KNOWLEDGE HYPERMARKET


Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Конспект уроку і опорний каркас
 
Строка 5: Строка 5:
<br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Письмо. Читання. 1 клас|Письмо. Читання. 1 клас]]» з теми «[[Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою|Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою]]» '''<br> '''Звук [г], позначення його буквою “Г”''' <br>  
<br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Письмо. Читання. 1 клас|Письмо. Читання. 1 клас]]» з теми «[[Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою|Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою]]» '''<br> '''Звук [г], позначення його буквою “Г”''' <br>  
-
'''Мета:''' ознайомити учнів з літерою “Г”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички читання слів з літерою “Г”, уміння робити звуко-буквений аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів.  
+
'''Мета:''' ознайомити учнів з літерою “Г”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички [[Українська література|'''читання''']] слів з літерою “Г”, уміння робити звуко-буквений аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів.  
'''Обладнання: '''фішки для звуко-буквеного аналізу слів; предметні малюнки, слайд-фільм, поле для гри у “Звукову мозаїку”, індивідуальні картки для гри “Коректор”.<br>  
'''Обладнання: '''фішки для звуко-буквеного аналізу слів; предметні малюнки, слайд-фільм, поле для гри у “Звукову мозаїку”, індивідуальні картки для гри “Коректор”.<br>  
Строка 39: Строка 39:
&nbsp;&nbsp; 7). Утворення і читання складів <br>  
&nbsp;&nbsp; 7). Утворення і читання складів <br>  
-
<u>'''4. Фізкультхвилинка (5 хв.)'''</u><u>'''5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)'''<br></u>  
+
<u>'''4. [[Фізкультура|Фізкультхвилинка]] (5 хв.)'''</u><u>'''5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)'''<br></u>  
<u>&nbsp;</u> 1). Словникова робота <br>  
<u>&nbsp;</u> 1). Словникова робота <br>  
Строка 59: Строка 59:
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Що росте тільки взимку? (бурулька). Викласти звукову схему цього слова. <br>  
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Що росте тільки взимку? (бурулька). Викласти звукову схему цього слова. <br>  
-
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Які букви ми знаємо? Відновіть букви (на дошці написані вивчені букви, але вони напівстерті) • Повторення віршів на вивчені букви  
+
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Які букви ми знаємо? Відновіть букви (на дошці написані вивчені букви, але вони напівстерті) • Повторення віршів на вивчені [[Тема 226. Алфавіт. Звуки мовлення . Букви.|'''букви ''']]
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Які вірші ми вчили про букви? (повторення)  
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Які вірші ми вчили про букви? (повторення)  
Строка 79: Строка 79:
'''<u>3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)</u> '''<br>  
'''<u>3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)</u> '''<br>  
-
'''1). Ознайомлення із звуком “г”'''  
+
'''1). Ознайомлення із [[Звук г. Повні уроки|звуком “г”]]'''  
&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp; - Який один і той самий звук зустрічається в словах “грім”, “гора”, “багато”, “горох”  
&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp; - Який один і той самий звук зустрічається в словах “грім”, “гора”, “багато”, “горох”  
-
'''2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних '''  
+
'''2). Спостереження за артикуляцією[[Тема 1. Звуки мовлення. Букви|звука]], віднесення його до приголосних '''  
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Чи можна проспівати цей звук? Який висновок ми зробимо?  
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Чи можна проспівати цей звук? Який висновок ми зробимо?  
Строка 113: Строка 113:
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Як на груші гусінь! <br>  
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Як на груші гусінь! <br>  
-
'''6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор” '''<br>  
+
'''6). Вправа на концентрацію [http://xvatit.com/relax/games/gambling/30529-skorost-pamjati.html уваги]. Гра “Коректор” '''<br>  
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “г”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви.  
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “г”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви.  
Строка 119: Строка 119:
[[Image:Qwerty12.jpg]]<br> Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку. <br>  
[[Image:Qwerty12.jpg]]<br> Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку. <br>  
-
'''''7). Утворення і читання складів <br>'''''  
+
'''''7).'''''<b>Утворення і читання складів </b>'''''<br>'''''  
&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Давайте поєднаємо нашу букву “г” з кожною з голосних. Які склади утворилися. Прочитаємо їх.<br>  
&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Давайте поєднаємо нашу букву “г” з кожною з голосних. Які склади утворилися. Прочитаємо їх.<br>  

Текущая версия на 07:29, 13 июня 2012


Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас>> Українська мова: Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою


План-конспект уроку з курсу «Письмо. Читання. 1 клас» з теми «Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Робота з дитячою книгою»
Звук [г], позначення його буквою “Г”

Мета: ознайомити учнів з літерою “Г”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички читання слів з літерою “Г”, уміння робити звуко-буквений аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів.

