'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: Скоромовка. «Дрізд і голуб». Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою. Повні уроки'''
+
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки|Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: Скоромовка. «Дрізд і голуб». Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою. Повні уроки'''
-
'''Тема 21.Скоромовка. «Дрізд і голуб» ( українська народна казка). Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою.'''
+
<br> '''Тема 21.Скоромовка. «Дрізд і голуб» ( українська народна казка). Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою.'''
-
'''Мета:''' Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички учнів; розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати працелюбність,гостинність,чесність,доброту.
+
<br> '''Мета:''' Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички учнів; розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати працелюбність,гостинність,чесність,доброту.
-
'''Обладнання:''' дошка, виставка книг, маски героїв казок, ілюстрації до казок, схеми, та підготовлені, завчасно написані, фрази.
+
'''Обладнання:''' дошка, виставка книг, маски героїв казок, ілюстрації до казок, схеми, та підготовлені, завчасно написані, фрази.
-
'''ХІД УРОКУ'''
+
'''ХІД УРОКУ'''
-
'''І.Організація класу'''
+
'''І.Організація класу'''
-
Учні:
+
Учні:
Ми завзяті подорожні,
Ми завзяті подорожні,
-
Сили в нас непереможні.
+
Сили в нас непереможні.
-
Кажемо правду, не жартуємо:
+
Кажемо правду, не жартуємо:
-
В край казок ми помандруємо.
+
В край казок ми помандруємо.
-
'''II. Мовна розминка'''
+
'''II. Мовна розминка'''
-
1. Вправа «Задуйте свічку».
+
1. Вправа «Задуйте свічку».
-
Діти роблять глибокий вдих і повільно видихають, імітуючи задування свічки.
+
Діти роблять глибокий вдих і повільно видихають, імітуючи задування свічки.
- Я знаю, що ви любите читати і слухати казки. Сьогодні ми проведемо подорож сторінками казок.
+
- Я знаю, що ви любите [[Українська_література|'''читати''']] і слухати казки. Сьогодні ми проведемо подорож сторінками казок.
-
'''Казка''' – це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.
+
'''Казка''' – це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.
-
+
-
Казок країна чарівна,
+
Казок країна чарівна,
-
У гості й вас чека вона.
+
-
Отож часу не гайте,
+
У гості й вас чека вона
-
У подорож рушайте.
+
+
Отож часу не гайте,
+
+
У подорож рушайте.
- Увага! Увага! Відправляється казковий експрес до станції "Країна Добрих Казок ".
- Увага! Увага! Відправляється казковий експрес до станції "Країна Добрих Казок ".
-
У мандрівці нас чекають цікаві зустрічі та пригоди. Щоб проїхати всю країну, вам треба пригадати те, що знаєте та вмієте, бути уважними та спостережливими.
+
[[Image:374588.jpg]]
+
+
У мандрівці нас чекають цікаві зустрічі та пригоди. Щоб проїхати всю країну, вам треба пригадати те, що знаєте та вмієте, бути уважними та спостережливими.
-
'''VI. Мовна розминка'''
+
'''VI. Мовна розминка'''
-
- Щоб нам не було сумно їхати машиніст ввімкнув радіо. Але щось у ньому зіпсувалося. Давайте слухати і виправляти помилки.
+
- Щоб нам не було сумно їхати машиніст ввімкнув радіо. Але щось у ньому зіпсувалося. Давайте слухати і виправляти помилки.
1. Гра "Виправте помилки "
1. Гра "Виправте помилки "
-
Соловей затьохкав швидко,
+
Соловей затьохкав швидко, Як побачив гарну клітку. (В)
-
Як побачив гарну клітку. (В)
+
-
Ходить капля біля річки.(Ч)
+
Ходить капля біля річки.(Ч) Витягає жаб з водички.
-
Витягає жаб з водички.
+
-
Ми лягли на гарячий лісок (П)
+
Ми лягли на гарячий лісок (П) І п’ємо прохолодний квасок.
-
І п’ємо прохолодний квасок.
+
-
Я нагострив козу нову(С)
+
Я нагострив козу нову(С) І заходивсь косить траву.
-
І заходивсь косить траву.
