KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Структура та завдання курсу. Ознайомлення з підручником та правила роботи з ним

Конспект уроку до предмету Інформатика, 1 клас

Тема: «Структура та завдання курсу. Ознайомлення з підручником та правила роботи з ним. Правила поведінки у комп'ютерному кабінеті»


I.    Цілі уроку: нагадати про правила поведінки і техніки безпеки при проведенні уроків в комп'ютерному класі; дати уявлення про комп'ютер, як універсальної машині для роботи з інформацією та познайомити з історією комп'ютера; розвивати навички аналітичного мислення; формувати пізнавальний інтерес.

Вид уроку
: комбінований урок.


Хід уроку
I. Орієнтовно-мотиваційний етап.

Тема нашого сьогоднішнього уроку - «Комп'ютер - універсальна машина для роботи з інформацією», поговоримо про те, що таке комп'ютер, з якими видами інформації він працює. Але спочатку ми пригадаємо з вами правила техніки безпеки при проведенні уроків в комп'ютерному класі.


II. Повторення правил поведінки і техніки безпеки.

З правилами техніки безпеки учні вже давно знайомі. Тому повторення основних положення провести у формі запитань і відповідей.


Правила поведінки в кабінеті інформатики:

  1. При вході до кабінету обчислювальної техніки не штовхатися в дверях, спокійно займати своє робоче місце, нічого не чіпаючи на столі.
  2. В кабінеті обчислювальної техніки заборонено перебувати у верхньому одязі і без змінного взуття.
  3. Знаходитися в кабінеті обчислювальної техніки без вчителя заборонено.


У кабінеті заборонено:

  •     Чіпати роз'єми з'єднувальних проводів.
  •     Доторкатися до проводів живлення.
  •     Доторкатися до екрану і задній стінці монітора.
  •     Працювати на клавіатурі при виключеній напрузі.
  •     Працювати на ЕОМ у вологому одязі і з вологими руками.
  •     Класти речі на складові частини ЕОМ.


Перед початком роботи на ЕОМ:

  1.     Переконатися у відсутності видимих несправностей ЕОМ, у разі їх виявлення повідомити вчителю і не чинити самому.
  2.     Записати в журналі обліку машинного часу дату і час початку роботи своє прізвище і клас, помічені перед початком роботи несправності.
  3.     Приступати до роботи за вказівкою вчителя.


По закінченню роботи на ЕОМ:

  •     Привести своє робоче місце в порядок, вимкнути ЕОМ.
  •     Записати в журнал обліку машинного часу час закінчення роботи і всі помічені в процесі роботи несправності.
  •     Здати видані для роботи дискети і диски вчителю.


В кінці бесіди заповнити журнал з техніки безпеки.

III. Інформаційно-пошуковий етап.

Що таке комп'ютер? Для чого він призначений?
Спробуйте дати визначення.

Комп'ютери здійснили революцію в нашому житті. Вони змінили стиль роботи, освіти, торгівлі та розваг людей. Їх використовують лікарі і фермери, вчителі та банківські працівники, інженери і дизайнери. Без комп'ютерів не обійтися при підготовці до видання книг і журналів, в наукових та інженерних розрахунках, при створенні спецефектів у кіно і на телебаченні і в багатьох інших випадках. Деякі професії повністю пов'язані з комп'ютерами.

Визначення. Об'єкт, придатний для багатьох цілей, з різноманітним призначенням, що виконує різноманітні функції, називають універсальним.

Комп'ютер
- універсальна машина для роботи з інформацією. Слово «універсальна» підкреслює, що комп'ютер може застосовуватися для багатьох цілей: обробляти, зберігати і передавати найрізноманітнішу інформацію, використовуватися в самих різних видах людської діяльності.

Але що б не робила людина за допомогою комп'ютера, це завжди робота з інформацією - числами, текстами, звуками або зображеннями.

Визначення. Найрізноманітнішу інформацію, представлену у формі, придатній для обробки комп'ютером, називають даними.

Обробку даних комп'ютер здійснює за допомогою встановлених на ньому програм. Чим ширше спектр програмного забезпечення, тим більше число завдань можна вирішувати на комп'ютері.

Визначення
. Комп'ютер - універсальна машина для роботи з інформацією. Він може застосовуватися для багатьох цілей: обробляти, зберігати і передавати найрізноманітнішу інформацію, використовуватися в самих різних видах людської діяльності.

Історія виникнення комп'ютера
1.    На сьогоднішній день комп'ютери стали такою важливою і невід'ємною частиною нашого життя, що здається неможливим, що колись їх могло взагалі не існувати. Як саме цим приладам всіляких модифікацій, форм, комплектацій вдалося увійти в кожну сферу нашого існування? Ми пропонуємо вашій увазі далеко не повний і не цілком науковий нарис про основні моменти розвитку комп'ютерів.

2. 2700 до н.е. Рахівниці. Хоча точне місце і дата створення рахунків продовжує залишатися під питанням, цілком імовірно, що рахунки були винайдені шумерами (народність південній Месопотамії) близько 5000 років тому. За допомогою спеціальних кісточок вони дозволяли виконувати швидкі і досить складні розрахунки, так що, рахівниця можуть бути названі першим комп'ютером.

3. 1801: Ткацький верстат Жаккарда. Розроблена Жозефом Марі Жаккард, це була перша машина, що використовує перфокарти для управління серіями послідовностей. Для того щоб змінити візерунок виготовленої тканини, машина використала перфокарти. Це був своєрідний двійковий код: за принципом «є отвір - немає отвору». Ткацький верстат Жаккарда був ключовим кроком у розвитку комп'ютерного програмування.

