KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку до теми: Твір-роздум за творами І.Нечуя-Левицького та Панаса Мирного
 
Строка 5: Строка 5:
<br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Українська література 10 клас|Українська література 10 клас]]» з теми «[[Тематична контрольна робота за творчістю І.Нечуй-Левицького і Панаса Мирного|Твір-роздум за творами І.Нечуя-Левицького та Панаса Мирного]]'''».  
<br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Українська література 10 клас|Українська література 10 клас]]» з теми «[[Тематична контрольна робота за творчістю І.Нечуй-Левицького і Панаса Мирного|Твір-роздум за творами І.Нечуя-Левицького та Панаса Мирного]]'''».  
-
<br>  
+
'''Тема заняття:'''&nbsp;&nbsp; &nbsp;РЗМ. Твір-роздум за творами І.Нечуя-Левицького та Панаса Мирного<br>'''Мета заняття:&nbsp;&nbsp; &nbsp; '''<br>'''Навчальна''' -&nbsp;&nbsp; &nbsp;Удосконалювати вміння і навички учнів писати твори на задану тему, добирати мовні засоби відповідно до задуму і форми висловлювання<br>'''Виховна''' -&nbsp;&nbsp; &nbsp;На прикладі еволюції Чіпки: від правдошукацтва до розбійництва виховувати порядну та відповідальну особистість<br>'''Розвиваюча''' -&nbsp;&nbsp; &nbsp;Розвивати почуття відповідальності людини перед рідними, перед батьківщиною, розвивати аналітичне мислення і творчі здібності студентів<br>  
-
<br>  
+
'''Вид заняття''':&nbsp;&nbsp; &nbsp;Практичне заняття<br>  
-
<u><br>Тема заняття:</u>&nbsp;&nbsp; &nbsp;'''РЗМ. Твір-роздум за творами І.Нечуя-Левицького та Панаса Мирного'''<br>
+
'''Форма проведення заняття''':&nbsp;&nbsp; &nbsp;Творча робота<br>  
-
<br><u>Мета заняття:</u>&nbsp;&nbsp; &nbsp; <br>'''''Навчальна''''' -&nbsp;&nbsp; &nbsp;Удосконалювати вміння і навички учнів писати твори на задану тему, добирати мовні засоби відповідно до задуму і форми висловлювання<br>'''''Виховна''''' -&nbsp;&nbsp; &nbsp;На прикладі еволюції Чіпки: від правдошукацтва до розбійництва виховувати порядну та відповідальну особистість<br>'''''Розвиваюча''''' -&nbsp;&nbsp; &nbsp;Розвивати почуття відповідальності людини перед рідними, перед батьківщиною, розвивати аналітичне мислення і творчі здібності студентів<br>
+
Міжпредметні зв’язки:&nbsp;&nbsp; &nbsp;<br>Забезпечуючі&nbsp;&nbsp; &nbsp;[[Історія України|'''Історія України''']], Теорія літератури<br>Забезпечувані&nbsp;&nbsp; [[Українська література|'''&nbsp;Українська література''']]<br>  
-
'''''Вид заняття''''':&nbsp;&nbsp; &nbsp;Практичне заняття<br>
+
Методичне забезпечення:&nbsp; опорні конспекти, питання для закріплення матеріал, текст роману<br>  
-
'''''Форма проведення заняття''''':&nbsp;&nbsp; &nbsp;Творча робота<br>
+
<br>'''Література:&nbsp;&nbsp; &nbsp;'''<br>  
-
<u>Міжпредметні зв’язки:</u>&nbsp;&nbsp; &nbsp;<br>Забезпечуючі&nbsp;&nbsp; &nbsp;Історія України, Теорія літератури<br>Забезпечувані&nbsp;&nbsp; &nbsp;Українська література<br>
+
1.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Білецький О. Панас Мирний // Білецький О.І. Зібрання праць: У 5-ти т. — Т. 2. — К., 1963.<br>2.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Черкаський В. Художній світ Панаса Мирного. – К., 1989.<br>3.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Міщук Р. Реалізм Панаса Мирного і проблема художньої розповіді // Проблеми історії та теорії реалізму української літератури ХІХ – поч. ХХ ст. – К., 1991.<br>4.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Сиваченко М. Корифей української прози. – К., 1967.<br>5.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Черкаський В. Художній світ Панаса Мирного . –К., 1989.<br>  
-
<u><br>Методичне забезпечення:&nbsp;</u> опорні конспекти, питання для закріплення матеріал, текст роману<br>
+
<u><br></u>'''Технічні засоби навчання'''&nbsp;&nbsp; &nbsp;кодоскоп, комп’ютер <br>  
-
<br>'''Література:&nbsp;&nbsp; &nbsp;'''<br>
+
'''<br>Хід заняття.'''<br>  
-
1.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Білецький О. Панас Мирний // Білецький О.І. Зібрання праць: У 5-ти т. — Т. 2. — К., 1963.<br>2.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Черкаський В. Художній світ Панаса Мирного. – К., 1989.<br>3.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Міщук Р. Реалізм Панаса Мирного і проблема художньої розповіді // Проблеми історії та теорії реалізму української літератури ХІХ – поч. ХХ ст. – К., 1991.<br>4.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Сиваченко М. Корифей української прози. – К., 1967.<br>5.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Черкаський В. Художній світ Панаса Мирного . –К., 1989.<br>
+
<br>'''1.&nbsp;&nbsp; Організаційний момент'''&nbsp;&nbsp; &nbsp;<br>  
-
<u><br>Технічні засоби навчання</u>&nbsp;&nbsp; &nbsp;кодоскоп, комп’ютер <br>
+
1.1 Привітання студентів&nbsp;&nbsp; &nbsp;<br>1.2 Підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів&nbsp;&nbsp;<br>  
-
'''<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ХІД ЗАНЯТТЯ'''<br>
+
&nbsp;<br>'''2.&nbsp;&nbsp; Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями заняття (план заняття)&nbsp;'''&nbsp; &nbsp;<br>Робота над образами роману Мирного П. та Білика І. «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» , пов'язуючи всіх їх з головним героєм.&nbsp;&nbsp; &nbsp;<br>  