+
-
2. Гра "Через тунель скоромовок "
+
2. Гра "Через тунель скоромовок "
-
- Зараз наш поїзд в’їде в тунель. Щоб швидше його проїхати, ви повинні пригадати скоромовки, які ми вчили, і правильно їх промовити. Від цього швидкість поїзда буде збільшуватись.(Учні пригадують скоромовки)
+
- Зараз наш поїзд в’їде в тунель. Щоб швидше його проїхати, ви повинні пригадати скоромовки, які ми вчили, і правильно їх промовити. Від цього швидкість поїзда буде збільшуватись.(Учні пригадують скоромовки)
-
'''VII. Зупинка "Казка ("Робота над українською народною казкою «Дрізд і голуб»)'''
+
'''VII. Зупинка "Казка ("Робота над українською народною казкою «Дрізд і голуб»)'''
-
1. Підготовча робота.
+
1. Підготовча робота.
-
На дошці птахи — дрізд і голуб.
+
На дошці птахи — дрізд і голуб.
-
— Чи знаєте ви цих птахів?
+
— Чи знаєте ви цих птахів?
-
— Що знаєте про голуба? Де він живе? Що їсть?
+
[[Image:4788697.jpg]]
-
— Що знаєте про дрозда?
+
— Що знаєте про голуба? Де він живе? Що їсть?
-
— Це співучий, красивий, корисний птах. Він поширений на Україні. Про дрозда люди склали чимало пісень, віршів, казок. Одну з них ми і прочитаємо сьогодні.
+
— Що знаєте про дрозда?
-
2. Читання казки вчителем до слів «...гніздо мостити».
+
[[Image:3285739.jpg]]
-
— Як ви думаєте, чим закінчилася казка?
+
— Це співучий, красивий, корисний птах. Він поширений на [[Я_і_Україна|'''Україні''']]. Про дрозда люди склали чимало пісень, віршів, казок. Одну з них ми і прочитаємо сьогодні.
-
— Дочитайте самостійно текст і скажіть, чи справдились наші передбачення?
+
2. Читання казки вчителем до слів «...гніздо мостити».
-
'''ДРІЗД І ГОЛУБ'''
+
— Як ви думаєте, чим закінчилася казка?
-
Якось голуб вирішив попросити дрозда навчити його робити гніздо, бо сам не вмів. Дрізд згодився йому допомогти і
+
— Дочитайте самостійно [[Тема_8._Що_таке_текст|'''текст''']] і скажіть, чи справдились наші передбачення?
-
показати як це робиться. Але, коли почав класти перші гілочки, як голуб сів на них і завуркотів: «Знаю, знаю...»
+
'''ДРІЗД І ГОЛУБ'''
-
Дрізд зразу зупинився, розлютився дуже, і каже:
+
Якось голуб вирішив попросити дрозда навчити його робити гніздо, бо сам не вмів.
-
— Навіщо ж ти просиш, якщо все й сам знаєш?
+
[[Image:9438573.jpg]]
-
І відлетів кудись зразу ж.
+
Дрізд згодився йому допомогти і
-
А на справді голуб зовсім не знав як його мостити.
+
показати як це робиться. Але, коли почав класти перші гілочки, як голуб сів на них і завуркотів: «Знаю, знаю...»
— Перегляньте ще раз зміст казки і прочитайте слова голуба; дрозда.
+
— Перегляньте ще раз зміст казки і прочитайте слова голуба; дрозда.
-
— Як потрібно читати слова голуба? (Поспішно, нетерпляче)
+
— Як потрібно читати слова голуба? (Поспішно, нетерпляче)
-
— А слова дрозда? (Сердито)
+
— А слова дрозда? (Сердито)
-
— Хто з героїв казки вам сподобався , а хто — ні? Чому?
+
— Хто з героїв казки вам сподобався , а хто — ні? Чому?
-
9. Робота з прислів'ями.
+
9. Робота з прислів'ями.
-
— Прочитайте уважно прислів'я. Яке з них виражає головну думку казки?
+
— Прочитайте уважно [[Прислів'я,_приказки,_скоромовки,_загадки.Повні_уроки|'''прислів'я''']]. Яке з них виражає головну думку казки? (Добре того вчити, хто хоче все знати.)
- Нову казку прочитали, відпочили – вирушаємо далі, до наступної станції.
+
Жив веселий Колобок.
-
'''VIIІ Зупинка "Театральна ".'''
+
Разом з ним усі звірятка
-
Діти працюють в парах.
