'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: За О. Менем, «Крашанки і писанки». «Гей, Ведикдень!» (з народного). К. Перелісна «Писанка». Повні уроки'''
+
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки|Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: За О. Менем, «Крашанки і писанки». «Гей, Ведикдень!» (з народного). К. Перелісна «Писанка». Повні уроки'''
<br> '''Тема 29. За О. Менем, «Крашанки і писанки». «Гей, Ведикдень!» (з народного). К. Перелісна «Писанка»'''
<br> '''Тема 29. За О. Менем, «Крашанки і писанки». «Гей, Ведикдень!» (з народного). К. Перелісна «Писанка»'''
Строка 5:
Строка 5:
[[Image:Eba675519.jpg]]<br> '''Мета:'''
[[Image:Eba675519.jpg]]<br> '''Мета:'''
-
• продовжити формувати уявлення про народний календар весни;
+
• продовжити формувати уявлення про [[Тема_5._Народний_календар.|'''народний календар''']] весни;
• ознайомити учнів із звичаями та обрядами святкування Великодня; удосконалювати навички виразного читання та читання мовчки;
• ознайомити учнів із звичаями та обрядами святкування Великодня; удосконалювати навички виразного читання та читання мовчки;
Строка 23:
Строка 23:
<br> '''І. Організаційна частина. Повідомлення теми уроку.'''
<br> '''І. Організаційна частина. Повідомлення теми уроку.'''
-
<br> - Щовесни з давніх-давен по всій Україні святкують Великдень. А чи знаєте ви, що це за свято? (Відповіді дітей).
+
<br> - Щовесни з давніх-давен по всій [[Я_і_Україна|'''Україні''']] святкують Великдень. А чи знаєте ви, що це за свято? (Відповіді дітей).
- Як ще це свято називають? (Пасха, Світле Христове воскресіння).
- Як ще це свято називають? (Пасха, Світле Христове воскресіння).
Строка 29:
Строка 29:
- Це – день, коли воскрес Ісус Христос, якого ми бачимо на іконах у церквах та оселях. Саме цієї пори приходить справжня весна, все починає рости, квітувати. На Великдень дорослі розписують та фарбують яєчка, дарують їх дітям, приказуючи: «Христос воскрес!» Діти відповідають: « Воістину воскрес!»
- Це – день, коли воскрес Ісус Христос, якого ми бачимо на іконах у церквах та оселях. Саме цієї пори приходить справжня весна, все починає рости, квітувати. На Великдень дорослі розписують та фарбують яєчка, дарують їх дітям, приказуючи: «Христос воскрес!» Діти відповідають: « Воістину воскрес!»
-
[[Image:904357.jpg]]
+
[[Image:904357.jpg]]
Сьогодні, діти, ми з вами відкриємо для себе красу писанок, ознайомимось із великодніми звичаями.
Сьогодні, діти, ми з вами відкриємо для себе красу писанок, ознайомимось із великодніми звичаями.
+
+
{{#ev:youtube|63AJkFxJQG4}}
'''ІІ. Літературна композиція.'''
'''ІІ. Літературна композиція.'''
-
(Клас прикрашено вишивками. На стіні – ікона. За столом сидять діти і спостерігають за роботою бабусі, яка розписує писанки. На столі горить свічка, у мисці лежать писанки, крашанки, дряпанки).
+
(Клас прикрашено вишивками. На стіні – [[Святы_ли_иконы|'''ікона''']]. За столом сидять діти і спостерігають за роботою бабусі, яка розписує писанки. На столі горить свічка, у мисці лежать писанки, крашанки, дряпанки).
+
+
{{#ev:youtube|up4bz5oUqNI&feature=related}}
<br> '''Бабуся'''.
<br> '''Бабуся'''.
Строка 67:
Строка 71:
'''Бабуся (бере в руки писанку).'''
'''Бабуся (бере в руки писанку).'''
-
То не цяточки, Івасику, то чарівні знаки дощу. Орнаменти писанок пов’язані з місцевою природою. Зірки, хрести, сонця, що ними щедро оздоблюють писанки, символізують щастя, добробут, добрі прикмети. Сонце малюють у вигляді кола, ружі; зірку – у вигляді променів; воду – у формі хвиль.