-
<br>'''<u>1.&nbsp;&nbsp; Організаційний момент</u>'''&nbsp;&nbsp; &nbsp;<br>
+
<br>'''3. Творча робота за пропонованими темами&nbsp;'''&nbsp; '''<br>Рекомендований перелік тем твору:'''<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Моє ставлення до Чіпки.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — гірка дума про долю рідного народу.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Мудра народна філософія — у словах і вчинках персонажів роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Отак, дітки, треба на світі жити!» (Панас Мирний)<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Твір Панаса Мирного та Івана Білика «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — соціально-психологічний роман.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Роль портретних характеристик у творенні літературних образів.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Пейзаж у романі — важливий засіб змалювання психічного стану героїв.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Лексичне багатство роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Прислів'я, приказки та авторські афоризми у творі, їх роль.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Прообрази персонажів роману і спорідненість їх з літературними.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Діалектична єдність національного та загальнолюдського в творчості Панаса Мирного.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Сучасники й нащадки про Панаса Мирного та його творчість.<br>  
-
1.1 Привітання студентів&nbsp;&nbsp; &nbsp;<br>1.2 Підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів&nbsp;&nbsp;<br>
+
<br>Крім портрета письменника, до конференції варто підготувати виставку його творів та книжок про нього.<br>  
-
&nbsp;<br><u>'''2.&nbsp;&nbsp; Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями заняття (план заняття)&nbsp;'''</u>&nbsp; &nbsp;<br>Робота над образами роману Мирного П. та Білика І. «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» , пов'язуючи всіх їх з головним героєм.&nbsp;&nbsp; &nbsp;<br>
+
<br>  
-
<br><u>'''3. Творча робота за пропонованими темами&nbsp;'''</u>&nbsp; <br>
+
'''Вступне слово вчителя перед твором може бути таким:'''<br>Творчість Панаса Мирного — великий і дорогоцінний скарб українського народу. Письменник, за прикладом Тараса Шевченка, на сторожі інтересів простого люду поставив своє полум'яне художнє слово. У сузір'ї імен видатних митців минулого воно сяє, як зоря першої величини. Олесь Гончар у статті «Перший симфоніст української прози» писав:<br>  
-
'''<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Рекомендований перелік тем твору:'''<br>
+
«З появою романів і повістей Панаса Мирного в українську прозу ринула повінь народного життя з усім розмаїттям людських характерів, із істинністю народного мислення, із незвичайно багатим емоційним світом простих людей. Погляд письменника найчастіше спокійний і мудрий, однак ніде він не приховує, на чиєму боці його глибинні симпатії. Найближчі йому люди прості, нехитрі, люди, що не втратили почуття честі і совісті».<br>  
-
<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Моє ставлення до Чіпки.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — гірка дума про долю рідного народу.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Мудра народна філософія — у словах і вчинках персонажів роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Отак, дітки, треба на світі жити!» (Панас Мирний)<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Твір Панаса Мирного та Івана Білика «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» соціально-психологічний роман.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Роль портретних характеристик у творенні літературних образів.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Пейзаж у романі — важливий засіб змалювання психічного стану героїв.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Лексичне багатство роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Прислів'я, приказки та авторські афоризми у творі, їх роль.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Прообрази персонажів роману і спорідненість їх з літературними.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Діалектична єдність національного та загальнолюдського в творчості Панаса Мирного.<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Сучасники й нащадки про Панаса Мирного та його творчість.<br>
+
Органічна єдність форми і змісту якраз і допомогла письменникові створити справжню симфонію народного життя високохудожній роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Отож сьогоднішня конференція, сподіваюсь, допоможе вам глибше зрозуміти творчий світ Панаса Мирного.<br>  
-
<br>Крім портрета письменника, до конференції варто підготувати виставку його творів та книжок про нього.<br>
+
Виступи повинні бути короткими і місткими (6-8 хв), попередньо проглянутими вчителем. Більше часу потрібно відвести на повідомлення про роман «Повія» (виступаючий порекомендує прочитати твір самостійно).<br>  
-
<br>
+
Окремі визначення з теорії літератури бажано записати на дошці і в зошитах, наприклад, такі:<br>  
