KNOWLEDGE HYPERMARKET


Числа 11-20. Додавання і віднімання 1

Тема:
           Числа 11-20.
           Додавання і віднімання 1 (16+1, 17-1)


Мета:
•     на основі знань учнів про нумерацію чисел ознайомити з прийомом додавання і віднімання 1;
•    перевірити рівень засвоєння вивченого матеріалу;
•    розвивати навички самостійної та колективної роботи; математичного мовлення учнів;
•    розвивати зорову і слухову увагу і пам’ять учнів, логічне мислення;
•    вчити розв’язувати задачі,
•    виховувати пізнавальний інтерес до навчання

Обладнання:
•     комп’ютер, диск зі слайд-фільмом до уроку, роздатковий матеріал (індивідуальні картки – дешифратор), наочність (таблиці) для усного рахунку, матрьошка.



План уроку:

1. Організаційний момент. Привітання

2. П'ятихвилинка для життя.

3.  Повторення та закріплення вивченого.
•    Гра “Що я загадала?”
•    “Математичний розстріл”
•    Задача – “ланцюжок”

4.   Вивчення нового матеріалу
•    “Рахуємо з Марфою”.
•    Пояснення нового матеріалу.
•    “Рахуємо з П'ятачком”. Тренувальна вправа.

5. Закріплення вивченого матеріалу. Робота в зошитах.
•    Пальчикова зарядка.
•    Каліграфічна хвилинка. Гра “хрестики – нулики”.
•    Розв'язування прикладів №4 с. 88
•     
6.  Вправи на розвиток уваги та логічного мислення “Дешифратор”.

7.  Хвилинка відпочинку.
     Гра “Вірю –не вірю”.

8.  Хвилинка - цікавинка
•    Загадка. Розповідь про ляльку.

9. Робота над задачею.

10.   Підсумок уроку. Вербальне оцінювання.



1.  Організація класу.  Вітання.                                          
    - Всіх вітаю, добрий день,
       Хай щасливим буде день.
       Доброго дня і вам, діти. Я сподіваюсь, що сьогоднішній урок буде веселим, легким і приємним, а радість від нашого спілкування та логічного мислення створить гарний настрій на весь день до самого вечора.

2.   П'ятихвилинка для життя.                                                 
      А зараз, як завжди, ми починаємо наш урок з…п'ятихвилинки для життя. Ми тренуємо числа другого десятка.

3.    Повторення та закріплення вивченого. Усний рахунок.
•    Гра “Що я загадала?”. Я загадала два числа. Їх сума 7 (показую картку). Які числа я загадала? А зараз (показую 9)?
•    “Математичний розстріл”. Відповідаємо дуже швидко.
      - Найменше одноцифрове число? Найбільше?
      - Найменше двоцифрове число? Найбільше?
      - Порахуйте від 10 до 13, від 14 до 17, від 18 до 22.
      - Назвати число, наступне до 10, 17, 19.
      - Порахуйте від 20 до 17, від 16 до 13, від 12 до 8.
      - Назвіть число, попереднє до 21, 18, 16, 11.
      - Як називаються числа при додаванні, відніманні?
      - З чого складається задача?
•    Задача – “ланцюжок”. Нікіта подарував мені 2 машинки, Андрій додав ще 3…, Соня зменшила на 1…, Крістіна збільшила на 10…, Богдан відняв 4… (діти кожного разу називають тимчасову кількість).

4.    Вивчення нового матеріалу.
•    “Рахуємо з Марфою” (Марфа – білка, наочність, таблиця).
       5+1, 4+1, 6+1, 7+1, 8+1, 9+1, 12+1.
•    Діти, а як ви так легко рахуєте? Як ви додаєте 1? (Називаємо наступне число). Отже ви можете порахувати і наступні приклади (міняю числа у Марфи).
      13+1, 15+1, 16+1, 18+1, 19+1, 20+1.
      Як ви думаєте, скільки буде 25+1, 28+1, 37+1? Молодці.
           
•    Отже повторимо правило: щоб додати 1, треба назвати наступне число.
•        Як ви будете віднімати 1, може ви мені поясните? (Треба назвати попереднє число.) Молодці, спробуйте порахувати (змінюю знак):      13-1, 15-1, 16-1, 18-1, 19-1, 20-1. Повторимо правило.
•      Спробуйте порахувати 22-1, 36-1, 54-1. Молодці.
•     “ Рахуємо швидко з П'ятачком. Тренувальна вправа.          
•       Релакс “Я вмію рахувати”

5.     Закріплення вивченого матеріалу. Робота в зошитах. 
•      Пальчикова зарядка.
•      Каліграфічна хвилинка. Гра “хрестики – нулики”. 6 – малюємо хрестик, 9 – малюємо нулик в клітинках. Повторити самостійно.
•      Розв'язування прикладів №4 с. 88. На дошці і в зошитах з коментуванням (перші два стовпчики, два інші – самостійно).

6. Гра “Дешифратор”                                                            
   Щоб дізнатися, що ми далі будемо робити, треба розшифрувати невідоме слово (на індивідуальних картках).


15    11    13    21    20    21
Е    Л    Р    С    К    А
                          
12+1    16-1    10+1    20+1    10+10    20-1
                          
                         

7. Хвилинка відпочинку.                                                      
    -  Релакс – слово іншомовного походження. Воно означає “розслабитися, переключитися, відпочинок”. Ось і ми зараз відпочинемо, пограємо в гру “Вірю  не вірю”. Я говорю речення. Якщо ви мені вірите, то стрибаєте як зайчики, якщо ні – ховаєтеся під парти. Готові?
      Зараз урок праці… Ми вчимо +1… Зараз ми вивчаємо звуки..

8. Хвилинка – цікавинка.                                                      
Відгадайте загадку:
    З виду ніби невеличка, в ній — молодшенькі сестрички.
    У собі сестер ховає. Як звуть іграшку? Хто знає? (Матрьошка)
  Матрьошка, що це таке? Що ви про неї знаєте? (Бесіда).
 Ляльки з'явилися дуже давно. 5 тисяч років назад у Японії використовували ляльок для спеціальних обрядів. А триста років тому люди почали ляльками прикрашати свої будинки.
      І про ляльку буде йти мова у нашій наступній задачі.

9. Робота над задачею.
 Читаємо умову хором.
 Відповіді на запитання по змісту задачі.
 Шукаємо умову, питання, обговорюємо розв'язок, вчимося давати правильну відповідь.
Робота в зошитах. Запис розв'язку і відповіді.

6.    Підсумки уроку. Вербальне оцінювання учнів.
 Розкажіть, що нового ви дізналися сьогодні на уроці?
Що було легко?
Що важко?
Гра “Математична дуель”.                                                  



ЛІТЕРАТУРА

•     Підручник “Математика” 1- й клас
•     Методична література “Уроки математики в 1-му класі”
•     Інтернет – сайт www.lenagold.ru

Предмети > Математика > Математика 1 клас > Повторення вивченого. Числа 11-20. Розв’язування прикладів > Повторення вивченого. Числа 11-20. Розв’язування прикладів. Конспект уроку і опорний каркас