|
|
Строка 1: |
Строка 1: |
- | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: Скоромовка. «Дрізд і голуб». Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою. Повні уроки''' | + | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: Скоромовка. «Дрізд і голуб». Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою. Повні уроки''' |
| | | |
| + | <br> '''Тема 21.Скоромовка. «Дрізд і голуб» ( українська народна казка). Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою.''' |
| | | |
- | '''Тема 21.Скоромовка. «Дрізд і голуб» ( українська народна казка). Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою.''' | + | <br> '''Мета:''' Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички учнів; розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати працелюбність,гостинність,чесність,доброту. |
| | | |
| + | '''Обладнання:''' дошка, виставка книг, маски героїв казок, ілюстрації до казок, схеми, та підготовлені, завчасно написані, фрази. |
| | | |
- | '''Мета:''' Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички учнів; розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати працелюбність,гостинність,чесність,доброту. | + | '''ХІД УРОКУ''' |
| | | |
- | '''Обладнання:''' дошка, виставка книг, маски героїв казок, ілюстрації до казок, схеми, та підготовлені, завчасно написані, фрази. | + | '''І.Організація класу''' |
| | | |
- | '''ХІД УРОКУ'''
| + | Учні: |
- | | + | |
- | '''І.Організація класу'''
| + | |
- | | + | |
- | Учні: | + | |
| | | |
| Ми завзяті подорожні, | | Ми завзяті подорожні, |
| | | |
- | Сили в нас непереможні. | + | Сили в нас непереможні. |
| | | |
- | Кажемо правду, не жартуємо: | + | Кажемо правду, не жартуємо: |
| | | |
- | В край казок ми помандруємо. | + | В край казок ми помандруємо. |
| | | |
- | '''II. Мовна розминка''' | + | '''II. Мовна розминка''' |
| | | |
- | 1. Вправа «Задуйте свічку». | + | 1. Вправа «Задуйте свічку». |
| | | |
- | Діти роблять глибокий вдих і повільно видихають, імітуючи задування свічки. | + | Діти роблять глибокий вдих і повільно видихають, імітуючи задування свічки. |
| | | |
| 2. Читання складів за таблицею. | | 2. Читання складів за таблицею. |
| | | |
- | Пт, пта, птго, пту, пти, пті, пте, птя, птю, птє | + | Пт, пта, птго, пту, пти, пті, пте, птя, птю, птє |
| | | |
| 3. Скоромовка. | | 3. Скоромовка. |
- |
| |
- | Голуб, голуб, голубок
| |
- |
| |
- | Залетів у наш садок.
| |
| | | |
- | — Прочитати повільно, швидко, дуже швидко. | + | Голуб, голуб, голубок |
- | — Прочитати радісно, сумно, сердито. | + | |
| + | Залетів у наш садок. |
| + | |
| + | [[Image:60233290_1276364631_golub_.jpg]] |
| + | |
| + | — Прочитати повільно, швидко, дуже швидко. — Прочитати радісно, сумно, сердито. |
| | | |
| '''III. Повідомлення теми і мети уроку.''' | | '''III. Повідомлення теми і мети уроку.''' |
| | | |
- | '''IV. Перевірка домашнього завдання.''' | + | '''IV. Перевірка домашнього завдання.''' |
| | | |
- | '''V. Мотивація навчальної діяльності''' | + | '''V. Мотивація навчальної діяльності''' |
| | | |
- | 1. Вступне слово вчителя. | + | 1. Вступне слово вчителя. |
| | | |
- | - Я знаю, що ви любите читати і слухати казки. Сьогодні ми проведемо подорож сторінками казок. | + | - Я знаю, що ви любите читати і слухати казки. Сьогодні ми проведемо подорож сторінками казок. |
| | | |
