KNOWLEDGE HYPERMARKET


«Лисиця та їжак»
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>[[Українська література|Укра...»)
Строка 1: Строка 1:
-
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: «Лисиця та їжак». Повні уроки'''
+
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: «Лисиця та їжак». Повні уроки'''  
-
'''Тема 17. «Лисиця та їжак»- українська народна казка.'''
+
'''Тема 17. «Лисиця та їжак»- українська народна казка.'''  
 +
[[Image:37676194_ezhik.jpeg
 +
<br> '''Мета:''' навчитися висловлювати власну думку, вміти давати характеристику героям; навчитися діалоговому мовленню; розвивати увагу, пам'ять, швидкість мовлення, виховувати в дітях бажання бути чесними і ніколи не обманювати інших
-
'''Мета:''' навчитися висловлювати власну думку, вміти давати характеристику героям; навчитися діалоговому мовленню; розвивати увагу, пам'ять, швидкість мовлення, виховувати в дітях бажання бути чесними і ніколи не обманювати інших
+
'''Обладнання:''' малюнки на дошці, маски їжачка і лисички.
-
'''Обладнання:''' малюнки на дошці, маски їжачка і лисички.
+
<br>
 +
'''== Хід уроку: =='''
 +
<br> '''I. Організація классу'''
-
'''== Хід уроку: =='''
+
Дзвоник всім нам дав наказ –
-
+
-
'''I. Організація классу'''
+
До роботи швидше в клас.  
-
                             
+
-
Дзвоник всім нам дав наказ –
+
-
                             
+
-
До роботи швидше в клас.
+
-
                             
+
-
Біля парти станемо чемно –
+
-
                             
+
-
Хай мине час недаремно.
+
-
                             
+
-
Будемо розум розвивати,
+
-
                             
+
-
Свою пам’ять тренувати.
+
 +
Біля парти станемо чемно –
-
'''II. Мовна розминка'''
+
Хай мине час недаремно.  
-
Прочитати скоромовки, записані на дошці на одному мовному диханні:
+
Будемо розум розвивати,  
-
Бабин біб розцвів у дощ -
+
Свою пам’ять тренувати.  
-
Буде бабі біб у борщ.
+
-
Босий хлопець сіно косить,
+
<br> '''II. Мовна розминка'''
-
Роса росить ноги босі.
+
-
Ой був собі коточок,  
+
Прочитати скоромовки, записані на дошці на одному мовному диханні:
-
Украв собі клубочок
+
-
Та й сховався в куточок.
+
-
'''III. Перевірка домашнього завдання.'''
+
Бабин біб розцвів у дощ - Буде бабі біб у борщ.  
-
'''IV. Оголошення сьогоднішньої теми.'''
+
Босий хлопець сіно косить, Роса росить ноги босі.  
-
Вчитель просить діток відгадати героїв сьогоднішньої казки:
+
Ой був собі коточок, Украв собі клубочок Та й сховався в куточок.
-
Хто вдягнувся в піджачок
+
'''III. Перевірка домашнього завдання.'''  
-
Із голок і колючок?
+
-
Колір в нього сіруватий,
+
-
Ніс неначе в поросяти.
+
-
Доторкнусь до голочок –
+
-
Він згортається в клубок. '''(Їжак)'''
+
-
                 
+
-
                   
+
-
В темнім лісі проживає,
+
-
Довгий хвіст пухнастий має,
+
-
Та  на місці не сидиться,
+
-
А зовуть її... '''(лисиця).'''
+
-
 
+
-
На уроці ми прочитаємо, як ви вже здогадалися, казку «Лисиця та їжак» . Розкажіть що вам відомо про цих тварин, де вони живуть і що їдять.
+
-
 