+
То не цяточки, Івасику, то чарівні знаки дощу. Орнаменти [[40._Ігор_Калинець._«Писанки»._Відчуття,_навіяні_великодньою_поезією|'''писанок''']] пов’язані з місцевою природою. Зірки, хрести, сонця, що ними щедро оздоблюють писанки, символізують щастя, добробут, добрі прикмети. Сонце малюють у вигляді кола, ружі; зірку – у вигляді променів; воду – у формі хвиль.
+
+
{{#ev:youtube|rcBKU15H4wg&feature=related}}
Розкажу вам, онучата, як розписували писанки в нашому краї. Найчастіше це робили жінки. Кожне яйце мили у трав’яній фарбі, яку називали галункою. Розмальовували яйце колосками, щоб нива щедрою була; пташками, щоб з весни до осені щебетали та серце звеселяли; квітами, щоб скрізь гарно було; малювали сонечко красне, щоб світило ясно. Івасик.
Розкажу вам, онучата, як розписували писанки в нашому краї. Найчастіше це робили жінки. Кожне яйце мили у трав’яній фарбі, яку називали галункою. Розмальовували яйце колосками, щоб нива щедрою була; пташками, щоб з весни до осені щебетали та серце звеселяли; квітами, щоб скрізь гарно було; малювали сонечко красне, щоб світило ясно. Івасик.
Строка 77:
Строка 83:
А я розкажу вірш про писанку. Cпекла мaма на Bеликдень Білeнькі пaски, A я куплю фарбy і cпишу Гaрні писaнки. Рoзмалюю нa писaнках Квіти, ялички, І роздaм їх нa Великдeнь Пoміж дітoчки. А братoві маленькoму Дaм писaнки дві, Щoб качaв їх пo зелeній Шoвковій трaві. Друга дівчинкa. Ввечері матуся нaс чaрує – Писaнки на вистaвку мaлює. Віск черпaє Писачком із блюдця. Її очі лaгідно сміються. Її oчі світяться у лaсці. Квітoчки на писaнці зірчaсті. А на дpугій – півники та бджoли, Ми тaких не бaчили нікoли. А на третій – олені і сарни. На четвеpтій – pушничок прегарний… Дивиться і тішиться матуся. Я у неї мaлювати вчуся.
А я розкажу вірш про писанку. Cпекла мaма на Bеликдень Білeнькі пaски, A я куплю фарбy і cпишу Гaрні писaнки. Рoзмалюю нa писaнках Квіти, ялички, І роздaм їх нa Великдeнь Пoміж дітoчки. А братoві маленькoму Дaм писaнки дві, Щoб качaв їх пo зелeній Шoвковій трaві. Друга дівчинкa. Ввечері матуся нaс чaрує – Писaнки на вистaвку мaлює. Віск черпaє Писачком із блюдця. Її очі лaгідно сміються. Її oчі світяться у лaсці. Квітoчки на писaнці зірчaсті. А на дpугій – півники та бджoли, Ми тaких не бaчили нікoли. А на третій – олені і сарни. На четвеpтій – pушничок прегарний… Дивиться і тішиться матуся. Я у неї мaлювати вчуся.
-
<br> '''ІІІ. Опрацювання оповідання «Крашанки і писанки» (за О.Менем).'''
+
[[Image:503fe7405531.jpg]]<br> '''ІІІ. Опрацювання оповідання «Крашанки і писанки» (за О.Менем).'''
'''1.''' Виразне читання оповідання вчителем.
'''1.''' Виразне читання оповідання вчителем.
Строка 84:
Строка 90:
- Що означає подарована крашанка? - Навіщо писанку клали до купелі до немовляти? А навіщо приорювали в полі? - Які ще звичаї, пов’язані з писанками, ви запам’ятали?
- Що означає подарована крашанка? - Навіщо писанку клали до купелі до немовляти? А навіщо приорювали в полі? - Які ще звичаї, пов’язані з писанками, ви запам’ятали?
+
+
{{#ev:youtube|ETEh20ujBH4&feature=related}}
'''3.''' Словникова робота (скласти словосполучення).
'''3.''' Словникова робота (скласти словосполучення).
Строка 109:
Строка 117:
У мене для вас загадка: Красно катається – всьому світу диво оголошується. (Пасхальне яйце ).
