Тема: Олександр Пушкін «Євгеній Онєгін» — соціально-психологічний роман О. С. Пушкіна у віршах. <br>Мета: вивчення роману О.С. Пушкіна «Євгеній Онєгін»<br>Тип уроку: навчально - виховний.<br>Хід уроку:<br>Роман "Євгеній Онєгін" займає центральне місце в творчості Пушкіна. Це його найбільший художній твір, з найбагатший змістом, найпопулярніший твір яктй мав найбільш сильний вплив, на долю всієї російської літератури. Пушкін працював над своїм романом більше восьми років - з весни 1823 до осені 1831 року. На самому початку своєї роботи над "Євгенієм Онєгіним" Пушкін писав поетові П.А. Вяземському:<br>"Я пишу теперь не роман, а роман в стихах - дьявольская разница!"<br>Насправді, віршована форма додає "Євгенію Онєгіну" риси, що різко відрізняють його від звичайного прозаїчного роману. У віршах поет не просто розповідає або описує - він при цьому якось особливо хвилює нас самою формою своєї мови: ритмом, звуками. Віршована форма набагато сильніша, ніж прозаїчна, передає відчуття поета, його хвилювання. Кожен поетичний зворот, кожна метафора набуває у віршах особливої яскравості, переконливості.<br>Вся дія романа, всі описи, всі мови, дійових осіб, не дивлячись на їх простоту, повну відсутність нарочитих ефектів, все ж завдяки віршованій формі овіяні особливою поетичністю, музичністю. <br>Своєрідного характеру додає "Євгенію Онєгіну" і постійна участь в романі самого поета. Онєгін зустрічається з Пушкіним в Петербурзі і Одесі, лист Тетяни зберігається в Пушкіна("його я свято бережу"), він розповідає нам, перериваючи хід подій роману, про епізоди своєї біографії.<br>У формі "ліричних відступів" Пушкін включив в свій роман безліч прекрасних ліричних віршів, поетичне вираження душі –<br>Ума холодных наблюдений<br>И сердца горестных замет<br>Пушкін створив особливу форму для свого ліричного роману. Вірші "Євгенія Онєгіна" не линуть безперервним потоком, як майже у всіх пушкінських поемах, а розбиті на невеликі групи рядків - строфи....<br>Лірико-епічний жанр твору передбачає переплетення двох сюжетів – епічного, головні герої якого Онєгін і Тетяна, і ліричного, де головний герой – персонаж, названий Автором, тобто ліричний герой роману.<br> “Євгеній Онєгін” – реалістичний роман.<br>Метод реалізму передбачає відсутність заданості, початкового чіткого плану розвитку дії: образи героїв розвиваються не просто по волі автора, розвиток зумовлений тими психологічними і історичними рамками, які закладені в образах. Завершуючи VIII главу, автор сам підкреслює цю особливість роману:<br>И даль свободного романа<br>Я сквозь магический кристалл<br>Еще неясно различал.<br>Визначивши роман як “зібрання строкатих розділів ”, Пушкін підкреслює ще одну сутнісну межу реалістичного твору: роман як би “розчиняється ” в часі, кожен розділ міг стати останнім, але може мати і продовження. Тим самим акцентується увага читача на самостійній цінності кожного розділу.<br>Унікальним цей роман робить і те, що ширина обхвату дійсності, багато сюжетність, опис характерних особливостей епохи, її колориту набули таку значущість і достовірність, що роман став енциклопедією російського життя 20-х років минулого століття.<br>Впродовж дії роману і в ліричних відступах поетом показані всі шари російського суспільства того часу: вищий світ Петербургу, дворянська Москва, маєткове дворянство, селянство. Це нам дає можливість говорити про “Євгенія Онєгіна” як про істинно народний твір.<br>Петербург того часу збирав в собі кращі розуми Росії. Там “блищав Фонвізін”, люди мистецтва – Княжін, Істоміна. Автор добре знав і любив Петербург, він точний в описаннях, не забуваючи ні про “сіль світської злості”, “ні про необхідні нахаби”. Очима столичного жителя показана нам і Москва – “ярмарок наречених”.