+
Вишикувались на зарядку.
-
+
-
1 гр. Інсценізація уривка з казки "Лисичка і журавель "( прихід журавля до лисички).
+
-
+
-
2гр. Переказати уривок з казки " Рукавичка " від імені мишки-шкряботушки.
+
-
+
-
3гр.,4гр. Підготувати інсценізацію уривка казки "Колосок" ( розмова мишенят і півника за столом).
+
-
'''ІХ. Зупинка "Добрих казок ".'''
+
Похитали головою,
-
1) Конкурс "З якої казки " (Діти називають казку за малюнками).
+
Раз – притупнули ногою,
-
2) Робота з виставкою книг українських народних казок.
+
Руки вгору піднесли,
-
'''Х.Підсумок уроку. "Повернення додому".'''
+
Трішки ними потрясли,
-
+
-
"Мікрофон "
+
-
- Час повертатися додому. Для того, щоб допомогти машиністу швидше нас везти, давайте відновимо прислів’я, в яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу.
+
Нахилились вліво,вправо,
-
Без труда нема…
+
-
Де сила не візьме, там розум …
+
-
Як підеш, так і…
+
-
Мудрим ніхто не вродився, а …
+
-
- До яких казок підходять ці прислів’я?
+
-
- Хто автор цих казок?
+
-
- Чому ці казки усі добрі?
+
-
- Чи сподобалася вам подорож?
+
-
- Як називається країна, якою ми мандрували?
+
-
«Клуб філософів» (робота в групах).
+
Та цього іще замало.
-
1 група. Казки, які ми читали, називаються народними тому, що...
+
Руки вгору, руки вниз,
-
2 група. Казка «Вовк та козенята» вчить нас бути...
+
Раз – присіли, піднялись.
-
З група. Казка «Лисичка та Журавель» вчить нас бути...
+
Головою похитали
-
4 група. Нема за що нероб і ледарів пирогами пригощати, тому що...
+
Й працювати знову стали.
-
'''Висновок (разом). Казка вчить, як на світі жить!'''
+
- Нову казку прочитали, відпочили – вирушаємо далі, до наступної станції.
-
Оцінювання учнями своєї роботи.
+
'''VIIІ Зупинка "Театральна ".'''
-
- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:
+
Діти працюють в парах.
-
- працював ефективно, творчо, активно;
+
1 гр. Інсценізація уривка з казки "Лисичка і журавель "( прихід журавля до лисички).
-
- старався
+
-
- працював нижче своїх можливостей
+
-
- Зроби для себе висновок.
+
2гр. Переказати уривок з казки " Рукавичка " від імені мишки-шкряботушки.
-
- Як же ще можна опинитися в країні казок? Дуже просто- можна взяти книжку яка вам сподобалася і почати читати її. Читайте казки, і переказуйте їх! Розповідайте про прочитане друзям, батькам і знайомим, так казка передається з покоління в покоління, від діда до прадіда, від одного народу до іншого, зробіть казку частиною вашої історії. Нехай казка і надалі вчить всіх як правильно треба жити.
+
3гр.,4гр. Підготувати інсценізацію уривка казки "Колосок" ( розмова мишенят і півника за столом).
-
'''XII. Домашнє завдання'''
+
'''ІХ. Зупинка "Добрих казок ".'''
-
1)Продовжувати читати українські народні казки.
+
1) Конкурс "З якої казки " (Діти називають казку за малюнками).
-
2)Виразно читати казку, детально переказувати. (1 та 2гр.)
+
[[Image:De02 16 00.jpg]]
-
3)Спробувати скласти казку про горобчика і синичку. (3 та 4 гр.)
+
2) Робота з виставкою книг українських народних казок.
+
+
'''Х.Підсумок уроку. "Повернення додому".'''
+
+
"Мікрофон "
+
+
- Час повертатися додому. Для того, щоб допомогти машиністу швидше нас везти, давайте відновимо прислів’я, в яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу. Без труда нема… Де сила не візьме, там розум … Як підеш, так і… Мудрим ніхто не вродився, а … - До яких казок підходять ці прислів’я? - Хто автор цих казок? - Чому ці казки усі добрі? - Чи сподобалася вам подорож? - Як називається країна, якою ми мандрували?
+
+
«Клуб філософів» (робота в групах).