+
-
'''V. Опрацювання казки'''
+
-
 
+
-
Вчитель читає казку:
+
 +
'''IV. Оголошення сьогоднішньої теми.'''
-
Йде лисиця з полювання, сумна йде, невесела. Живіт вже починає бурчати від голоду . Іде, та й голодними оченятами позирає навкруги.Тут назустріч їй їжак іде.
+
Вчитель просить діток відгадати героїв сьогоднішньої казки:
-
—Доброго здоров’ячка, їжаче!
+
Хто вдягнувся в піджачок Із голок і колючок? Колір в нього сіруватий, Ніс неначе в поросяти. Доторкнусь до голочок – Він згортається в клубок. '''(Їжак)'''
-
— І вам доброго здоров’ячка, — відповів їжак і згорнувся клубочком.
+
<br> В темнім лісі проживає, Довгий хвіст пухнастий має, Та на місці не сидиться, А зовуть її... '''(лисиця).'''
-
— Як до речі поживаєте?-з хитрим поглядом запитала лисиця.
+
На уроці ми прочитаємо, як ви вже здогадалися, казку «Лисиця та їжак» . Розкажіть що вам відомо про цих тварин, де вони живуть і що їдять.  
-
— Та добре, спасибі!- відповів їжачок.
+
'''V. Опрацювання казки'''
-
— Ой, та й давненько ж мі не бачилися, рідненький. Давай-но на радощах поцілуємось.
+
Вчитель читає казку:
-
Їжак ще тугіше згорнувся в клубочок, засопів тихенько.
+
-
— Ні, сестро, не хочу я — відповідає. — Я ще не вмивався.
+
<br> Йде лисиця з полювання, сумна йде, невесела. Живіт вже починає бурчати від голоду . Іде, та й голодними оченятами позирає навкруги.Тут назустріч їй їжак іде.  
-
— А знаєш, — каже лисиця, — я вже й м’ясо перестала любити їсти, тільки овочі. Цілий день сьогодні з кроликами на капусті паслася. Так ситно наїлася!..
+
—Доброго здоров’ячка, їжаче!  
-
—Та невже?! А я оце саме збирався вам повідомити, що біля великої вільхи виводок тетеревенят пасеться.
+
— І вам доброго здоров’ячка, — відповів їжак і згорнувся клубочком.  
-
Де це? — так і підскочила лисиця.
+
Як до речі поживаєте?-з хитрим поглядом запитала лисиця.  
-
—Та ви вниз по струмочку йдіть, ліворуч. Та що ж це ви, вже йдете?
+
— Та добре, спасибі!- відповів їжачок.  
-
Побіжу, ніколи мені сьогодні...  
+
Ой, та й давненько ж мі не бачилися, рідненький. Давай-но на радощах поцілуємось. Їжак ще тугіше згорнувся в клубочок, засопів тихенько.  
-
І лисицій слід пропав. Розгорнувся їжак та й каже:
+
-
Піди-но, пошукай! Нас, голубонько, не обдуриш... !
+
Ні, сестро, не хочу я — відповідає. — Я ще не вмивався.  
-
Та й пішов собі далі.
+
 +
— А знаєш, — каже лисиця, — я вже й м’ясо перестала любити їсти, тільки овочі. Цілий день сьогодні з кроликами на капусті паслася. Так ситно наїлася!..
-
1.Перевірка первинного сприймання:
+
—Та невже?! А я оце саме збирався вам повідомити, що біля великої вільхи виводок тетеревенят пасеться.  
-
-Які головні герої казки?
+
— Де це? — так і підскочила лисиця.
-
-Кого саме зустріла лисичка и звідки вона йшла?  
+
-
2.Повторне читання казки в голос окремими учнями.
+
—Та ви вниз по струмочку йдіть, ліворуч. Та що ж це ви, вже йдете?
-
3. Фізкультхвилинка
+
— Побіжу, ніколи мені сьогодні... І лисицій слід пропав. Розгорнувся їжак та й каже:
-
Їжачок ішов лісочком,  
+
— Піди-но, пошукай! Нас, голубонько, не обдуриш...&nbsp;! Та й пішов собі далі.  
-
Вмить згорнувся він клубочком.
+
-
А лисичка походила
+
-
Й їжачка того не з'їла.
+
-
4.Питання до казки та відповідь на них учнями:
+
<br> 1.Перевірка первинного сприймання:  
-
- Де зустрілися їжак і лисиця?  
+
-Які головні герої казки? -Кого саме зустріла лисичка и звідки вона йшла?  
-
- Що зробив їжак після привітання? Чому згорнувся клубочком?
+
-
- Що лисиця запропонувала їжачку?
+
-
- Чи повірив їжачок їй? Чому?
+
-
- Як би ви вчинили на місці їжачка?
+
-
- Чи довіряєте ви комусь?
+
-
- Чи справді лисиця не їсть м’яса?
+
-
- Прочитайте,про що повідомив їжачок лисицю?
+
-
- Чому змінився її настрій під час зустрічі з їжачком?
+
-
- Поясніть вислів "Як і не було ". Куди ж побігла лиска?
+
-
- Чи правду казала лисичка їжачкові? Для чого був її обман?
+
-
- Хто з них вирішив поступити більш хитрим способом?  
+
-
5.Читання в особах.
+
2.Повторне читання казки в голос окремими учнями.  
-
- Як треба читати слова лисички?
+
3. Фізкультхвилинка
-
- Як треба читати слова їжачка?
+
-
- Знайдіть і прочитайте тільки слова лисички.
+
-
- Знайдіть і прочитайте слова тільки їжачка.
+
-
Вчитель: Тепер мі спробуємо розіграти казку «Лисиця і їжак» в особах.
+
Їжачок ішов лісочком, Вмить згорнувся він клубочком. А лисичка походила Й їжачка того не з'їла.  
-
6. Мовно-логічне завдання.
+
4.Питання до казки та відповідь на них учнями:
-
З'єднати слова з відповідним героєм:
+
- Де зустрілися їжак і лисиця? - Що зробив їжак після привітання? Чому згорнувся клубочком? - Що лисиця запропонувала їжачку? - Чи повірив їжачок їй? Чому? - Як би ви вчинили на місці їжачка? - Чи довіряєте ви комусь? - Чи справді лисиця не їсть м’яса? - Прочитайте,про що повідомив їжачок лисицю? - Чому змінився її настрій під час зустрічі з їжачком? - Поясніть вислів "Як і не було ". Куди ж побігла лиска? - Чи правду казала лисичка їжачкові? Для чого був її обман? - Хто з них вирішив поступити більш хитрим способом?
 +
5.Читання в особах.
-
Улеслива    хитра    розумний    винахідливий
+
- Як треба читати слова лисички? - Як треба читати слова їжачка? - Знайдіть і прочитайте тільки слова лисички. - Знайдіть і прочитайте слова тільки їжачка.
-
ЛИСИЧКА      ЇЖАЧОК
+
Вчитель: Тепер мі спробуємо розіграти казку «Лисиця і їжак» в особах.
-
   
