Мета: 1. Закріпити правила додавання і віднімання багатозначних чисел в стовпчик, вміння розв’язувати задачі. 2. Знання нумерації багатозначних чисел: читання, запис, порівняння, розкладання у вигляді суми розрядних доданків. 3. Виховання відчуття колективізму, взаємодопомоги, дружби. 4. Розвивати творчі здібності і логічне мислення. Необхідне забезпечення: Роздатковий матеріал, таблиця на розвиток уваги « Не зіб’юсь», комп’ютер, листки для математичного диктанту, таблиця « Римська нумерація», роздаткові листки для групової роботи з завданнями.
План уроку: 1.Організаційний момент, введення в урок.( 2хв.) 2. Математичний диктант.( 5 хв.) 3. Робота біля дошки,( 5хв.) 4.Робота над задачею( 5 хв.) 5. Робота з багатозначними числами.( 8 хв,) 6. Математичний марафон.( 7 хв.) 7. Фізкультхвилинка.(3хв.) 8. Групова робота (5хв.) 9. Підведення підсумків.(2 хв.)
Хід уроку: 1. Організаційний момент, введення в урок. 1) Організаційна хвилина. Розумні очки дивляться на мене. Посміхнулися один одному. - Молодці! Що візьмемо з собою на урок? (Розум, кмітливість, доброту, гарний настрій) 2) Одна хороша хвилина Зробила одну хорошу справу, Десять хороших хвилин Зробили десять хороших справ. А скільки хороших справ Можна зробити за цілий урок? (40) - Дуже добре! Поставте на полях зошита собі за правильну швидку відповідь один бал. Я бажаю всім сьогодні зробити багато хороших справ. А зараз гра на увагу- « Не зіб’юсь» ( Див. Додаток)
2. Математичний диктант. - Запишіть найменше натуральне число. (1) - Найбільше натуральне число.(Немає такого числа, діти повинні залишити порожнє місце) - Скільки нулів у мільйона? (Шість) - Найбільше шестизначне число (999999) - Найменше шестизначне число (100000) - Запишіть наступне число після числа 999. (1000) - Я задумала два числа. Коли я їх перемножу, то отримаю нуль, а коли складу, то отримаю найбільше тризначне число, записане навпаки. Які числа я задумала? (0 і 666) - Яке число вийде, якщо з найменшого чотиризначного числа прибрати його половину? (500) - 50000 зменшите на 1. - На скільки найменше чотиризначне число більше найменшого тризначного числа?(1000-100=900) Взаємоперевірка. (Діти міняються аркушами.. За кожну правильну відповідь ставлять знак “+”. Знов діти міняються зошитами, дивляться свої результати) Підніміть руку ті, у кого в зошиті всі знаки “+”. Молодці!. Порадіємо за них. Поставте 12 балів.
3. Робота біля дошки 1.Повторення римської нумерації ( Див.додаток) 2.Математичні гірлянди. ( Колективний аналіз, визначеня найкращого математика ). ( Див. Додаток)
4. Робота над задачею. Колективний аналіз короткого запису. Складання умови за коротким записом. Самостійне розв’язування в зошиті. Взаємоперевірка., порівняння дій з комп’ютером.
5. Робота з багатозначними числами 1) Запис чисел в зошиті а) 2063. Завдання - підкресліть одиниці десятків - яку цифру підкреслили? (6) - це одиниця якого класу? б) 408100 - підкресліть одиниці тисяч - скільки одиниць тисяч в записі цього числа? - Це одиниці якого класу? в) 506099 - підкресліть сотні тисяч - скільки сотень тисяч? - Одиниці яких розрядів відсутні? г) 1000200 - підкресліть одиниці мільйонів - це одиниці якого класу? - Скільки нулів в записі цього числа? 2) Представте усно, будь ласка, всі числа у вигляді суми розрядних доданків. 2063=2000+60+3 408100=400000+8000+100 506099=500000+6000+90+9 1000200=1000000+200
6. Математичний марафон (усно) (Завдання для сильних) 1. Пригадали найменше тризначне число.(100) 2. Зменшите його наполовину. (50) 3. Розділите отримане число на 10. (5) 4. Збільште в 7 разів. (35) 5. Додайте найменше натуральне число.(36) 6. Зменшите в 6 разів. (6) 7. Додайте стільки ж. (12) 8. Збільште в 3 рази. (36) 9. Помножте на 10. (360) Запишіть число, яке ви отримали, в зошит. Яке число вийшло? Підніміться всі, у кого відповідь 360.
7. Фізкультурна хвилинка. Права рука на лоб, ліва, - на потиличну частину. Увага на пульсацію під руками на лобі. Потім слухаємо пульс під руками в потиличній частині. Поміняли руки. Вправу повторили. Помасажували крапки біля “вілочкової” кости. (Управо, вліво) Танцювальні перехресні рухи: ліве коліно зачіпаємо правим зігнутим ліктем, а лівим ліктем - праве коліно. Вільні стрибки (На двох ногах із закритими очима) “Набір енергії” Один - Руки через сторони вгору. (Вдих, набрали енергію). Два - Руки опускаємо, складаємо їх на пупку, видих в пупок. 8.Групова робота Діти розв’язують приклади в групах та розшифровують прислів’я , робота над змістом прислів’я. « ГОТУЙ САНИ ЛІТОМ » Перевірка.
-Як додаються і віднімаються багатозначні числа? (Як і тризначні). Хто відповість яка тема нашого сьогоднішнього уроку?(Складання і віднімання багатозначних чисел) А навіщо треба уміти складати і віднімати багатозначні числа? (Відповіді дітей)
9. Підведення підсумків уроку.
Хто набрав балів більш за всіх? Оцінювання. Спасибі всім за урок!
Використана література: 1.Журнали « Початкова школа», « Розкажіть онуку» 2.М. Богданович « Математичні джерельця».
Предмети > Математика > Математика 4 клас > Додавання і віднімання багатоцифрових чисел > Додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Конспект уроку і опорний каркас
|