+
+
1 група. Казки, які ми читали, називаються народними тому, що...
+
+
2 група. Казка «Вовк та козенята» вчить нас бути...
+
+
З група. Казка «Лисичка та Журавель» вчить нас бути...
+
+
4 група. Нема за що нероб і ледарів пирогами пригощати, тому що...
+
+
'''Висновок (разом). Казка вчить, як на світі жить!'''
+
+
Оцінювання учнями своєї роботи.
+
+
- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:
+
+
- працював ефективно, творчо, активно; - старався - працював нижче своїх можливостей
+
+
- Зроби для себе висновок.
+
+
- Як же ще можна опинитися в країні казок? Дуже просто- можна взяти книжку яка вам сподобалася і почати читати її. Читайте казки, і переказуйте їх! Розповідайте про прочитане друзям, батькам і знайомим, так казка передається з покоління в покоління, від діда до прадіда, від одного народу до іншого, зробіть казку частиною вашої історії. Нехай казка і надалі вчить всіх як правильно треба жити.
+
+
'''XII. Домашнє завдання'''
+
+
1)Продовжувати [[Українська_література|'''читати''']] українські народні казки.
+
+
2)Виразно читати казку, детально переказувати. (1 та 2гр.)
+
+
3)Спробувати скласти казку про горобчика і синичку. (3 та 4 гр.)
+
+
Відеоматеріали за участі лисички та дрозда:
+
+
{{#ev:youtube|5RL7emE_sNQ&feature=related}}
+
+
+
{{#ev:youtube|j7ceC0tV8pk}}
+
+
{{#ev:youtube|3SjVHlmPD7w&feature=related}}
<br> '''Матеріали, що використовувалися:'''
<br> '''Матеріали, що використовувалися:'''
Строка 261:
Строка 284:
3)Зміст казки від Тараса Капущака, що заснував сайт української казки.
3)Зміст казки від Тараса Капущака, що заснував сайт української казки.
-
4)Урок на тему: «Дрізд і голуб», написав Хоботюк Г.В
+
4)Урок на тему: «Дрізд і голуб», написав Хоботюк Г.В.
<br>
<br>
Строка 267:
Строка 290:
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
-
<br> <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].
+
<br> <br> ----
+
+
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
+
+
Луценко Н. О.
+
+
Черноус З.
+
+
Хоботюк Г. В.
+
+
Поліщук І. В.
+
----
+
+
+
+
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
+
+
-
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>
Тема 21.Скоромовка. «Дрізд і голуб» ( українська народна казка). Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою.
Мета: Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички учнів; розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати працелюбність,гостинність,чесність,доброту.
Обладнання: дошка, виставка книг, маски героїв казок, ілюстрації до казок, схеми, та підготовлені, завчасно написані, фрази.
ХІД УРОКУ
І.Організація класу
Учні:
Ми завзяті подорожні,
Сили в нас непереможні.
Кажемо правду, не жартуємо:
В край казок ми помандруємо.
II. Мовна розминка
1. Вправа «Задуйте свічку».
Діти роблять глибокий вдих і повільно видихають, імітуючи задування свічки.
- Я знаю, що ви любите читати і слухати казки. Сьогодні ми проведемо подорож сторінками казок.
Казка – це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.
Казок країна чарівна,
У гості й вас чека вона
Отож часу не гайте,
У подорож рушайте.
- Увага! Увага! Відправляється казковий експрес до станції "Країна Добрих Казок ".
У мандрівці нас чекають цікаві зустрічі та пригоди. Щоб проїхати всю країну, вам треба пригадати те, що знаєте та вмієте, бути уважними та спостережливими.
VI. Мовна розминка
- Щоб нам не було сумно їхати машиніст ввімкнув радіо. Але щось у ньому зіпсувалося. Давайте слухати і виправляти помилки.
1. Гра "Виправте помилки "
Соловей затьохкав швидко, Як побачив гарну клітку. (В)
Ходить капля біля річки.(Ч) Витягає жаб з водички.
Ми лягли на гарячий лісок (П) І п’ємо прохолодний квасок.
Я нагострив козу нову(С) І заходивсь косить траву.