-
'''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Вступне слово вчителя перед твором може бути таким:'''<br>
+
Роман, у якому проблеми суспільного життя зображені не самі по собі, а через психологію героїв, їх думки, прагнення і переживання, називається соціально-психологічним.<br>  
-
<br>Творчість Панаса Мирного великий і дорогоцінний скарб українського народу. Письменник, за прикладом Тараса Шевченка, на сторожі інтересів простого люду поставив своє полум'яне художнє слово. У сузір'ї імен видатних митців минулого воно сяє, як зоря першої величини. Олесь Гончар у статті «Перший симфоніст української прози» писав:<br>
+
Прообраз (прототип) особа, життя і діяльність якої насамперед малася на увазі при створенні літературного образу, типу у творі. Літературний образ не є копією прообразу, при його створенні письменник використовує художній домисел, узагальнення.<br>  
-
«З появою романів і повістей Панаса Мирного в українську прозу ринула повінь народного життя з усім розмаїттям людських характерів, із істинністю народного мислення, із незвичайно багатим емоційним світом простих людей. Погляд письменника найчастіше спокійний і мудрий, однак ніде він не приховує, на чиєму боці його глибинні симпатії. Найближчі йому люди прості, нехитрі, люди, що не втратили почуття честі і совісті».<br>
+
Національне в літературі — відображення особливостей історичного життя, побуту й природи, звичаїв І культури, рис національного характеру і мови певного народу.<br>  
-
Органічна єдність форми і змісту якраз і допомогла письменникові створити справжню симфонію народного життя високохудожній роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Отож сьогоднішня конференція, сподіваюсь, допоможе вам глибше зрозуміти творчий світ Панаса Мирного.<br>
+
Загальнолюдське властиве людям, незалежно від їх національної приналежності (розуміння добра і зла, совісті і честі, ставлення до праці, до людей).<br>  
-
Виступи повинні бути короткими і місткими (6-8 хв), попередньо проглянутими вчителем. Більше часу потрібно відвести на повідомлення про роман «Повія» (виступаючий порекомендує прочитати твір самостійно).<br>
+
'''Теми для творчих робіт до творчості [[Іван Нечуй-Левицький – основоположник соціально-побутової повісті. Життєвий і творчий шлях письменника|Нечуя-Левицького]]'''<br>  
-
Окремі визначення з теорії літератури бажано записати на дошці і в зошитах, наприклад, такі:<br>
+
<br>1. Реалістичне змалювання життя і побуту пореформеного села у повісті «Кайдашева сім'я»<br>2. Згубний вплив приватної власності на людину <br>3. Чому Мелашка і Лаврін стали сварливими, дріб'язковими людьми<br>4. Незабутні сторінки повісті «Кайдашева сім'я»<br>5. Мої думки і почуття під час читання повісті<br>6. Порівняльна характеристика Карпа і Лавріна<br>7. Порівняльна характеристика Мотрі та Мелашки<br>8. Чому ми сміємося з Кайдашів<br>9. Висока художня майстерність І.Нечуя-Левицького<br>10. Засоби створення комічних ситуацій у повісті «Кайдашева сім'я»<br>'''''<br>'''''<b>Перевірте себе.</b><br>  
-
Роман, у якому проблеми суспільного життя зображені не самі по собі, а через психологію героїв, їх думки, прагнення і переживання, називається соціально-психологічним.<br>
+
'''Виберіть один правильний варіант відповіді:'''<br>  
-
Прообраз (прототип) — особа, життя і діяльність якої насамперед малася на увазі при створенні літературного образу, типу у творі. Літературний образ не є копією прообразу, при його створенні письменник використовує художній домисел, узагальнення.<br>
+
1.&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — це:<br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;сентиментальний роман;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) історичний роман;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;соціально-побутова повість;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) соціально-психологічний<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;пригодницька повість;&nbsp;&nbsp; &nbsp;роман.<br>  
-
Національне в літературі — відображення особливостей історичного життя, побуту й природи, звичаїв І культури, рис національного характеру і мови певного народу.<br>
+
<br>2.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Перша частина роману містить роз<u>діл:</u><br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Польова царівна»;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) «Слизька дорога»;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Січовик»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) «Так оце та правда?!».<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Махамед»;<br>  
-
Загальнолюдське — властиве людям, незалежно від їх національної приналежності (розуміння добра і зла, совісті і честі, ставлення до праці, до людей).<br>
+
<br>3.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Вихідцем з козацької старшини був персонаж:<br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Порох;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) Кряжов;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Шавкун;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) Дмитренко.<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Чижик;<br>  