<br>Описуючи московське дворянство, Пушкін часто дуже саркастичний: у вітальнях він помічає “незв'язну, вульгарну дурницю ”. Але в той же час поет любить Москву, серце Росії: “Москва. як багато в цьому звуці для серця російського злилося ” (читати такі рядки москвичу повинно бути удвічі приємно).<br>Сучасна поетові Росія – сільська. Ймовірно, тому в романі найбільш показна, галерея персонажів маєткового дворянства. Поглянемо на персонажів, представлених нам Пушкіним.<br>Красень Ленський, “з душею прямо геттінгенською”, - романтик німецького складу, “залицяльник Канта”. Але вірші Ленськогонаскрізь пародійні, але в них пародіюються не окремі автори, а самі штампи романтизму. Історія матері Тетяни досить трагічна: “Не запитавши нащо, дівицю повезли до вінця ”. Вона “рвалася і плакала спочатку ”, але замінила щастя звичкою: “Солила на зиму гриби, вела витрати, сригла” .Відставному радникові Флянову поет дає барвисту характеристику: “Важкий пліткар, старий блазень, ненажера, хабарник і шахрай. ”<br>Романа Пушкіна “Євгеній Онєгін” зробив величезний вплив на подальший розвиток російської літератури. Поважно і те, що головний герой роману як би відкриває цілу галерею “зайвих людей ” в російській літературі……<br>Список використаних джерел:<br>Урок на тему : Роман - «Євгеній Онєгін» взірець світової літератури, Вінник О. Д. учителя світової літератури, сш №11, м. Луцьк.<br>Урок на тему : Особливості віршової форми роману «Євгеній Онєгін» Усатої А. Б, учителя світової літератури, сш №10, м Херсон.<br>Пушкин Александр Сергеевич Евгений Онегин.- М.-Ленинград.: Изд. худ. лит., 2000.- 192с.<br> Пушкин Александр Сергеевич Евгений Онегин.- М.-Л.: Художественная литература, 2000.- 268с.<br>Лотман, Юрий Михайлович Роман А.С.Пушкина "Евгений Онегин": Комментарий: Пособ. для учителя.- Изд. 2-е.- Сан. Петербург: "Просвещение" Сан. Петербург. отд., 2003.- 416с.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br><br>
+
'''Тема:''' Олександр Пушкін «Євгеній Онєгін» — соціально-психологічний роман О. С. Пушкіна у віршах. <br>'''Мета:''' вивчення роману О.С. Пушкіна «Євгеній Онєгін»<br>'''Тип уроку:''' навчально - виховний.
-
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].<br> Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].
+
+
<br>'''Хід уроку:'''<br>''Роман "Євгеній Онєгін"'' займає центральне місце в творчості Пушкіна. Це його найбільший художній твір, з найбагатший змістом, найпопулярніший твір яктй мав найбільш сильний вплив, на долю всієї [[Литература|'''російської літератури''']]. Пушкін працював над своїм романом більше восьми років - з весни 1823 до осені 1831 року. На самому початку своєї роботи над "Євгенієм Онєгіним" Пушкін писав поетові П.А. Вяземському:<br>''"Я пишу теперь не роман, а роман в стихах - дьявольская разница!"''
+
+
[[Image:T50eo.jpeg]]<br>Насправді, віршована форма додає "Євгенію Онєгіну" риси, що різко відрізняють його від звичайного прозаїчного роману. У віршах поет не просто розповідає або описує - він при цьому якось особливо хвилює нас самою формою своєї [[Мова_як_засіб_спілкування_між_людьми._Повні_уроки|'''мови''']]: ритмом, звуками. Віршована форма набагато сильніша, ніж прозаїчна, передає відчуття поета, його хвилювання.
+
+
{{#ev:youtube|4xL69_5bPf4}}
+
+
Кожен поетичний зворот, кожна метафора набуває у віршах особливої яскравості, переконливості.<br>Вся дія романа, всі описи, всі мови, дійових осіб, не дивлячись на їх простоту, повну відсутність нарочитих ефектів, все ж завдяки віршованій формі овіяні особливою поетичністю, музичністю.
