KNOWLEDGE HYPERMARKET


Урок на тему "Повторення вивченого про іменник"

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 4 клас>> Українська мова: Повторення вивченого про іменник


План-конспект уроку з курсу «Українська мова 4 клас» з теми «Повторення вивченого про іменник»



 Мета:  закріпити знання учнів про слова-назви предметів, узагальнити  поняття „частини мови”, виробляти вміння правильно вживати багатозначні слова в мовленні, розширювати уявлення про значення слів, розширити інтерес до мови, до лексичних значень слів.
Удосконалювати орфографічні навички, вміння складати зв’язні висловлювання.
Виховувати любов до  рідної мови, до  природи .

Необхідне забезпечення:
Слайд-фільм „Іменники”,  фішки для гри „Граматична веселка”, таблиця «Іменник-частина мови»,  книжечки-добірки завдань для індивідуальної та творчої  роботи,  електронний журнал для фіксації результатів уроку.


План


Узагальнення знань про іменники.

І. Повідомлення теми і мети уроку.
 Мотивація навчальної діяльності.
 Поетична хвилинка.

П’ятихвилинка для життя ( вчимо словникові слова).

 ІІ .  Актуалізація опорних знань.
1.    Кросворд.
2.    Робота над реченням.
3.     Спостерігаємо за словам  (  однина – множина.)
4.    Завдання на спостережливість.
     
ІІІ. Основна частина уроку.
1.    Повідомлення вчителя.
2.    Іінтерактивна гра « Граматична мозаїка».
 

РЕЛАКС
1.    Узагальнення знань (складання таблиці).
2.    Тест з взаємоперевіркою.
3.    Цікаві завдання на увагу, спостережливісь, розвиток мовлення.

ІV.   Підсумок уроку.
Оцінювання в електронному журналі.
Побудова діаграми успішності класу.
                                                            


Хід уроку
І. Повідомлення теми і мети уроку.( 5 хв.)
 Мотивація навчальної діяльності.
 Поетична хвилинка.

             Я всміхнуся сонечку:
            - Здрастуй, золоте!
             Всміхнуся квітоньці-
             Хай вона цвіте!
             Я всіхнуся дощику:
            - Лийся як з відра!
             Друзям усміхнуся-
             Зичу їм добра!

Коли діти чують іменник, плескають у долоні.

-    Діти, з чого складається наше мовлення? ( з речень)
-    Які бувають речення за метою висловлювання та інтонацією? ( розповідні, питальні, спонукальні, окличні  та неокличні)
-    Як групуються слова у мові? За якими ознаками?
Діти розповідають про граматичні ознаки іменників.

Повторення правопису слвникових слів : верблюд,, велосипед
Складання з ними речень, вміння ставити запитання Хто?, Що?

ІІ .  Актуалізація опорних знань.( 10 хв.)
1.    Кросворд.
2.    Робота над реченням.
3.     Спостерігаємо за словам  (  однина – множина.)
4.    Завдання на спостережливість.
5.Діти отримують роздатковий матеріал – кросворди


U.JPEG


U1.JPEG


6. Ключове слово- ВЕСНА.
Діти складають з ним речення, вмзначакють у ньому іменники.
7.Робота над словами, що використовуються тільки в однині або множині:
Ножиці, штани, метро, і т.д.
9.    Вправа на спостережливість.
Треба виправити помилки:
З дна океана, малювати з портрета, немає гектару, кров з мізинця, готуємось до диктанта
(океану, гектара, диктанту,)



ІІІ. Основна частина уроку.( 25хв.)

1.    Повідомлення вчителя.
2.    Інтерактивна гра « Граматична мозаїка».
Вчитель пропонує написати в дві окремі колонки щонайбільше іменників(істот та неістот) що починаються на одну букву . виграє той ряд , який протягом визначеного часу написав набільшу кількість слів, правильно згрупувавши їх.
3.    Узагальнення знань (складання таблиці).
4.    Тест з взаємоперевіркою.

5.    Цікаві завдання на увагу, спостережливісь, розвиток мовлення.


1. Випиши іменники-назви істот. Визнач іх число.

Над квітами літають бджоли.
Дівчатка плетуть віночки.


2.     До загальних назв допиши власні.

Місто
Річка

3.     До поданих іменників добери антоніми.

День-
Мир-

4.     Визнач рід іменників
Озеро-   , річка-    , учень-


5.     Назви одним словом.

Джміль, бджола, оса-


ІV.   Підсумок уроку.( 3хв.).
Оцінювання в електронному журналі.
 Побудова діаграми успішності класу.


-    Що називається іменником?
-    Які граматичні ознаки іменника ви знаєте?
-    Яким членом речення може бути іменник?
-    Як визначити рід іменника?

Література

1.Я. М. Заяць, О.П.Онишків « Уроки рідної мови 4 клас»
2.Журнали «Початкова школа», «Розкажіть онуку»

            Демонстраційно-ілюстративні матеріали

Clipboard24.jpg

Clipboard25.jpg

Clipboard26.jpg

Предмети > Українська мова > Українська мова 4 клас > Повторення вивченого про іменник > Повторення вивченого про іменник. Конспект уроку і опорний каркас