Конспект уроку з економіки 5 класу
Тема уроку: “Безмежність бажань та можливість їх задоволення. Поняття про обмеженість.”
Мета: 1 сформувати в учнів поняття про безмежність людських бажань та обмеженість виробничих ресурсів; 2 розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; 3 виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань, сприяти професійній орієнтації учнів;
Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди. Тип уроку: комбінований
Хід уроку I. Привітання (настрій на позитив) – 1 хв. Наукою світ стоїть, а знаннями люди живуть.
Пропоную вам сконцентруватися на роботі, уважно слухати, приймати активну участь в обговоренні нового матеріалу, а це, у свою чергу, послужить продуктивній праці та швидкому засвоєнню вами інформації.
ІІ. Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе
Анекдоти: Найбагатша людина у світі говорить своїм учням: - Дивіться, ось я кладу монетку в цей стакан із спиртом. Як ви думаєте, монетка розчиниться у ньому? Діти: - Ні! Якщо б вона розчинилася, ви б її туди нізащо не поклали!
ІІI. Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу
Питання з повторення: 1. Хто такий споживач? 2. Які види послуг ви знаєте? 3. Що вивчає наука «економіка»?
Епіграфом до нової теми уроку є слова відомого вченого Лоуренса Пітера (на дошці) - “Економіка – це мистецтво задовольняти безмежні бажання за допомогою обмежених ресурсів ”. Задоволення різноманітних потреб — матеріальних, соціальних і духовних — є кінцевою і вищою метою суспільного виробництва. Незадоволені потреби поряд із інтересами — рушійна сила економічного розвитку. Саме потреби визначають дії, вчинки, життєві настанови людей.
План 1. Обмеженість виробничих ресурсів та безмежність людських бажань.
Виробництво створює засоби для задоволення потреб – споживчі блага. Це є його найголовнішою метою.
Сучасне виробництво охоплює десятки мільйонів окремих виробів. Саме така кількість товарів і послуг створюється в країнах з розвинутою економікою.
Але розвиток виробництва має межі… Вони спричинені тим, що у кожний момент часу суспільство володіє лише певним обсягом виробничих ресурсів, миттєве збільшення яких є нереальним. Через обмеженість ресурсів суспільство завжди стоїть перед проблемою: як розподілити їх таким чином, щоб досягти найкращого результату, тобто як створити таку кількість споживчих благ, щоб мати змогу якнайповніше задовольнити потреби?
Що ж таке обмеженість?
Обмеженість – це нестача тієї чи іншої речі, потрібної для задоволення чиїхось бажань.
Обмеженість має багато причин. Однією з них є природна обмеженість. Наприклад, деякі метали (платина, золото, срібло) існують на землі в обмеженій кількості. Поступово вичерпуються запаси нафти, вугілля та інших корисних копалин. Навіть питна вода, яку раніше в багатьох країнах вважали необмеженим ресурсом, сьогодні стала товаром і вже реалізується як товар.
Інші ресурси можна вважати обмеженими через виробничі можливості. Інакше кажучи, виробництво деяких товарів відстає від зростання потреб населення.
ІV. Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання) Що таке обмеженість?
V. Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) - задіяти всіх учнів Як ви розумієте поняття «безмежність людських бажань»? Наведіть приклади.
VI. Додаткові завдання:
Цікаві факти: 1. Кожного року виготовляється 1.000.000.000.000 сірників. 2. Кожного року у світі видобувають 10-12 тонн діамантів на загальну суму 6-6,5 млрд. дол. 3. Кожного року використовують більш ніж 150 000 кг золота.
VII. Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівней):
Джерела: Підручник
VIII. Заключна частина уроку: (Установчий салоган - важко у навчанні — легко в труді. Українське народне прислів’я)
Підсумки. Хто більше читає, той більше знає. Українське народне прислів’я
Надіслано вчителями Міжнародного ліцею "Гранд"
Предмети > Економіка > Економіка 5 клас > Безмежність бажань та можливість їх задоволення. Поняття про обмеженість. > Безмежність бажань та можливість їх задоволення. Поняття про обмеженість. Конспект уроку і опорний каркас
|