+
+
[[Image:T50eo1.jpeg]]<br>Своєрідного характеру додає "Євгенію Онєгіну" і постійна участь в романі самого поета. Онєгін зустрічається з Пушкіним в Петербурзі і Одесі, лист Тетяни зберігається в [[Олександр_Пушкін_._Повні_уроки|'''Пушкіна''']]("його я свято бережу"), він розповідає нам, перериваючи хід подій роману, про епізоди своєї біографії.<br>У формі "ліричних відступів" Пушкін включив в свій роман безліч прекрасних ліричних віршів, поетичне вираження душі –<br>''Ума холодных наблюдений<br>И сердца горестных замет''<br> {{#ev:youtube|x-DrgkM9Mu8}}
+
+
Пушкін створив особливу форму для свого ліричного роману. Вірші "Євгенія Онєгіна" не линуть безперервним потоком, як майже у всіх пушкінських поемах, а розбиті на невеликі групи рядків - строфи....
+
+
[[Image:T50eo2.jpeg]]<br>Лірико-епічний жанр твору передбачає переплетення двох сюжетів – епічного, головні герої якого Онєгін і Тетяна, і ліричного, де головний герой – персонаж, названий Автором, тобто ліричний герой роману.<br> “Євгеній Онєгін” – реалістичний роман.<br>Метод реалізму передбачає відсутність заданості, початкового чіткого плану розвитку дії: образи героїв розвиваються не просто по волі автора, розвиток зумовлений тими психологічними і історичними рамками, які закладені в образах. Завершуючи VIII главу, автор сам підкреслює цю особливість роману:<br>''И даль свободного романа<br>Я сквозь магический кристалл<br>Еще неясно различал.''<br>Визначивши роман як “зібрання строкатих розділів ”, Пушкін підкреслює ще одну сутнісну рису
+
+
{{#ev:youtube|PvZ1nN5qzfI }}
+
+
реалістичного твору: роман як би “розчиняється ” в часі, кожен розділ міг стати останнім, але може мати і продовження. Тим самим акцентується увага читача на самостійній цінності кожного розділу. <br>
+
+
[[Image:T50eo4.jpeg]]<br>Унікальним цей роман робить і те, що ширина обхвату дійсності, багато сюжетність, опис характерних особливостей епохи, її колориту набули таку значущість і достовірність, що роман став енциклопедією російського життя 20-х років минулого століття.<br>Впродовж дії роману і в ліричних відступах поетом показані всі шари російського суспільства того часу: вищий світ Петербургу, дворянська Москва, маєткове дворянство, селянство. Це нам дає можливість говорити про “Євгенія Онєгіна” як про істинно народний твір.<br>Петербург того часу збирав в собі кращі розуми Росії.
+
+
{{#ev:youtube|ZqOu2BLFeYk}}
+
+
Там “блищав Фонвізін”, люди мистецтва – Княжін, Істоміна. Автор добре знав і любив Петербург, він точний в описаннях, не забуваючи ні про “сіль світської злості”, “ні про необхідні нахаби”. Очима столичного жителя показана нам і Москва – “ярмарок наречених”.<br>Описуючи московське дворянство, Пушкін часто дуже саркастичний: у вітальнях він помічає “незв'язну, вульгарну дурницю ”. Але в той же час поет любить Москву, серце Росії: “Москва. як багато в цьому звуці для серця російського злилося ” (читати такі рядки москвичу повинно бути удвічі приємно). <br>
+
+
[[Image:T50eo5.jpeg]]<br>Сучасна поетові Росія – сільська. Ймовірно, тому в романі найбільш показна, галерея персонажів маєткового дворянства. Поглянемо на персонажів, представлених нам Пушкіним.<br>Красень Ленський, “з душею прямо геттінгенською”, - романтик німецького складу, “залицяльник Канта”. Але вірші Ленськогонаскрізь пародійні, але в них пародіюються не окремі автори, а самі штампи [[Начальное_представление_о_романтизме|'''романтизму''']]. Історія матері Тетяни досить трагічна: “Не запитавши нащо, дівицю повезли до вінця ”. Вона “рвалася і плакала спочатку ”, але замінила щастя звичкою: “Солила на зиму гриби, вела витрати, сригла” .Відставному радникові Флянову поет дає барвисту характеристику: “Важкий пліткар, старий блазень, ненажера, хабарник і шахрай.”
