KNOWLEDGE HYPERMARKET


Складання і розв'язування прикладів на додавання. Розпізнавання многокутників,послідовність чисел у межах 10

Гіпермаркет Знань>>Математика>>Математика 1 клас>> Математика: Складання і розв'язування прикладів на додавання. Розпізнавання многокутників, послідовність чисел у межах 10


План-конспект уроку з курсу «Математика 1 клас» з теми «Складання і розв'язування прикладів на додавання. Розпізнавання многокутників, послідовність чисел у межах 10»


Мета:

Вчити узагальнювати свої знання.

Розвивати математичне мислення.

Виховувати бережливе ставлення до природи, книг, зошитів.

Обладнання:
Плакат: крива, пряма, відрізок, промінь, геометричні фігури: трикутник, чотирикутник, п'ятикутник, коло, лист від Кролика, П’ятачка, завдання від Вінні Пуха.

План уроку

1.    Організація класу до уроку.
2.    Оголошення теми та мети уроку.
3.    Робота над темою.
-Усна лічба
-Каліграфічна хвилинка
-Математичний диктант
-Фізкультхвилинка
-Робота з підручником
-Самостійна робота
- Робота з геометричним матеріалом
4. Підсумок уроку, вербальне оцінювання


Хід уроку
I.    Організація учнів до уроку.


Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
Щоб країні прислужились,
Ви повинні добре вчитись.
Для могутності і слави
Української держави.

Працюємо під девізом:
Математику ми любим,
З математикою  дружим.

II.    Оголошення теми і мети.
-    Сьогодні на уроці перевіримо, що ми дізналися в процесі навчання, як свої знання можемо застосовувати на практиці.


III.    Робота над темою.
(Чути стукіт).

З'являється П’ятачок  з телеграмою. Зміст телеграми: «Шановні учні 1 класу, до вас звертається  Кролик. Був туман, і я заблукав, допоможіть  добратися додому. Ваш друг Кролик».
-    Діти, допоможемо Кролику добратися додому?
-    Але на своєму шляху ми зустрінемо різні перешкоди.
-    Отже, відправляємося у дорогу.
-    Нам потрібно йти навпростець.  Гляньте на плакат.

Clipboard08.jpg

Ми познайомились зі словами «зверху», «знизу».
Яка пряма лінія? Де вона знаходиться?
Що ще показано на плакаті?
-    Що таке відрізок? Промінь?

-    Перша зупинка «Весела лічба».

 
1. Усна лічба.
Гляньте, білочка одна
Визирає із дупла, 
Ще три стрибнуло із гілки.
Діти, часу не марнуйте,
Скільки білок? Порахуйте.
(1+3 = 4)

Біля річки на галявці
 Знайшли моркву сірі зайці.
П'ять морковин — це немало.
 Одну з'їли. Скільки стало?
 (5-1=4)

 По дорозі їжак біг,
  Ніс 5 яблук на пиріг.
  Одне впало, покотилось.
  Скільки яблук залишилось?
  (5-1 = 4)


Під кущами вздовж ріки
Оселилися жуки:
Спробуй всіх порахувати.
(1 + 1+1+1= 4)
 З яких чисел утворилось число 4?

2.    Каліграфічна хвилинка.

         Роздивіться уважно, які цифри записано на дошці. Давайте запишемо їх у свої зошити.

Clipboard09.jpg

3.    Математичний диктант.

Відправляємось далі, але на нашому шляху річка протікає.
Щоб перейти через неї, нам потрібен місток, а побудуємо ми його із цифр.
1.     Яке число утворилось з 1 +1?
2.     Яке число стоїть перед 4?
3.     Назвіть наступне число за числом 2.
4.     Між якими числами стоїть число З?
5.     До задуманого числа додали 2 і дістали 3. Яке задумали число?

Clipboard10.jpg

4.    Фізкультхвилинка.

            Встаньте , діти, посміхніться,
            Землі нашій поклоніться
            За щасливий день вчорашній
            І до сонця потягніться.
            В різні боки нахиліться,
            Раз- присядьте,  два- присядьте
            І за парти тихо сядьте.
-    Йдемо лісом. А навкруги ростуть липи, клени, сосни.
-     Одним словом, — це... (дерева) Яку користь приносять дерева?          
                        (Збагачують повітря киснем, прикрашають)
-    Що з дерев можна виготовити? (Меблі, книжки, зо¬шити)
 Наступна зупинка.

5.    Робота з підручником. «Перевір себе», стор. 36.

1)           Сполучи малюнки з відповідними числами.
2)           Встав знаки >, <, =.
3)           Поясни, як утворили числа.

6.    Фізкультхвилинка. (Комплекс вправ для очей ).

          

-    Відправляємось далі. За лісом — галявина. На галявині до нас приєднується Вінні Пух  із завданням.

7.    Самостійна робота.

2+2=    1+0=    3+1=
5-1=    2-0=    3-1=
        >, <, =
4 * 3         5 * 5    2 * 3
3 * 4         5 * 1    3 * 2

8.    Робота з геометричним матеріалом.

-    Ось ми і дійшли до будиночку Кролика. Але двері
відкриються тільки тоді, коли ми відгадаємо, які геометричні фігури нагадують дах, колоди, вікна і сам дім.

Clipboard11.jpg

Що ви знаєте про трикутник, чотирикутник, п'ятикутник?
Жили із братом братик –
Трикутник та прямокутник.
Прямокутник (старший) - чемний,
Веселий та приємний.
Молодший — трикутний
Завжди чомусь надутий.
Запитав його прямокутник: - Ти чому сердитий, брате?
Той кричить йому: — А  якже?
Ти повніш за мене й важче.
В мене тільки три кути,
Аж чотири маєш ти.

Clipboard12.jpg      Clipboard13.jpg


-    То що ж таке трикутник, чотирикутник, п'ятикутник?
-     Як їх розпізнати?
-     Гра « Живі фігури» ( діти беруться за руки та створюють квадрат, коло, трикутник)         


IV. Підсумок уроку. Оцінювання.

Ви добре попрацювали, допомогли   Кролику.  А перед тим, як повернутися додому, пограємось в улюблену  гру  Вінні Пуха
«Ніч—день» Відгадай».
«Ніч» — діти відпочивають, а вчитель переставляє гео¬метричні фігури.
„День” – відгадують. Кольори фігур можна міняти.

Clipboard04.jpg


ЛІТЕРАТУРА

•     Підручник М.В. Богданович “Математика” 1- й клас
•     Методична література М.В. Богданович “Уроки математики в 1-му класі”,
•     Інтернет – сайт www.lenagold.ru

Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Шустерова О.М.

Шкільна бібліотека онлайн, підручники та книги по всім предметам, Математика 1 клас скачати

Предмети > Математика > Математика 1 клас > Складання і розв’язування прикладів на додавання. Послідовність чисел у межах 9. Розпізнавання многокутників > Складання і розв’язування прикладів на додавання. Послідовність чисел у межах 9. Конспект уроку і опорний каркас