Гіпермаркет Знань>>Економіка>>Економіка 3 клас>>Економіка: Товар. Ціна. Собівартість. Чому ростуть ціни. Раціональна покупка.
Пригадай!
З чого складається ціна?
Як складові частини впливають на ціну?
1. Чому ростуть ціни? Вибери із запропонованих тверджень те, яке є відповіддю на питання. Якщо тверджень декілька, розташуй за ступенем важливості (став порядковий номер у клітинку).
- з'явились багаті люди;
- ресурси, з яких виготовляють товари коштують все дорожче;
- товари стали якісними;
- зросли податки;
- зменшилась кількість товарів;
- збільшилась кількість грошей (зросла інфляція).
Твій варіант відповіді:____________________________________
2. Спробуй обґрунтувати свою думку про те, дорогим чи дешевим є товар. Вибери відповіді. У випадку, коли товар дорогий, зафарбуй червоним, а якщо дешевий — зеленим кольором.
Той, який вважають дорогим інші люди. Без якого ти не можеш обійтись. На покупку якого не вистачає грошей. Замість якого вигідніше купити інший товар. Товар, який раніше коштував дешевше. Який можна купити в іншому місці по нижчій ціні. За покупку якого буде лаяти мама або тато, які дали гроші.
Обговори свої думки з друзями та батьками. Як ти розумієш вислів: „ Ніщо так дешево не дається і так дорого не цінується, як ввічливість"?
3. Розв'яжи задачі
Задача 1.
Мама попросила Мурчика купити молока, хліба, ковбаси і дала йому 10 л. грн. У магазині котик забув наказ матусі та купив шоколад, морозиво, печиво, цукерки, а на інше - грошей не вистачило
Чи правильно вчинив Мурчик?
Якщо на гроші, які в тебе є, ти купив набір край необхідних,найкорисніших товарів, така покупка має назву - раціональна.
Якою є покупка котика? Доведи свою думку.
Задача 2.
Сергійкові мама дала 20 грн. і наказала купити найнеобхідніше для сім'ї. Якщо залишиться певна кількість грошей, то можна купити 200 г цукерок або пачку печива - на 1 грн.
Хліб 1 грн. 50к.за 1 кг Молоко 3 грн. 50 к. за 1 л Сир твердий 20 грн. за 1 кг Ковбаса 40 грн. за 1 кг Масло вершкове 3 грн. за 1 пач. Сметана 3 грн. за 1 пач. Сирки солодкі 1 грн. за 1 шт.
Допоможи Сергійкові:
№ п/п
| Які продукти купили
| Кількість
| Ціна
| Вартість
|
1
| ________________________
| ___________
| ______
| ________
|
2
| ________________________
| ___________
| ______
| ________
|
3
| ________________________
| ___________
| ______
| ________
|
4
| ________________________
| ___________
| ______
| ________
|
5
| _______________________
| ___________
| ______
| ________
|
6
| ________________________
| ___________
| ______
| ________
|
7
| ________________________
| ___________
| ______
| ________
|
Скільки всього витратили:
| _______
|
Висновок: покупка раціональна, нераціональна (підкресли необхідне).
4. Гра: "Встановлюємо ціну".
Уяви, що ти можеш встановлювати ціни на товари. Вибери 10 предметів. Напиши поруч з існуючими цінами свої ціни. Порівняй. Обговори з друзями.
(Використовуй матеріал домашнього завдання з уроків 18,19).
№ п/п
| Товар
| Ціна в магазині
| Твоя ціна
|
1
| Хліб
| _______________
| ___________
|
2
| Булочка
| _______________
| ___________
|
3
| Шоколад
| _______________
| ___________
|
4
| Сік
| _______________
| ___________
|
5
| Морозиво
| _______________
| ___________
|
6
| Йогурт
| _______________
| ___________
|
7
| годинник
| _______________
| ___________
|
8
| Джинси
| _______________
| ___________
|
9
| Нарядна сукня (костюм)
| _______________
| ___________
|
10
| Лялька Барбі (автострада)
| _______________
| ___________
|
Допомога розумної вчительки Сови.
Не забувай, що ціна не може бути зовсім низькою, бо повинна відшкодувати витрати на виробництво, продаж, транспорт і принести додаткові гроші - прибуток.
О.Варецька, Робочий зошит з економіки, 3 клас Вислано читачами з інтернет-сайтів
Відкритий урок з економіки, скачати тести безкоштовно, календарно-тематичне планування уроків, онлайн уроки з економіки 3 клас, домашнє завдання запитання та відповіді
Зміст уроку
конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку
акселеративні методи та інтерактивні технології
закриті вправи (тільки для використання вчителями)
оцінювання
Практика
задачі та вправи,самоперевірка
практикуми, лабораторні, кейси
рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
домашнє завдання
Ілюстрації
ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
реферати
фішки для допитливих
шпаргалки
гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
Доповнення
зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
підручники основні і допоміжні
тематичні свята, девізи
статті
національні особливості
словник термінів
інше
Тільки для вчителів
ідеальні уроки
календарний план на рік
методичні рекомендації
програми
обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|