У мене для вас загадка: Красно катається – всьому світу диво оголошується. (Пасхальне яйце ).
-
'''Писанка''' – один із найголовніших атрибутів важливого християнського свята – Великодня. Це своєрідний мініатюрний народний живопис, наповнений ритуальним значенням: величання споконвічного закону весняного пробудження сонця і відродження природи.
+
'''Писанка''' – один із найголовніших атрибутів важливого християнського свята – [[Тема_31._Весняні_свята.|'''Великодня''']]. Це своєрідний мініатюрний народний живопис, наповнений ритуальним значенням: величання споконвічного закону весняного пробудження сонця і відродження природи.
Ще в сиву давнину в міфопоетичних традиціях багатьох світових культур яйце вважалось символом життя. Про нього написано безліч міфів, легенд як народами Давньої Греції , Єгипту, Риму, Китаю, племенами Америки, так і слов’янами. У древніх слов’ян яйце було символом початку всесвіту. По давньому уявленню світ нагадував велике яйце, в якому шкаралупа – це вода, а жовток – це поверхня землі. Яйцю приписували магічні властивості впливати на зріст всього живого, приплід тварин та народження дитини, здібність лікувати и робити все красиве навколо, попереджувати пожежі та інші стихійні лиха. Воно є символом сонця, пробудження природи від зимового сну, відродження, свята весни , коли все оживає і зۥявляється на світ маленькі пташки.
Ще в сиву давнину в міфопоетичних традиціях багатьох світових культур яйце вважалось символом життя. Про нього написано безліч міфів, легенд як народами Давньої Греції , Єгипту, Риму, Китаю, племенами Америки, так і слов’янами. У древніх слов’ян яйце було символом початку всесвіту. По давньому уявленню світ нагадував велике яйце, в якому шкаралупа – це вода, а жовток – це поверхня землі. Яйцю приписували магічні властивості впливати на зріст всього живого, приплід тварин та народження дитини, здібність лікувати и робити все красиве навколо, попереджувати пожежі та інші стихійні лиха. Воно є символом сонця, пробудження природи від зимового сну, відродження, свята весни , коли все оживає і зۥявляється на світ маленькі пташки.
+
+
{{#ev:youtube|gn8ZOZqabVw&feature=related}}
Людина здавна наносила на шкаралупу яєць чарівні магічні знаки, ще тоді, коли і писати не вміла, і були ті знаки малюнками-молитвами. Так створювалися писанки, адже «записані» були там і подяка, і прохання. Наші пращури вірили, що писанки приносять добро, щастя, достаток, здоров’я та захищають людину від усього злого.
Людина здавна наносила на шкаралупу яєць чарівні магічні знаки, ще тоді, коли і писати не вміла, і були ті знаки малюнками-молитвами. Так створювалися писанки, адже «записані» були там і подяка, і прохання. Наші пращури вірили, що писанки приносять добро, щастя, достаток, здоров’я та захищають людину від усього злого.
Строка 118:
Строка 128:
«писанки» (коли орнамент наносять на білу поверхню яйця розтопленим воском за допомогою писачка);
«писанки» (коли орнамент наносять на білу поверхню яйця розтопленим воском за допомогою писачка);
+
+
[[Image:76599.jpg]]
«дряпанки» (коли на поверхні яйця гострим кінчиком ножа або голки видряпують візерунок);
«дряпанки» (коли на поверхні яйця гострим кінчиком ножа або голки видряпують візерунок);
+
+
[[Image:Drapanka896.jpg]]
«мальованки» (яйця, розмальовані пензлем, від руки);
«мальованки» (яйця, розмальовані пензлем, від руки);
+
+
[[Image:Pasha872.jpg]]
«крашанки» (або галунки – яйця, пофарбовані одним кольором).
«крашанки» (або галунки – яйця, пофарбовані одним кольором).
+
+
[[Image:I002224.jpg]]
'''2.'''Практична робота. Розписування учнями заготівок яєць із паперу.
'''2.'''Практична робота. Розписування учнями заготівок яєць із паперу.
Строка 155:
Строка 173:
Про Вкраїну пісенька.
Про Вкраїну пісенька.