-
<br>'''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Теми для творчих робіт до творчості Нечуя-Левицького'''<br>
+
<br>4.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Завершальним розділом роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» є:<br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Так оце та правда?!»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) «Товариство»;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Лихо не мовчить»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) «Старе — та поновлене».<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Новий вік»;<br>  
-
<br>1. Реалістичне змалювання життя і побуту пореформеного села у повісті «Кайдашева сім'я»<br>2. Згубний вплив приватної власності на людину <br>3. Чому Мелашка і Лаврін стали сварливими, дріб'язковими людьми<br>4. Незабутні сторінки повісті «Кайдашева сім'я»<br>5. Мої думки і почуття під час читання повісті<br>6. Порівняльна характеристика Карпа і Лавріна<br>7. Порівняльна характеристика Мотрі та Мелашки<br>8. Чому ми сміємося з Кайдашів<br>9. Висока художня майстерність І.Нечуя-Левицького<br>10. Засоби створення комічних ситуацій у повісті «Кайдашева сім'я»<br>'''''<br>Перевірте себе.'''''<br>
+
<u><br></u>5.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Поміщик, який застрелив власну кріпачку, мав прізвище:<br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Польський;&nbsp;&nbsp; &nbsp;г) Митіль;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Борецький;&nbsp;&nbsp; &nbsp;ґ) Совинський.<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Кривинський;<br>  
-
'''''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; І. Виберіть один правильний варіант відповіді:'''''<br>
+
<br>6.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Як голили хлопців у москалі: «У некрути його!..» — закричала громада. І «перевертня» прямо з тюрми повели до прийому... Незабаром його кудись погнали — та більше він ні вертався, ні озивався» — цитата стосується:<br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Максима Ґудзя;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) батька Чіпки;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Василя Пороха;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) діда Уласа.<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Чіпки Варениченка;<br>  
-
<u>1.&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — це:</u><br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;сентиментальний роман;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) історичний роман;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;соціально-побутова повість;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) соціально-психологічний<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;пригодницька повість;&nbsp;&nbsp; &nbsp;роман.<br>
+
<br>7.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Екскурсом у давно минуле в романі «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» є розділ:<br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Козак — не без щастя,&nbsp;&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; в) «На своїм добрі»;<br>дівка — не без долі»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) «Розбишацька дочка»;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Піски в неволі»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) «Сон у руку».<br>  
-
<br><u>2.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Перша частина роману містить розділ:</u><br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Польова царівна»;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) «Слизька дорога»;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Січовик»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) «Так оце та правда?!».<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Махамед»;<br>
+
<br>'''&nbsp;ІІ. Виберіть два чи більше правильних варіантів відповідей:'''<br>  
-
<br>3<u>.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Вихідцем з козацької старшини був персонаж:</u><br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Порох;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) Кряжов;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Шавкун;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) Дмитренко.<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Чижик;<br>
+
<u><br></u>1. Представниками селянських мас у романі «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» виведено:<br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Чіпку;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) Чижика;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Грицька;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) Дмитренка;<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Мотрю;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; д) Саєнка.<br>  
-
<br><u>4.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Завершальним розділом роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» є:</u><br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Так оце та правда?!»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) «Товариство»;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Лихо не мовчить»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) «Старе — та поновлене».<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Новий вік»;<br>
