KNOWLEDGE HYPERMARKET


Практична робота на тему: Редагування тексту

Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 7 клас>> Інформатика: ТЕКСТОВИЙ РЕДАКТОР Word

Практична робота до предмету Інформатика 7 клас.

Тема «Редагування тексту».



Розгляд теми: Тема 10. ТЕКСТОВИЙ РЕДАКТОР Word


                                                       Практичні завдання:   Редагування тексту

    
Тема:

Редагування тексту. Використання буферу обміну. Робота з фрагментами тексту – виділення, копіювання, вилучення, вставляння, переміщення, пошук і заміна фрагментів тексту


Мета:  навчити учнів прийомам редагування тексту та використання буферу обміну; розвивати вміння введення тексту з клавіатури, розвивати інтерес до інформатики; виховувати культуру користувача ПК.

                                            Хід уроку:


І. Актуалізація опорних знань та умінь.

1.Тестування учнів на комп’ютері з теми „Знайомство з ТП Word”.
2.Фронтальне опитування учнів за контрольними питаннями попереднього уроку.


ІІ. Виклад нового матеріалу, виконання практичних завдань на комп’ютері:

1. Вказівки ТП для редагування тексту

1.1. Видалення символу ліворуч від курсору
1.2. Видалення символу праворуч від курсору
1.3. Вставка пропущеного символу
1.4. Заміна символів
1.5. Розрізання рядків
1.6. З’єднання рядків
1.7. Пошук слів у тексті
1.8. Заміна слів чи фрагменту тексту
1.9. Автоматична перевірка правопису
1.10 Автоматичне перенесення слів


                                                        Завдання 1


а) Видаліть у тексті непотрібні символи, використовуючи клавішу Backspace:

                                    Рееве таа стогнне Ддніпр широкий,
                                    Сеердитий вітерр завива.
                                    Додоолу вверби ггне ввисокі,
                                    Гораами ххвилі підіймаа.

б) Збережіть відредагований документ у своїй робочій папці під ім’ям Завдання 1.


                                                     Завдання 2


а) Видаліть у тексті непотрібні символи, використовуючи клавішу Delete:
                              
                               Якк уумру, то пооховайте меене на моогилі
                               Сееред сстепу широокого нна Ввкраїні миилій.
                               Щоб лаани шиирокополі і Дніпро, і крручі
                               Бууло виидно, бууло чути, яяк рреве ревучий.

б) Збережіть відредагований документ у своїй робочій папці під назвою Завдання 2.


                                                  Завдання 3


а) Вставте до тексту пропущені символи:

                                        Дбрый доктр Айболт!
                                        Он под деревм сидт.
                                        Приходи к нему лечться,
                                        И корва, и влчица,
                                        И жуок, и черячок
                                        И меведица!
                                        Всех изечит, исцелит
                                        Дбрый доктр Айболт!

б) Збережіть відредагований документ у своїй робочій папці під назвою Завдання 3.


                                                 Завдання 4


а) Замініть в тексті неправильно надруковані символи:

                                        Як умру, то похавайте мене на магилі    
                                        Серид степу шерокаго на Вкраїні милій.
                                        Щоп лани шерокаполі і дніпро, і кручі
                                        Було видна, було чюти, як реве ривучий.    

б) Збережіть відредагований документ у своїй робочій папці під назвою Завдання 4.


                                                        Завдання 5


а) „Розріжте” рядки вірша:

Муха, Муха-Цокотуха, Позолоченное брюхо! Муха по полю пошла, Муха денежку нашла! Пошла Муха на базар И купила самовар: «Приходите, тараканы, Я вас чаем угощу!»

б) Збережіть відредагований документ у своїй робочій папці під назвою Завдання 5.


                                                          Завдання 6


а) З’єднайте рядки вірша:

Приходили
к
Мухе
блошки.
Приносили
ей
сапожки,
А
сапожки не
простые -
В них
застежки
золотые.

б) Збережіть відредагований документ у своїй робочій папці під назвою Завдання 6.


                                              Завдання 7


а) Виконайте автоматичну заміну слова Муха на слово Оса.


                                        Муха, Муха-Цокотуха,
                                        Позолоченное брюхо!
                                        Муха по полю пошла,
                                        Муха денежку нашла!
                                        Пошла Муха на базар
                                        И купила самовар:
                                        «Приходите, тараканы,
                                        Я вас чаем угощу!»


б) Збережіть відредагований документ у своїй робочій папці під назвою Завдання 7.


                                                   Завдання 8


а) Виконайте перевірку правопису вірша будь-яким зі способів:

                                        Риве та стогне дніпр шерокий,
                                        Сирдитий вітир завева.
                                        Дадолу вербии гне весокі,
                                        Горрами хвиллі підійма.

б) Збережіть відредагований документ у своїй робочій папці під назвою Завдання 8.