Обладнання: фішки для звуко-буквеного аналізу слів; предметні малюнки, слайд-фільм, поле для гри у “Звукову мозаїку”, індивідуальні картки для гри “Коректор”.

План:

1. Організаційний момент (2 хв.)

2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)

   • Відгадування загадок, вправа на образне мислення.

   • Повторення віршів на вивчені букви

   • Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами

   • Повторення граматичного матеріалу

3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)

   1). Ознайомлення із звуком “г” 

   2). Спостереження за артикуляцією звука, віднесення його до приголосних

   3). Називання слів з звуком “г”

   4). Гра “Звукова мозаїка” (позиція звука)

   5). Ознайомлення з буквою “г”

   6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”

   7). Утворення і читання складів

4. Фізкультхвилинка (5 хв.)5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)

  1). Словникова робота

  2) читання слів у колонках

  3) розвиток мовлення.

6. Підсумок уроку (3 хв.)

Хід уроку:

1. Організаційний момент (2 хв.) Учитель вітає дітей, створює робочу атмосферу, налаштовує на позитив. Педагог бажає дітям “впевненості”, “інтересу”. “творчості”, “активності” ( за першими буквами слова “ВІТАЮ”)

2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)

Відгадування загадок, вправа на образне мислення.

        - Що росте тільки взимку? (бурулька). Викласти звукову схему цього слова.

        - Які букви ми знаємо? Відновіть букви (на дошці написані вивчені букви, але вони напівстерті) • Повторення віршів на вивчені букви

        - Які вірші ми вчили про букви? (повторення)

Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами

       - На екрані рядок, що рухається. На ньому написані слова. Спробуйте встигнути прочитати їх за той час, поки рухається рядок. Яке слово зайве в першому завданні? (Булка, оскільки інші три означають назви тварин)

       - Яке слово зайве в другому завданні? (сніг, оскільки інші слова – це назви пір року)

       - Інтерактивна гра «Схопи слово». На екрані на секунду з’являються слова. Треба встигнути їх прочитати.

Повторення граматичного матеріалу

       - Чим відрізняється буква від звука? (звуки ми чуємо, букви ми бачимо)

       - Які бувають звуки? (голосні і приголосні)

3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)

1). Ознайомлення із звуком “г”

      - Який один і той самий звук зустрічається в словах “грім”, “гора”, “багато”, “горох”

2). Спостереження за артикуляцієюзвука, віднесення його до приголосних

      - Чи можна проспівати цей звук? Який висновок ми зробимо?

3). Називання слів з звуком “г”

      - Назвіть слова, де є звук “г”.

4). Гра “Звукова мозаїка” (позиція звука)

      - Викладаємо звукову мозаїку. Якщо звук ”г” в слові на початку, кладемо зелену фішку, якщо посередині-жовту, а якщо в кінці – червону. (Слова викладаються зліва направо, з верхнього рядка до нижнього).

Слова: нога, ріг, погода;

           гном, пиріг, глечик;

           вигадати, дог, скарга.

5). Ознайомлення з буквою “г”

      - На що схожа буква ”г”?

      Глянь, Галинко! Гнате, глянь,

      Подивись, Ганнусю ,

      - Буква ”г” гачком зігнулась,

      Як на груші гусінь!

6). Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”

     - Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “г”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви.

Qwerty12.jpg
Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку.

7).Утворення і читання складів

    - Давайте поєднаємо нашу букву “г” з кожною з голосних. Які склади утворилися. Прочитаємо їх.

4. Фізкультхвилинка (5 хв.)

Білі гуси налетіли,

Все подвір'я стало білим.

Поклювали, походили,

Піднялись та полетіли.

Гуси летять відлітають,

А діти тихенько за парти сідають…

(Діти імітують рухи гусей.)

5. Робота з букварем (с.80) (10 хв.)

1). Словникова робота

     - Пояснення значень слів “глухар”, “грак”, “граб”

Складання речень з цими словами.

2) читання слів у колонках

   • Читання вчителя

   • Читання “бджолине”

   • Читання вибіркове (прочитати односкладові слова, слова-назви істот, рослин, слів с буквою ”г” посередині)

 3) розвиток мовлення.

  - Складання запитань за малюнками. Складання повних відповідей.

6. Підсумок уроку (3 хв.)

 - Яку букву ми вивчили? Який звук вона позначає? Гарно працювали, гарно! Час пройшов у нас немарно!

Література:

1. Буквар. Під ред. Вашуленка М.С., Скрипченко Н.Ф.

2. Уроки навчання грамоти у 1 класі. Будна Н.О., Походжай Н. Я, Шост Н. Б.

3. Інтернет-сайт viki.rdf.ru

Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Князевою О.Б.
Матеріали з читання онлайн, завдання та відповіді по класам, плани конспектів уроків з читання скачати

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас > Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення > Звук г. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею склади, слова і речення. Конспект уроку і опорний каркас