+
+
[[Image:T50eo6.jpeg]]<br>Романа Пушкіна “Євгеній Онєгін” зробив величезний вплив на подальший розвиток російської літератури. Поважно і те, що головний герой роману як би відкриває цілу галерею “зайвих людей ” в російській літературі.
+
+
<br>''Список використаних джерел:''<br>Урок на тему : Роман - «Євгеній Онєгін» взірець світової літератури, Вінник О. Д. учителя світової літератури, сш №11, м. Луцьк.<br>Урок на тему : Особливості віршової форми роману «Євгеній Онєгін» Усатої А. Б, учителя світової літератури, сш №10, м Херсон.<br>Пушкин Александр Сергеевич Евгений Онегин.- М.-Ленинград.: Изд. худ. лит., 2000.- 192с.<br> Пушкин Александр Сергеевич Евгений Онегин.- М.-Л.: Художественная литература, 2000.- 268с.<br>Лотман, Юрий Михайлович Роман А.С.Пушкина "Евгений Онегин": Комментарий: Пособ. для учителя.- Изд. 2-е.- Сан. Петербург: "Просвещение" Сан. Петербург. отд., 2003.- 416с.<br>Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.<br><br><br> ----
+
+
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
+
+
Вінник О. Д.
+
+
Усатa А. Б.
+
+
+
Пилипенко В.В.
+
+
----
+
+
+
+
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
Тема: Олександр Пушкін «Євгеній Онєгін» — соціально-психологічний роман О. С. Пушкіна у віршах. Мета: вивчення роману О.С. Пушкіна «Євгеній Онєгін» Тип уроку: навчально - виховний.
Хід уроку: Роман "Євгеній Онєгін" займає центральне місце в творчості Пушкіна. Це його найбільший художній твір, з найбагатший змістом, найпопулярніший твір яктй мав найбільш сильний вплив, на долю всієї російської літератури. Пушкін працював над своїм романом більше восьми років - з весни 1823 до осені 1831 року. На самому початку своєї роботи над "Євгенієм Онєгіним" Пушкін писав поетові П.А. Вяземському: "Я пишу теперь не роман, а роман в стихах - дьявольская разница!"
Насправді, віршована форма додає "Євгенію Онєгіну" риси, що різко відрізняють його від звичайного прозаїчного роману. У віршах поет не просто розповідає або описує - він при цьому якось особливо хвилює нас самою формою своєї мови: ритмом, звуками. Віршована форма набагато сильніша, ніж прозаїчна, передає відчуття поета, його хвилювання.
Кожен поетичний зворот, кожна метафора набуває у віршах особливої яскравості, переконливості. Вся дія романа, всі описи, всі мови, дійових осіб, не дивлячись на їх простоту, повну відсутність нарочитих ефектів, все ж завдяки віршованій формі овіяні особливою поетичністю, музичністю.
Своєрідного характеру додає "Євгенію Онєгіну" і постійна участь в романі самого поета. Онєгін зустрічається з Пушкіним в Петербурзі і Одесі, лист Тетяни зберігається в Пушкіна("його я свято бережу"), він розповідає нам, перериваючи хід подій роману, про епізоди своєї біографії. У формі "ліричних відступів" Пушкін включив в свій роман безліч прекрасних ліричних віршів, поетичне вираження душі – Ума холодных наблюдений И сердца горестных замет
Пушкін створив особливу форму для свого ліричного роману. Вірші "Євгенія Онєгіна" не линуть безперервним потоком, як майже у всіх пушкінських поемах, а розбиті на невеликі групи рядків - строфи....