                             2. Вказівки ТП для роботи з фрагментами тексту


2.1 Виділення слова
2.2 Виділення абзацу
2.3 Виділення вільного фрагменту тексту
2.4 Виділення усього тексту
2.5 Виділення за допомогою клавіш управління курсором
2.6 Видалення фрагменту тексту
2.7 Копіювання фрагменту тексту
2.8 Переміщення фрагменту тексту
2.9 Операції копіювання та переміщення тексту з клавіатури


                                        Завдання 9


1.    Виділіть перше слово у тексті.
2.    Виділіть чотири перших слова у тексті.
3.    Виділіть перший абзац у тексті.
4.    Виділіть усі три абзаци даного тексту.
5.    Виділіть весь документ.
6.    Розставте автоматично переноси у словах тексту.
 
Біт – найменша порція інформації, яка отримується при виборі між двома рівноправними подіями.
Подія, яка має два результати, може бути записана за допомогою двох цифр: 0 та 1. Число, яке приймає два значення, називається двійковим числом.
Біт – одиниця мілка, її недостатньо для вимірювання об’єму інформації, яким володіють сучасні комп’ютери. Тому використовують більш великі одиниці, основною з яких є байт.

7. Закрийте документ, не зберігаючи його.


                                  Завдання 10


1.    Видаліть перший абзац даного тексту.
2.    Відмініть видалення.
3.    Видаліть останнє речення третього абзацу.
4.    Відмініть видалення.

Біт – найменша порція інформації, яка отримується при виборі між двома рівноправними подіями.
Подія, яка має два результати, може бути записана за допомогою двох цифр: 0 та 1. Число, яке приймає два значення, називається двійковим числом.
Біт – одиниця мілка, її недостатньо для вимірювання об’єму інформації, яким володіють сучасні комп’ютери. Тому використовують більш великі одиниці, основною з яких є байт.

5. Закрийте документ, не зберігаючи його.


                                                 Завдання 11


1.    Допишіть вірш, використовуючи операцію копіювання тексту, відредагуйте скопійований текст.
 
Хозяйка однажды с базара пришла,
Хозяйка с базара домой принесла:
Картошку,
Капусту,
Морковку,
Горох,
Петрушку и свёклу.
Ох!..
Вот овощи спор завели на столе –
Кто лучше, вкусней и нужней на земле:

Хозяйка тем временем ножик взяла
И ножиком этим крошить начала:

Накрытые крышкою, в душном горшке
Кипели, кипели в крутом кипятке:

И суп овощной оказался не плох!

2. Збережіть відредагований документ у своїй робочій папці під ім’ям Завдання 11.


ІІІ. Систематизація та узагальнення нових знань – фронтальне опитування учнів за контрольними питаннями.


Контрольні питання:

1. Яка клавіша стирає символ зліва від курсору?
а) Delete;
б) Shift;
в) Back Space <-;
г) Enter.

2. Яка клавіша стирає символ справа від курсору?
а) Delete;
б) Shift;
в) Back Space <-;
г) Enter.

3. Які клавіші видаляють виділене слово чи фрагмент тексту?
а) Delete;
б) Shift;
в) Back Space <-;
г) Enter.

4. Яка клавіша дозволяє “розрізати” рядки?
а) Delete;
б) Shift;
в) Back Space <-;
г) Enter.

5. Які клавіші дозволяють “з'єднати” рядки?
а) Delete;
б) Shift;
в) Back Space <-;
г) Enter.

6. Як можна скопіювати виділений фрагмент тексту до буферу обміну?
а) командою Правка/Вирізати;
б) кнопкою   2.06-27.jpg ;
в) кнопкою   2.06-28.jpg ;
г) командою Правка/Копіювати;
д) командою Файл/Копіювати;
е) комбінацією клавіш Ctrl+C.

7. Як можна зберегти текстовий документ на комп'ютері?
а) командою Файл/Зберегти як…
б) значком 2.06-29.jpg  на панелі інструментів;   
в) командою Файл/Зберегти;
г) комбінацією клавіш Ctrl+S;
д) значком  2.06-30.jpg  на панелі інструментів;
е) командою Файл/Відкрити.

ІV. Видача домашнього завдання –  А.Ф. Верлань, Н.В. Апатова

Інформатика 10-11 класс с.66-72
 

Дата:

Тема:    Практична робота „Редагування тексту. Робота із фрагментами тексту”
Мета:     навчити редагувати текст у Word, виділяти, копіювати, переміщати та видаляти фрагменти тексту; розвивати швидкість введення тексту з клавіатури та вміння працювати з ТП, розвивати інтерес до інформатики; виховувати культуру користувача ПК.

                                           Хід уроку:


І. Актуалізація опорних знань та умінь – тестування учнів на комп’ютері з теми „Редагування тексту. Робота із фрагментами тексту”

ІІ. Застосування придбаних ЗУН на практиці – виконання учнями практичних завдань на комп’ютері.


