KNOWLEDGE HYPERMARKET


Скоромовка. «Дрізд і голуб». Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою

Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: Скоромовка. «Дрізд і голуб». Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою. Повні уроки


Тема 21.Скоромовка. «Дрізд і голуб» ( українська народна казка). Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою.


Мета: Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички учнів; розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати працелюбність,гостинність,чесність,доброту.

Обладнання: дошка, виставка книг, маски героїв казок, ілюстрації до казок, схеми, та підготовлені, завчасно написані, фрази.

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

Учні:

Ми завзяті подорожні,

Сили в нас непереможні.

Кажемо правду, не жартуємо:

В край казок ми помандруємо.

II. Мовна розминка

1. Вправа «Задуйте свічку».

Діти роблять глибокий вдих і повільно видихають, імітуючи задування свічки.

2. Читання складів за таблицею.

Пт, пта, птго, пту, пти, пті, пте, птя, птю, птє

3. Скоромовка.

Голуб, голуб, голубок

Залетів у наш садок.

60233290 1276364631 golub .jpg

— Прочитати повільно, швидко, дуже швидко. — Прочитати радісно, сумно, сердито.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

IV. Перевірка домашнього завдання.

V. Мотивація навчальної діяльності

1. Вступне слово вчителя.

- Я знаю, що ви любите читати і слухати казки. Сьогодні ми проведемо подорож сторінками казок.

Казка – це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.

Казок країна чарівна,

У гості й вас чека вона

Отож часу не гайте,

У подорож рушайте.

- Увага! Увага! Відправляється казковий експрес до станції "Країна Добрих Казок ".

У мандрівці нас чекають цікаві зустрічі та пригоди. Щоб проїхати всю країну, вам треба пригадати те, що знаєте та вмієте, бути уважними та спостережливими.

VI. Мовна розминка

- Щоб нам не було сумно їхати машиніст ввімкнув радіо. Але щось у ньому зіпсувалося. Давайте слухати і виправляти помилки.

1. Гра "Виправте помилки "

Соловей затьохкав швидко, Як побачив гарну клітку. (В)

Ходить капля біля річки.(Ч) Витягає жаб з водички.

Ми лягли на гарячий лісок (П) І п’ємо прохолодний квасок.

Я нагострив козу нову(С) І заходивсь косить траву.

2. Гра "Через тунель скоромовок "

- Зараз наш поїзд в’їде в тунель. Щоб швидше його проїхати, ви повинні пригадати скоромовки, які ми вчили, і правильно їх промовити. Від цього швидкість поїзда буде збільшуватись.(Учні пригадують скоромовки)

VII. Зупинка "Казка ("Робота над українською народною казкою «Дрізд і голуб»)

1. Підготовча робота.

На дошці птахи — дрізд і голуб.

— Чи знаєте ви цих птахів?

— Що знаєте про голуба? Де він живе? Що їсть?

— Що знаєте про дрозда?

— Це співучий, красивий, корисний птах. Він поширений на Україні. Про дрозда люди склали чимало пісень, віршів, казок. Одну з них ми і прочитаємо сьогодні.

2. Читання казки вчителем до слів «...гніздо мостити».

— Як ви думаєте, чим закінчилася казка?

— Дочитайте самостійно текст і скажіть, чи справдились наші передбачення?

ДРІЗД І ГОЛУБ

Якось голуб вирішив попросити дрозда навчити його робити гніздо, бо сам не вмів. Дрізд згодився йому допомогти і

показати як це робиться. Але, коли почав класти перші гілочки, як голуб сів на них і завуркотів: «Знаю, знаю...»

Дрізд зразу зупинився, розлютився дуже, і каже:

— Навіщо ж ти просиш, якщо все й сам знаєш?

І відлетів кудись зразу ж.

А на справді голуб зовсім не знав як його мостити.

3. Словникова робота.

4. Читання казки учнями мовчки. — Чого вчить ця казка?

5. Відтворення змісту прочитаного.

— Навіщо голуб просив дрозда навчити гніздо мостити?

— А чому ж дрізд розгнівався на голуба?

— Як про це сказано у казці?

— Чи зрозумів голуб, як потрібно гніздо мостити? Чому?

