку «Лисиця та їжак» . Розкажіть що вам відомо про цих тварин, де вони живуть і що їдять.

V. Опрацювання казки

Вчитель читає казку:


Йде лисиця з полювання, сумна йде, невесела. Живіт вже починає бурчати від голоду . Іде, та й голодними оченятами позирає навкруги.Тут назустріч їй їжак іде.

—Доброго здоров’ячка, їжаче!

— І вам доброго здоров’ячка, — відповів їжак і згорнувся клубочком.

— Як до речі поживаєте?-з хитрим поглядом запитала лисиця.

— Та добре, спасибі!- відповів їжачок.

— Ой, та й давненько ж мі не бачилися, рідненький. Давай-но на радощах поцілуємось. Їжак ще тугіше згорнувся в клубочок, засопів тихенько.

— Ні, сестро, не хочу я — відповідає. — Я ще не вмивався.

— А знаєш, — каже лисиця, — я вже й м’ясо перестала любити їсти, тільки овочі. Цілий день сьогодні з кроликами на капусті паслася. Так ситно наїлася!..

—Та невже?! А я оце саме збирався вам повідомити, що біля великої вільхи виводок тетеревенят пасеться.

— Де це? — так і підскочила лисиця.

—Та ви вниз по струмочку йдіть, ліворуч. Та що ж це ви, вже йдете?

— Побіжу, ніколи мені сьогодні... І лисицій слід пропав. Розгорнувся їжак та й каже:

— Піди-но, пошукай! Нас, голубонько, не обдуриш... ! Та й пішов собі далі.


1.Перевірка первинного сприймання:

-Які головні герої казки? -Кого саме зустріла лисичка и звідки вона йшла?

2.Повторне читання казки в голос окремими учнями.

3. Фізкультхвилинка

Їжачок ішов лісочком, Вмить згорнувся він клубочком. А лисичка походила Й їжачка того не з'їла.

4.Питання до казки та відповідь на них учнями:

- Де зустрілися їжак і лисиця? - Що зробив їжак після привітання? Чому згорнувся клубочком? - Що лисиця запропонувала їжачку? - Чи повірив їжачок їй? Чому? - Як би ви вчинили на місці їжачка? - Чи довіряєте ви комусь? - Чи справді лисиця не їсть м’яса? - Прочитайте,про що повідомив їжачок лисицю? - Чому змінився її настрій під час зустрічі з їжачком? - Поясніть вислів "Як і не було ". Куди ж побігла лиска? - Чи правду казала лисичка їжачкові? Для чого був її обман? - Хто з них вирішив поступити більш хитрим способом?

5.Читання в особах.

- Як треба читати слова лисички? - Як треба читати слова їжачка? - Знайдіть і прочитайте тільки слова лисички. - Знайдіть і прочитайте слова тільки їжачка.

Вчитель: Тепер мі спробуємо розіграти казку «Лисиця і їжак» в особах.

6. Мовно-логічне завдання.

З'єднати слова з відповідним героєм:


Улеслива хитра розумний винахідливий

ЛИСИЧКА ЇЖАЧОК

підступна зла кмітлива дотепний


- Хто з героїв вам більше сподобався,поясніть чому?

VI. Вчитель підводить підсумки, задаючи питання дітям:

Як називається казка яку ви сьогодні почули?

Чому повчає нас ця казка?


VII. Домашнє завдання

Прочитати казку перед батьками, розповісти яка її мораль.

Прочитайте прислів'я і скажіть, чи могло б воно бути заголовком до прочитаної казки? ( Більше вір своїм очам, ніж чужим речам.)


Рефлексія результатів уроку.


Оцінювання учнями своєї роботи.

- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:


- працював ефективно, творчо, активно;

- старався

- працював нижче своїх можливостей


- Зроби для себе висновок.



Використані уроки:

1) Урок на тему: «Лисиця та їжак-казка», написав Хоботюк Г.В

2) Урок на тему: «Лисиця та їжак» (українська народна казка) від Безсмертної І.В

3) Урок від З. Чорноус на тему: «Лисиця та їжак»


Відредаговано та вислано Поліщук І.В



Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.

Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Категорія: Українська література 2 клас