Учням необхідно відкрити документ РЕДАГУВАННЯ ТЕКСТУ.doc, що знаходиться за адресою Домашній комп’ютер (Teacher)/Data D/Диск D/, у якому знаходяться необхідні практичні завдання до уроку.


                                                  Практичні завдання:


                                                       Завдання 1


Видалити у тексті непотрібні символи.

                                                Жиил да быыл
                                                 Кроокодиил.
                                                 Он по улииицам хоодил,
                                                 Папиросы оон курил,
                                                 По-турецки говорил, -
                                                 Крокодиил, Крокоодил, Крокодилович.


                                                          Завдання 2


Видалити у тексті непотрібні символи іншим способом, ніж у завданні 1.

                                                 Прриииплыл ппоо окекеануу
                                                 Иззз Афффриики ммаатрооссс,
                                                 Маалюттку обеезьяну
                                                 В поодароок намм прривез.

                                                           Завдання 3


Вставити до тексту пропущені символи.

                                                 Ко стчится в дверь ко мне
                                                 С тостой сумкй на реме,
                                                 С цифой пять на меднй бляшке,
                                                 В синй формнной фуажке?
                                                 Это он,
                                                 Это он,
                                                 Леннградскй пчтальон.

                                                      Завдання 4


Замінити в тексті неправильно надруковані символи.

                                                 Наша Тоня грамко плачит,
                                                 Уранела в речку мачик.
                                                Тише, Тонечка, не плачь,
                                                 Не угонет в ричке мяч.

                                                     Завдання 5


„Розрізати” рядки вірша.

                                                 Ехали медведи На велосипеде. А за ними кот
                                                 Задом наперёд.
                                                 А за ним комарики На воздушном шарике. А за ними раки
                                                 На хромой собаке. Волки на кобыле. Львы в автомобиле.
                                                 Зайчики в трамвайчике. Жаба на метле.

                                                     Завдання 6


З’єднати рядки вірша.

                                                 Жил
                                                 человек
                                                 Рассеянный
                                                 На
                                                 улице
                                                 Бассейной.
                                                 Сел он
                                                 утром
                                                 на кровать,
                                                 Стал
                                                 рубашку
                                                 надевать,
                                                 В
                                                 рукава
                                                 просунул
                                                 руки –
                                                 Оказалось,
                                                 это
                                                 брюки.

                                                 Завдання 7


Виконати перевірку правопису.


                                                 Адеяло
                                                 Убижало,
                                                 Улитела простыня,
                                                 И подушка,
                                                 Как лягшка,
                                                 Узкакала от миня.
                                                 Я за свечку,
                                                 Свечька – в печку!
                                                 Я за книску,
                                                 Та – бижать
                                                 И вприпрыжку
                                                 Под кравать.

                                                 Завдання 8


Відредагувати текст.

                                                 Спать па
                                                 Ра!Уснул бочок ,
                                                 Лег вкаробку набачек. Сон
                                                 Ный мышка легв краватьь,
                                                 Тоолькаа слон не хочит спать .

                                                      Завдання 9


Відтворити текст вірша за допомогою операцій копіювання та редагування тексту.
БАГАЖ
Дама сдавала в багаж
Диван,
Чемодан,
Саквояж,
Картину,
Корзину,
Картонку
И маленькую собачонку.

Выдали даме на станции
Четыре зеленых квитанции
О том, что получен багаж:

Вещи везут на перрон,
Кидают в открытый вагон.
Готово. Уложен багаж:

Но только раздался гудок,
Удрал из вагона щенок.
Хватились на станции Дно:
Потеряно место одно.
В испуге считают багаж:

- Товарищи! Где собачонка?

Вдруг видят: стоит у колес
Огромный, взъерошенный пёс.
Поймали его – и в багаж,

Где прежде была собачонка.

Приехали в город Житомир.
Носильщик пятнадцатый номер
Везет на тележке багаж:

А сзади ведут собачонку.

Собака   то как зарычит,
А барыня как закричит:
- Разбойники! Воры! Уроды!
Собака – не той породы!

Швырнула она чемодан,
Ногой отпихнула диван,
- Отдайте мою собачонку!

- Позвольте, мамаша!
На станции,
Согласно багажной квитанции,
От вас получили багаж:
И маленькую собачонку.

Однако
За время пути
Собака могла подрасти!

                                                             Завдання 10


Збережіть відредагований документ у своїй робочій папці під ім’ям Редагування тексту_Ваше прізвище. Скопіюйте документ на свою дискету.


ІІІ. Видача домашнього завдання –  А.Ф. Верлань, Н.В. Апатова

Інформатика 10-11 класс с.66-72






Надіслав викладач інформатики Миловидов Юрій Олегович, університет «КРОК»

Планування уроків з інформатики онлайн, завдання та відповіді по класам, домашнє завдання з інформатики 7 класу скачати

Предмети > Інформатика > Інформатика 7 клас > Текстовий редактор Word (7 клас) > Текстовий редактор Word (7 клас). Практикуми, лабораторні, кейси