- | '''Казка''' – це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло. | + | '''Казка''' – це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло. |
- |
| + | |
- | Казок країна чарівна,
| + | |
| | | |
- | У гості й вас чека вона
| + | Казок країна чарівна, |
| | | |
- | Отож часу не гайте, | + | У гості й вас чека вона |
- |
| + | |
- | У подорож рушайте. | + | Отож часу не гайте, |
| + | |
| + | У подорож рушайте. |
| | | |
| - Увага! Увага! Відправляється казковий експрес до станції "Країна Добрих Казок ". | | - Увага! Увага! Відправляється казковий експрес до станції "Країна Добрих Казок ". |
| | | |
- | У мандрівці нас чекають цікаві зустрічі та пригоди. Щоб проїхати всю країну, вам треба пригадати те, що знаєте та вмієте, бути уважними та спостережливими. | + | У мандрівці нас чекають цікаві зустрічі та пригоди. Щоб проїхати всю країну, вам треба пригадати те, що знаєте та вмієте, бути уважними та спостережливими. |
| | | |
- | '''VI. Мовна розминка''' | + | '''VI. Мовна розминка''' |
| | | |
- | - Щоб нам не було сумно їхати машиніст ввімкнув радіо. Але щось у ньому зіпсувалося. Давайте слухати і виправляти помилки. | + | - Щоб нам не було сумно їхати машиніст ввімкнув радіо. Але щось у ньому зіпсувалося. Давайте слухати і виправляти помилки. |
| | | |
| 1. Гра "Виправте помилки " | | 1. Гра "Виправте помилки " |
| | | |
- | Соловей затьохкав швидко, | + | Соловей затьохкав швидко, Як побачив гарну клітку. (В) |
- | Як побачив гарну клітку. (В) | + | |
| | | |
- | Ходить капля біля річки.(Ч) | + | Ходить капля біля річки.(Ч) Витягає жаб з водички. |
- | Витягає жаб з водички. | + | |
| | | |
- | Ми лягли на гарячий лісок (П) | + | Ми лягли на гарячий лісок (П) І п’ємо прохолодний квасок. |
- | І п’ємо прохолодний квасок. | + | |
| | | |
- | Я нагострив козу нову(С) | + | Я нагострив козу нову(С) І заходивсь косить траву. |
- | І заходивсь косить траву. | + | |
| | | |
- | 2. Гра "Через тунель скоромовок " | + | 2. Гра "Через тунель скоромовок " |
| | | |
- | - Зараз наш поїзд в’їде в тунель. Щоб швидше його проїхати, ви повинні пригадати скоромовки, які ми вчили, і правильно їх промовити. Від цього швидкість поїзда буде збільшуватись.(Учні пригадують скоромовки) | + | - Зараз наш поїзд в’їде в тунель. Щоб швидше його проїхати, ви повинні пригадати скоромовки, які ми вчили, і правильно їх промовити. Від цього швидкість поїзда буде збільшуватись.(Учні пригадують скоромовки) |
| | | |
- | '''VII. Зупинка "Казка ("Робота над українською народною казкою «Дрізд і голуб»)''' | + | '''VII. Зупинка "Казка ("Робота над українською народною казкою «Дрізд і голуб»)''' |
| | | |
- | 1. Підготовча робота. | + | 1. Підготовча робота. |
| | | |
- | На дошці птахи — дрізд і голуб. | + | На дошці птахи — дрізд і голуб. |
| | | |
- | — Чи знаєте ви цих птахів? | + | — Чи знаєте ви цих птахів? |
| | | |
- | — Що знаєте про голуба? Де він живе? Що їсть? | + | — Що знаєте про голуба? Де він живе? Що їсть? |
| | | |
- | — Що знаєте про дрозда? | + | — Що знаєте про дрозда? |
| | | |
- | — Це співучий, красивий, корисний птах. Він поширений на Україні. Про дрозда люди склали чимало пісень, віршів, казок. Одну з них ми і прочитаємо сьогодні. | + | — Це співучий, красивий, корисний птах. Він поширений на Україні. Про дрозда люди склали чимало пісень, віршів, казок. Одну з них ми і прочитаємо сьогодні. |
| | | |