+
-
підступна    зла    кмітлива    дотепний
+
 +
6. Мовно-логічне завдання.
-
- Хто з героїв вам більше сподобався,поясніть чому?
+
З'єднати слова з відповідним героєм:
-
'''VI. Вчитель підводить підсумки, задаючи питання дітям:'''
+
<br> Улеслива хитра розумний винахідливий
-
Як називається казка яку ви сьогодні почули?
+
ЛИСИЧКА ЇЖАЧОК
-
Чому повчає нас ця казка?
+
підступна зла кмітлива дотепний
 +
<br> - Хто з героїв вам більше сподобався,поясніть чому?
-
'''VII. Домашнє завдання'''
+
'''VI. Вчитель підводить підсумки, задаючи питання дітям:'''  
-
Прочитати казку перед батьками, розповісти яка її мораль.
+
Як називається казка яку ви сьогодні почули?
-
Прочитайте прислів'я і скажіть, чи могло б воно бути заголовком до прочитаної казки? ( Більше вір своїм очам, ніж чужим речам.)
+
Чому повчає нас ця казка?  
-
+
-
Рефлексія результатів уроку.      
+
<br> '''VII. Домашнє завдання'''
-
+
-
Оцінювання учнями своєї роботи.
+
Прочитати казку перед батьками, розповісти яка її мораль.  
-
- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:
+
Прочитайте прислів'я і скажіть, чи могло б воно бути заголовком до прочитаної казки? ( Більше вір своїм очам, ніж чужим речам.)
-
+
<br> Рефлексія результатів уроку.
-
-  працював ефективно, творчо, активно;
+
-
+
-
-  старався
+
-
+
-
- працював нижче своїх можливостей
+
 +
<br> Оцінювання учнями своєї роботи.
-
- Зроби для себе висновок.
+
- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:
 +
<br> - працював ефективно, творчо, активно;
 +
- старався
 +
- працював нижче своїх можливостей
-
'''Використані уроки:'''
+
<br> - Зроби для себе висновок.
-
1) Урок на тему: «Лисиця та їжак-казка», написав Хоботюк Г.В
+
<br>
-
2) Урок на тему: «Лисиця та їжак» (українська народна казка) від Безсмертної І.В
+
<br> '''Використані уроки:'''
-
3) Урок від З. Чорноус на тему: «Лисиця та їжак»
+
1) Урок на тему: «Лисиця та їжак-казка», написав Хоботюк Г.В
 +
2) Урок на тему: «Лисиця та їжак» (українська народна казка) від Безсмертної І.В
-
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
+
3) Урок від З. Чорноус на тему: «Лисиця та їжак»
 +
<br> Відредаговано та вислано Поліщук І.В
-
<br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].  
+
<br> <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].  
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>  
[[Категорія: Українська література 2 клас]]
[[Категорія: Українська література 2 клас]]