Лірико-епічний жанр твору передбачає переплетення двох сюжетів – епічного, головні герої якого Онєгін і Тетяна, і ліричного, де головний герой – персонаж, названий Автором, тобто ліричний герой роману. “Євгеній Онєгін” – реалістичний роман. Метод реалізму передбачає відсутність заданості, початкового чіткого плану розвитку дії: образи героїв розвиваються не просто по волі автора, розвиток зумовлений тими психологічними і історичними рамками, які закладені в образах. Завершуючи VIII главу, автор сам підкреслює цю особливість роману: И даль свободного романа Я сквозь магический кристалл Еще неясно различал. Визначивши роман як “зібрання строкатих розділів ”, Пушкін підкреслює ще одну сутнісну рису
реалістичного твору: роман як би “розчиняється ” в часі, кожен розділ міг стати останнім, але може мати і продовження. Тим самим акцентується увага читача на самостійній цінності кожного розділу.
Унікальним цей роман робить і те, що ширина обхвату дійсності, багато сюжетність, опис характерних особливостей епохи, її колориту набули таку значущість і достовірність, що роман став енциклопедією російського життя 20-х років минулого століття. Впродовж дії роману і в ліричних відступах поетом показані всі шари російського суспільства того часу: вищий світ Петербургу, дворянська Москва, маєткове дворянство, селянство. Це нам дає можливість говорити про “Євгенія Онєгіна” як про істинно народний твір. Петербург того часу збирав в собі кращі розуми Росії.
Там “блищав Фонвізін”, люди мистецтва – Княжін, Істоміна. Автор добре знав і любив Петербург, він точний в описаннях, не забуваючи ні про “сіль світської злості”, “ні про необхідні нахаби”. Очима столичного жителя показана нам і Москва – “ярмарок наречених”. Описуючи московське дворянство, Пушкін часто дуже саркастичний: у вітальнях він помічає “незв'язну, вульгарну дурницю ”. Але в той же час поет любить Москву, серце Росії: “Москва. як багато в цьому звуці для серця російського злилося ” (читати такі рядки москвичу повинно бути удвічі приємно).
Сучасна поетові Росія – сільська. Ймовірно, тому в романі найбільш показна, галерея персонажів маєткового дворянства. Поглянемо на персонажів, представлених нам Пушкіним. Красень Ленський, “з душею прямо геттінгенською”, - романтик німецького складу, “залицяльник Канта”. Але вірші Ленськогонаскрізь пародійні, але в них пародіюються не окремі автори, а самі штампи романтизму. Історія матері Тетяни досить трагічна: “Не запитавши нащо, дівицю повезли до вінця ”. Вона “рвалася і плакала спочатку ”, але замінила щастя звичкою: “Солила на зиму гриби, вела витрати, сригла” .Відставному радникові Флянову поет дає барвисту характеристику: “Важкий пліткар, старий блазень, ненажера, хабарник і шахрай.”
Романа Пушкіна “Євгеній Онєгін” зробив величезний вплив на подальший розвиток російської літератури. Поважно і те, що головний герой роману як би відкриває цілу галерею “зайвих людей ” в російській літературі.
Список використаних джерел: Урок на тему : Роман - «Євгеній Онєгін» взірець світової літератури, Вінник О. Д. учителя світової літератури, сш №11, м. Луцьк. Урок на тему : Особливості віршової форми роману «Євгеній Онєгін» Усатої А. Б, учителя світової літератури, сш №10, м Херсон. Пушкин Александр Сергеевич Евгений Онегин.- М.-Ленинград.: Изд. худ. лит., 2000.- 192с. Пушкин Александр Сергеевич Евгений Онегин.- М.-Л.: Художественная литература, 2000.- 268с. Лотман, Юрий Михайлович Роман А.С.Пушкина "Евгений Онегин": Комментарий: Пособ. для учителя.- Изд. 2-е.- Сан. Петербург: "Просвещение" Сан. Петербург. отд., 2003.- 416с. Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.
----
Над уроком працювали
Вінник О. Д.
Усатa А. Б.
Пилипенко В.В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.