-
<br> Всі разом виконують пісню «Писанка»
+
[[Image:G24678.jpg]]<br> Всі разом виконують пісню «Писанка»
<br> Діти, сьогодні до нас завітали незвичайні гості, а саме Великодні Писанки.
<br> Діти, сьогодні до нас завітали незвичайні гості, а саме Великодні Писанки.
Строка 212:
Строка 230:
Христос Воскрес! – шeпочуть квіти, Нeсеться шелест їх пo лузі. Христос Воскрес! – вкpаїнські діти, Рaдійте всі – ви нaші дpузі! Христос Воскрес! –щeбече дивнo Мала птaшина у гніздeчку. Христос Воскрес! – моя рoдино, Моя хатинo, мій садoчку. Христос Воскрес! – Дніпрo клекочe Й нeсе цю вість у Чорнe мoре. Вкраїно, встань, протри вжe очі, Всміхнися і забудь про горe!
Христос Воскрес! – шeпочуть квіти, Нeсеться шелест їх пo лузі. Христос Воскрес! – вкpаїнські діти, Рaдійте всі – ви нaші дpузі! Христос Воскрес! –щeбече дивнo Мала птaшина у гніздeчку. Христос Воскрес! – моя рoдино, Моя хатинo, мій садoчку. Христос Воскрес! – Дніпрo клекочe Й нeсе цю вість у Чорнe мoре. Вкраїно, встань, протри вжe очі, Всміхнися і забудь про горe!
+
+
[[Image:145774.jpg]]
'''VІІ. Підсумок уроку.'''
'''VІІ. Підсумок уроку.'''
Строка 219:
Строка 239:
Перегляд і виставка дитячих робіт.
Перегляд і виставка дитячих робіт.
-
<br> '''Матеріали, що використовувалися:'''
+
[[Image:867059.jpg]]<br> '''Матеріали, що використовувалися:'''
<br> 1)Урок до «Крашанки і писанки». «Гей, Ведикдень!» (з народного). від Луценко Н. О., учителя початкових класів, Оріхівська школа № 5 Запорізької обл.
<br> 1)Урок до «Крашанки і писанки». «Гей, Ведикдень!» (з народного). від Луценко Н. О., учителя початкових класів, Оріхівська школа № 5 Запорізької обл.
Строка 225:
Строка 245:
2)Урок від З. Черноус, «Крашанки і писанки». «Гей, Ведикдень!» (з народного).
2)Урок від З. Черноус, «Крашанки і писанки». «Гей, Ведикдень!» (з народного).
-
3)Урок на тему: «Крашанки і писанки». «Гей, Ведикдень!» (з народного), написав Хоботюк Г.В
+
3)Урок на тему: «Крашанки і писанки». «Гей, Ведикдень!» (з народного), написав Хоботюк Г.В.
<br>
<br>
Строка 231:
Строка 251:
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
-
<br> <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].
+
<br> <br> ----
+
+
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
+
+
Хоботюк Г.В.
+
+
Луценко Н. О.
+
+
Черноус З.
+
+
Поліщук І.В
+
+
----
+
+
-
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>
+
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
• ознайомити учнів із звичаями та обрядами святкування Великодня; удосконалювати навички виразного читання та читання мовчки;
• вчити розписувати писанки, прикрашати їх декоративним розписом;
• розвивати уміння визначати головну думку тексту;
• закріпити навички роботи з різними художніми матеріалами;
• виховувати повагу до українських звичаїв і традицій, старанність, акуратність
Обладнання: писанки, крашанки, дряпанки, тематичні малюнки, ілюстрації, зразки дитячих робіт, присвячених Великоднім святам.
Перебіг уроку:
І. Організаційна частина. Повідомлення теми уроку.
- Щовесни з давніх-давен по всій Україні святкують Великдень. А чи знаєте ви, що це за свято? (Відповіді дітей).
- Як ще це свято називають? (Пасха, Світле Христове воскресіння).
- Це – день, коли воскрес Ісус Христос, якого ми бачимо на іконах у церквах та оселях. Саме цієї пори приходить справжня весна, все починає рости, квітувати. На Великдень дорослі розписують та фарбують яєчка, дарують їх дітям, приказуючи: «Христос воскрес!» Діти відповідають: « Воістину воскрес!»
Сьогодні, діти, ми з вами відкриємо для себе красу писанок, ознайомимось із великодніми звичаями.