- | 2. Читання казки вчителем до слів «...гніздо мостити». | + | 2. Читання казки вчителем до слів «...гніздо мостити». |
| | | |
- | — Як ви думаєте, чим закінчилася казка? | + | — Як ви думаєте, чим закінчилася казка? |
| | | |
- | — Дочитайте самостійно текст і скажіть, чи справдились наші передбачення? | + | — Дочитайте самостійно текст і скажіть, чи справдились наші передбачення? |
| | | |
- | '''ДРІЗД І ГОЛУБ''' | + | '''ДРІЗД І ГОЛУБ''' |
| | | |
| Якось голуб вирішив попросити дрозда навчити його робити гніздо, бо сам не вмів. Дрізд згодився йому допомогти і | | Якось голуб вирішив попросити дрозда навчити його робити гніздо, бо сам не вмів. Дрізд згодився йому допомогти і |
| | | |
- | показати як це робиться. Але, коли почав класти перші гілочки, як голуб сів на них і завуркотів: «Знаю, знаю...» | + | показати як це робиться. Але, коли почав класти перші гілочки, як голуб сів на них і завуркотів: «Знаю, знаю...» |
| | | |
- | Дрізд зразу зупинився, розлютився дуже, і каже: | + | Дрізд зразу зупинився, розлютився дуже, і каже: |
| | | |
- | — Навіщо ж ти просиш, якщо все й сам знаєш? | + | — Навіщо ж ти просиш, якщо все й сам знаєш? |
| | | |
- | І відлетів кудись зразу ж. | + | І відлетів кудись зразу ж. |
| | | |
- | А на справді голуб зовсім не знав як його мостити. | + | А на справді голуб зовсім не знав як його мостити. |
| | | |
- | 3. Словникова робота. | + | 3. Словникова робота. |
| | | |
- | 4. Читання казки учнями мовчки. | + | 4. Читання казки учнями мовчки. — Чого вчить ця казка? |
- | — Чого вчить ця казка? | + | |
| | | |
- | 5. Відтворення змісту прочитаного. | + | 5. Відтворення змісту прочитаного. |
| | | |
- | — Навіщо голуб просив дрозда навчити гніздо мостити? | + | — Навіщо голуб просив дрозда навчити гніздо мостити? |
| | | |
- | — А чому ж дрізд розгнівався на голуба? | + | — А чому ж дрізд розгнівався на голуба? |
| | | |
- | — Як про це сказано у казці? | + | — Як про це сказано у казці? |
| | | |
- | — Чи зрозумів голуб, як потрібно гніздо мостити? Чому? | + | — Чи зрозумів голуб, як потрібно гніздо мостити? Чому? |
| | | |
- | — Навчіть голуба, що треба йому зробити, щоб дрізд показав, як гніздо моститься. | + | — Навчіть голуба, що треба йому зробити, щоб дрізд показав, як гніздо моститься. |
| + | |
| + | 6. Засідання «Клубу філософів» (робота в групах). |
| | | |
- | 6. Засідання «Клубу філософів» (робота в групах).
| |
- |
| |
| Закінчити речення. | | Закінчити речення. |
| | | |
- | 1 гр. «Щоб голуб навчився мостити гніздо, я пораджу йому...» | + | 1 гр. «Щоб голуб навчився мостити гніздо, я пораджу йому...» |
| | | |
- | 2 гр. «У житті бувають люди, схожі на голуба тому, що...» | + | 2 гр. «У житті бувають люди, схожі на голуба тому, що...» |
| | | |
- | 3 та 4гр. «Казка „Дрізд і голуб" навчає нас...» | + | 3 та 4гр. «Казка „Дрізд і голуб" навчає нас...» |
| | | |
- | 7. Творче завдання. | + | 7. Творче завдання. |
| | | |
| Роз'єднайте слова і прочитайте кінцівку казки. | | Роз'єднайте слова і прочитайте кінцівку казки. |
| | | |
- | '''Отоскількидріздйомудопомігтакейгніздовньоголишиосяназавжди.''' | + | '''Отоскількидріздйомудопомігтакейгніздовньоголишиосяназавжди.''' |
| | | |
- | 8. Читання казки за особами. | + | 8. Читання казки за особами. |
| | | |
- | — Перегляньте ще раз зміст казки і прочитайте слова голуба; дрозда. | + | — Перегляньте ще раз зміст казки і прочитайте слова голуба; дрозда. |
