Українська мова 1 клас
Тема:Закріплення букви «ї». Українські народні казки
Конспект Уроку до теми: Закріплення букви «ї». Українські народні казки.
Тема: Закріплення знань про букви "Ї", "ї".
Матеріал уроку: Текст з букваря "На екскурсії".
Мета: • продовжити формувати у дітей уявлення про звуко-буквені співвідношення в системі голосних української мови; • формувати навички читання діалогічного тексту; удосконалювати якості читання; • розвивати навички зв'язного мовлення учнів; • виховувати почуття патріотизму, гордості за своє рідне місто.
Обладнання: звукові фішки, український алфавіт, зразки друкованих і писаних букв, комп’ютер, диск зі слайд-фільмом до уроку, роздатковий матеріал (індивідуальні картки, картки з кросвордом).
Хід уроку:
1. Повторення та закріплення вивченого. • Мовна зарядка. • П'ятихвилинка для життя. • Гра “Голосуємо руками” • Гра “Спіймай букву Ї”. • Звуко-буквений аналіз слів “їжачок”, “поїзд”, солов’ї”, “Україна”.
2. Вивчення нового матеріалу • Розповідь учителя про Київ. • Легенда про створення Києва. • Бесіда про сучасний Київ. • Демонстрація слайд-фільму про Київ. • “Чи був ти уважним?”. Кросворд.
3 . Хвилинка відпочинку.
4. Опрацювання тексту з “Букваря” “На екскурсії”. • Словникова робота. • Слухання твору (вчитель, учні). • Постановка і відповіді на питання. • Читання тексту самостійно. • Аналіз тексту, вибіркове читання.
5 Робота над вдосконаленням техніки читання • Робота над виразністю. • Читання в особах. • Тренінгові вправи на швидкість читання.
6. Підсумок уроку. Оцінювання.
Вітання СЛАЙД 1
• Повторення та закріплення вивченого. • Мовна зарядка. Вправи “Футбол”, “Задми свічку”.
• П'ятихвилинка для життя. СЛАЙД 2, 3, 4 Тренінг понять “звуки”, “букви”, “приголосні”, “голосні”. Гра “Засели будиночки”. Якщо підкреслена буква позначає голосний – у червоний будиночок, якщо приголосний – у синій. “Селимо” слова: літо, калина, вишня, весна, зима, сніжинка, осінь. СЛАЙД 5 • Оголошення теми і задач уроку. СЛАЙД 6 Сьогодні ми продовжимо вивчення букви, з якою ми познайомилися на попередньому уроці. Ми будемо шукати її в словах, ловити на слух, робити звуковий аналіз слів з нею. Також ми проведемо віртуальну подорож по нашому улюбленому місту.
• Відгадайте загадку: Ми пішли до гаю вдвох – я й сестра маринка. І в гаю тім “тьох” та “тьох”, та іще так дзвінко. Що за співанки? Чиї? То співають… (Солов’ї). СЛАЙД 7 Де в слові солов’ї стоїть ї? Знайдіть в тексті загадки ще слово з буквою ї. Де вона стоїть? Буква Ї завжди стоїть тільки в кінці слова? Доведіть, наведіть приклади.
• Гра “Голосуємо руками”. (Якщо Ї стоїть на початку слова – піднімаємо ліву руку, в кінці – праву руку, посередині – дві руки будиночком. Слова: їжа, їхати, приїхав, солов’ї, їжак, Україна, поїзд, гаї, їдальня.
• Гра “Спіймай букву Ї”. (Плескаємо в долоні). СЛАЙД 8 Їжак покликав їсти й пити своїх маленьких їжачків. Та не схотіли їсти діти - він їхню їжу сам поїв.
• Діти, а чому під буквою Ї дві звукові картки? Які саме звуки вона завжди позначає? Звуко-буквений аналіз слів “їжачок”, “поїзд”, солов’ї”, “Україна”. (Робота в зошитах). СЛАЙД-картка 26
2. Вивчення нового матеріалу. СЛАЙД 9 Розповідь вчителя. Кожна країна має одне найголовніше місто. Його називають столицею. Яке місто є столицею України? Скільки років Києву? А чому наше місто так називається? Легенда про створення Києва. Давним-давно жили на холмах три могутні брати. Одного звали Кий, другого Щек , а третього Хорив (імена пишу на дошці). І була в них дуже красива сестра Либідь. І вирішили брати побудувати місто славне і красиве. А коли побудували, назвалт його на честь старшого брата – самого сильного і могутнього – Київ. Гора, на якій жив Щек, тепер називається Щекавицею, гора Хорива – Хоривицею. Київ стоїть на березі великої ріки. Як вона називається? (Дніпро) СЛАЙД 10 Охороняє Київ – Михайло Архистратиг. Поки він наш охоронець, ніяка біда Києву не страшна. СЛАЙД 11
Діти, а що Ви знаєте про нашу столицю, де гуляєте з батьками? (Вільні висловлювання дітей). Бесіда
Зараз ми проведемо віртуальну екскурсію по Києву і подивимося найвизначніші місця. Будьте уважні, запам'ятовуйте назви, вашу увагу ми перевіримо. СЛАЙД 12-18
Ой, квітка каштана, чому вона з'явилася? Яке відношення має дерево каштана до Києва? (Символ Києва). Поясніть вираз: Київ потонув у зелені каштанів. СЛАЙД19
Ляльковий театр. Після екскурсії містом завжди приємно відпочити і подивитися гарну виставу. СЛАЙД 20
А до нас уже поспішає їжачок, щоб перевірити нашу уважність. Він приніс нам кросворд. СЛАЙД 21, СЛАЙД-картка 27 1 Наша країна; 2 Дерево – символ Києва; 3 Головна вулиця Києва; 4 Столиця України; 5 Ворота – в'їзд до Києва; 6 Андріївський… 7 Велика церква Софійський… 8 Річка Києва
3. Хвилинка відпочинку. СЛАЙД 22 Співаємо пісню “Алфавіт”. 4. Опрацювання тексту з “Букваря” “На екскурсії”. Як ви думвєте, по вулицях Києва ходять тільки кияни? (Приїжджають гості, туристи). Сьогодні ми будемо читати текст “На екскурсії”. Словникова робота. Щоб краще зрозуміти текст, розберемо наступні слова (пишу на дошці “майдан”, “площа” “узвіз”, “собор”) СЛАЙД 23 Чтання слів у колонках (з екрану комп'ютера) СЛАЙД 24 їдемо поїдемо приїхали Київ Василько Леся Петрик Михайлівський Золотоверхий Собор Андріївський Узвіз Парк Слави схили Дніпра Ляльковий театр казка “Кіт у чоботях”. Дивлячись на ці слова, як ви думаєте, що буде в оповіданні? Давайте перевіримо, чи ви праві. Читання тексту кращими учнями. Чому текст називається “На екскурсії”? Про кого розповідається в тексті? Допомагайте мені ставити запитання. (Діти ставлять питання один одному). Читання тексту самостійно (пошепки). Звертаємо увагу на розділові знаки. Аналіз тексту. А куди б ви запросили Лесю з Петриком?
5. Робота над вдосконаленням техніки читання. Зверніть увагу на розділові знаки в кінці речень. Як ми читаємо, якщо крапка? А яка інтонація питальних речень? Давайте потренуємось. Тренінгові вправи на швидкість читання. СЛАЙД 25
6. Підсумки уроку. Відмічання найкращих учнів. Розкажіть, що нового ви почули сьогодні на уроці?
<o:p></o:p>
[категория: Закріплення букви «ї». Українські народні казки. конспект уроку і опорний каркас]]
|