Конспект уроку до предмету Українська мова, 10 клас Тема: «Пряма мова. Діалог»
Тема уроку: Розділові знаки у вивчених синтаксичних конструкціях. Пряма мова. Діалог. Мета: - систематизувати та поглибити знання учнів про синтаксичні конструкції, їх структуру, засоби зв’язку; - поглибити знання учнів про способи вираження однорідних членів речення;вдосконалювати навички використання в мові звертань, вставних слів, однорідних членів речення; - формувати навички пунктуаційної грамотності при прямій мові та діалозі; - виховувати любов до рідного слова Обладнання: індивідуальні картки,опорні схеми «Пряма мова» Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок
Хід уроку
І Організація учнів до уроку ІІ Актуалізація учнів до уроку 1. Перевірка домашнього завдання. 2. Робота на картках Картка 1 Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки. 1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. (В. Малик) ( — ) 2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі. (В. Малик) ( ) 3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке той мав захищати. (В. Малик) ( )
Картка 2 Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки. 1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) ( ) 2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) ( ) 3. Вітер поступово улігся. і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. (В. Малик) ( )
ІІІ Основна частина уроку 1. Пряма мова. Пояснювальний диктант І. «Ніколи не відкладай на завтра того, що можна зробити сьогодні», -казала мати синові. Розгляньте схему речення «П»,-а 2. «Добре, матінко», — весело відповів хлопчик і побіг до сусідної кімнати. Намалюйте схему речення 3.«Що ти збираєшся робити?» — запитує мати. Намалюйте схему речення 4.«Хочу з'їсти завтрашню порцію цукерок!»— відповідає малий. Намалюйте схему речення
2. Хлопчик каже приятелеві: «Приходь до нас !Мені подарували собаку ,і я хочу перевірити, кусається він чи ні». Розгляньте схему речення: А: «П» 2. Запишіть тексти діалогом 3. Навчальний диктант «У нас над усе честь і слава...» Добродушність, безкорисливість,щедрість, схильність до щирої дружби-все це риси характеру,якими славились запорозькі козаки. Окрім того — висока любов до особистої свободи, а також глибока повага до старшого покоління:старих козаків і залужених воїнів. Щодо інших людей запорізькі козаки завжди були гостинними й привітними.Цей звичай ,звичайно,був у запорожців не лише до приятелів та знайомих, але й до сторонніх людей. Один із сучасників розповідає:«Хоча в Січі жили люди різного стану, але там панувала така чесність і безпека, що можна було на вулиці залишити свої гроші, не боячись, що їх украдуть». «Брати -запоржці,у нас над усе честь і слава, військова справа...» — казали козаки
ІV Підсумок уроку V Домашнє завдання
Додаток до уроку А: «П». А: «П!». А: «П?». А: «П…». «П»,-а. «П!»-а. «П?»-а. «П…»-а.
Картка 1 Підкресли граматичні основи та запиши у дужках простим чи складним є речення; постав розділові знаки. 1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. ( — ) 2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі. ( ) 3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке гой мав захищати. (В. Малик) ( )
Картка 2 Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки. 1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) ( ) 2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) ( ) 3. Вітер поступово улігся і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. (В. Малик) ( )
Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 10 клас > Пряма мова. Діалог > Пряма мова. Діалог. Конспект уроку і опорний каркас
|