| 
 
  
 Гіпермаркет знань>>Інформатика >> Інформатика: Складання алгоритмів з циклами для виконавців 
 План-конспект уроку з курсу «Інформатика 4 клас» з теми «Алгоритми з циклами».
 
 
 ТЕМА:                                                          Алгоритми з циклами..
 МЕТА:
 1.    Закріпити поняття алгоритмів 2.    Розвинути вміння складати блок-схеми алгоритмів з циклами.
 3.    Розвиток творчих здібностей, логіки, уяви
 ОБЛАДНАННЯ:     програма  «Сходинки 4 клас, Садівник»,
 підручник  «Сходинки до інформатики, 4 клас».
 ХІД УРОКУ.
 1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ.
 Повторення правил з техніки безпеки.
 2.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ.
 Відповіді на питання:
         а) Що таке алгоритм?б) Які способи завдання алгоритмів ви знаєте?
 в) Які типи алгоритмів ви знаєте?
 3. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.
 Запис на дошці: Алгоритми з циклами. Складання блок-схем алгоритмівОдного разу до Мундрунчика зайшов Елзік. В кутку він побачив якісь довгі палки з тоненькими ниточками до яких прив’язані гачки.
 -    Що це? – зацікавився він.
 -    Вудочки, ловити рибу.
 -    А як це? – спитав Елзік.
 -    Дуже просто. Береш наживку, ось вона, - показав Мундрунчик. - Чіпляєш на гачок, кидаєш у воду і чекаєш поки риба клюне. Потім знімаєш рибу, кладеш її у відро і повторюєш все спочатку. (Складаємо блок-схему на дошці, див. Додаток 1)
 -    Я хочу спробувати, пішли на річку.
 -    На жаль, я не можу зараз піти, але, якщо ти все зрозумів, ти сам можеш піти.
 На другий день до Мундрунчика прийшла Ганнуся: «Ти не бачив Елзіка? Я не можу його знайти.»
 Мудрунчик одразу здогадався де шукати Елзіка.
 Чому Елзік не прийшов додому?
 Що забув сказати йому Мундрунчик? Як потрібно дописати блок-схему? (дописуємо блок-схему)
 4.    РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ. Читаємо і роздивляємось  інформацію уроку 14 стор.30.
 5.    РОБОТА НА КОМП’ЮТЕРІ:
 Практична робота: Складання алгоритму для Виконавця Садівник.
 Які дії повторює Садівник?
 
 Візьми лопату                          Постав відро
 Викопай яму                            Візьми лопату
 Постав лопату                          Закопай ямку
 Візьми саджанець                    Постав лопату
 Постав у ямку                           Візьми відро
 Візьми відро                             Полий саджанець
 Полий саджанець                     Постав відро
 
 Які команду циклу слід використати? Які команди ще потрібно додати?
 6. РЕЛАКСАЦІЯ:
 Вправа 1. Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання  ритмічне.  Повторити 4-5 разів.Вправа 2. Зробити нахили і повороти голови.
 Вправа 3.В.п. – ноги на ширині плечей.
 1. Руки вверх – в боки, потягнутися, зробити глибокий вдих.
 2.Видих. Темп повільний.
 7. РОБОТА В ЗОШИТІ:
 Закінчи блок-схему до алгоритму «Збери гербарій» (додаток 2)
 8. ПІДСУМОК УРОКУ.
 Питання:- Що найцікавішим було на уроці?
 - Чи навчилися ви складати алгоритм з циклом?
 
 Домашнє завдання: Стор. 31.
 
  
 
 Завдання: Заповнити командами відповідні фігури, розставити стрілки, підписати ТАК, НІ у відповідних місцях.
 Слова підказки: 
 «Рибалка» насади наживку, закинь у воду, чекай поки клюне, витягни рибу, поклади у відро, (повне відро?, йди додому)«Збери гербарій» прийди в парк, збери листя, принеси листя додому, візьми лист, оглянь лист, засуши лист, викинь
 
 
 
 
 
 Надіслано вчителем інформатики Спеціалізованої школи № 252 Оболонського району м. Києва Житинською О.І. 
 Предмети > Інформатика > Інформатика 4 клас > Складання алгоритмів з циклами для виконавців > Складання алгоритмів з циклами для виконавців. Конспект уроку і опорний каркасПланування з інформатики, матеріали з інформатики 4 класу скачати, підручники онлайн
 
 
 
 |