| 
 
 Конспект уроку до предмету Українська мова, 7 клас Тема: «Повторення та узагальнення вивченого. Частини мови»
 
 
 Тема уроку:  Частини   мови.
 Мета:- систематизувати знання учнів про такі розділи мовознавства, як морфологія та орфографія;
 - поглибити знання про частини мови,їх значення, морфологічні ознаки та синтаксичну роль;
 - вдосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови;
 - розвивати вміння аналізувати мовний матеріал;
 - виховувати любов до рідного слова.
 
 Обладнання: індивідуальні картки,ребуси
 Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок
 Хід уроку
 
 І Організація учнів до уроку
 
 ІІ Актуалізація учнів дло уроку
 1. Робота  з картками
 Картка 1
 Перепиши речення, поставивши розділові знаки
 Тату я хочу сполоснутись пропищало гусенятко
 Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати
 
 Картка 2
 Запишіть речення схематично(розділові знаки упущені):
 Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї   і самі мелодії пісень.
 Твори Шевченка  поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю до знедолених і н енавистю до експлуататорів.
 Наше училище випускає різноманітних спеціалістів а саме слюсарів, токарів, фрезерувальників..
 Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець  все це скарби України.
 2. Опитування.
 — Який розділ мовознавства вивчає частини мови?
 — Що таке орфографія?
 — Який зв'язок між морфологією  і орфографією
 ІІІ Основна частина уроку
 1. Ребуси (див.додаток). Самостійні і службові частини мови.
 2. Акродиктант. Пояснити орфограми в словах
 Іменник                         Прикметник                       Числівник            Дієслово             Займенник
 Ворскла                        некрасивий                       одиннадцять      лишатися            абиякий
 Ірпінь                             одягнений                         багато                 економити           вони
 Рига                              зеленіший                                                      недовчити           деякий
 різкий                                                            екзаменувати      аніякий
 залишатися         ні в кого
 ніхто
 який-небудь
 - Підкреслити першу літерув кожному слові
 Ключ: Вірно зроблене завдання
 3. Морфологічні розбори виділених слів.
 У сумному списку замучених шляхтою повстанців 1768 року є ці   кобзарі:Прокіп Скряга,Василь Варченко.та Петро Соковий.
 4. Відмінювання числівника  1768 ( як кількісний)
 5. Словниковий диктант.Пояснити орфограми.
 Закарпаття, Верховна Рада, журнал «Барвінок», гайвороння, марево, паливо, фізико-математичний, південно-західний, жовтогрячий, високоавторитетний, віце-президентський, кароокий,темно-синій, міні-спідниця, пів яблука, піввідра, пів-Ялти; шістнадцятий,
 п ятсотий, абищо, хтозна-чим, будь у кого; несолодкий чай,не солодкий ,а солоний,потяг не швидкий, нестача
 
 
 6 Іменники 2 відміни в Р.в.Пісок-піску, морозу ,Алжиру, болю,танцю,монологу,стукоту,автобуса,графіка, Рима, садка,
 перпендикуляра
 ІV Підсумок уроку
 V. Домашнє завдання
 
  
 Додатки до уроку
  
 Картка 1
 Перепиши речення, поставивши розділові знаки
 1. Тату  я  хочу сполоснутись  пропищало гусенятко
 2. Щоб угадати ім'я судженого дівчата питали перехожих чоловіків дядьку як вас звати
 
 
 Картка 2Запишіть речення схематично:
 Він усе записував пісні народні казки й приказки звичаї   і самі мелодії пісень.
 Твори Шевченка  поетичні й прозові його листи, пройняті любов'ю  до  знедолених і ненавистю до експлуататорів.
 Наше училище випускає різноманітних спеціалістів  а саме слюсарів  токарів  фрезерувальників..
 Кам'яне вугілля і залізна руда нафта і газ нікель і марганець  все це скарби України.
 
 Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 7 клас > Повторення вивченого про типи мовлення > Повторення вивченого про типи мовлення. Конспект уроку і опорний каркас 
 
 
 |