ІІ. Літературна композиція.
(Клас прикрашено вишивками. На стіні – ікона. За столом сидять діти і спостерігають за роботою бабусі, яка розписує писанки. На столі горить свічка, у мисці лежать писанки, крашанки, дряпанки).
Бабуся.
Розкажу вам, діти, про часи давні і теперішні, про великодній звичай.
Хлопчик.
А ми вже здогадались. Адже перед Великоднем татусь побілив хату, матуся прикрасила оселю вишитими рушниками, а ми прибрали подвір’я.
Бабуся.
Так, коли вже скрізь був порядок, наставав час для писанок. Бо що то за свято Великоднє без писанок?
Дівчинка.
Бабусю, які чудові писаночки виходять у вас, зовсім не схожі одна на одну!
Хлопчик.
Бабуню, чуєте, бабуню, а що це у вас за квіточка намальована?
Бабуся.
То, Іванку, не квіточка. То – знак сонечка золотого.
Івасик.
Бабуню, а що то за цяточки-крапочки навхрест між промінцями?
Бабуся (бере в руки писанку).
То не цяточки, Івасику, то чарівні знаки дощу. Орнаменти писанок пов’язані з місцевою природою. Зірки, хрести, сонця, що ними щедро оздоблюють писанки, символізують щастя, добробут, добрі прикмети. Сонце малюють у вигляді кола, ружі; зірку – у вигляді променів; воду – у формі хвиль.
Розкажу вам, онучата, як розписували писанки в нашому краї. Найчастіше це робили жінки. Кожне яйце мили у трав’яній фарбі, яку називали галункою. Розмальовували яйце колосками, щоб нива щедрою була; пташками, щоб з весни до осені щебетали та серце звеселяли; квітами, щоб скрізь гарно було; малювали сонечко красне, щоб світило ясно. Івасик.
А я знаю, що не всі яйця годяться для писанок. Вони повинні бути чистими, білими, без жодних плям. Їх старанно вимивають у холодній воді, а потім кладуть у тепле місце, щоб висохли. Потім наносять віск. Де нанесено віск, там фарба не візьметься. Розмальоване яйце опускають у теплу воду, щоб розтопився віск. Писанка готова.
Дівчинка.
А я розкажу вірш про писанку. Cпекла мaма на Bеликдень Білeнькі пaски, A я куплю фарбy і cпишу Гaрні писaнки. Рoзмалюю нa писaнках Квіти, ялички, І роздaм їх нa Великдeнь Пoміж дітoчки. А братoві маленькoму Дaм писaнки дві, Щoб качaв їх пo зелeній Шoвковій трaві. Друга дівчинкa. Ввечері матуся нaс чaрує – Писaнки на вистaвку мaлює. Віск черпaє Писачком із блюдця. Її очі лaгідно сміються. Її oчі світяться у лaсці. Квітoчки на писaнці зірчaсті. А на дpугій – півники та бджoли, Ми тaких не бaчили нікoли. А на третій – олені і сарни. На четвеpтій – pушничок прегарний… Дивиться і тішиться матуся. Я у неї мaлювати вчуся.
ІІІ. Опрацювання оповідання «Крашанки і писанки» (за О.Менем).
1. Виразне читання оповідання вчителем.
2. Бесіда
- Що означає подарована крашанка? - Навіщо писанку клали до купелі до немовляти? А навіщо приорювали в полі? - Які ще звичаї, пов’язані з писанками, ви запам’ятали?
3. Словникова робота (скласти словосполучення).
У церкві клали До свята охороняє В полі святять Під поріг приорювали До купелі фарбують Від пожежі
4. Вибіркове читання
- Прочитайте, від чого оберігає писанка.
ІV. Фізкультхвилинка.
V. Опрацювання вірша «Гей, Великдень!».
- Прочитайте вірш мовчки. Що несе весна? - Який настрій передано віршем?
1. Гра «Кіт і Мишка» (Першою починає читати Мишка. Коли вона прочитає декілька слів, починає читати Котик. Він намагається наздогнати Мишку. Тоді гра припиняється).
- Підготуйтеся прочитати вірш виразно.
VІ. Інтеграція з образотворчим мистецтвом.
1. Розповідь учителя з демонстрацією писанок.