| | | |
- | — Як потрібно читати слова голуба? (Поспішно, нетерпляче) | + | — Як потрібно читати слова голуба? (Поспішно, нетерпляче) |
| | | |
- | — А слова дрозда? (Сердито) | + | — А слова дрозда? (Сердито) |
| | | |
- | — Хто з героїв казки вам сподобався , а хто — ні? Чому? | + | — Хто з героїв казки вам сподобався , а хто — ні? Чому? |
| | | |
- | 9. Робота з прислів'ями. | + | 9. Робота з прислів'ями. |
| | | |
- | — Прочитайте уважно прислів'я. Яке з них виражає головну думку казки? | + | — Прочитайте уважно прислів'я. Яке з них виражає головну думку казки? (Добре того вчити, хто хоче все знати.) |
- | (Добре того вчити, хто хоче все знати.) | + | |
| | | |
- | 10. Гра. | + | 10. Гра. |
| | | |
- | 1) «Закінчити речення» | + | 1) «Закінчити речення» |
| | | |
- | «...гніздо мостити»; «...знаю, знаю»; «...навіщо просиш?» | + | «...гніздо мостити»; «...знаю, знаю»; «...навіщо просиш?» |
| | | |
| Фізкультхвилинка | | Фізкультхвилинка |
| | | |
- |
| + | <br> У країні казочок |
- | У країні казочок | + | |
- |
| + | Жив веселий Колобок. |
- | Жив веселий Колобок. | + | |
- |
| + | Разом з ним усі звірятка |
- | Разом з ним усі звірятка | + | |
- |
| + | Вишикувались на зарядку. |
- | Вишикувались на зарядку. | + | |
- |
| + | Похитали головою, |
- | Похитали головою, | + | |
- |
| + | Раз – притупнули ногою, |
- | Раз – притупнули ногою, | + | |
- |
| + | Руки вгору піднесли, |
- | Руки вгору піднесли, | + | |
- |
| + | Трішки ними потрясли, |
- | Трішки ними потрясли, | + | |
- |
| + | Нахилились вліво,вправо, |
- | Нахилились вліво,вправо, | + | |
- |
| + | Та цього іще замало. |
- | Та цього іще замало. | + | |
- |
| + | Руки вгору, руки вниз, |
- | Руки вгору, руки вниз, | + | |
- |
| + | Раз – присіли, піднялись. |
- | Раз – присіли, піднялись. | + | |
- |
| + | Головою похитали |
- | Головою похитали | + | |
- |
| + | Й працювати знову стали. |
- | Й працювати знову стали. | + | |
| + | - Нову казку прочитали, відпочили – вирушаємо далі, до наступної станції. |
| + | |
| + | '''VIIІ Зупинка "Театральна ".''' |
| + | |
| + | Діти працюють в парах. |
| + | |
| + | 1 гр. Інсценізація уривка з казки "Лисичка і журавель "( прихід журавля до лисички). |
| | | |
- | - Нову казку прочитали, відпочили – вирушаємо далі, до наступної станції. | + | 2гр. Переказати уривок з казки " Рукавичка " від імені мишки-шкряботушки. |
| | | |
- | '''VIIІ Зупинка "Театральна ".'''
| + | 3гр.,4гр. Підготувати інсценізацію уривка казки "Колосок" ( розмова мишенят і півника за столом). |
| | | |
- | Діти працюють в парах.
| + | '''ІХ. Зупинка "Добрих казок ".''' |
- |
| + | |
- | 1 гр. Інсценізація уривка з казки "Лисичка і журавель "( прихід журавля до лисички).
| + | |
- |
| + | |
- | 2гр. Переказати уривок з казки " Рукавичка " від імені мишки-шкряботушки.
| + | |
- |
| + | |
- | 3гр.,4гр. Підготувати інсценізацію уривка казки "Колосок" ( розмова мишенят і півника за столом).
| + | |
| | | |
- | '''ІХ. Зупинка "Добрих казок ".'''
| + | 1) Конкурс "З якої казки " (Діти називають казку за малюнками). |
| | | |
- | 1) Конкурс "З якої казки " (Діти називають казку за малюнками).
| + | 2) Робота з виставкою книг українських народних казок. |
| | | |
- | 2) Робота з виставкою книг українських народних казок.
| + | '''Х.Підсумок уроку. "Повернення додому".''' |
| | | |
- | '''Х.Підсумок уроку. "Повернення додому".'''
