KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку на тему: Прямокутник. Трикутник. Периметр трикутника і прямокутника

Гіпермаркет Знань>>Математика 5 клас>>Математика>> Математика: Трикутник, периметр трикутника. Види трикутників


План-конспект уроку з курсу «Математика 5 клас» з теми «Прямокутник. Трикутник. Периметр трикутника і прямокутника»



Тема:Прямокутник. Трикутник. Вади трикутників. Периметр трикутника  і прямокутника

Мета:
Забезпечити засвоєння учнями знань про види многокутників зокрема квадрата і прямокутника, про види трикутників залежно від довжин сторін і мір кутів; вдосконалювати вміння знаходити периметри трикутників і прямокутників; розвивати уяву, увагу, логічне мислення учнів, пошукову пізнавальну активність , пам'ять, кмітливість,прищеплювати любов до математики.


Обладнання, матеріали та інструменти:
роздатковий матеріал (прямокутники, ножиці, таблички з завданнями до дому) ; мультимедійний супровід.


Тип уроку: Тренувальний урок-практикум.


                                                                   Хід уроку


I.    Організаційний момент.


II.    Актуалізація опорних знань

Учитель: Я дуже хочу, щоб наш урок став для вас маленьким святом -  яскравим і цікавим . Тому я в супровід обрала два висловлювання і сподіваюсь, що вони підтвердять зміст нашої цікавої подорожі в світ математики.

                                                (Слайд №1)

Щоб розігріти наш мозок для математичної праці, ми з вами порахуємо і розв’яжемо деякі цікаві задачі
Усний рахунок:  а) усні дії з числами (додавання, віднімання, множення, ділення) піднесення до квадрату.

                                                 (Слайд №2)

б)  слайд №3
Шлях  , який пройшов мурашка -45см, а ми будемо подорожувати рівно 45 хвилин.
в)  слайд№4
г)  слайд№5


III.       Мотивація навчальної  діяльності

Учитель: Ми з вами останнім часом відкрили для себе найяскравішу галузь математики – Геометрію. Познайомились з такими геометричними фігурами, як точка, пряма, відрізок, промінь. На попередніх уроках більш щільно приділяли увагу  многокутникам, зокрема трикутнику, прямокутнику , квадрату.


IV.     Повідомлення теми уроку.

Запишемо тему нашого уроку та дамо означення многокутника

                                         (Слайд №6)

Завдання: обрати на малюнку 1-7 фігури, що є многокутниками (Слайд №7). Згадаємо означення головних героїв нашого уроку – трикутника, прямокутника та квадрата і перевіримо правильність відповідей    

                                        (Слайд №8)
                                        (Слайд №9)
                                        (Слайд №10)


V.    Практична робота

Учитель : Запрошуються  для змагання два учні. Маємо два аркуші паперу прямокутної форми і ножиці. Треба розрізати прямокутник  по прямій лінії на дві частини так , щоб з них можна було скласти трикутник. Результат продемонструвати іншім учням. Скільки розв’язків має задача? Перевірити правильність виконання завдання ,  дивлячись на інтерактивну дошку.

                                           (Слайд №11)
                                           (Слайд №12)

Учитель: Звернемо увагу на класифікацію трикутників за сторонами та кутами.
Усно попрацюємо з  таблицею

                                      (Слайд № 13)
                                      (Слайд № 14)

і розв’яжемо задачі з обґрунтуванням і висновками:


VI.    Закріплення матеріалу

                                     (Слайд № 15)
                                     (Слайд № 16)
                                     (Слайд №17)
                                     (Слайд № 18)

Учитель: Запрошую всіх до Математичної майстерні!
Разом з учнями у дошки розв’яжемо дві цікаві задачі

                            (Слайд № 19)


VII.    Заключна частина


Учитель: Підіб’ємо підсумки нашої плідної роботи

                   1.Тема нашого  уроку?
                   2.З якими фігурами ми познайомились?
                   3. За яким принципом класифікуються  трикутники?
                   4. Чому дорівнює сума кутів трикутника?
                   5. Чи завжди можна побудувати трикутник і від чого це залежить?
                   6. Як обчислюється периметр розглянутих фігур: трикутника,  прямокутника, квадрата і многокутників взагалі?
                   7.   Роздаю домашнє завдання-картки. Знайомлю з алгоритмом його виконання.

                                       (Слайд №20)

                   8. Чи сподобався урок?  Визначимо  настрій учнів по листу настрою.

                                        (Слайд №21)

                   9.  Оцінювання та мотивація навчальної роботи учнів.  Виставлення оцінок.


Надіслав вчитель математики Терехова О. Г.

Предмети > Математика > Математика 5 клас > Трикутник, периметр трикутника. Види трикутників > Трикутник, периметр трикутника. Види трикутників. Конспект уроку і опорний каркас