Версия 20:20, 10 февраля 2011

Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: «Лисиця та їжак». Повні уроки

Тема 17. «Лисиця та їжак»- українська народна казка. [[Image:37676194_ezhik.jpeg


Мета: навчитися висловлювати власну думку, вміти давати характеристику героям; навчитися діалоговому мовленню; розвивати увагу, пам'ять, швидкість мовлення, виховувати в дітях бажання бути чесними і ніколи не обманювати інших

Обладнання: малюнки на дошці, маски їжачка і лисички.


== Хід уроку: ==


I. Організація классу

Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи швидше в клас.

Біля парти станемо чемно –

Хай мине час недаремно.

Будемо розум розвивати,

Свою пам’ять тренувати.


II. Мовна розминка

Прочитати скоромовки, записані на дошці на одному мовному диханні:

Бабин біб розцвів у дощ - Буде бабі біб у борщ.

Босий хлопець сіно косить, Роса росить ноги босі.

Ой був собі коточок, Украв собі клубочок Та й сховався в куточок.

III. Перевірка домашнього завдання.

IV. Оголошення сьогоднішньої теми.

Вчитель просить діток відгадати героїв сьогоднішньої казки:

Хто вдягнувся в піджачок Із голок і колючок? Колір в нього сіруватий, Ніс неначе в поросяти. Доторкнусь до голочок – Він згортається в клубок. (Їжак)


В темнім лісі проживає, Довгий хвіст пухнастий має, Та на місці не сидиться, А зовуть її... (лисиця).

На уроці ми прочитаємо, як ви вже здогадалися, казку «Лисиця та їжак» . Розкажіть що вам відомо про цих тварин, де вони живуть і що їдять.

V. Опрацювання казки

Вчитель читає казку:


Йде лисиця з полювання, сумна йде, невесела. Живіт вже починає бурчати від голоду . Іде, та й голодними оченятами позирає навкруги.Тут назустріч їй їжак іде.