| + | "Мікрофон " |
- |
| + | |
- | "Мікрофон " | + | |
| | | |
- | - Час повертатися додому. Для того, щоб допомогти машиністу швидше нас везти, давайте відновимо прислів’я, в яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу. | + | - Час повертатися додому. Для того, щоб допомогти машиністу швидше нас везти, давайте відновимо прислів’я, в яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу. Без труда нема… Де сила не візьме, там розум … Як підеш, так і… Мудрим ніхто не вродився, а … - До яких казок підходять ці прислів’я? - Хто автор цих казок? - Чому ці казки усі добрі? - Чи сподобалася вам подорож? - Як називається країна, якою ми мандрували? |
- | Без труда нема… | + | |
- | Де сила не візьме, там розум … | + | |
- | Як підеш, так і… | + | |
- | Мудрим ніхто не вродився, а … | + | |
- | - До яких казок підходять ці прислів’я? | + | |
- | - Хто автор цих казок? | + | |
- | - Чому ці казки усі добрі? | + | |
- | - Чи сподобалася вам подорож? | + | |
- | - Як називається країна, якою ми мандрували? | + | |
| | | |
- | «Клуб філософів» (робота в групах). | + | «Клуб філософів» (робота в групах). |
| | | |
- | 1 група. Казки, які ми читали, називаються народними тому, що... | + | 1 група. Казки, які ми читали, називаються народними тому, що... |
| | | |
- | 2 група. Казка «Вовк та козенята» вчить нас бути... | + | 2 група. Казка «Вовк та козенята» вчить нас бути... |
| | | |
- | З група. Казка «Лисичка та Журавель» вчить нас бути... | + | З група. Казка «Лисичка та Журавель» вчить нас бути... |
| | | |
- | 4 група. Нема за що нероб і ледарів пирогами пригощати, тому що... | + | 4 група. Нема за що нероб і ледарів пирогами пригощати, тому що... |
| | | |
- | '''Висновок (разом). Казка вчить, як на світі жить!''' | + | '''Висновок (разом). Казка вчить, як на світі жить!''' |
| | | |
- | Оцінювання учнями своєї роботи. | + | Оцінювання учнями своєї роботи. |
| | | |
- | - Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці: | + | - Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці: |
| | | |
- | - працював ефективно, творчо, активно;
| + | - працював ефективно, творчо, активно; - старався - працював нижче своїх можливостей |
- | - старався
| + | |
- | - працював нижче своїх можливостей
| + | |
| | | |
- | - Зроби для себе висновок. | + | - Зроби для себе висновок. |
| | | |
- | - Як же ще можна опинитися в країні казок? Дуже просто- можна взяти книжку яка вам сподобалася і почати читати її. Читайте казки, і переказуйте їх! Розповідайте про прочитане друзям, батькам і знайомим, так казка передається з покоління в покоління, від діда до прадіда, від одного народу до іншого, зробіть казку частиною вашої історії. Нехай казка і надалі вчить всіх як правильно треба жити. | + | - Як же ще можна опинитися в країні казок? Дуже просто- можна взяти книжку яка вам сподобалася і почати читати її. Читайте казки, і переказуйте їх! Розповідайте про прочитане друзям, батькам і знайомим, так казка передається з покоління в покоління, від діда до прадіда, від одного народу до іншого, зробіть казку частиною вашої історії. Нехай казка і надалі вчить всіх як правильно треба жити. |
| | | |
- | '''XII. Домашнє завдання''' | + | '''XII. Домашнє завдання''' |
| | | |
| 1)Продовжувати читати українські народні казки. | | 1)Продовжувати читати українські народні казки. |
| | | |
- | 2)Виразно читати казку, детально переказувати. (1 та 2гр.) | + | 2)Виразно читати казку, детально переказувати. (1 та 2гр.) |
| | | |
- | 3)Спробувати скласти казку про горобчика і синичку. (3 та 4 гр.) | + | 3)Спробувати скласти казку про горобчика і синичку. (3 та 4 гр.) |
| | | |
| <br> '''Матеріали, що використовувалися:''' | | <br> '''Матеріали, що використовувалися:''' |
Версия 15:35, 12 февраля 2011
Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: Скоромовка. «Дрізд і голуб». Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою. Повні уроки
Тема 21.Скоромовка. «Дрізд і голуб» ( українська народна казка). Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою.