+
<br>2.&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Пропащою силою» у романі виступають:<br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Чіпка;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) Пацюк;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Матня;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) Максим;<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Лушня;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; д) Мирон Ґудзь.<br>  
-
<u><br>5.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Поміщик, який застрелив власну кріпачку, мав прізвище:</u><br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Польський;&nbsp;&nbsp; &nbsp;г) Митіль;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Борецький;&nbsp;&nbsp; &nbsp;ґ) Совинський.<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Кривинський;<br>
+
<br>3.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Головними сюжетними лініями в романі братів Рудченків є лінія життя:<br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;панів Польських;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) Чіпки Варениченка;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Мотрі;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) Максима Ґудзя;<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Галі;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; д) Грицька.<br>  
-
<br><u>6.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Як голили хлопців у москалі: «У некрути його!..» — закричала громада. І «перевертня» прямо з тюрми повели до прийому... Незабаром його кудись погнали — та більше він ні вертався, ні озивався» — цитата стосується</u>:<br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Максима Ґудзя;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) батька Чіпки;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Василя Пороха;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) діда Уласа.<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Чіпки Варениченка;<br>
+
<u><br></u>4.&nbsp;&nbsp; &nbsp;У романі порушено проблему:<br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;взаємин батьків і дітей;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;захисту рідного краю від загарбників;<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;людської гідності;<br>г)&nbsp;&nbsp; &nbsp;ролі інтелігенції в поширенні освіти серед народних мас;<br>ґ) виховання;<br>д)&nbsp;&nbsp; &nbsp;долі селянства у пореформений період.
-
<br><u>7.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Екскурсом у давно минуле в романі «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» є розділ:</u><br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Козак — не без щастя,&nbsp;&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; в) «На своїм добрі»;<br>дівка — не без долі»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) «Розбишацька дочка»;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Піски в неволі»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) «Сон у руку».<br>
+
<br>5.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Для розкриття першопричин перетворення вільного народу на рабів основну роль у романі відіграють розділи<u>:</u><br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Польова царівна»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) «Пани Польські»;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Січовик»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) «Сповідь і покута»;<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Піски в неволі»;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; д) «Наука йде до бука».  
-
<br>'''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;'''''<b>ІІ. Виберіть два чи більше правильних варіантів відповідей:</b>''<br>
+
<br>'''ІІІ. Письмово доведіть або спростуйте одну з тез:'''
-
<u><br>1. Представниками селянських мас у романі «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» виведено:</u><br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Чіпку;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) Чижика;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Грицька;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) Дмитренка;<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Мотрю;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; д) Саєнка.<br>
+
а) «Панас Мирний, як справжній митець, незважаючи на позірну відчуженість од світу, був чутливий до всього, що відбувалося довкола» (Олесь Гончар); <br>б) «Головні герої історичного екскурсу в романі — Мирон Ґудзь та його онук Максим. Їхні біографії — це втілення боротьби козацького світогляду з селянським світом» (Олег Ільницький).<br><br>'''3.&nbsp; Домашнє завдання'''. Готуватися до тематичного опитування Підготуватися до конференції «Жанр і художні особливості роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Значення творчості Панаса Мирного в українській літературі».<br>  
-
 