—Доброго здоров’ячка, їжаче!

— І вам доброго здоров’ячка, — відповів їжак і згорнувся клубочком.

— Як до речі поживаєте?-з хитрим поглядом запитала лисиця.

— Та добре, спасибі!- відповів їжачок.

— Ой, та й давненько ж мі не бачилися, рідненький. Давай-но на радощах поцілуємось. Їжак ще тугіше згорнувся в клубочок, засопів тихенько.

— Ні, сестро, не хочу я — відповідає. — Я ще не вмивався.

— А знаєш, — каже лисиця, — я вже й м’ясо перестала любити їсти, тільки овочі. Цілий день сьогодні з кроликами на капусті паслася. Так ситно наїлася!..

—Та невже?! А я оце саме збирався вам повідомити, що біля великої вільхи виводок тетеревенят пасеться.

— Де це? — так і підскочила лисиця.

—Та ви вниз по струмочку йдіть, ліворуч. Та що ж це ви, вже йдете?

— Побіжу, ніколи мені сьогодні... І лисицій слід пропав. Розгорнувся їжак та й каже:

— Піди-но, пошукай! Нас, голубонько, не обдуриш... ! Та й пішов собі далі.


1.Перевірка первинного сприймання:

-Які головні герої казки? -Кого саме зустріла лисичка и звідки вона йшла?

2.Повторне читання казки в голос окремими учнями.

3. Фізкультхвилинка

Їжачок ішов лісочком, Вмить згорнувся він клубочком. А лисичка походила Й їжачка того не з'їла.

4.Питання до казки та відповідь на них учнями:

- Де зустрілися їжак і лисиця? - Що зробив їжак після привітання? Чому згорнувся клубочком? - Що лисиця запропонувала їжачку? - Чи повірив їжачок їй? Чому? - Як би ви вчинили на місці їжачка? - Чи довіряєте ви комусь? - Чи справді лисиця не їсть м’яса? - Прочитайте,про що повідомив їжачок лисицю? - Чому змінився її настрій під час зустрічі з їжачком? - Поясніть вислів "Як і не було ". Куди ж побігла лиска? - Чи правду казала лисичка їжачкові? Для чого був її обман? - Хто з них вирішив поступити більш хитрим способом?

5.Читання в особах.

- Як треба читати слова лисички? - Як треба читати слова їжачка? - Знайдіть і прочитайте тільки слова лисички. - Знайдіть і прочитайте слова тільки їжачка.

Вчитель: Тепер мі спробуємо розіграти казку «Лисиця і їжак» в особах.

6. Мовно-логічне завдання.

З'єднати слова з відповідним героєм:


Улеслива хитра розумний винахідливий

ЛИСИЧКА ЇЖАЧОК

підступна зла кмітлива дотепний


- Хто з героїв вам більше сподобався,поясніть чому?

VI. Вчитель підводить підсумки, задаючи питання дітям:

Як називається казка яку ви сьогодні почули?

Чому повчає нас ця казка?


VII. Домашнє завдання

Прочитати казку перед батьками, розповісти яка її мораль.

Прочитайте прислів'я і скажіть, чи могло б воно бути заголовком до прочитаної казки? ( Більше вір своїм очам, ніж чужим речам.)


Рефлексія результатів уроку.


Оцінювання учнями своєї роботи.

- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:


- працював ефективно, творчо, активно;

- старався

- працював нижче своїх можливостей


- Зроби для себе висновок.



Використані уроки:

1) Урок на тему: «Лисиця та їжак-казка», написав Хоботюк Г.В

2) Урок на тему: «Лисиця та їжак» (українська народна казка) від Безсмертної І.В

3) Урок від З. Чорноус на тему: «Лисиця та їжак»


Відредаговано та вислано Поліщук І.В



Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.

Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Категорія: Українська література 2 клас