Мета: Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички учнів; розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати працелюбність,гостинність,чесність,доброту.
Обладнання: дошка, виставка книг, маски героїв казок, ілюстрації до казок, схеми, та підготовлені, завчасно написані, фрази.
ХІД УРОКУ
І.Організація класу
Учні:
Ми завзяті подорожні,
Сили в нас непереможні.
Кажемо правду, не жартуємо:
В край казок ми помандруємо.
II. Мовна розминка
1. Вправа «Задуйте свічку».
Діти роблять глибокий вдих і повільно видихають, імітуючи задування свічки.
2. Читання складів за таблицею.
Пт, пта, птго, пту, пти, пті, пте, птя, птю, птє
3. Скоромовка.
Голуб, голуб, голубок
Залетів у наш садок.
— Прочитати повільно, швидко, дуже швидко. — Прочитати радісно, сумно, сердито.
III. Повідомлення теми і мети уроку.
IV. Перевірка домашнього завдання.
V. Мотивація навчальної діяльності
1. Вступне слово вчителя.
- Я знаю, що ви любите читати і слухати казки. Сьогодні ми проведемо подорож сторінками казок.
Казка – це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.
Казок країна чарівна,
У гості й вас чека вона
Отож часу не гайте,
У подорож рушайте.
- Увага! Увага! Відправляється казковий експрес до станції "Країна Добрих Казок ".
У мандрівці нас чекають цікаві зустрічі та пригоди. Щоб проїхати всю країну, вам треба пригадати те, що знаєте та вмієте, бути уважними та спостережливими.
VI. Мовна розминка
- Щоб нам не було сумно їхати машиніст ввімкнув радіо. Але щось у ньому зіпсувалося. Давайте слухати і виправляти помилки.
1. Гра "Виправте помилки "
Соловей затьохкав швидко, Як побачив гарну клітку. (В)
Ходить капля біля річки.(Ч) Витягає жаб з водички.
Ми лягли на гарячий лісок (П) І п’ємо прохолодний квасок.
Я нагострив козу нову(С) І заходивсь косить траву.
2. Гра "Через тунель скоромовок "
- Зараз наш поїзд в’їде в тунель. Щоб швидше його проїхати, ви повинні пригадати скоромовки, які ми вчили, і правильно їх промовити. Від цього швидкість поїзда буде збільшуватись.(Учні пригадують скоромовки)
VII. Зупинка "Казка ("Робота над українською народною казкою «Дрізд і голуб»)
1. Підготовча робота.
На дошці птахи — дрізд і голуб.
— Чи знаєте ви цих птахів?
— Що знаєте про голуба? Де він живе? Що їсть?
— Що знаєте про дрозда?
— Це співучий, красивий, корисний птах. Він поширений на Україні. Про дрозда люди склали чимало пісень, віршів, казок. Одну з них ми і прочитаємо сьогодні.
2. Читання казки вчителем до слів «...гніздо мостити».
— Як ви думаєте, чим закінчилася казка?
— Дочитайте самостійно текст і скажіть, чи справдились наші передбачення?
ДРІЗД І ГОЛУБ
Якось голуб вирішив попросити дрозда навчити його робити гніздо, бо сам не вмів. Дрізд згодився йому допомогти і
показати як це робиться. Але, коли почав класти перші гілочки, як голуб сів на них і завуркотів: «Знаю, знаю...»
Дрізд зразу зупинився, розлютився дуже, і каже:
— Навіщо ж ти просиш, якщо все й сам знаєш?
І відлетів кудись зразу ж.
А на справді голуб зовсім не знав як його мостити.
3. Словникова робота.
4. Читання казки учнями мовчки. — Чого вчить ця казка?
5. Відтворення змісту прочитаного.
— Навіщо голуб просив дрозда навчити гніздо мостити?
— А чому ж дрізд розгнівався на голуба?
— Як про це сказано у казці?
— Чи зрозумів голуб, як потрібно гніздо мостити? Чому?
— Навчіть голуба, що треба йому зробити, щоб дрізд показав, як гніздо моститься.
6. Засідання «Клубу філософів» (робота в групах).
Закінчити речення.