+
-
<br><u>2.&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Пропащою силою» у романі виступають:</u><br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Чіпка;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) Пацюк;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Матня;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) Максим;<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Лушня;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; д) Мирон Ґудзь.<br>
+
-
 
+
-
<br><u>3.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Головними сюжетними лініями в романі братів Рудченків є лінія життя:</u><br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;панів Польських;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) Чіпки Варениченка;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Мотрі;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) Максима Ґудзя;<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;Галі;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; д) Грицька.<br>
+
-
 
+
-
<u><br>4.&nbsp;&nbsp; &nbsp;У романі порушено проблему</u>:<br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;взаємин батьків і дітей;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;захисту рідного краю від загарбників;<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;людської гідності;<br>г)&nbsp;&nbsp; &nbsp;ролі інтелігенції в поширенні освіти серед народних мас;<br>ґ) виховання;<br>д)&nbsp;&nbsp; &nbsp;долі селянства у пореформений період.
+
-
 
+
-
<br><u>5.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Для розкриття першопричин перетворення вільного народу на рабів основну роль у романі відіграють розділи:</u><br>а)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Польова царівна»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; г) «Пани Польські»;<br>б)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Січовик»;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ґ) «Сповідь і покута»;<br>в)&nbsp;&nbsp; &nbsp;«Піски в неволі»;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; д) «Наука йде до бука».
+
-
 
+
-
<br>'''''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ІІІ. Письмово доведіть або спростуйте одну з тез:'''''
+
-
 
+
-
<br>а) «Панас Мирний, як справжній митець, незважаючи на позірну відчуженість од світу, був чутливий до всього, що відбувалося довкола» (Олесь Гончар); <br>б) «Головні герої історичного екскурсу в романі — Мирон Ґудзь та його онук Максим. Їхні біографії — це втілення боротьби козацького світогляду з селянським світом» (Олег Ільницький).<br><br>'''3.&nbsp; Домашнє завдання'''. Готуватися до тематичного опитування Підготуватися до конференції «Жанр і художні особливості роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Значення творчості Панаса Мирного в українській літературі».
+
-
 
+
-
<br><br>
+
-
 
+
-
<br>  
+
<br>  
<br>  
-
Надіслала викладач будівельного технікуму транспортного будівництва Ясинуватський Муравльова Оксана Володимирівна, Донецька обл., м. Ясинувата  
+
''Надіслала викладач будівельного технікуму транспортного будівництва Ясинуватський Муравльова Оксана Володимирівна, Донецька обл., м. Ясинувата''
<br> <sub>Календарно-тематичне планування з української літератури, відео з української літератури [[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|онлайн]], Українська література в школі [[Українська література|скачати]]</sub>  
<br> <sub>Календарно-тематичне планування з української літератури, відео з української літератури [[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|онлайн]], Українська література в школі [[Українська література|скачати]]</sub>  
[[Category:Тематична_контрольна_робота_за_творчістю_І.Нечуй-Левицького_і_Панаса_Мирного._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]
[[Category:Тематична_контрольна_робота_за_творчістю_І.Нечуй-Левицького_і_Панаса_Мирного._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]

Текущая версия на 11:53, 2 июля 2012

Гіпермаркет знань>>Українська література >> Українська література: Тематична контрольна робота за творчістю І.Нечуй-Левицького і Панаса Мирного


План-конспект уроку з курсу «Українська література 10 клас» з теми «Твір-роздум за творами І.Нечуя-Левицького та Панаса Мирного».

Тема заняття:    РЗМ. Твір-роздум за творами І.Нечуя-Левицького та Панаса Мирного
Мета заняття:    
Навчальна -    Удосконалювати вміння і навички учнів писати твори на задану тему, добирати мовні засоби відповідно до задуму і форми висловлювання
Виховна -    На прикладі еволюції Чіпки: від правдошукацтва до розбійництва виховувати порядну та відповідальну особистість
Розвиваюча -    Розвивати почуття відповідальності людини перед рідними, перед батьківщиною, розвивати аналітичне мислення і творчі здібності студентів

Вид заняття:    Практичне заняття

Форма проведення заняття:    Творча робота

Міжпредметні зв’язки:    
Забезпечуючі    Історія України, Теорія літератури
Забезпечувані    Українська література

Методичне забезпечення:  опорні конспекти, питання для закріплення матеріал, текст роману


Література:    

1.    Білецький О. Панас Мирний // Білецький О.І. Зібрання праць: У 5-ти т. — Т. 2. — К., 1963.
2.    Черкаський В. Художній світ Панаса Мирного. – К., 1989.
3.    Міщук Р. Реалізм Панаса Мирного і проблема художньої розповіді // Проблеми історії та теорії реалізму української літератури ХІХ – поч. ХХ ст. – К., 1991.
4.    Сиваченко М. Корифей української прози. – К., 1967.
5.    Черкаський В. Художній світ Панаса Мирного . –К., 1989.