— Навчіть голуба, що треба йому зробити, щоб дрізд показав, як гніздо моститься.

6. Засідання «Клубу філософів» (робота в групах).

Закінчити речення.

1 гр. «Щоб голуб навчився мостити гніздо, я пораджу йому...»

2 гр. «У житті бувають люди, схожі на голуба тому, що...»

3 та 4гр. «Казка „Дрізд і голуб" навчає нас...»

7. Творче завдання.

Роз'єднайте слова і прочитайте кінцівку казки.

Отоскількидріздйомудопомігтакейгніздовньоголишиосяназавжди.

8. Читання казки за особами.

— Перегляньте ще раз зміст казки і прочитайте слова голуба; дрозда.

— Як потрібно читати слова голуба? (Поспішно, нетерпляче)

— А слова дрозда? (Сердито)

— Хто з героїв казки вам сподобався , а хто — ні? Чому?

9. Робота з прислів'ями.

— Прочитайте уважно прислів'я. Яке з них виражає головну думку казки? (Добре того вчити, хто хоче все знати.)

10. Гра.

1) «Закінчити речення»

«...гніздо мостити»; «...знаю, знаю»; «...навіщо просиш?»

Фізкультхвилинка


У країні казочок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним усі звірятка

Вишикувались на зарядку.

Похитали головою,

Раз – притупнули ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво,вправо,

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз – присіли, піднялись.

Головою похитали

Й працювати знову стали.

- Нову казку прочитали, відпочили – вирушаємо далі, до наступної станції.

VIIІ Зупинка "Театральна ".

Діти працюють в парах.

1 гр. Інсценізація уривка з казки "Лисичка і журавель "( прихід журавля до лисички).

2гр. Переказати уривок з казки " Рукавичка " від імені мишки-шкряботушки.

3гр.,4гр. Підготувати інсценізацію уривка казки "Колосок" ( розмова мишенят і півника за столом).

ІХ. Зупинка "Добрих казок ".

1) Конкурс "З якої казки " (Діти називають казку за малюнками).

2) Робота з виставкою книг українських народних казок.

Х.Підсумок уроку. "Повернення додому".

"Мікрофон "

- Час повертатися додому. Для того, щоб допомогти машиністу швидше нас везти, давайте відновимо прислів’я, в яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу. Без труда нема… Де сила не візьме, там розум … Як підеш, так і… Мудрим ніхто не вродився, а … - До яких казок підходять ці прислів’я? - Хто автор цих казок? - Чому ці казки усі добрі? - Чи сподобалася вам подорож? - Як називається країна, якою ми мандрували?

«Клуб філософів» (робота в групах).

1 група. Казки, які ми читали, називаються народними тому, що...

2 група. Казка «Вовк та козенята» вчить нас бути...

З група. Казка «Лисичка та Журавель» вчить нас бути...

4 група. Нема за що нероб і ледарів пирогами пригощати, тому що...

Висновок (разом). Казка вчить, як на світі жить!

Оцінювання учнями своєї роботи.

- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:

- працював ефективно, творчо, активно; - старався - працював нижче своїх можливостей

- Зроби для себе висновок.

- Як же ще можна опинитися в країні казок? Дуже просто- можна взяти книжку яка вам сподобалася і почати читати її. Читайте казки, і переказуйте їх! Розповідайте про прочитане друзям, батькам і знайомим, так казка передається з покоління в покоління, від діда до прадіда, від одного народу до іншого, зробіть казку частиною вашої історії. Нехай казка і надалі вчить всіх як правильно треба жити.

XII. Домашнє завдання

1)Продовжувати читати українські народні казки.

2)Виразно читати казку, детально переказувати. (1 та 2гр.)

3)Спробувати скласти казку про горобчика і синичку. (3 та 4 гр.)


Матеріали, що використовувалися:

1)Урок до казки «Дрізд і голуб» від Луценко Н. О., учителя початкових класів, Оріхівська школа № 5 Запорізької обл.

2)Урок від З. Черноус, казка «Дрізд і голуб».

3)Зміст казки від Тараса Капущака, що заснував сайт української казки.

4)Урок на тему: «Дрізд і голуб», написав Хоботюк Г.В


Відредаговано та вислано Поліщук І.В



Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.

Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.

Категорія: Українська література 2 клас