1 гр. «Щоб голуб навчився мостити гніздо, я пораджу йому...»
2 гр. «У житті бувають люди, схожі на голуба тому, що...»
3 та 4гр. «Казка „Дрізд і голуб" навчає нас...»
7. Творче завдання.
Роз'єднайте слова і прочитайте кінцівку казки.
Отоскількидріздйомудопомігтакейгніздовньоголишиосяназавжди.
8. Читання казки за особами.
— Перегляньте ще раз зміст казки і прочитайте слова голуба; дрозда.
— Як потрібно читати слова голуба? (Поспішно, нетерпляче)
— А слова дрозда? (Сердито)
— Хто з героїв казки вам сподобався , а хто — ні? Чому?
9. Робота з прислів'ями.
— Прочитайте уважно прислів'я. Яке з них виражає головну думку казки? (Добре того вчити, хто хоче все знати.)
10. Гра.
1) «Закінчити речення»
«...гніздо мостити»; «...знаю, знаю»; «...навіщо просиш?»
Фізкультхвилинка
У країні казочок
Жив веселий Колобок.
Разом з ним усі звірятка
Вишикувались на зарядку.
Похитали головою,
Раз – притупнули ногою,
Руки вгору піднесли,
Трішки ними потрясли,
Нахилились вліво,вправо,
Та цього іще замало.
Руки вгору, руки вниз,
Раз – присіли, піднялись.
Головою похитали
Й працювати знову стали.
- Нову казку прочитали, відпочили – вирушаємо далі, до наступної станції.
VIIІ Зупинка "Театральна ".
Діти працюють в парах.
1 гр. Інсценізація уривка з казки "Лисичка і журавель "( прихід журавля до лисички).
2гр. Переказати уривок з казки " Рукавичка " від імені мишки-шкряботушки.
3гр.,4гр. Підготувати інсценізацію уривка казки "Колосок" ( розмова мишенят і півника за столом).
ІХ. Зупинка "Добрих казок ".
1) Конкурс "З якої казки " (Діти називають казку за малюнками).
2) Робота з виставкою книг українських народних казок.
Х.Підсумок уроку. "Повернення додому".
"Мікрофон "
- Час повертатися додому. Для того, щоб допомогти машиністу швидше нас везти, давайте відновимо прислів’я, в яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу. Без труда нема… Де сила не візьме, там розум … Як підеш, так і… Мудрим ніхто не вродився, а … - До яких казок підходять ці прислів’я? - Хто автор цих казок? - Чому ці казки усі добрі? - Чи сподобалася вам подорож? - Як називається країна, якою ми мандрували?
«Клуб філософів» (робота в групах).
1 група. Казки, які ми читали, називаються народними тому, що...
2 група. Казка «Вовк та козенята» вчить нас бути...
З група. Казка «Лисичка та Журавель» вчить нас бути...
4 група. Нема за що нероб і ледарів пирогами пригощати, тому що...
Висновок (разом). Казка вчить, як на світі жить!
Оцінювання учнями своєї роботи.
- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:
- працював ефективно, творчо, активно; - старався - працював нижче своїх можливостей
- Зроби для себе висновок.
- Як же ще можна опинитися в країні казок? Дуже просто- можна взяти книжку яка вам сподобалася і почати читати її. Читайте казки, і переказуйте їх! Розповідайте про прочитане друзям, батькам і знайомим, так казка передається з покоління в покоління, від діда до прадіда, від одного народу до іншого, зробіть казку частиною вашої історії. Нехай казка і надалі вчить всіх як правильно треба жити.
XII. Домашнє завдання
1)Продовжувати читати українські народні казки.
2)Виразно читати казку, детально переказувати. (1 та 2гр.)
3)Спробувати скласти казку про горобчика і синичку. (3 та 4 гр.)
Матеріали, що використовувалися:
1)Урок до казки «Дрізд і голуб» від Луценко Н. О., учителя початкових класів, Оріхівська школа № 5 Запорізької обл.
2)Урок від З. Черноус, казка «Дрізд і голуб».
3)Зміст казки від Тараса Капущака, що заснував сайт української казки.
4)Урок на тему: «Дрізд і голуб», написав Хоботюк Г.В
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
Категорія: Українська література 2 клас
|