У мене для вас загадка: Красно катається – всьому світу диво оголошується. (Пасхальне яйце ).
Писанка – один із найголовніших атрибутів важливого християнського свята – Великодня. Це своєрідний мініатюрний народний живопис, наповнений ритуальним значенням: величання споконвічного закону весняного пробудження сонця і відродження природи.
Ще в сиву давнину в міфопоетичних традиціях багатьох світових культур яйце вважалось символом життя. Про нього написано безліч міфів, легенд як народами Давньої Греції , Єгипту, Риму, Китаю, племенами Америки, так і слов’янами. У древніх слов’ян яйце було символом початку всесвіту. По давньому уявленню світ нагадував велике яйце, в якому шкаралупа – це вода, а жовток – це поверхня землі. Яйцю приписували магічні властивості впливати на зріст всього живого, приплід тварин та народження дитини, здібність лікувати и робити все красиве навколо, попереджувати пожежі та інші стихійні лиха. Воно є символом сонця, пробудження природи від зимового сну, відродження, свята весни , коли все оживає і зۥявляється на світ маленькі пташки.
Людина здавна наносила на шкаралупу яєць чарівні магічні знаки, ще тоді, коли і писати не вміла, і були ті знаки малюнками-молитвами. Так створювалися писанки, адже «записані» були там і подяка, і прохання. Наші пращури вірили, що писанки приносять добро, щастя, достаток, здоров’я та захищають людину від усього злого.
Залежно від місцевих традицій, техніки оздоблення розфарбовані яйця мають такі назви:
«писанки» (коли орнамент наносять на білу поверхню яйця розтопленим воском за допомогою писачка);
«дряпанки» (коли на поверхні яйця гострим кінчиком ножа або голки видряпують візерунок);
«мальованки» (яйця, розмальовані пензлем, від руки);
«крашанки» (або галунки – яйця, пофарбовані одним кольором).
2.Практична робота. Розписування учнями заготівок яєць із паперу.
Оцінювання імпровізації.
3. Писанки
В хаті на осонні
Сяду на ослоні,
Сяду я скраєчку –
Розпишу яєчко.
Нумо, пензлик, потанцюй,
Гарно писанку малюй.
Буде небо і земля,
І ставочок, і поля.
Сильний і міцний дубок,
А на ньому – яструбок.
Буде в мене писанка,
Про Вкраїну пісенька.
Всі разом виконують пісню «Писанка»
Діти, сьогодні до нас завітали незвичайні гості, а саме Великодні Писанки.
(Виходять пۥять Писанок різного кольору та сідають у великий кошик. Далі зۥявляється Курочка).
Писанки.
Стук, стук, стук, обережнo. Бo в кoшику тіснo! Стук, стук, стук, обережнo. Від жaри аж млоснo!
Писaнки (разом). Всі ми гaрненькі і хoчемо скaзати: «Христос Воскрес!»
Писaнки
Христос Воскрес! – шeпочуть квіти, Нeсеться шелест їх пo лузі. Христос Воскрес! – вкpаїнські діти, Рaдійте всі – ви нaші дpузі! Христос Воскрес! –щeбече дивнo Мала птaшина у гніздeчку. Христос Воскрес! – моя рoдино, Моя хатинo, мій садoчку. Христос Воскрес! – Дніпрo клекочe Й нeсе цю вість у Чорнe мoре. Вкраїно, встань, протри вжe очі, Всміхнися і забудь про горe!
VІІ. Підсумок уроку.
- З якими обрядами і великодніми звичаями ви сьогодні познайомились? - Які вам здалися найцікавішими?
Перегляд і виставка дитячих робіт.
Матеріали, що використовувалися:
1)Урок до «Крашанки і писанки». «Гей, Ведикдень!» (з народного). від Луценко Н. О., учителя початкових класів, Оріхівська школа № 5 Запорізької обл.
2)Урок від З. Черноус, «Крашанки і писанки». «Гей, Ведикдень!» (з народного).
3)Урок на тему: «Крашанки і писанки». «Гей, Ведикдень!» (з народного), написав Хоботюк Г.В.
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
----
Над уроком працювали
Хоботюк Г.В.
Луценко Н. О.
Черноус З.
Поліщук І.В
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.