Технічні засоби навчання    кодоскоп, комп’ютер


Хід заняття.


1.   Організаційний момент    

1.1 Привітання студентів    
1.2 Підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів  

 
2.   Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями заняття (план заняття)    
Робота над образами роману Мирного П. та Білика І. «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» , пов'язуючи всіх їх з головним героєм.    


3. Творча робота за пропонованими темами  
Рекомендований перелік тем твору:

•    Моє ставлення до Чіпки.
•    Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — гірка дума про долю рідного народу.
•    Мудра народна філософія — у словах і вчинках персонажів роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»
•    «Отак, дітки, треба на світі жити!» (Панас Мирний)
•    Твір Панаса Мирного та Івана Білика «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — соціально-психологічний роман.
•    Роль портретних характеристик у творенні літературних образів.
•    Пейзаж у романі — важливий засіб змалювання психічного стану героїв.
•    Лексичне багатство роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»
•    Прислів'я, приказки та авторські афоризми у творі, їх роль.
•    Прообрази персонажів роману і спорідненість їх з літературними.
•    Діалектична єдність національного та загальнолюдського в творчості Панаса Мирного.
•    Сучасники й нащадки про Панаса Мирного та його творчість.


Крім портрета письменника, до конференції варто підготувати виставку його творів та книжок про нього.


Вступне слово вчителя перед твором може бути таким:
Творчість Панаса Мирного — великий і дорогоцінний скарб українського народу. Письменник, за прикладом Тараса Шевченка, на сторожі інтересів простого люду поставив своє полум'яне художнє слово. У сузір'ї імен видатних митців минулого воно сяє, як зоря першої величини. Олесь Гончар у статті «Перший симфоніст української прози» писав:

«З появою романів і повістей Панаса Мирного в українську прозу ринула повінь народного життя з усім розмаїттям людських характерів, із істинністю народного мислення, із незвичайно багатим емоційним світом простих людей. Погляд письменника найчастіше спокійний і мудрий, однак ніде він не приховує, на чиєму боці його глибинні симпатії. Найближчі йому люди прості, нехитрі, люди, що не втратили почуття честі і совісті».

Органічна єдність форми і змісту якраз і допомогла письменникові створити справжню симфонію народного життя — високохудожній роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Отож сьогоднішня конференція, сподіваюсь, допоможе вам глибше зрозуміти творчий світ Панаса Мирного.

Виступи повинні бути короткими і місткими (6-8 хв), попередньо проглянутими вчителем. Більше часу потрібно відвести на повідомлення про роман «Повія» (виступаючий порекомендує прочитати твір самостійно).

Окремі визначення з теорії літератури бажано записати на дошці і в зошитах, наприклад, такі:

Роман, у якому проблеми суспільного життя зображені не самі по собі, а через психологію героїв, їх думки, прагнення і переживання, називається соціально-психологічним.

Прообраз (прототип) — особа, життя і діяльність якої насамперед малася на увазі при створенні літературного образу, типу у творі. Літературний образ не є копією прообразу, при його створенні письменник використовує художній домисел, узагальнення.

Національне в літературі — відображення особливостей історичного життя, побуту й природи, звичаїв І культури, рис національного характеру і мови певного народу.

Загальнолюдське — властиве людям, незалежно від їх національної приналежності (розуміння добра і зла, совісті і честі, ставлення до праці, до людей).

Теми для творчих робіт до творчості Нечуя-Левицького


1. Реалістичне змалювання життя і побуту пореформеного села у повісті «Кайдашева сім'я»
2. Згубний вплив приватної власності на людину
3. Чому Мелашка і Лаврін стали сварливими, дріб'язковими людьми
4. Незабутні сторінки повісті «Кайдашева сім'я»
5. Мої думки і почуття під час читання повісті
6. Порівняльна характеристика Карпа і Лавріна
7. Порівняльна характеристика Мотрі та Мелашки
8. Чому ми сміємося з Кайдашів
9. Висока художня майстерність І.Нечуя-Левицького
10. Засоби створення комічних ситуацій у повісті «Кайдашева сім'я»

Перевірте себе.