2. Гра "Через тунель скоромовок "
- Зараз наш поїзд в’їде в тунель. Щоб швидше його проїхати, ви повинні пригадати скоромовки, які ми вчили, і правильно їх промовити. Від цього швидкість поїзда буде збільшуватись.(Учні пригадують скоромовки)
VII. Зупинка "Казка ("Робота над українською народною казкою «Дрізд і голуб»)
1. Підготовча робота.
На дошці птахи — дрізд і голуб.
— Чи знаєте ви цих птахів?
— Що знаєте про голуба? Де він живе? Що їсть?
— Що знаєте про дрозда?
— Це співучий, красивий, корисний птах. Він поширений на Україні. Про дрозда люди склали чимало пісень, віршів, казок. Одну з них ми і прочитаємо сьогодні.
2. Читання казки вчителем до слів «...гніздо мостити».
— Як ви думаєте, чим закінчилася казка?
— Дочитайте самостійно текст і скажіть, чи справдились наші передбачення?
ДРІЗД І ГОЛУБ
Якось голуб вирішив попросити дрозда навчити його робити гніздо, бо сам не вмів.
Дрізд згодився йому допомогти і
показати як це робиться. Але, коли почав класти перші гілочки, як голуб сів на них і завуркотів: «Знаю, знаю...»
Дрізд зразу зупинився, розлютився дуже, і каже:
— Навіщо ж ти просиш, якщо все й сам знаєш?
І відлетів кудись зразу ж.
А на справді голуб зовсім не знав як його мостити.
3. Словникова робота.
4. Читання казки учнями мовчки. — Чого вчить ця казка?
- Нову казку прочитали, відпочили – вирушаємо далі, до наступної станції.
VIIІ Зупинка "Театральна ".
Діти працюють в парах.
1 гр. Інсценізація уривка з казки "Лисичка і журавель "( прихід журавля до лисички).
2гр. Переказати уривок з казки " Рукавичка " від імені мишки-шкряботушки.
3гр.,4гр. Підготувати інсценізацію уривка казки "Колосок" ( розмова мишенят і півника за столом).
ІХ. Зупинка "Добрих казок ".
1) Конкурс "З якої казки " (Діти називають казку за малюнками).
2) Робота з виставкою книг українських народних казок.
Х.Підсумок уроку. "Повернення додому".
"Мікрофон "
- Час повертатися додому. Для того, щоб допомогти машиністу швидше нас везти, давайте відновимо прислів’я, в яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу. Без труда нема… Де сила не візьме, там розум … Як підеш, так і… Мудрим ніхто не вродився, а … - До яких казок підходять ці прислів’я? - Хто автор цих казок? - Чому ці казки усі добрі? - Чи сподобалася вам подорож? - Як називається країна, якою ми мандрували?
«Клуб філософів» (робота в групах).
1 група. Казки, які ми читали, називаються народними тому, що...
2 група. Казка «Вовк та козенята» вчить нас бути...
З група. Казка «Лисичка та Журавель» вчить нас бути...
4 група. Нема за що нероб і ледарів пирогами пригощати, тому що...
Висновок (разом). Казка вчить, як на світі жить!
Оцінювання учнями своєї роботи.
- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:
- працював ефективно, творчо, активно; - старався - працював нижче своїх можливостей
- Зроби для себе висновок.
- Як же ще можна опинитися в країні казок? Дуже просто- можна взяти книжку яка вам сподобалася і почати читати її. Читайте казки, і переказуйте їх! Розповідайте про прочитане друзям, батькам і знайомим, так казка передається з покоління в покоління, від діда до прадіда, від одного народу до іншого, зробіть казку частиною вашої історії. Нехай казка і надалі вчить всіх як правильно треба жити.
2)Виразно читати казку, детально переказувати. (1 та 2гр.)
3)Спробувати скласти казку про горобчика і синичку. (3 та 4 гр.)
Відеоматеріали за участі лисички та дрозда:
Матеріали, що використовувалися:
1)Урок до казки «Дрізд і голуб» від Луценко Н. О., учителя початкових класів, Оріхівська школа № 5 Запорізької обл.
2)Урок від З. Черноус, казка «Дрізд і голуб».
3)Зміст казки від Тараса Капущака, що заснував сайт української казки.
4)Урок на тему: «Дрізд і голуб», написав Хоботюк Г.В.
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
----
Над уроком працювали
Луценко Н. О.
Черноус З.
Хоботюк Г. В.
Поліщук І. В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.