Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми: “ Петриківський розпис і основи композиції ”
Мета уроку
Навчальна: -учні навчаються розпізнавати та характеризувати твори петриківських майстрів; - учні навчаються розпізнавати та характеризувати кольорову гаму, традиційні елементи розпису; - учні навчаються аналізувати прийоми виконання елементів петриківського розпису; - учні навчаються виконувати як елементи розпису, перехідні мазки, так і створювати власні сюжетні композиції.
Виховна: -сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу; - сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;
Розвиваюча: -залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження; -вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання уроку: Матеріали: 1. Гуаш, акварель, котячи пензлі. 2. Авторська презентація ppt «Петриківський розпис і основи композиції».
План уроку 1. Вступне слово вчителя «Петриківський розпис і основи композиції». 2. Повторення. Розпізнавання та характеристика творів петриківських майстрів. 3. Знайомство та аналіз кольорової гаму, традиційних елементів петриківського розпису. 4. Практична робота. Вправи на виконання основних типів композицій -«вазон», «букет», «гілочка», «фриз» 5. Творче завдання. Створення колективної роботи – панно «Чарівний птах», «Радість тобі даруємо», «Ранкові роси» для прикрашання класної кімнати.
Хід уроку 1. Вступне слово учителя «Петриківський розпис і основи композиції». Вчитель розповідає про основні типи композицій -«вазон», «букет», «гілочка», «фриз». Знайомство з творами петриківського розпису. 2. Оглядаючи твори народного мистецтва учні повторюють способи розпізнавання та характеристики творів декоративно-ужиткового мистецтва. 3. Учні знайомляться та аналізують кольорової гаму традиційних елементів петриківського розпису. 4. Діти виконують практичну роботу. Вправи на виконання основних типів композицій -«вазон», «букет», «гілочка», «фриз» 5. Творча робота. Діти виконують колективну роботу – панно «Чарівний птах», «Радість тобі даруємо», «Ранкові роси» для прикрашання класної кімнати.
Підведення підсумків. Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що декоративно-ужиткове мистецтво повинно перед усім задовольняти не тільки матеріальні, але й естетичні потреби людини. Виставляються оцінки за відповіді учнів.
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Гладченко Ольгою Анатоліївною
Предмети > Малювання > Малювання 5 клас > Петриківський розпис і основи композиції – «вазон», «букет», «гілочка», «фриз» > Петриківський розпис і основи композиції – «вазон», «букет», «гілочка», «фриз». Конспект уроку і опорний каркас
|