KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку «Тема 5. Моделі ринкової, планової та змішаної економіки.»

Конспект уроку до предмету Економіка, 10 клас

Тема 5. Моделі ринкової, планової та змішаної економіки.


Ekon6-409.jpg

Мета. Узагальнення поняття "ринкова економіка", "змішана економіка"
Розкрити принципи та особливості ринкової економіки. Вміти визначати особливості перехідного періоду, та які завдання вирішують країни перехідного періоду.


Використовувати набуті знання при визначенні позитиву та негативу двох економік. Учні повинні вміти давати власну оцінку змінам, що відбуваються в країнах перехідного періоду.


Обладнання. Презентація.
Тип уроку. Комбінований


План заняття:
1.    Робота з класом, вступна бесіда - опитування (10 хв)
2.    Вивчення нового матеріалу (24 хв)
3.    Підбиття підсумків (6 хв).


Структура уроку
І. Організаційні моменти (привітання, перевірка відсутніх)
II. Мотивація навчальної діяльності (повідомлення мети і завдання уроку)
III. Актуалізація опорних знань по темі "Модель ринкової та змішаної економіки"

ХІД УРОКУ
Робота з класом - бесіда
1. Пригадайте що таке ринок і для чого він існує?
Дайте визначення (традиційна економіка, ринкова, змішана).
2. За рахунок чого функціонує будь-яка економіка?
(економічного кругообігу...)
3. Дайте пояснення схемі кругообігу ринкової економіки
Назвіть економічних суб'єктів кругообігу (схема на дошці)


IV. Вивчення нового матеріалу
1 .Визначення особливостей ринкової економіки


Особливості ринкової економіки :
1) Домогосподарства і підприємства беруть участь у кругообігу як самостійні і незалежні суб'єкти господарювання, що мають власні інтереси;
2) Домогосподарства і підприємства одночасно діють як покупці і продавці;
3) Подвійний зв'язок домогосподарств та підприємств здійснюється і через ринок ресурсів, і через ринок продуктів та забезпечує узгодженість їхніх дій.


Принципи:
Ринкова економіка:
1) Економічна свобода - вона тримається на приватній власності та вільній підприємницькій діяльності.
2) Конкуренція - змагання за можливість повніше реалізувати власний інтерес
3) Автоматизм регулювання -р.с.є великою кількістю дійових осіб - всі узгодження доходять до автоматизму
3. Визначення позитивних і негативних рис економік (переваги та недоліки)


Учні визначають самостійно (запис в зошитах).
Ринкова економіка:
Ekon6-410.jpg


2. Механізм ринкової конкуренції може спричинити явище ї масових
- банкрутств
- безробіття
- соц. розшар. суспільства


3. Конкуренція має тенденцію до затухання.

V. Підсумки (оцінювання учнів)


VII. Домашнє завдання
1. Творче завдання ( Визначити відмінності між ринковою та змішаною економіками) усно.


2. Творче завдання:
"Як змішана чи ринкова економіка відповідають на основі економічні питання:
- "Що виробляти ?"
- "Як виробляти ?"
- Для кого виробляти? " (усно)


Література:
Підручник «Загальна економіка» за ред. І.Ф.Родіонової, с.31-43.
Підручник «Економіка», В.Г.Мельничук, Г.О.Ковальчук, В.О.Огнев`юк, с.31-38.
Практикум з економіки для 10-11 класів, с. 16-17.
Додаткова література

ДОДАТКИ. Роздатковий та демонстративно – ілюстративний матеріал.

Ekon6-411.jpg
 
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 10 клас > Тема 5. Моделі ринкової, планової та змішаної економіки. > Тема 5. Моделі ринкової, планової та змішаної економіки. Конспект уроку і опорний каркас