4. Чарльз Беббідж (1791 - 1871) Чарльз Беббідж народився в Лондоні в 1791 році. Саме цьому англійському математику приписують ідею механічного розрахунку математичних таблиць, а також ідею створення двох спеціальних машин, так що Чарльз Беббідж може вважатися одним з батьків-творців комп'ютера.

5. 1824: Різницева машина Чарльза Беббіджа. Домігшись гранту на її будівництво в 1824 році, британський піонер обчислювальної техніки Чарльз Беббідж створив «різницеву машину Чарльза Беббіджа номер 1» - перший успішний автоматичний калькулятор. Частина її, показана на фотографії, була зібрана в 1832 році інженером Беббіджа, Джозефом Климентом. Вона складається з приблизно 2000 частин і являє собою одну сьому частину передбачуваної повної «різницеву машину Чарльза Беббіджа».

6. 1837: Аналітична машина Чарльза Беббіджа. Задумана Беббіджем в 1837 році, ця машина була розроблена для оцінки будь-якої математичної формули і мала значно більший потенціал аналізу, ніж його оригінальна «Різницева машина Чарльза Беббіджа».

7. 1944: Машина «Колос». Машини «Enigma», розроблені в Німеччині, створювали коди, які вважалися не підлягають розшифровці, що послужило стимулом для військ союзників під час Другої світової війни, щоб створити абсолютно секретну машину «Колос», яка вважається першим електронним обчислювальним пристроєм для злому кодів і шифрів . Вгорі на фотографії: резиденція Блетчлі-Парк в Бакінгемшир, Англія, яка служила штаб-квартирою для дешіфровщіков військ союзників під час Другої світової війни.
 

Opciidekabrchebanuyk-7.jpg
Перша миша

8. Машина «Енігма». Машина «Енігма», що використалася для розшифровки кодів під час Другої Світової війни.

9. 1946: «ENIAC». Створення «ENIAC» (електронного цифрового інтегратора і комп'ютера) почалося під час Другої світової війни, але не було завершено до 1946 року. Перша електронна цифрова обчислювальна машина загального призначення була розроблена, щоб вирішити цілий ряд проблем (і на відміну від «Колоса», який був абсолютно таємним приладом, про його існування було оголошено громадськості). Вгорі на фотографії: робота над ENIAC в університеті штату Пенсільванія в 1946 році.

10. Творці «ENIAC». Джон Мочлі і Дж. Преспер Еккерт поруч з «ENIAC», 1966 рік.

11. 1951: «UNIVAC». З появою «UNIVAC» (Універсального автоматичного комп'ютера), комп'ютери раптом перестали бути винятковою прерогативою лише уряду, і стали доступними для бізнесу. Вгорі на фотографії: дві людини працюють на різних компонентах масивних комп'ютерів «UNIVAC» в 1960 році.

12. 1952: «UNIVAC» помітили. Комп'ютери «UNIVAC» стали відомі після того, як вони були використані для передбачення перемоги Ейзенхауера над Стівенсоном на президентських виборах 1952-го року.

13. Ще одне використання «« UNIVAC ». Високоповажний Джон В. Елісон поруч зі стрічками «UNIVAC», що використалися для друку Біблії в 1957 році.

14. 1947года: транзистор. Хоча технічно він не є необхідним для комп'ютера, транзистор був важливим кроком в технології виготовлення менших по величині приладів. Коротше кажучи, це основна причина того, що зараз можна носити з собою ноутбуки, а не сидіти поруч з «UNIVAC», який займає всю кімнату. Вгорі: Мініатюрний транзистор M-1 бачив на центі в 1956 році.

15. Винахідники транзистора. Джон Бардін, Вільям Шоклі і Уолтер Братт в 1954 році. За свою робіт вони отримали нобелівську премію з фізики.

16. 1958 рік. Інтегральна мікросхема. Ключовий будівельний блок всіх комп'ютерів, інтегральні мікросхеми дозволили зробити ще менші за розміром моделі, ніж це було можливо з транзисторами - і найголовніше, дозволили зробити комп'ютери доступними, як це допомогло знизити ціни. На знімку: модель першої робочої інтегральної схеми.

17. Винахідник інтегральної схеми. Джек Кілбі з фірми «Texas Instruments» з Далласа, 2000 рік. Він отримав Нобелівську премію з фізики за свій винахід.


1963: Мишка. Зібрана Дугласом Енгельбартом і його командою зі Стенфорда, мишка (так названа тому, що шнур її нагадував хвіст) виявиться необхідної для переміщення курсора. На фотографії: мишка на ранній стадії разработкі.Август 1966 року: Комп'ютер для місії «Аполлон». Розроблений лабораторією «MIT Instrumentation Laboratory» і один з перших комп'ютерів, які базуються на інтегральних схемах, він був розроблений як бортова обчислювальна машина для наведення, навігації і управління командним модулем і місячним модулем космічного корабля програми «Аполлон» для польоту на Місяць. Грубо кажучи, у нього був той самий обсяг пам'яті, як і у сьогоднішніх музичних вітальних листівок, які здатні заспівати «З Днем Народження».

Opciidekabrchebanuyk-8.jpg


IV. Рефлексія.

  1.     Що означає слово «універсальний»?
  2.     Чому комп'ютер є універсальною машиною для роботи з інформацією?
  3.     Наведіть приклади використання комп'ютерів?
  4.     Згадайте, які програми призначені для обробки числової, текстової та графічної інформації.



Надіслано вчителем-членом Гільдії Лідерів освіти Чебанюк

Предмети > Інформатика > Інформатика 1 клас > Структура та завдання курсу. Ознайомлення з підручником та правила роботи з ним > Структура та завдання курсу. Ознайомлення з підручником та правила роботи з ним. Конспект уроку і опорний каркас