Виберіть один правильний варіант відповіді:

1.    «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — це:
а)    сентиментальний роман;                             г) історичний роман;
б)    соціально-побутова повість;                        ґ) соціально-психологічний
в)    пригодницька повість;    роман.


2.    Перша частина роману містить розділ:
а)    «Польова царівна»;                            г) «Слизька дорога»;
б)    «Січовик»;                                         ґ) «Так оце та правда?!».
в)    «Махамед»;


3.    Вихідцем з козацької старшини був персонаж:
а)    Порох;                           г) Кряжов;
б)    Шавкун;                         ґ) Дмитренко.
в)    Чижик;


4.    Завершальним розділом роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» є:
а)    «Так оце та правда?!»;                       г) «Товариство»;
б)    «Лихо не мовчить»;                           ґ) «Старе — та поновлене».
в)    «Новий вік»;


5.    Поміщик, який застрелив власну кріпачку, мав прізвище:
а)    Польський;    г) Митіль;
б)    Борецький;    ґ) Совинський.
в)    Кривинський;


6.    Як голили хлопців у москалі: «У некрути його!..» — закричала громада. І «перевертня» прямо з тюрми повели до прийому... Незабаром його кудись погнали — та більше він ні вертався, ні озивався» — цитата стосується:
а)    Максима Ґудзя;                   г) батька Чіпки;
б)    Василя Пороха;                   ґ) діда Уласа.
в)    Чіпки Варениченка;


7.    Екскурсом у давно минуле в романі «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» є розділ:
а)    «Козак — не без щастя,                  в) «На своїм добрі»;
дівка — не без долі»;                             г) «Розбишацька дочка»;
б)    «Піски в неволі»;                             ґ) «Сон у руку».


 ІІ. Виберіть два чи більше правильних варіантів відповідей:


1. Представниками селянських мас у романі «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» виведено:
а)    Чіпку;                      г) Чижика;
б)    Грицька;                  ґ) Дмитренка;
в)    Мотрю;                    д) Саєнка.


2.    «Пропащою силою» у романі виступають:
а)    Чіпка;                 г) Пацюк;
б)    Матня;                ґ) Максим;
в)    Лушня;               д) Мирон Ґудзь.


3.    Головними сюжетними лініями в романі братів Рудченків є лінія життя:
а)    панів Польських;            г) Чіпки Варениченка;
б)    Мотрі;                             ґ) Максима Ґудзя;
в)    Галі;                               д) Грицька.


4.    У романі порушено проблему:
а)    взаємин батьків і дітей;
б)    захисту рідного краю від загарбників;
в)    людської гідності;
г)    ролі інтелігенції в поширенні освіти серед народних мас;
ґ) виховання;
д)    долі селянства у пореформений період.


5.    Для розкриття першопричин перетворення вільного народу на рабів основну роль у романі відіграють розділи:
а)    «Польова царівна»;                         г) «Пани Польські»;
б)    «Січовик»;                                      ґ) «Сповідь і покута»;
в)    «Піски в неволі»;                            д) «Наука йде до бука».


ІІІ. Письмово доведіть або спростуйте одну з тез:

а) «Панас Мирний, як справжній митець, незважаючи на позірну відчуженість од світу, був чутливий до всього, що відбувалося довкола» (Олесь Гончар);
б) «Головні герої історичного екскурсу в романі — Мирон Ґудзь та його онук Максим. Їхні біографії — це втілення боротьби козацького світогляду з селянським світом» (Олег Ільницький).

3.  Домашнє завдання. Готуватися до тематичного опитування Підготуватися до конференції «Жанр і художні особливості роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Значення творчості Панаса Мирного в українській літературі».


Надіслала викладач будівельного технікуму транспортного будівництва Ясинуватський Муравльова Оксана Володимирівна, Донецька обл., м. Ясинувата


Календарно-тематичне планування з української літератури, відео з української літератури онлайн, Українська література в школі скачати

Предмети > Українська література > Українська література 10 клас > Тематична контрольна робота за творчістю І.Нечуй-Левицького і Панаса Мирного > Тематична контрольна робота за творчістю І.Нечуй-Левицького і Панаса Мирного. Конспект уроку і опорний каркас